Güzel bir tırnak şekli nasıl yapılır? Doğru form nedir? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Güzel bir tırnak şekli nasıl yapılır? Doğru form nedir?

Modern güzellik endüstrisi, hem ellerde hem de bacaklarda oldukça cesur tırnaklar sunar. Ancak, moda rağmen, doğru şekilde kesilmelidir, Ved sadece güzellik değil, aynı zamanda sağlıktır. Durumlarına göre, doktorlar iç hastalıkları olduğundan şüphelenebilirler. Yanlış kesilmiş bir plaka çeşitli sorunlara yol açabilir: delaminasyon, içe büyüme, incelme.

Güzel bir tırnak şekli nasıl yapılır? Doğru form nedir?

Farklı insanlar farklı bir tırnak yapısına sahiptir – biri kalın veya eğri, çatlama veya içe doğru bükülür.

Ton ayrıca açık ten rengi koyu sarıya kadar değişebilir. Güzel bir şekil vermek için, sağlıklı bir görünüm vermek için, temel incelikleri bilmeniz gerekir.

Doğru form nedir?

Tırnak sağlıklı ise kalınlığı 1 mm’yi geçmemelidir. Bu değer çok daha büyük olduğunda, pachyonihia gibi bir hastalık hakkında konuşabiliriz. Doğru form bir kareye benzemeli, çivi köşesi yuvarlaklaştırılmamalı ve köküne kesilmemelidir. Filizlenmiş parçanın uzunluğu yaklaşık 0,5 mm olmalıdır.

Böylece cilde büyümez, doğru bir şekilde dosyalanmalıdır. Rasparete bacakları suda ve daha sonra özel bir tahta çubukla tabağın altında biriken kiri temizler. Bu sizi enfeksiyonlardan ve bakterilerden koruyacaktır.

Dikkatli bakım, ayda en az iki veya üç kez düzenli olarak yapılmalıdır. Topuklar ve ayaklar parlatmak için unutma – o zaman ayak tırnaklarını güzel, düzgün bir şekli ve pürüzsüz, hassas cilt her gün sizi memnun edecektir.

Nasıl bakım yapılır?

Güzel bir tırnak şekli nasıl yapılır? Doğru form nedir?

Çoğu zaman, kızlar tırnaklarının sarımsı bir renk aldığını iddia ediyorlar. Bu durum, levhaların uzun bir karanlık cila ile kaplanmış olması gerçeğinden kaynaklanabilir.

Onları beyazlatmak ve kırılganlıktan kurtulmak banyoya yardımcı olacaktır. Bir litre ılık suya bir bardak yarım tuz, biraz limon suyu ilave edin. Birkaç işlemden sonra sağlıklı bir görünüm dönecek, sağlam ve parlak hale gelecek

Plakaya ayrı değildir, banyoları meşe ağacından yapın. Zayıf et suyu hazırlayın, bir kaşık bitkisel yağ ekleyin. Meşe kabuğu iodine ile değiştirilebilir. Yüzey yivliyse, bir öğütme çubuğuyla hizalayın.

Plakanın parçalanmadığı, ayrılmadığı, doğru bir şekilde dosyalanması gerektiği. Tüm hareketler kenarlardan merkeze doğru yönlendirilmelidir. Metal tırnak dosyalarını kullanmayın – yapıya zarar verirler. Bir seramik veya cam aletine tercih vermek daha iyidir. Tırnak çok eskiyse, köşeleri kesmeden düz bir çizgide kesin.

Tırnağımı büyütürsem ne yapmalıyım?

Güzel bir tırnak şekli nasıl yapılır? Doğru form nedir?

Bu problemin birkaç aşaması var. İlk belirtiler kızarıklık, şişlik, ağrıdır. Hiçbir şey yapılmazsa, takviye başlar. Üçüncü aşama, parmağın deformasyonu.

İlk aşamada, durumu hala kendiniz düzeltebilirsiniz, ancak takviye durumunda bir doktora danışmak gerekir.

İlk belirtilerle günlük olarak papatya banyosu yapın:

  • İki litre su için altı kaşık kuru papatya almanız gerekir;
  • Çayı yaklaşık bir saat kaynar suda ısrar edin, ardından kaynamaya getirmeyin, kaynamaya getirmeyin;
  • Gerinme, bacaklarınızı indireceğiniz bir kaba dökün;
  • Prosedür 20 dakika sürer.

Cilt kırıldığında, büyümüş kısmı nazikçe ayırın, iyice iyice ıslatılmış bir pamuklu çubuk yerleştirin. Bir bandaj veya özel bir bandajla düzeltin.

Mükemmel pedikür

Doğrudan sürece devam etmeden önce, tüm araçların bir antiseptik ile tedavi edilmesi gerekir. Alkol kullanabilirsiniz – ayrıca enfeksiyonu iyi öldürür. Aletlerin kalitesinden tasarruf etmeyin – pratik malzemelerden yapılmış ve iyi bilenmiş olmalıdır.

Bacaklarınızdaki tırnakların güzel bir şekli nasıl yapılır? Bacaklar iyi rasporyte. bunlar sadece hoş bir koku sağlayan, ama aynı zamanda yumuşatmak ve cildi besleyen – cilt çok kirli ise, su, sabun veya sodu.Effektivny çeşitli emülsiyonlar ve katkı maddeleri ilave edilebilir.

Güzel bir tırnak şekli nasıl yapılır? Doğru form nedir?

Tırnakların uzunluğu küçük ile temizlenmelidir “Küçük adımlar“Düz bir çizgide. Tüm manipülasyonlar, yumuşak parmak ucuna zarar vermemeye dikkat etmelidir. Çok az büyüdüyse, bir dosyayı kullanmak daha iyidir.

Bir spatula kullanarak, kiri temizleyin ve ölü hücreleri özel bir spatula ile ayırın. Plakalar kesildiğinde, podpilit onları ve öğütülür. Manikür yumuşatmak için bir yöntem uygulayın. Tahta bir çubukla, tabana kaydırın ve küçük makasla dikkatlice kesin. Ayağın kalan kısmını bir ovma ile yıkayın, durulayın ve bacakları yumuşak bir havluyla silin.

Cilt çok sertse, su prosedürlerini birkaç kez tekrarlayın, sürelerini uzatın. Sert ponza ve fırça kullanın – onların yardımıyla “çapakları” çıkarmak daha kolaydır.

Masaj hareketleriyle besleyici ve yumuşatıcı uygulayın. E vitamini içeren bir badem veya başka bir yağ, kozmetik bir ürün olabilir.

Düzgün, ayaklarınızı ve nasıl ayaklarının üzerinde güzel bir şekil çivi yapmak için bakım nasıl biliyorsanız o zaman bu tür mantar ve enfeksiyon hastalıkları, çatlaklar ve süpürasyon gibi sorunlar unutun.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

82 + = 88