Bacaklarda kuru cilt: nedenleri ve tedavisi | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Bacaklarda kuru cilt: nedenleri ve tedavisi

Kuru ayaklar ile çoğu insan çeşitli kozmetikler alır. Ancak, bu sadece bir süre için yardımcı olur - cilt tekrar kurumuş olur. Bu, ilk başta kuruluk nedenleri ile savaşmanız gerektiğinden kaynaklanmaktadır.

Bacakların pullu derisi - yaş özelliği

Zamanla, dokuların yapısı değişir. Eğer farklı kremler yüze yardımcı olurlarsa, o zaman eller ve ayaklar asmazlar - acı çekerler. Bu durumda, neredeyse hiçbir şey yardımcı olamaz. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve düzenli hijyen prosedürleri yardımı ile esnekliği ve hidrasyonu sağlayın.

Kuru cilt - kalp ve damar hastalığı

Bacaklarda kuru cilt: nedenleri ve tedavisi

Bu, kardiyovasküler sistemde bir ihlali gösterebilir. Zayıf kan alımı, ter ve yağ bezlerinin çalışmasında bir bozulmaya neden olur, cilt, doğal yağlanmasını ve çatlaklarını kaybeder.

Bu tür hastalıklardan şüphelenildiğinde, kardiyolog ve flebogogist danışma gereklidir. İhlallerin önlenmesi; çiftler, kontrast duşları, jimnastik, sertleşme içerir.

Uzun süre tek pozisyonda kalamazsınız. Bir hastalık tespit edilirse, tedavi teşhise uygun olarak reçete edilir.

Kan dolaşımı geri geldiğinde, cilt gerekli besinleri, oksijeni almaya başlayacaktır. Daha sonra kalıcı nemlendirme ihtiyacı ortadan kalkar.

Cilt neden pul pul gibidir: yanlış nemlendirme

Birçoğu uygun olmayan bakım nedeniyle bununla karşı karşıya. Örneğin, krem ​​ellerin / ayakların üzerine sadece hazırlandıktan sonra sürülür. İlk önce gözenekleri açmalısın. Sadece o zaman yağlardan ve kremlerden maddeler emilecektir. En iyi seçenek sauna / sauna ziyaret etmektir. Her gün ayak banyoları yapabilir ve kontrast duş alabilirsiniz.

Sabun, bacakların cildine ve ellerin soyulmasına neden olabilir. Ürün nemlendirici özelliklere sahip olduğunu söylese bile, aslında her şey durumdan uzak olabilir. Genellikle sabun yapmadan yapabilirsiniz - bu oldukça yeterli. Kullanılması çok gerekliyse, düşük alkali tercih etmek daha iyidir.

Bacaklar ve ellerdeki ciltler sabun kullanmadan yıkanabilir, ancak güçlü jet altında yıkanabilir. Benzer bir prosedür, küçük damarları eğitecek, duvarlarını güçlendirecek, kan akışını iyileştirecek iyi bir hidromasajdır. Prosedürden sonra, bacaklar üzerindeki bölgeler yağ / krem ​​ile yağlanır, bir dakika bekleyin ve fazlalığı bir peçete ile silin. Ayak için böyle bir günlük prosedür, yumuşaklık ve kadifemsi sağlayacaktır.

Cilt kızarır, tahriş eder ve pullar: neden olur

Kuruluk, mikro çatlaklar ve hatta enfeksiyon - tüm bunlar suda, kötü beslenmede ve uygun olmayan bakımda ortaya çıkabilir.

Bacaklarda kuru cilt: nedenleri ve tedavisi
 1. Havuza ziyaret. Bildiğiniz gibi, buralardaki su, ziyaretçileri enfeksiyonlardan korumak için klorludur. Sonuç olarak, cilt kurur ve kaşıntı yapar. Havuzdan sonra, duş alın ve ayaklarınızı ve vücudunuzu iyi bir nemlendiriciyle yağlayın;
 2. Güneşte uzun kalmak. Güneş koruyucu kullanmazsanız, ayaklarınız hızla nem kaybedecektir. Soyulmanın kalitesiz güneşten başlayabileceğine dikkat edilmelidir;
 3. Vitamin eksikliği. Bu genellikle kış aylarında olur. Bacak ve ellerin cildi güneş ışığından yoksundur, sürekli kıyafet altındadır. Bundan irritasyon, soyma, topuklu, diz ve dirsek iri var. Soğuk mevsimde saunaya periyodik olarak gitmeniz ve özellikle A, E, D, B ve çinko vitaminleri almanız tavsiye edilir. 2-3 hafta sonra, ellerin ve ayakların şiddetli kuruluğu bile unutulabilir.

Kuruluk ve bacak ve ellerin tahrişi tedavisi

Tonu, yumuşaklığı ve esnekliği geri getirmenin tonlarca yolu vardır. Önce nedenlerin içsel hastalıklarda saklandığından emin olmalısınız. Patolojiler belirlenmezse, yukarıda listelenen dış faktörleri ortadan kaldırın. Daha kapsamlı bakım önerilir.

