Güzellik ve sağlık

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?

İnsan ter bezleri vücudumuzda bir termoregülatörün işlevini yerine getirir. Ama ya ayaklarımız çok terlemeye başladıysa? Ve her şey iyi olurdu, ama hoş olmayan bir koku akşamınızı mahvedebilir. Ve bugün ayakların aşırı terlemesinin nedenlerini inceleyeceğiz. Sizinle ve hoş olmayan bir kokudan kurtulmanın yollarını sizinle paylaşacağız.

Neden terliyoruz?

Ve her şeyden önce terlemenin nedenlerini anlamaya ihtiyacımız var.

Bu faktörler şunları içerir:

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?
  1. Çok dar ayakkabılar. Özellikle terlemeyi artırır, eğer sezon için ayakkabı almazsanız. Ayakkabılarınızda sıcak bir çorap giydiğinizde ayaklar çok nemli;
  2. Ayaklarınız için yetersiz bakım. Ne yazık ki, kişisel hijyen konusu bazı insanlar için bir sorundur. Unutmayınız ki, günde en az bir kez yıkamamanız halinde, rahatsız edici bir koku sizi sürekli olarak zulüm edecektir;
  3. Bazı durumlarda, aşırı terlemenin nedeni ayak tabanlarında çok fazla ter bezidir. Fakat bununla hiçbir şey yapmayacaksınız, çünkü bu konjenital olan fizyoloji problemidir;
  4. Ayağın mantarı. Benzer bir hastalığınız varsa, hoş olmayan bir koku onun normal belirtisi olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, kaderinizden şikayet etmemelisiniz, ancak tedavinin atanmasından hemen sonra dermatoloğa gitmek daha iyidir.

Ve ne kadar tuhaf olursa olsun, ayakların hoş olmayan kokusunun nedeni stres olabilir.

Aşırı tecrübeler terlememize yol açıyor. Bu nedenle, eğer periyodik olarak korku ya da sinirlilikten tere attığınızı fark ederseniz, o zaman sinir sistemi ile bir şey yapmaya acilen ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, her türlü koku giderici ajanı kullanmanın yanı sıra, gece için çay ve papatya da içmelisiniz.

Ayaklarımın hoş olmayan kokusunu nasıl kurtarabilirim

Eğer ayakların her zamanki yıkanması yardım edip peşinden koşan ahlaksızlıktan kurtulmuyorsa, hala daha ciddi yöntemleri denemenin zamanıdır.

Bugün çok beklenmedik çözümlerin yardımıyla hoş olmayan bir kokudan kurtulabiliyorsunuz!

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?
  • Tıbbi preparatlar. Bu durumda, çoğu zaman eczanelerde özel merhemler veya antiperspiranlar bulabilirsiniz. Fakat terleme ve ayaklarınızın kokusu için merhem kullanmanızı öneririz. Bu durumda etkinlik, bu merhemin terlemeyi normalleştirmesi ve hoş olmayan kokuyu ortadan kaldırmasıdır. Ancak çoğu durumda terlemeyi önleyici etki geçicidir, çünkü bacakların cildi çok pürüzlüdür. Buna göre, çözüm derinden nüfuz etmez;
  • Botoks. Evet, evet! Bu çare, kırışıklıklarla ilgili problemleri çözme yeteneği ile bize bilinen, aşırı terleme ile yardımcı olabilir. Bu durumda tüm tedavi sadece bir enjeksiyon. Bu çözümün avantajı% 99 etkili olmasıdır ve neredeyse hiç alerjik reaksiyona neden olmaz. Ancak, maalesef bu araç herkes için uygun değil, çünkü tek çekim bile size oldukça büyük bir tutara mal olacak;
  • İyontoforez. Bu yöntem, hiperhidrozun elektrik akımı ile tedavi edilmesine dayanır, bu da problem alanlarını sulu bir solüsyondan etkiler. Bu yöntem, vakaların yüzde sekseninde etkilidir. Ve kusurları arasında yüksek maliyet ve prosedürü tekrar etme ihtiyacı vardır. Ortalama olarak, her altı ila yedi ayda bir oturumları tekrarlamanız gerekir;
  • Cerrahi müdahale. Bu tedavi yöntemi, yalnızca diğerlerinin etkisiz olduğu durumlarda kullanılır. Özü aşağıdakilerden oluşur: cerrahi doktorların yardımı ile sinir sistemi ile dokuların bağlantısını yok eder. Buna göre, tabandaki kumaş herhangi bir impuls almaz ve terlemez.

Ancak çoğu zaman, ayak terlemesi halk ilaçları ile tedavi edilir. Bu açıdan tıp bakış açısından bakıldığında, sadece sonuçları ortadan kaldırabilir ve sorunun kendisinden kurtulabilirsiniz. Bu nedenle tekrarlayın bu tedavinin periyodik olması gerekir.

Terleme için merhem nedir?

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?

Her şeyden önce, salisilik-çinko merhem hakkında hatırlamaya değer. Mükemmel bir antiseptiktir ve cilt ile ilgili neredeyse tüm problemleri çözer.

Ayrıca her türlü tahriş ve sivilcelerin ortadan kalkmasının yanı sıra çinko merhemi ayakların aşırı terlemesini ortadan kaldırır. Hatırlanması gereken tek kısıtlama: bu merhem on iki yaşına kadar olan çocuklar için tavsiye edilmez. Salisilik-çinko merhem aynı zamanda, sadece bacaklardan değil, aynı zamanda koltukaltıların altında da hoş olmayan bir kokuyu gidermek için de kullanılabilir.

Ve terleme ve kokudan kurtulmaya karar verirseniz, uygulamadan sonraki gün tam anlamıyla ortadan kalkacaktır. Fakat terleme üçüncü ya da dördüncü gününde ortadan kalkacaktır.

Terleme koltukaltı ve ayaklar için çinko merhem nasıl kullanılır?

Etkinin tamamlanması için her gün kontrast duş almanız gerekir. Böylece, vücudunuz tarafından salgılanan ter miktarını da azaltabilirsiniz.

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?

Duştan hemen sonra, dikkatlice ayaklarınızı silin ve kuruyana kadar bekleyin. Salisilik merhem sadece kuru cilt üzerine uygulanmalıdır.

Ajan ince bir tabaka ile uygulanmalıdır. Ama kremayı her zaman kullanabileceğini düşünmeyin. Genellikle tedavi süreci iki hafta sürer.

Ve olumlu bir sonuç yoksa, o zaman bir doktora danışmalısınız. Belki de, bacakların cildinin terlemesinin daha etkili bir tedavi sistemini seçebilecektir.

Teymurov'un merhem ayak terlemesinden

Terleme ve hoş olmayan koku için mükemmel bir çare Teimurov'un merhemidir. Bu çare koltukaltı, avuç içi ve ayak bölgesinde aşırı terli olanlar için tavsiye edilir. Yüksek verimliliğe ek olarak bu aracın küçük bir bedeli vardır, ancak sevinemez ama sevinemez.

Tek başına macunun antiseptik, koku giderici ve kuruma etkisi vardır. Ve sonuç almak için bu aracı yaklaşık bir buçuk ila iki hafta boyunca kullanmanız gerekir. Teymurov'un hamurunun bileşiminde ne gibi şaşırtıcı bir etkiye sebep olur?

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?

Bacaklarımızın tüm gereksiz bakterilerden kurtulduğu için çinko oksitle başlayalım. Talk yardımı ile cildi hafifçe kurutabiliriz, ki bu kesinlikle salgılanan ter miktarını azaltacaktır. Ve tabi ki, görevi dezenfekte etmek olan borik asit. Bu arada, bu asit terlemenin tedavisinde halk tıbbında kullanılır.

Dikkat lütfen! Bu merhem terleme koltukaltı ile uygulamadan önce, göze çarpmayan bir yerde bir yere uygulamaya çalışın. Ve alerjik reaksiyon yoksa, güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu önlem, koltuk altı altındaki cildin ayaklardan daha hassas olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Ve bir şey daha: Teimurov hamurunun en iyi koruyucu amaçlarla kullanıldığını unutmayın. Ama sorun önleme ötesine geçerse, o zaman böyle bir aracın etkisi olmaz.

Terleme için halk ilaçları

Ama vücudunuzu kimya ile zehirlemek istemiyorsanız, sorunu halk ilaçları yardımıyla çözmeye çalışabilirsiniz. Öncelikle huş tomurcukları üzerinde alkollü infüzyon deneyebilirsiniz.

Bacakların ve koltuk altlarının terlemesinden nasıl kurtulur?

Aşağıdaki gibi hazırlanmalıdır: küçük bir cam tencerede beş yemek kaşığı huş tomurcukları dökün. Onları herhangi bir eczanede satın alabilirsiniz. Böbrek votka ile doldurup buzdolabında on gün boyunca infüzyona bırakın. Hazır tentür geleneksel pamuklu çubukla uygulanır.

Ve böyle bir çare oldukça etkilidir ve ayakların terlemesinden çinko merheminden daha kötü olmamasına yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi, ayakların cildiyle terleme gibi bir problem çözülebilir.

Bu nedenle, sürekli ıslak çoraplardan ve hoş olmayan bir kokudan sıkıldıysanız, bizim tarafımızdan tarif edilen yöntemlerden birini seçin ve bir partide yeniden eğitim korkusunu unutun. Size iyi şanslar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 4