Dişlerinizi evde diş tellerini kullanmadan nasıl düzeltebilirsiniz? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Dişlerinizi evde diş tellerini kullanmadan nasıl düzeltebilirsiniz?

Çoğunlukla dişlerin ısırması ve eğriliği ile ilgili sorunları olan insanlar evde dişlerini bir şekilde düzleştirip düzeltemeyeceğiyle ilgilenirler. Eski zamanlarda, ısırık durumunu iyileştirmek için bazı egzotik yöntemler vardı. Örneğin, aristokratik bir gülümseme elde etmek için zengin insanlar yardım için uzmanlara başvurdu.

Dişleri bir iplik ile gevşetmelerini, bir levhayı su ile kafasına birleştirmelerini ve eğriliklerini dengelemelerini tavsiye etmişlerdir.

Dişlerinizi evde diş tellerini kullanmadan nasıl düzeltebilirsiniz?

Şimdi bunun zenginlerin aldatmacalarından biri olduğunu anlıyoruz, ama sonra bu yöntem ciddiye alındı. Her ne kadar ve şimdi böyle saçmalıklara inanabilecek insanlar var. Daha da zalim, diş sinüslerini agresif kimyasal bileşenler içeren mucizevi iksirler ile yumuşatma yöntemiydi.

Günümüzde doğaçlama araçlarla yeterli tedavi yöntemi bilinmemektedir. Unutmayın: kendi kendini düzeltmek ciddi sonuçlara yol açabilir. Geleneksel olmayan tedavilerden sonra, herhangi bir iyileşme yaşamayacaksınız.

En kötüsü, her şey pahalı, uzun ve ağrılı bir tedaviyle sonuçlanacak ve hatta çene çıkarılması vakaları da vardı.

Parantez olmadan hizalama mümkün mü?

Diğer soru: dişleri parantez takmadan düzeltmek mümkün mü?

İlaç hızla geliştiği için, kişi diş ve diş etleri üzerinde çok büyük etki yaratmadan tedaviyi uygun bir fiyata karşılayabilir. Yanlış bir ısırma olsa bile, diş teli olmadan alternatif tedavi yöntemleri vardır. Düzenli olarak bir doktora gitmeniz ve ağrılı bir acı çekmeniz gerekmez, böylece dişleri eşitleme işlemi evde gerçekleşir.

Önleme, diş tellerinden kaçınmanın en iyi yoludur. Günlük ağız bakımı (temizlik, durulama), evde dişlerinizi düzgün bir şekilde fırçalama, emayeyi güçlendirme, taşları çıkarma, diş hekimine önleyici ziyaretleri içerir. Doktor çocukta yanlış bir ısırmayı önlemek için bazı zararsız cihazların kullanılmasını önerirse, bu önerileri dikkate almayın. Sorunun erken yaşlarda düzeltilmesi fazla çaba gerektirmeyecek ve daha ucuz olacaktır.

Kaplamalar kullanımı

Dişlerinizi evde diş tellerini kullanmadan nasıl düzeltebilirsiniz?

Normal bir ısırık ile farklı yerlerde bir veya daha fazla diş üzerinde küçük bir kusur düzeltmeniz gerekiyorsa, kaplamaları kullanın. Bunlar emaye yapıştırılmış tamamen göze çarpmayan porselen tabaklardır.

Emaye rengine göre seçilirler veya şeffaf olarak ayarlanırlar. Tam bir kaplama (tüm dişe takılı) veya eksik (dişler arasında plakayı düzeltin) koyabilirsiniz. Uyarlamalar tek tek yapılır, 10 yıla kadar çıkarılmamalıdır, yıpranmaz. Kaplamaların maliyeti düşüktür, kurulum hızlıdır ve ağrısızdır, ortodontiste sürekli bir ziyaret gerekli değildir.

Kaplamalar, cips, boşluklar, küçük düzensizlikler veya dişlerin pozisyonundaki değişiklikler gibi sorunlarla uğraşır. Dişlerinizi mümkün olduğunca çabuk düzeltmeniz gerekiyorsa, en iyi çözüm kusuru gizlemek ve düzeltmemek.

mouthguards

Kappas dişlere konan şeffaf plastik kasalardır. Bir şapka yardımıyla dişsiz dişleri nasıl düzelteceğimize daha yakından bakalım. Periyodik olarak, yapı kaldırılır ve özel bir macunla temizlenir. Her 2 haftada kappa yenisiyle değiştirilir. Toplamda, sette birkaç düzinelerce var. Yiyecek alımı ve temizliği sırasında, ağızlıklar çıkarılır.

Avantajlarından estetik görünümleri ve diş etleri üzerinde zararlı etkilerin yokluğu tanımlanabilir. Ek olarak, cihazlar hastanın tüm fizyolojik özelliklerini dikkate alarak herkes için ayrı ayrı yapılır.

Diğer cihazlarla karşılaştırıldığında, kappa sahibine biraz mal olacak. Yapının ilk gününde, düzensiz elemanlar üzerindeki baskı hissedilebilir ve kappa tam olarak gerdirilemez. Ertesi gün, cihaz genellikle doğru pozisyonu alır ve basmaya son verir.

Eğer ilk gece çok fazla ağrı sendromu ortaya çıkarsa, ağız koruyucuları sabaha kadar ya da uyku haplarını alabilirsin. Cihaz yetişkinlere ve çocuklara verilir. Ancak çocuklar için, yine de, diğer yöntemler tercih edilir.

Hangi durumlarda aşağıdakilere ihtiyacınız var:

Dişlerinizi evde diş tellerini kullanmadan nasıl düzeltebilirsiniz?
  • Eğer azı dişleri hafifçe yer değiştirirse;
  • azı dişleri birbirine çok yakındır;
  • belirgin aralıklar vardır;
  • çapraz bir ısırık var;
  • Ön dişlerin bir kısmı, dengesizlikten daha yüksek veya daha düşük bir yerde bulunur, bu da bir eşitsizlik yaratır.

Ciddi patolojiler ve anormallikler bir braket sistemi yardımıyla tedavi edilir.

eğitmenler

Küçük ısırma rahatsızlıkları ile, her bir diş için cepleri olan, silikondan yapılmış bir cheholchik olan bir öncü antrenörü kullanmak en iyisidir. Silikonun içinde çıkıntılı molar ve premolarlar üzerinde etkili olan yaylı bir yay bulunur. Dişçilik hizalandığında, bu kemer ısırmayı iyileştirir.

Eğiticilerin 5-12 yaş arası çocuklara tahsis edilmesi en çok tercih edilen şeydir. Bu süre daha önce kaçırılmışsa veya daha sonra ihlaller olmuşsa, cihaz yetişkinlikte de kullanılabilir. Gençler ve yetişkinler için polipropilen bazlı eğitmenler yapılır. Bu malzeme silikondan daha serttir, bu nedenle cihaz ısırması arttıkça daha sık değiştirilmelidir.

Eğitmenler kusurun sebebini ortadan kaldırır, sonuç sonsuza dek korunur. Tedavinin özü, cihazın ısırmayı geliştirmesi ve çocuğun dil ve yüz kaslarının düzgün çalışmasını öğretmesidir. Hayatınızın geri kalanında çocuğunuz daha güzel ve orantılı yüz özelliklerine sahip olacaktır.

Eğitmenler çocuklar için çok uygundur, çünkü bunlar:

  • rahatsızlık vermeyin;
  • başkalarına görünmez;
  • ağrısız;
  • Doktora düzenli ziyaretler gerektirmez;
  • Çoğunlukla geceleri giyinmek, gün boyunca 1 saat vilify için yeterlidir.

Çocuklar için tabaklar ve dudak tamponları

Çocukta maloklüzyon süreci henüz çok ileri gitmediğinde, dişlere özel plakalar yerleştirilir.

Dişlerinizi evde diş tellerini kullanmadan nasıl düzeltebilirsiniz?

Cihaz üzerlerine basar ve "Yerde durun". Sonuç ortaya çıkana kadar plaka sürekli yıpranır. Periyodik olarak dişçiye gitmelisiniz.

Dudak tamponları, 5 yaşın altındaki çocuklarda yanlış bir ısırma oluşumunu ortadan kaldıran, dişlenme boyunca yerleştirilmiş metal kemerlerdir. Sorun genellikle anormal solunum veya sabit başparmak emme işleminden kaynaklanır.


Tamponlar diş kemerini uzatabilir, bukkal ve labial kaslardan baskıyı azaltabilir, çene kaslarının aktivitesini azaltabilir.

Eğer hala diş telleri var

Ciddi ısırma bozukluğu, ihmal edilmiş eğrilik ve diş çıkığı olduğunda yetişkin bir erkeğin dişlerini nasıl düzeltebiliriz?

Bu durumda, diş hekiminin bunu onaylamadığı sürece, problemle hızlı bir şekilde başa çıkmak ve dişleri dişsiz olarak tedavi etmek mümkün olmayacaktır. Ama üzülme ve ne kadar zaman geçireceğiniz hakkında düşünmeyin. "Demir çene". Zamanımızda, daha estetik tipte porselen-porselen sistemlerini koyabilirsiniz - malzeme gıda renklerine karşı dayanıklıdır ve onun gölgesi diş minesinin rengine çok yakındır.

Daha iyi bir görünüme sahip safir diş telleri - şeffaf bir yapay, ancak yüksek kaliteli safirden yapılmış, dişlere güzel görünmek, yüksek mukavemete sahiptirler. Safir diş tellerini metal diş tellerinden başka ne ayırt eder? Onlar pratikte plaket toplamazlar çünkü daha hijyenik. Her öğünden sonra yapıyı temizleyemezsiniz.

Artık evde dişlerinizi resmi tıbbın yardımıyla nasıl düzelteceğinizi bildiğinize göre, geleneksel olmayan yöntemlere başvurmak isteyeceksiniz.

"Evde" ifadesi, diş hekimliğini düzeltmek için listelenen enstrümanlardan herhangi birini kullanarak, her zamanki hayatınızla huzurlu bir şekilde yaşayacağınız anlamına gelir ve şu anda gülümsemeniz geliştirilecektir!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 1