Lazerinių dantų balinimas: metodo esmė, privalumai ir trūkumai | pangudownloads.org

Lazerinių dantų balinimas: metodo esmė, privalumai ir trūkumai

Viduramžiais kreivė, geltona, su supuvusiais dantimis, buvo aukšto statuso ir galios ženklas - buvo manoma, kad tokios šypsenos savininkas gali sau leisti valgyti daug ir todėl yra turtingas. Senovės Kinijos moterys apskritai dyzelinius dažus dyzelinavo, kad pasirodė neatsisakoma jų svetimams.

Lazerinių dantų balinimas: metodo esmė, privalumai ir trūkumai

Šiandien sveikata ir gerovė laikomos sveikais, taigi ir baltais dantimis. Sniego balta šypsena ne tik atrodo jaunesnė ir patrauklesnė, bet ir rodo asmens sėkmę.

Iki šiol yra daugybė balinimo technologijų. Sąlyginai jie gali būti suskirstyti į buitines ir profesines.

Namų metodai:

 • pastos, specialios kramtomosios gumos, skalavimai (grindžiami abrazyviniu poveikiu, ty tamsintas sluoksnis pašalinamas iš emalio paviršiaus);
 • Specialūs geliai (juose esanti cheminė sudėtis, kontaktai su danga ir tamsūs pigmentai ir juos sunaikina).

Tačiau namų procedūrų rezultatas yra gana kuklus - paviršius šviesėja ne daugiau kaip 3 tonai, baltumas trunka tik trumpą laiką, ne ilgiau kaip 2-3 mėnesius.

Profesionalus balinimas gydytojui atliekamas specialioje įrangoje.

Dėl profesionalių emalio balinimo technologijų:

 • mechaninė sistema "Oro srautas", kurioje, naudojant purkštuką, emalė išvaloma specialios įrangos ir suspausto oro mišiniu;
 • ultragarso balinimas, susidedantis iš paviršiaus sunaikinimo ultragarso bangomis. Po procedūros emaliui pridedama speciali atkuriamoji poliravimo gelis;
 • Cheminis balinimas yra veiksmingas, bet agresyvus metodas. Jo esmė yra tam tikros cheminės sudėties mišinio taikymas prie dantų paviršiaus. Šio metodo trūkumas, be abejo, yra tas, kad ši abrazyvinė medžiaga traumuja emalio vientisumą.

Na, viena iš populiariausių profesionalių procedūrų yra lazerinis dantų balinimas. Ši sistema laikoma efektyviausia, greičiausia ir svarbiausia, taupanti. Suprasime, kokia yra šios technikos esmė, kaip nešvari lazerio balinimas ir kaip ji turi kontraindikacijas.

Kokia yra procedūra?

Lazerinių dantų balinimas: metodo esmė, privalumai ir trūkumai

Lazerinių dantų balinimas pasireiškia cheminėmis reakcijomis, kai oksiduoja panaudotą gelį.

Jame esančios medžiagos, veikiant lazerio spinduliuotės srautui, oksiduojasi, atpalaiduoja deguonį ir suskaido į daleles, kurios sunaikina paviršiuje esantį pigmentą. Šiuo atveju lazeris yra oksidacijos proceso katalizatorius.

Procedūra

 • Visų pirma, gydytojas atlieka profesionalų valymą, tada išlygina esamus grubius paviršius;
 • Pacientui suteikiamos spyruoklin ÷ s lūpų laikikliai, dervoms taikomos apsaugin ÷ s, skystos šviesos kietinimo polimerai, o akys yra apsaugotos specialiais akiniais;
 • Ant emalio yra įjungiamas gelis, iš anksto sumaišytas su katalizatoriumi, kuris po procedūros leidžia sumažinti nervų jautrumą. Gelis visada turi ryškią spalvą (dažniausiai mėlynos spalvos) - tai būtina norint, kad dantų gydytojas kontroliuotų medžiagos vienodumą;
 • Be to, aktyvusis gelis aktyvuojamas veikiant lazerio spinduliui. Kiekvieno organo lazerio laikiklis laikomas ne ilgiau kaip 10-12 sekundžių (išvengiant perkaitimo) 10 mm atstumu;
 • Po šios procedūros medžiaga vis keletą minučių išlieka ant paviršiaus, po to kruopščiai nuplaunama vandeniu, o polimerai pašalinami iš dervos. Pašalinus gelį, danties emaliui pridedamas apsauginis fluoro turintis gelis;
 • Neapsaugotos dantenų sritys po gydymo gali turėti balkšvą atspalvį - tai yra dėl deguonies poveikio. Natūrali dantenų spalva įsigyta per kelias minutes;
 • Jei reikia (pvz., Stiprus tamsėjimas), procedūra kartojama 1-2 kartus;
 • Per dvi valandas po gydymo valgyti ir gerti negalima. Ir nuo produktų, kurie turi dažymo savybes (arbata, kava, vynas, konjakas, spalvotos daržovės ir vaisiai) ir tabako rūkymas, turėtų būti atsisakyta bent 48 valandas.

Lazerio terapijos privalumai

Šiuolaikinėje medicinoje lazerinis dantų balinimas yra pats geriausias visų esamų metodų tausojimas - lazerio spindulys agresyviai neužkliudo kietųjų danties audinių, nedaro įtakos dentino ir minkštimo vientisumui. Be to, jis turi antibakterinių savybių - jis sunaikina bakterijas, taip užkertant kelią kazeims.

Lazerio terapijos poveikis trunka ilgą laiką - baltumas su tinkama higienine priežiūra gali trukti nuo 3 iki 6 metų.

Lazerinis balinimas leidžia paaiškinti emalį 8-10 tonų per vieną seansą ir yra visiškai nekenksmingas (nesant kontraindikacijų).

Ši procedūra, skirtingai nei daugelis kitų, atliekama labai greitai - stomatologo biure praleidžiate ne daugiau kaip valandą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia pasirinkti individualius poveikio intensyvumo ir trukmės parametrus, atsižvelgiant į emalio stiprumą ir storį - tiksliai tiek, kiek reikia konkrečiu atveju.

Trūkumai

Lazerinių dantų balinimas negali paveikti implantų, vainikų ir užpildų - jie turi būti pakeisti daugiau baltos spalvos arba suderinti su atspalvių skirtumu.

Per kelias dienas po procedūros gali padidėti jautrumas dirgikliams (kietas maistas, karštas, šaltas).

Dėl netinkamo parinkimo parametrų paaiškinimui dantys gali tapti nenatūraliai baltos spalvos.

Be to, negalime nepamiršti, kad lazerinis dantų balinimas yra labai brangus malonumas, kurio ne visi gali sau leisti.

Na, viskas kita, lazerinis dantų balinimas turi daug kontraindikacijų.

Lazerio balinimo kontraindikacijos

Lazerinių dantų balinimas: metodo esmė, privalumai ir trūkumai

Šis metodas draudžiamas jaunesniems nei 18 metų asmenims (kol visi audiniai bus suformuoti galutinai), taip pat nėščioms ir maitinančioms motinoms.

Atsižvelgiant į atskirą tokio gydymo gelio komponentų netoleravimą taip pat reikia atsisakyti.

Lazerių dantų balinimas nerekomenduojamas žmonėms su plonu, trapiu, pažeidžiamu emaliu, taip pat esant atviroms dantenų ertmėms ir dantenų ligoms.

Po tokios procedūros tavo šypsena taps neatsitiktine ir maloniai palinkės tau ir kitiems tavo baltumo!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

93 − = 89

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: