Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir?

Yetişkinler, çocukların dişleriyle "yetişkin problemlerinin" gerçekleşmediğini düşünür - çürük veya pulpitis ortaya çıkmaz. Yetişkinlerde ortaya çıkmayan bir sebep de vardır - dişlerin büyümesi diş etinde ağrıya neden olur ve bu semptom bebeğe önemli bir rahatsızlık verir. Çocuğun diş ağrısından iyi ağlayıp uyumu ne olur? 

Çocuğun dişleriyle ilgili problemler

Ağız boşluğundaki rahatsızlıktan kurtulmak için ancak nedenleri açıklığa kavuşabilir.

Çocuklarda diş ağrısı, yetişkinlerde olduğu gibi aynı nedenlerden dolayı ortaya çıkar:

Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir?
 • yaralandığında mikro çatlaklar ve cips;
 • çürük;
 • hamur.

Çürükler, dişlerin sert dokularının yavaş akan tahribatı olup, matriks dökülmesine ve minede tahribata neden olurlar, bu da içine enfeksiyonun sokulduğu dentin ve mine içinde bir boşluk oluşur ve enflamatuar bir sürece neden olur.

Pulpitis, pulpada bulunan diş sinirinin iltihaplanmasıdır.

Bu hastalıklar dişlerin püskürmesinden kaynaklanabilir, ancak çoğu zaman bu nedenlerden dolayı diş ağrısı 4-5 yaş arası bir çocukta görülür. Halen, çocuklarda sıklıkla süt dişi hemen hasar görür, karalanır ve hızla yok olur.

Bu ayrıca bir rahatsızlık hissi yaratır. Buna ek olarak, bu durum çok tehlikelidir ve öte yandan dişlerin erken kayması ısırığın ihlaline neden olur ve sindirim sürecinin ihlali anlamına gelir, çünkü mide içine giren gıdalar yeterince ezilmez.

Çocuk diş ağrısından şikayet ederse ne olur? Bir doktora danışmak gerekir.

Ziyaretin tayin edilmesinden önce, bebeğin uyuyabildiği ve iyi beslenebileceği için, rahatsızlıktan geçici olarak unutamayacak olan çocuklara - halk ya da sağlık - diş ağrısı için bir çare uygulamak gerekir.

Bir çocukta diş ağrısı nasıl yerli yöntemlerle kaldırılır?

Küçük çocuklarda ağrıyı hafifletmek için ağrı kesiciler vermek gerekli değildir.

Bağımsız olarak hazırlanan araçlar da etkili biçimde "çalışabilir" ve onlardan gelen yan etkiler daha az belirgindir.

Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir?
 • Ağzınızı ılık bir tuz veya soda solüsyonu ile durulayın - 250 ml su içinde herhangi bir ürünün bir çay kaşığı ekleyin. İlk olarak her 15 dakikada bir ağrıyı durulayın, ağrı her serbest bırakıldığında - her yarım saatte bir;

İşlem sırasında oynarsanız, bebek hızla sakinleşecek ve acıyı unutacaktır.

 • Soda veya tuzlu su yerine, anti-enflamatuar ve anestetik etkileri olan bitkilerin şifrelerini kullanabilirsiniz: papatya, böğürtlen, melissa, adaçayı, nane, meşe kabuğu;
 • Sarımsak bileşiminde bulunan diş sinir filloidlerinin innervasyonunu durdururlar. Bunları harekete geçirmek için, diş etini sarımsaklı macunla ovmanız veya bu ürünün küçük bir parçasını hasta dişin deliğine koymanız gerekir.

Eğer dişlerin karşı tarafı ile bileğinize sarımsaklı gruel ile bağlarsanız ağrı da gider.

Kontrol edebilirsiniz - çocukların sağlığı için yan etkileri tam olarak neden olmaz.

Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir?
 1. Nane etkili bir analjezik olarak davranır. Tabletlerde kullanılabilir - bir nane tableti dilin ağız kısmına karşı eriyecek şekilde bastırılır; bir yağ çözeltisi şeklinde - dişe nane uçucu yağ ile nemlendirilmiş bir pamuk yünü takın;
 2. Soğuk bir salatalık, elma ya da yağdan oluşan bir diş parçalarına bağlı dişeti çıkarın;
 3. Yanak - bir hasta dişin projeksiyonunda - bir mıknatıs uygulamak ve en az 30 dakika tutmak için, acı azalır;
 4. Ağrı diş çıkarma ve diş eti hastalığından kaynaklandığında, bir masajla çıkarılır. Bebekler bunu parmaklarının ucuna bir parmak ucu koyarak geçirirler, bir yıldan 7 yaşına kadar olan çocuklara havuç veya elma çiğneme izni verilir.

Bir çocuğun balla alerjik reaksiyonu yoksa, propolis onun için mükemmel bir analjeziktir. Suda durulama, durulama için kullanılır, ama aynı zamanda hasta dişe bir propolis topu yapışmak mümkündür.

Doktorlar bunun en iyi analjezik ve antiinflamatuar ilaçlardan biri olduğuna inanır ve etkisi klinik çalışmalarla doğrulanır.

Çocuklar için İlaçlar

Bebekler için özel jeller ve merhemler bebeklikten bebekler için kullanılabilir. Anestetiklerin bileşimlerine girmesi nedeniyle ağrı reseptörlerini bloke ederler. Ayrıca anti-enflamatuar etkiye sahip bitki bileşenlerini içerir.

Ciddi diş ağrısını ortadan kaldırmak için yerel ajanlar bitki bazında seçilmemelidir - etkileri kısa ömürlüdür.

En etkili araç:

Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir?
 • "Kalgel" - aktif maddeler: sitilperidin ve lidokain; şeker içermez, anında hareket etmeye başlar;
 • "Holisal-jel" - özel bir yapı sayesinde 4 saate kadar diş etlerinde tutulur, anti-inflamatuar, analjezik ve antibakteriyel etkiye sahiptir;
 • Dentinox jeli - ağrıyı hafifletir ve iltihabı ortadan kaldırır, ancak uzun sürmez, ancak bunun etkisi kısa sürelidir - yaklaşık bir saat; aktif madde - papatya özünden elde edilen ekstrakt;
 • «Kamistad jel bebek» - Lidokain varlığı nedeniyle, hemen hemen anında etki eder, ağrı ve şişliği ortadan kaldırır, iltihaplanma sürecini azaltır - uzun süreli etki.

Acıdan kurtulmak için o anda yardımcı olan homeopati ile anlamına gelir:

 • Traumeel C - doğal maddelerden yapılmış merhem, sakız ödemi ile kullanılması tercih edilir;
 • damla Dentinorm Bebek - Ağrıyı, semptomatik tedaviyi etkin bir şekilde rahatlatır, doğrudan hasta bir dişe damlatır;
 • "Viburkol" mumlar - ilaç ağrıyı hafifletir, bir anti-inflamatuar ve yatıştırıcı etkiye sahiptir.

Yukarıda açıklanan çocuk uyuşturucu ve halk ilaçları yardımcı olmadıysa, ona verebilirsiniz "Yetişkin" diş ağrısı hapları. Çocuklar kendi dozlarına ihtiyaç duyarlar - bu hatırlanmalıdır. Çocuklarda steroidal olmayan anestezi vermelerine izin verilir - "Nurofen", "İbuprofen" ve genel eylem araçları "Parasetamol".

Şurup şeklinde bir ilaç satın aldıysanız dozu takip etmek daha kolay olur:

 • "Panadol";
 • "Nurofen";
 • "Ibufen";
 • "Bofen".
Çocuklarda diş ağrısı tedavisi nedir?

"Parasetamol", "İbuprofen" veya "Nurofen" Çocuklarda diş ağrısı olan tabletlerde - dozaj bir yetişkin için hesaplanırsa - aşağıdaki prosedüre göre kabul edilir.

Tabletin ilk çeyreği ve 20 dakika sonra aynı sayı. İlacın eylemi daha uzun sürecek.

Bir çocuk steroid içermeyen ilaçlar alamazsa, sıradan bir şekilde verilir. "Analgina".


İlaç etkili bir şekilde çalışsa ve çocuk acıyı unutsa bile - ilk fırsatta bir doktora başvurmak gereklidir. Diş ağrısı, bütünlüğünü kaybeden dentin içine enfeksiyonun nüfuz etmesinden kaynaklanıyorsa, iltihaplanma süreci tüm dişlere yayılır.

Sağlıklı bebek dişleri çok önemlidir. Sabit dişler, zamanla elimine edilmezse ağızda ortaya çıkan problemler asla sağlıklı olmayacak ve bu durum çocuğun görünümünü ve sindirim sisteminin durumunu etkileyecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 10 = 13