Ayak parlatma

En iyi seçenek, cildin ayaklarda (ayaklarda) çatlamasıdır - topuklar, duş veya ayak banyosundan sonra pedikür için özel bir tırnak törpüsü ile tedavi edilir. Banyo mitten veya sert sünger kullanabilirsiniz. Bu mısırlardan, keratinize hücrelerden, dönüş düzgünlüğünden kurtulacaktır.

Prosedürden önce, peeling kremini kullanmanız ve ondan sonra - nemlendiricinin kullanılması tavsiye edilir.

Eller ve ayaklar için limon

Dirsekler ve dizler üzerindeki cilt, özellikle yetişkinlikte hızlı keratinizasyona yatkındır. Soyulması halinde yoğun bakım gereklidir. Bu amaçlar için bir limon mükemmeldir. Onun suyu, dizlerinin ve dirseklerin bir saatte bire uygulandığı peçetelere sıkıştırılır. Limon suyu sertleşmiş alanları yumuşatır, daha sonra nemli bir havlu ile silinir. Kompresden sonra ayaklar ve eller nemlendiriciyle nemlendirilir.

Salatalık suyu

Taze salatalık dilimler halinde kesilmiş, kavanoza konmuş, votka ile dökülmüş ve güneşte bırakılmıştır. 14 gün sonra tentür kullanılabilir. Havluyu nemlendirir ve su prosedürlerinden sonra el ve ayak derisini siler. Çok iyi salatalık tentürü topukları yumuşatır.

Şifalı bitkiler ile ayak banyoları

Bacaklarda kuru cilt: nedenleri ve tedavisi
 1. Otlar sıcak su (80-90 ° C) dökülür, 1-2 saat bekletin. Bir süre sonra infüzyon hoş bir sıcaklığa ısıtıldı. Bacaklar 10-15 dakika banyoda tutulur. Eller için benzer işlemler yapılır. En yaygın şifalı otlar, limon melisa, nane, lovaj vardır. Cilt sadece nemlendirilmez, aynı zamanda yararlı maddelerle de doyurulur. Ayrıca kaşıntı, dökülme ve tahriş meydana gelecektir;
 2. Eşit oranlarda karıştırılmış, pelin ve biberiye ile hamamlar, epidermis ve damarların tonunu geliştirmek;
 3. Şerbetçiotu ve papatya yorgunluğu giderir, ayrıca virüslere, bakterilere ve soğuk algınlığına karşı direnci artırır. Doktorlar bu bitkileri, kuruluklara ek olarak, topuklardaki çatlaklardan büyük ölçüde muzdarip olanlarla birleştirmeyi önerirler;
 4. Adaçayı ve meşe kabuğu - genişlemiş gözeneklerden en uygun tandem ve ayakların ve ellerin aşırı terlemesi. Koltuk altlarının terlemesi için de kullanılabilirler;
 5. İris ve iğneler canlandırıcı şekilde hareket eder, tüm organizmanın tonunu arttırır;
 6. Civanperçemi soyulmasını yumuşak bir şekilde yumuşatır ve yok eder. İnfüzyon civanperçemi hem banyolarda hem de vücutta durulama için kullanılabilir;
 7. Yabani kestanenin enfüzyonu iyi kan dolaşımını artırır. Buna göre, kullanımı kan damarlarının duvarlarının ve doymuş maddelerin yararlı maddelerle güçlendirilmesinde mükemmel bir yöntemdir;
 8. Enflamasyon ve mikro çatlaklar, marigolds (calendulae) bir kaynatmayı iyileştirir. Yara iyileşmesini destekler ve rejenerasyonu hızlandırır;
 9. Bran. Mısır, yulaf, buğday ve diğer tahıl ürünleri iltihaplı ve tahriş olmuş cildin yatıştırılmasına yardımcı olacaktır. Kalınlaştırılmış bölgeleri yumuşatırlar, sonuçta ölü hücreler kolayca çıkarılır.

Çocuğun el ve ayak derisinin soyulmasının nedenleri

Bacaklarda kuru cilt: nedenleri ve tedavisi

Çocuklarda cilt dış etkilere daha duyarlıdır. Kuruluk, agresif ev tipi deterjanlar kullanıldıktan sonra, klorlu suda yıkanarak ortaya çıkabilir.

Kuruluk oluşur ve vitamin eksikliği bir arka plana karşı. Bu durumda, çocuk çocuk doktoru göstermek daha iyidir. Doktor, bebek için tam olarak ne yeterli olmadığını belirleyecektir.

Çocuk yukarıdaki bitkisel soğuma ve infüzyonlarda yıkanabilir. Su prosedürlerinden sonra, bir bebek kremi kullanmalısınız.


Size ve çocuklarınıza sağlık!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

81 + = 91