Güzellik ve sağlık

Evde bir sümüklü karışımı nasıl hazırlanır?

Birkaç yüz yıl önce İran'da (Eski İran'ın şu anki adı) ilk önce shugaring kullanıldı. Şeker şurubunda bitkisel süslemeler ve çeşitli yağlar eklenmiştir. Kompleksindeki her şey, hassas ve huzursuz cildi mükemmel şekilde sakinleştirdi ve korudu.

Evde bir sümüklü karışımı nasıl hazırlanır?

Sonuçta, eski zamanlarda, oryantal güzellikleri tamamen saçtan kurtuldu, yani. vücut boyunca. Kafa, kirpik ve kaşlar haricinde saç örtüleri, memurlar ve memurların eşleri tarafından yasaklandı. Büyük bir günah ve asil bir kızın iade edilmesi için utanç olarak kabul edildi. Doğu'nun inançlarına göre, eğer kızın vücudunda tüyleri varsa, o zaman 7 yıl boyunca lanetlenir.

Çeşitli kozmetik ve kimyasal ürünler üzerinde çalışırken, cildin sağlığını ne kadar etkileyebileceğini düşünmüyoruz.


Fakat vücudun güzelliğine bakmak, mümkün olan durumlarda doğal ilaçlar kullanmaktır. Evde shugaring için bir karışım için çeşitli tarifler sunuyoruz. Bu eski bir kanıtlanmış yöntem, deneyin!

Mikrodalgada shugaring için bir karışıma ne kadar hızlı kaynak yapılır?

Tarif basittir, malzemeler azdır ve herhangi bir mutfakta bulunabilecek en sıradanlardır.

Yemek yapacağınız kabı hazırlayın, sıradan bir yemek odasına ve çay kaşığına da ihtiyacınız olacak. Kendinizi yakmamaya, karamelleri kontrol etmeniz gerektiğinde, suya damlatın, sertleşir ve yayılmazsa - karamel hazırdır.

Yani, aldığımız karışım için:

  • su - 2 yemek kaşığı;
  • şeker - 6 yemek kaşığı;
  • Sitrik asit yarım çay kaşığıdır.

Tüm malzemeler hazırlanan bir kapta karıştırılmalıdır. Daha fazla sitrik asit koyduğunuzda, macun istenilen kıvamda katılaşmayacaktır. Mikrodalgada, karışım bir dakika ısıtılır, sıvı beyazdan soluk sarıya dönüşmelidir. Mikrodalgaya 15 saniye daha karıştırıp göndermek için sıvınız yavaş yavaş değişecek ve daha yoğun bir konyak rengi alacaktır.

Soğuyana kadar bekleyin, ama tamamen değil. Küçük bir miktar serin kütle toplayın ve parmaklarınızla yoğurun. Kademeli olarak sıcak kütlenin kalan kısmını ekleyin, bu yüzden parmaklar ve karışımın daha kolay olması daha kolay olacaktır.

Evde bir sümüklü karışımı nasıl hazırlanır?

Bir başka basit yol, karışımı bir buhar banyosuna veya gazın üzerine, kalın bir tabana sahip bir tencerede hazırlamaktır.

Bu seçenek, kalın bir shugaring olarak adlandırılır ve daha büyük bir miktarda demlenmiş olarak farklıdır. Evde mükemmel bir şekilde elde edilen, ekonomik ve karlı!

Tarif, yukarıda tarif edilenle aynıdır, sadece birkaç kez içerik miktarı arttırılır.

Küçük bir ipucu: Shugaring hazır olduktan sonra hala sıcak kalır, bir kapakla örtün - bu size daha fazla esneklik sağlayacaktır ve çabuk sertleşmeyecektir. Kaç tane ve hangi malzemelere ihtiyacınız olacak?

Karışım için alınır:

  • 10 yemek kaşığı şeker;
  • 7 - 8 yemek kaşığı su;
  • 0.5 büyük limon

Hepsi bir araya getirin, karıştırın ve orta ateşe koyun. Bir kaynamaya getirin, ısıyı azaltın ve renk bal artana kadar sürekli olarak karıştırın. Tutarlılığa dikkat edin, krep için hamur gibi kalınlaştırılmalıdır. Isıdan çıkarın ve biraz soğumaya bırakın.

İşte yemek pişirmekten birkaç tane daha:

  • Kütle hazır olduğunda ve böylece uzun bir süre donmadığı zaman, bir kaşık suya ihtiyacınız olur, bol miktarda dökün, böylece bir kabuk vermeyeceksiniz;
  • Birkaç damla aloe suyu ekleyin - bu cilt üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır;
  • Karışımı vitaminize etmek için, birkaç damla A vitamini ekleyin, E - yağlı kıvamlıdır, cilt üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir ve nemlendirmeyi teşvik eder;
  • Glikoz ampulü cildi yumuşatır ve prosedürü daha az ağrılı hale getirir.

Çamur için bir karışım nasıl uygulanır?

Evde bir sümüklü karışımı nasıl hazırlanır?

Hazır ağırlık kütlesi yumuşak ve elastik bir duruma gerilir, buğulanmış cilde saç büyümesine karşı uygulamak daha iyidir.

Saçın büyümesiyle vurun, böylece saç ampülünü incitmeyin ve epilasyonun etkisini uzatın.

şekerleme malzemesi, açık gözenekleri bir antiseptik olarak hareket sakinleştirici ve anti-bakteriyel özelliklere sahip papatya veya et suyu arka arkaya, en kaynatma durulama kalır.

İşlemden sonra ayrıca, cildi öğütülmüş kahve ve pirinç unuyla bir fırça ile iyice temizlemeniz istenir. Bu yöntem tüm vücudu, hatta yüzünü bile tutabilir.

Shugaring vücudunuza böyle dikkatli bir tutum sonrasında mükemmel epilasyon, yumuşak temizlik sağlar - Bu, inanılmaz minnettar ve benim ipeksi ve kadifemsi teşekkür edecek.

Shugaring ile epilasyon için kim tavsiye edilmez?

Varisli damarlarınız varsa, yani "Düğümler" - Bu yöntemi terk etmek daha iyidir. Eğer sözde retikulum ayaklarınızdaysa, doktora başvurmak daha iyidir.

Eğer tedavi edeceğiniz cildin alanı varsa, yaralar, çizikler, kesikler var ve iyileşene kadar bekleyin.

Diyabet veya cilt hastalıklarından muzdarip olan kişilerin bu şekilde saçları çıkarmamaları şiddetle tavsiye edilir.

Büyük bir özenle, doldurma işlemine başvurunuz, eğer takviye için bekliyorsanız, güçlü ağrı uterusun tonuna yol açabilir. Ancak, saçı sadece bu şekilde çıkarmaya alışkınsanız, tehdit edilmezsiniz.

Kolayca ve evde kayma için bir karışım yapın. Biraz alıştırma ve beceriye ihtiyacınız var ve karşılığında çok ekonomik bir yöntem alacaksınız, bunun etkisi de salon prosedürüne benzer.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 7