Halk ilaçları ile hormonal denge restorasyonu | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Halk ilaçları ile hormonal denge restorasyonu

Birçok kadın ve kız hormonal başarısızlık gibi bir ihlali yaşamışlardır. Çeşitli nedenlerle olur. Yanlış beslenme, sağlıksız yaşam tarzı, stres ve psikolojik baskı, jinekolojik hastalıklar - bunun neden olabileceğinin küçük bir listesi.

Halk ilaçları ile hormonal denge restorasyonu

Daha önce tipik olmayan sinirlilik, kötümser, depresyon, diğerlerine karşı saldırganlık ve yorgunluk, zayıflık ile karakterize edilen fizyolojik duruma, adet gecikmesi ise, bunun nedeni bir hormon dengesizlik genellikle.

Kronik yorgunluk ve zayıf uyku, kilo alımı, cinsel istek azalması, alopesi ve baş ağrısı doktor, terapist veya jinekolog ziyareti nedenleridir.

Hormonal yetmezlik nedenlerinin tedavisi

kadın tıbbi yardım istemiştir ve ihlal şüphesi doktor hormonların dengesi ise bunlardan biri restore edilmesi gerekmektedir ait hormonlar aşırı veya eksiklik tespit etmek için, bir kan testi hastayı gönderir.

Ek olarak, bir ultrason taramasından geçmeniz ve enfeksiyon testi yaptırmanız gerekebilir. Patolojiler bulunursa, o zaman vitaminler ve diyet almak gerekebilir ve bazı durumlarda cerrahi müdahaleye başvurulabilir.

eylem benzeri menopoz semptomları ve kolaylaştırıcı kdimadinon, adet sıvıları başlangıcını düzenleyici adet döngüsü Cyclodynon geri yönlendirilir kullanılan hormon mastodonin bozukluklarının tedavisi ve önlenmesi için.

Tedavi, analizlerin sonuçlarına, genel klinik tabloya ve vücuttaki hormon üretimini etkileyen nedene bağlı olarak sadece doktor tarafından reçete edilir.

Tedavinin seyri, derhal iki doğrultuda gerçekleştirilir: başarısızlığın nedenini ortadan kaldırmak ve dengeyi sağlamak. Bir diğeri olmadan mantıklı değildir, çünkü çözülmemiş bir hastalık veya patoloji yine aynı sonuçlara yol açacaktır.

Tedavi dönemine gelince, tamamen bireyseldir ve tekrar, neden olan nedene, organizmanın bireysel özelliklerine ve dengesizlik derecesine bağlıdır. Bu fenomenin kurtulmak birkaç hafta sürebilir ve bazen birkaç yıl sürer.

Önleme için, jinekologu yılda iki kez ziyaret etmelisiniz.

Halk ilaçları ile hormonal yetmezlik tedavisi

Halk ilaçları ile hormonal denge restorasyonu
  • Adaçayı + kaz keçi. İlk östrojen üretimini uyarır, ikinci - progesteron. Bir yemek kaşığı ot veya bir karışım (tanıya bağlı olarak) bir bardak kaynar su ile dökülür ve bir su banyosunda buharlaştırılır. Yemekten hemen önce 1/3 fincan içilir, çünkü aç karnına daha iyi emilir. Kurs 3 ay sürer, sonra bir ay ara verin ve gerekirse tekrarlayın. Kurslarda bir havalandırma, gıda alerjilerinden kaçınmak için yapılır;
  • Kekik. Bu bitki uzun süredir kadınlara yardımcı olarak görülüyor. Kadın seks hormonlarının üretilmesine yardımcı olur ve adet döngüsünü düzenler. Kurutulmuş otlar (2 yemek kaşığı.) Bir bardak sıcak su dökün ve yaklaşık 20 dakika ısrar edin. Yemekten önce de Drink bardak günde iki kez;
  • Şerbetçiotu Kekik ile benzer bir etkiye sahiptirler. Bir termos içinde en iyi şekilde pişirin. Kuru koni bir çorba kaşığı 250 ml kaynar su içine dökülür, 8 saat boyunca ısrar edilir. Ayrıca yemeklerden önce 2-3 fincan için günde 2-3 kez içiyorum. Hem şerbetçiotu hem de kekiğin ana sırrı, güçlü fitoöstrojenler. Onları meme büyütme için kullanan kadınlar var;
  • Kireç ve keten. Bitkiler E, A ve folik asit vitaminleri ile birlikte kullanılmalıdır. Otlar demlendi ve günde üç kez çay gibi içilir. Ve keten tohumu ekşi sütlü ürünlerle birlikte daha da olumlu bir etki verir. Onlarla 2 r / gün bir çorba kaşığı üzerinde kullanılır;
  • Ebegümeci. Bir yemek kaşığı bir bardak sütte pişirilir ve oda sıcaklığına kadar soğutulmuş et suyu gün boyu tüketilir;
  • Isırgan otu. Yaprakları bir şişeye konur ve votka ile dökülür. Kap, bir reçel ile tıkanmaz ve güneşte 7 gün boyunca ısrar eder. Daha sonra şişe karanlık bir yerde 7 gün daha temizlenir. Bundan sonra, yemeden önce aynı yemek kaşığı için kullanabilirsiniz;
  • Soğan. Bu ürüne dayalı reçeteler, amenore tedavisinde kullanılır - menstruasyon yokluğu. Birkaç yol var. İlk olarak, kabuğu + 0.5 litre su 20 dakika pişirmek için, serin, serin. Tekrar aç karnına bir kaşık al. İkinci olarak, soğan başı ince doğranmış, birkaç doğranmış karanfil sarımsakla karıştırılmış ve sütle dökülmüştür. Soğan, yumuşak olana kadar ısıtılır. Isıdan çıkardıktan sonra bal ekleyin. Bu ilacı 3 r / gün bir kaşıkla içiyorlar.

Evde hormonal yetmezliği nasıl tedavi edilir

Halk ilaçları ile hormonal denge restorasyonu

Duygusal aşırılıktan kaynaklanıyorsa, o zaman sakin bir ortam yaratmanız gerekir, belki de dinlenmek için bir yere gidin. Düzenli fiziksel egzersizler, sabah egzersizleri, yoga, meditasyon da hormonları düzenlemede yardımcı olacaktır.

Beslenmenin dengesine ve kullanışlılığına çok dikkat edilmeye değer. Örneğin, östrojen eksikliği olduğunda, soya, fasülye, havuç, kabak, Brüksel ve karnabahar gibi daha fazla gıda, patlıcan diyete dahil edilir.

Bununla birlikte, her durumda, bir uzmana danışmanız gerekir. O, uygun tedaviler yanı sıra reçete ilaçları ve belki popüler tedaviler dengesizlik nedenleri tavsiye eder, hastada tabloya bağlı olarak tedavinin bir dizi bireysel seçecektir. Hormonların seviyesini geri kazandırmak için genellikle yapay hormonal ilaçlar reçete edilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 3 =