Evde güzel tırnaklar nasıl yapılır: ipuçları ve püf noktaları | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Evde güzel tırnaklar nasıl yapılır: ipuçları ve püf noktaları

Her kadın mükemmel görünmek ister. makyaj yapmak ve onu elleri ve manikür derisinin durumudur çünkü, elbette, elleri özen "arama kartı" ve ikinci kişidir her dışarı saç, yüz ve vücut bakmak: Bunu başarmak için, kadınların sürekli görünümlerini izlemek zorunda bize.

Birçok bayan, en iyi manikürü yapmanın imkansız olduğuna ikna olmuş, sadece bir güzellik salonundaki bir uzman yardımcı olabilir. Ama aslında bunun için profesyonel bir ustaya gitmek gerekli değil. Çok fazla zaman almadığından ve önemli finansal kaynaklara yatırım yapamadığından tırnaklarınızı en çok evde yapabilirsiniz.

Güç kaynağı

Evde güzel tırnaklar nasıl yapılır: ipuçları ve püf noktaları

Sağlık bakımı içeriden başlıyor. Güzel tırnaklar nasıl yapılır? Güçlü, pürüzsüz ve sağlam olmaları için, doğru yemelisiniz, çünkü tasarımın ne kadar ilginç olduğu, hasarlı ve kırılgan tırnaklara asla muhteşem görünmeyecek.

B vitaminleri (kepekli ekmek, süt ürünleri, yeşil sebzeler, yumurta, baklagiller, tahıllar, fındık, karaciğer), A (dolmalık biber, kabak, havuç), E (bitkisel yağlar, yeşil salata açısından zengin diyet gıdalarda eklemeyi unutmayın ), C (turunçgil, köpek-gül, deniz topalak), H (fındık ve mantar), D (süt ürünleri, deniz ürünleri, deniz balığı). Bu ürünler tırnak plağını güçlendirmeye ve büyümelerini hızlandırmaya yardımcı olur.

Yukarıdaki tüm vitaminleri yiyeceklerden alma şansınız yoksa, bir terapistle görüştükten sonra, vitamin ve minerallerin bir miktarını içebilirsiniz.

Dışarıda bakım

Kadifegillerin sağlıklı ve hatta olması için, dışarıdan da düzenli olarak bakmaları gerekir. Günde en az iki kez, düzenli bir alışkanlık haline getirin (tabii ki temiz ve kuru cilde uygulanması gerektiğine) eller için sıkılaştırıcı krem ​​güçlendirilmiş kullanmak için, haftada bir kez, sizin kalem tepsilerini şımartın.

Bu amaçla, aşağıdaki tarifi kullanabilirsiniz:

 • ilk soğuk preslemenin 100-150 ml küçük bir kasesine veya zeytinyağına dökün;
 • su banyosunda 37-40 ° C'lik bir sıcaklığa ısıtın;
 • parmakları kaseye 15 dakika batırın, sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın ve üzerine nemlendirici veya besleyici krem ​​sürün.

Tırnakları güçlendirmek ve güzelleştirmek için deniz suyunun yardımı ile de yapılabilir. Azgın plakalar tarafından ihtiyaç duyulan çok miktarda iyot, brom ve kalsiyum içerir. Bunu yapmak için, bir çorba kaşığı deniz tuzu bir bardak ılık temiz suda çözün ve parmaklarınızı 20 dakika boyunca suya batırın. Bu prosedürü haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Sararmış veya kararmış tırnak plakalarını hafifletmek için, taze sıkılmış limon suyunda 5-10 dakika bekletin. Meyvede bulunan C vitamininin de yapısını güçlendirdiğini belirtmek gerekir.

