Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Delici dudaklar – hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?

Şu anda hem erkekler hem de kızlar, görünümlerini değiştirmek için çeşitli şekillerde kendilerini ifade etmenin yollarını bulmaktadır. Sıra dışı saç modelleri yaparlar, renkli kıyafetler ve aksesuarlar giyerler. Dikkat çeken bu türden bir yöntem, her iki cinsiyetten de gençlerin birçok temsilcisinde görülebilen dudak deldirme yöntemidir.

Bu kavram, yüzün karşılık gelen kısmının delinmesi ve daha sonra süslemenin içine sokulması anlamına gelir. Bu egzersizin çok zararsız olduğuna inanılmaktadır, çünkü yüzün bu kısmında büyük damarlar ve sinir uçları yoktur. Yine de, olumsuz sonuçları olabilir.

Prosedür nasıl yapılır?

Davranışının aranması, etkinliğin uygulanması için tüm gereklilikleri yerine getirecek tecrübeli bir uzmanla birlikte durmaktadır.

Delmenin hem alt hem de üst dudakta nasıl yapıldığı:

Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?
 • Sihirbazın kullanacağı araç dezenfekte edilir;
 • Özel işaretler, deliğin yapılacağı yeri gösterir;
 • Ana dudak dezenfekte eder;
 • Daha sonra, bir kateter ile özel bir iğne yardımıyla, delme işlemi hemen gerçekleştirilir, bundan sonra iğne çıkarılır ve kateter kalır. Bu sayede süs, ortaya çıkan deliğe sürüklenir.

Bu olayı kendi başlarına deneyecek olanlar, işlemin acılı olup olmadığına meraklılar.

neredeyse ağrısız olacak tüm kuralları ve olayın gereklerini göz ardı etmeden, deneyimli bir usta tarafından gerçekleştirilirse, sadece birkaç dakika, nispeten hızlı bir şekilde delinme iyileşir sürer. Ancak, bunun böyle olması için, dudağın düzgün bir şekilde bakılması da gereklidir.

Piercing türleri

Seçilen süslemelere göre, deliğin yapılacağı yer belirlenir. Hepsi 2 çeşide ayrılabilir.

Alt dudakta

Bunlar aşağıdaki delme türlerini içerir:

Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?
 • Labret. Süslemeler şeklinde bir top içeren bir bar kullanılır. Labret de ikiye ayrılıyor
  çeşitleri: dikey ve yatay. Birincisi çok popüler, çünkü güzel görünüyor ve piercing olmadığında acı çekiyor. Dekorasyon, dudağın alt kenarından yukarı doğru açılan deliğe sokulur. Genellikle ağız merkezinde bir delik yapılır. Biraz daha az popüler olan yatay delici. Genellikle dudak hattı boyunca soldan sağa doğru yapılır;
 • Yılanın ısırması. Her iki tarafta da kural olarak simetrik iki delik yapılır;

Üst dudakta

Bazı popüler türler bilinmektedir.

Bunlar arasında:

Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?
 • Monroe. Tipik olarak, bu stil kızlar için seçilmiştir, çünkü piercing izin verir
  En güzel kadınlardan birinin ünlü doğum lekesini simüle et - Marilyn Monroe. Sadece sol taraftan bir delik açılır;
 • Madonna. Bu delme yöntemi simüle etmenizi sağlar "Fly" tüm pop divas dünyasında bilinir. Sahip gibi "Orijinal", sağda bir delik yapılır;
 • Dahlia. Bu çeşitlilik, dudakta yapılan diğer piercing türlerinden daha az popüler ve talep değildir. Orijinalliği, her iki tarafta da delinmelerin yapıldığı gerçeğinde yatmaktadır - önceki iki çeşidi biraraya getiriyormuş gibi - Monroe ve Madonna;
 • Medusa. Delik, ağzın üzerindeki olukta yapılır;
 • Gülümseme. Bu çeşitlilik bir gülümseme denilen boşuna değildir (İngilizce'den tercüme edilmiştir). Süsler sadece sahiplerinin gülümsemesiyle görülebilir, ki bu da bu tarzın kendine has özelliği.

Seçilen delme yöntemine bağlı olarak - delmenin üzerinde veya altında yapılan delme, dekorasyonun kendisi seçilir. Çoğu zaman, genellikle titanyumdan yapılmış, uçlarında iki top bulunan bir çubuk olan küpe-labret kullanılır. Ayrıca kullanılan halkalar, daireler ve yatay olarak yapılan delikler için mikro alanlar genellikle kullanılır.

