Malonumo ir laimės hormonai | pangudownloads.com
Grožis ir sveikata

Malonumo ir laimės hormonai

Ar manote, kad nuotaikos svyravimai yra temperamentas, charakterio bruožai? Bet ne - viskas yra daug prozas. Mūsų laimės prigimtis yra cheminė. Begalinio malonumo jausmas yra sudėtinis biocheminių procesų, kuriuos kontroliuoja specialios medžiagos - hormonai.

Malonumo centras yra smegenų skyriuje - hipotalamas. Tai yra "Bundle" neuronai, kurie, reaguodami į tam tikrą veiksmą, sukuria sudėtingų reakcijų seriją. Pagal hipotalamino įtaką prasideda neurotransmiterių, kurie įprastu gyvenimu vadinami laimės hormonais, raida.

Endorfinas, dopaminas ir serotoninas yra medžiagos, "Vadovai" mūsų nuotaika. Priimdami juos kontroliuojame, mes galime kontroliuoti savo emocijas.

Dopaminas

Dopaminas vadinamas malonumo hormonu. Tiksliau, tai sudaro priklausomybę nuo jo.

Malonumo ir laimės hormonai

Pavyzdžiui, yra įpročio baigti vakarienę su kažkuo saldžiu. Net darydama mėgstamiausią dalyką, išgerdamas drauge su draugais puodelį kavos - dopamino vystymosi pasekmė.

Mokslininkai nustatė, kad jo vystymui šis procesas nėra toks svarbus kaip jo numatymas. Kai atsistojote ant kažko grubus, neįprasto, ilgai laukto, įdomaus - širdies ritmo, o kvėpavimas pagreitėja, kraujas patenka į odą. Dopaminas suteikia mums greitą mąstymą ir kūno lankstumą.


Tokiu būdu šis poveikis jaučiamas fiziologiniu lygmeniu. Hormonas ypač svarbus ekstremaliose situacijose. Traumų metu ji padeda atlaikyti šoko smūgį ir prisitaikyti prie naujų sąlygų.

Dopamino trūkumas sukelia apatiją, depresiją ir netgi drebantį paralyžių - Parkinsono ligą.

Šis laimės hormonas nėra susijęs su visų rūšių gėrybių absorbcija. Jo šaltinis - jo mėgstamiausios pramogos: piešimas, siuvinėjimas, eiti į teatrą ir kiną, sportas.

Serotoninas

Mūsų džiaugsmo ir laimės pojūtis tiesiogiai priklauso nuo serotonino. Jo dėka mes turime galimybę mėgautis skoniu, aromatais, jausmais ir, svarbiausia, mes galime prisiminti šias akimirkas. Su serotonino pertekliumi atsiranda euforijos jausmas. "Šviesa viduje" - kalbėk apie tuos, kurie šį hormoną tiesiog žaidžia kraujyje.

Kitas svarbus faktas atrado mokslininkai: šis biocheminis preparatas apsaugo nuo tokios baisios ligos kaip vėžys!

Serotoninas ne tik suteikia galimybę gauti gerų emocijų mokestį, bet ir gali sukelti tam tikrų ląstelių susilpnėjimą.

Padidinti hormono kiekį kraujyje yra gana paprasta - valgyti skanus. Serotoninas gaminamas iš triptofano, maisto produktuose esančios amino rūgštys. Dažniausiai tai yra šokoladas, datas, bananai ar riešutai.

Tačiau labiausiai malonus būdas padidinti serotoniną - vaikščioti švariu oru, esant švelniam šiltai saulės spinduliams. Natūralios šviesos trūkumas lemia hormono lygio sumažėjimą.

Jos mechanizmas "Išlaisvinimas" nesudėtinga: kai nuotaika gerėja, serotonino lygis pakyla, o kai serotoninas padidėja, nuotaika gerėja.

Endorfinai

Malonumo ir laimės hormonai

Šie natūralūs veikliosios medžiagos gamina nervų sistemos ir smegenų ląsteles. Endorfinų poveikis kūnui yra panašus į serotonino poveikį, bet daug stipresnis. Šiuo atveju yra kažkas panašaus į priklausomybę nuo narkotikų. Šis efektas paaiškinamas endorfino cheminėmis formulėmis. Tai panaši į morfino formulę. Žmogus pripranta "Laimės dozė", ir kai laipsnis endorfinų kraujyje mažėja - jaučiasi labai nepatogu.