Mükemmel bir manikür yaratmanın temel kuralları

Evde güzel tırnaklar nasıl yapılır: ipuçları ve püf noktaları
 • Tırnakların şeklini güzelleştirmek için, sadece bir cam tırnak dosyası kullanın, çünkü metal alet uçlarını trampatize eder, bunun sonucu olarak kırılganlaşır ve şekil değiştirir. Tırnak dosyasını sadece bir yönde hareket ettirebilirsiniz. Sadece kuru tırnakları görebileceğinizi unutmayın!
 • Tıbbi yüksek alaşımlı paslanmaz çelikten sadece yüksek kaliteli, iyi bilenmiş aletler kullanın. İlk önce başka bir kişiye ait araçları asla dezenfekte etmeden kullanmayın!
 • , Kütikül kaldırmak ılık suya rasparte, turuncu bir ağaçtan sopa taşımak için (o cilde zarar vermez) ve yumuşatmak için özel bir araç ile tedavi edilen ve daha sonra yavaşça kütikül düzeltici, makas veya makası kaldırın. Ayrıca kütikülü, kesilmemiş bir yöntemle de kaldırabilirsiniz ("Avrupa" olarak da adlandırılır). Bu, ona özel jel veya yağ koymak 2-3 dakika bekleyin ve sonra yavaşça itin nekrotik doku ve iyice tüm suyu durulama için yeterli bu. Bu yöntem, etrafındaki deriye zarar vermeden tırnak şeklini hızlı bir şekilde vermenizi sağlar;
 • Tırnaklara doğru şekli vermek, parlatma işlemini unutmayınız. Bununla birlikte, ya kötüye kullanılmamalıdır, çünkü üst stratum korneumun sık sık çıkarılması onu zayıf, zayıf, yaralanma ve enfeksiyona karşı savunmasız hale getirir;
 • Tırnaklarınızı kenarlarından kesmeyin - bu daha kırılgan hale gelecektir. Sadece tırnak dosyasını kullanın;
 • Bir renk verniği uygulamadan önce, vitamin içeren renksiz koruyucu bir vernik kullanın - bu, plakları yalnızca hasar ve yıkımdan korumakla kalmaz, aynı zamanda karanlık izlerin görünümünden de korur;
 • Verniği birkaç çok ince tabaka halinde uygulayın. İkinci uygulamayı uygulamadan önce, ilk kat tamamen kuruyana kadar bekleyin;
 • Sadece toluen ve aseton gibi çözücüler içermeyen kaliteli kaplamalar satın alın. Tasarruf etmeyin, ucuz, düşük kaliteli verniğin düzensiz olduğunu ve sadece 1-2 gün parmaklarınızı süsleyebileceklerini unutmayın;
 • Tüm kadife kollarının aynı uzunlukta olduğundan emin olun. Onlardan biri kırılırsa, ne kadar üzgün olursa olsun, ama her şey kesilmelidir, aksi halde manikür çirkin görünecektir;
 • Vernik yıpranmaya ve tırmanmaya başladığında, tamamen çıkarılmalı ve yenisi uygulanmalıdır. Yapmayın "kurtarmak"Ve çıplak yerlerde boyamaya çalışın;
 • Aseton içeren oje çıkarıcı kullanmayın. Bu agresif bileşen, azgın tabakanın yapısını bozar.

dizayn

Doğru badem şekilli sağlıklı, güçlü ve güzel uzun tırnakların mutlu sahibiyseniz, bunların üzerinde herhangi bir tasarım yapabilirsiniz - hem klasik hem de orijinal.

Herhangi bir nedenle uzun bir manikür yetiştiremezseniz, çaresizlik yapmayın. Güzel ve etkili uzun ve kısa tırnaklar yapabilirsiniz. Ayrıca, kısa tırnaklar daha doğal ve sağlıklı görünüyor, ek bakım gerektirmiyor ve çok daha pratik.

Bunlar örneğin, harika görünecek, tırnak noktalarla tasarım, yatay veya dikey çizgili, fransız manikür (sözde klasik tunik), Manikür farklı renklerde (2-3 renk) karanlık gölgeler.

Ancak kısa tırnakların hacimsel tasarımı uygun değildir, çünkü görsel olarak onları daha da küçültür ve iddialı ve gülünç görünecektir.

Küçük, kısa tırnakları güzelleştirmek için, onlara dikey bir şerit veya dekoratif elemanlardan görsel bir şekilde onları "uzatan" dikey çizim olarak yerleştirmek mümkündür.

Ayrıca, küçük kadife üzerinde yıldız, çilek, kalp, vb. Şeklinde bir resim koyabilirsiniz (tabii ki, tarzınız buna izin veriyorsa).

Evde güzel tırnaklar nasıl yapılır: ipuçları ve püf noktaları

Herhangi bir uzunlukta çivi, doğru oval şekle sahip, açık renklerin mükemmel vernikleri, romantik ve bitkisel motifler harika görünmektedir. Dikdörtgen - daha koyu renkler ve grafik çizimler.

Tek renkli manikür, asla modası geçmeyecek bir klasik. Herhangi bir şeklin ve uzunluğun tırnaklarında harika görünecek. Rengi ve gölgeyi belirli bir tarafa seçmek yeterlidir. Bej, soluk pembe, etli gibi doğal renkler kesinlikle herhangi bir tuvalete uyacaktır.

Gördüğünüz gibi, tırnaklarınızı sağlıklı, bakımlı ve etkili hale getirmek oldukça basit, zaman, çaba ve arzu için.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 2