Ev tedavisi

Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?

Tabii ki, bu seçenek uygun maliyetli, ancak işlemine başlamadan önce, aksi takdirde güvenli olmayabilir, etkinliği tutmak için tüm gereksinimlerini bildiğinizden emin olun gerekir.

İlk olarak, nerede olursanız olun piercing yapmak için - altından veya üstünden özel bir araç satın almanız gerekir.

Dikiş için tabutta bulunan normal iğneyi kullanmayın.

İkinci olarak, ellerinizin ve aracınızın steril temiz olduğundan emin olun.

Ekipmanı ambalajından çıkarın, dezenfekte edin ve yerleştireceğiniz parçayı süsleyin. Gelecek deliğin yerini gazlı bez veya temiz bir bezle silin.

İşlemi ağzın içinden başlat. Önce kas dokusunu delin ve ardından işlemi tamamlamak için iğnede bir kez daha basınç yapın. Aracın ihtiyaç duyulduğu yerden dışarı çıkmasına dikkat edin - delinme alanını önceden işaretleyin. Etkinlik sırasında delme açısını kontrol edin. Son aşamada, takıları ortaya çıkan deliğe dikkatlice yerleştirin.

bakım

Kural olarak, deliğin yapıldığı yerin iyileşmesi yaklaşık 2 hafta sürer. Tam iyileşme için, bazı durumlarda, yaklaşık bir ay sürecektir - 2. Genellikle bu süre, bir kişinin yeme, konuşma sırasında rahatsızlık yaşadığı gerçeğiyle karakterizedir. Etkinlikten 3-4 saat sonra, sigara içmeyin, yemeyin, içmeyin. Bir saat 4 sonra kendinizi dondurmaya ikram edebilirsiniz.

Alt dudağı veya üst kısmı daha hızlı delmek için basit önerileri izleyin:

Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?
 • Haftada 2, sıcak, tuzlu, tatlı, ekşi, katı gıdalardan vazgeçmeye çalışın;
 • B grubu ile ilgili vitaminleri alın;
 • Dişlerin emayesine zarar vermeden yiyeceği yavaşça çiğneyin;
 • El bileziği alkole maruz kalmadan kulağa dokunmayınız. Takıya sık sık dokunmayın, eğer yaparsanız, dişinize zarar vermemek için keskin hareketler yapmayın.

delici iyileşmez yoksa, sararma yerine bir delik vardı, özellikle eğer doktorunuza danışmalısınız - bu enfeksiyon kaydedildi anlamına gelebilir.

Bir süslemeyi 1 günden fazla çıkarmak için, ne tür bir piercing seçmiş olursanız olun gerekli değildir.

Mücevherleri kalıcı olarak çıkarmaya karar verdiğinizde, sadece küpeyi çıkarın ve delinme tamamen büyüyene kadar bekleyin. Bu işlemi hızlandırmak için özel merhemler ve kremler kullanın.

etkileri

Olayın neredeyse güvenli olduğu düşünülmesine rağmen, hala olabilirler. Bu, küpenin dekorasyonundan önce dikkate alınmalıdır.

Prosedür ne ortaya çıkabilir ve bundan ne gibi sonuçlar olabilir?

Delici dudaklar - hoş olmayan sonuçları olan zararsız bir dekorasyon veya prosedür?
 • Olguların% 20'sinde, dekorasyon alerjilere, olay sırasında veya iyileşme sürecine neden olur.
  bir enfeksiyon girilebilir;
 • Olguların% 10'unda yara çok kötüleşir, bu nedenle bir doktora danışılması gerekir. Yıkama ya da başka yollarla kullanma talimatı verir ve bazen delme işleminden kurtulmak için endikasyonlar vardır;
 • Bazı durumlarda, dokular düzgün iyileşmez;
 • Prosedür sırasında salonun müşterisinin viral hepatit veya hatta AIDS ile enfekte olduğu durumlar vardır;
 • Bazen, piercing yaparken sinir uçları etkilenir ve yıllar sonra bile ortaya çıkabilir.

Dudak piercingi ile mümkün olabilecek sonuçlara baktığımızda, sağlığınızı riske atmaya hazır olup olmadığınız konusunda dikkatli düşünün.

Eğer dudak piercing karar verirseniz olayın bağımsız davranış olasılığı vardır gerçeğine rağmen, yan etkilerin riskini azaltmak için kabinde uzmanlara hizmetlerinin sağlanması için sormak daha iyidir.

Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1