Tačiau, skirtingai nuo vaisto, endorfinai veikia teigiamai.

Jie sustiprina imunitetą, pagreitina žaizdų gijimą ir padidina atsparumą stresui, turi stiprų priešuždegiminį, analgetinį ir karščiavimą veikiantį poveikį.

Moterims nėštumo metu šio cheminio elemento kiekis kraujyje didėja, o po gimdymo smarkiai sumažėja. Todėl moterys, kurios gimdo, dažnai kenčia nuo postnatalinės depresijos ir neurozės.

Kaip mes galime padidinti šių natūralių laimės ir malonumo ligų sukūrimą? Eik į sportą. Pusvalandžių treniruotės padidina jo koncentraciją organizme 5 kartus. Dažniau "Pamper" save su naujais įspūdžiais, pakeisk situaciją. Eikite į kiną ar teatrą, pasivaikščiokite krantinėje ar parke, kūrybinkite ar virkite.

Jei žmogui to trūksta "Laimingas" hormonas, jis visada yra pilnas optimizmo, gyvybingumo ir energijos, jis jaučiasi visiškai patenkintas. Jei yra - tampa apatiškas, patenka į depresiją ir laiko save nelaimingiausiu mirtinguoju.

Kas daro mus laimingesni?

Fizinė apkrova. Šis įrankis geriau veikia vyrams.

Tik 30 minučių treniruotės, laimės hormonų koncentracija padidėja 5-7 kartus.

Malonumo ir laimės hormonai
  • Seksas. Nuo seniausių laikų seksas "Paskirtas" Kaip universalus vaistas tūkstančiams įvairių ligų. Moterims, sergančioms migrena, nuo gimimo sumažėja džiaugsmo hormonai. Jiems reikia sekso "Medicina". Likusi - prevencijai.
  • Maistas. 40% gyventojų maisto gerina nuotaiką. Visi žino, kad kai žmogus "Lazdelės" stresas. Bet ne visi maistas vienodai prisideda prie laimės ir malonumo hormonų sintezės. Geriausias yra šokoladas, bananai ir ledai.
  • Nėštumas. Puikiai moteriškos geros nuotaikos stimuliatorius. Pati nėštumo būsena suteikia moteriai laimės jausmą. Jo didžiausias hormonų kiekis kraujyje pasiekia pristatymo laiką.
  • Šalta. Dėl žemos temperatūros, žinoma, dėl priežasties padidėja džiaugsmo hormonų gamyba. Vaikščiojimas ar vaikščiojimas basomis ant sniego yra puikus neurozėms ir depresijoms.
  • Art. Muzika, tapyba, kinas ir teatras yra puikūs geros nuotaikos stimuliatoriai. Su jų pagalba galite atsikratyti apatijos ir net normalizuoti kraujospūdį.
  • Ultravioletinė spinduliuotė. Jausmingas saulės spinduliavimas teigiamai veikia organizmą, didinant serotonino koncentraciją kraujyje. Pakeiskite transportą pėsčiomis, dažniau pasirinkite gamtą ar parke - ir pamatysite, kaip tavo nuotaika visada bus teigiama.
  • Juokas Ir, žinoma, nepamirškite juoktis. Juokas - tęsia gyvenimą, kelia nuotaiką, saugo nuo ligų.

Kur laimė prarasta?

Hormonų trūkumas džiaugsmo kūne gali kilti dėl įvairių priežasčių. Lėtinis nuovargis, infekcinės ir virusinės ligos, endokrininės ligos, stresas, šeimos dislokacija.

Visus šiuos veiksnius žmogus suvokia labai skausmingai, palaipsniui bloga nuotaika prilyginama normai ir pradeda slinkti egzistuoti su nepakankamu šių medžiagų kiekiu.

Nesijaudink, valgyk šokoladą, palieskite nosį saulėje, šypsokis ir viskas bus gerai!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 78 = 83