Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?

İdrarın klinik muayenesi, doktorların insan sağlığı durumunun genel resmini ortaya çıkarması için reçete edilir. Bu laboratuvar testi, idrar tortusunun mikroskopisini ve bunun fizikokimyasal özelliklerini değerlendirmemizi sağlar.

Genel idrar analizi

Birkaç tür araştırma var:

Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?
 • Genel klinik muayene;
 • Nechiporenko analizi;
 • Zimnitskiy Anketi.

Genel analiz, böbreklerin nasıl çalıştığını gösterir. Bu tür bir çalışma için, idrar örneği temiz bir kapta toplanır ve otuz dakika veya bir saat süreyle polikliniğe gönderilir, çünkü uzun süreli depolama, biyomateryallerin özelliklerinde ve içindeki bakterilerin çoğalmasında bir değişime yol açabilir.

Bu tip idrar tahlillerinin geniş dağılımı aşağıdaki ana nedenlerden kaynaklanmaktadır:

 • böbreklerin ve diğer üriner sistemlerin sağlık durumu hakkında çok miktarda bilgi edinme olasılığı;
 • klinik değerlendirme için biyomateryal üretimin temel doğası;
 • Araştırmaların uygulanması için düşük finansal maliyetler.

Genel teşhis, bu tür çalışmalardan oluşur:

 • sarı suyun kimyasal bileşiminin değerlendirilmesi: glikoz, protein, bilirubin, ürobilinojen varlığının belirlenmesi;
 • tortunun incelenmesi: kan hücreleri, tuz kristalleri ve epitel hücreleri;
 • fiziksel parametrelerin değerlendirilmesi: özgül ağırlık, renk tonu, türbidite, toplam sarı su salınımı.
Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?

İdrarın bileşimi ve fiziksel özellikleri, insan böbreklerinin durumu ve vücutta meydana gelen süreçlerle belirlenir. Klinikteki biyomateryalleri değerlendirmek için modern ekipman kullanımıyla özel yöntemler kullanın.

Araştırmaların verimliliğini ve doğruluğunu arttırmak için modern kliniklerde biyomateryal özelliklerin otomatik olarak değerlendirilmesinin modern yöntemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sıvı toplama kuralları

İdrarın genel veya genel analizini ne kadar doğru toplayacaksınız? Sıvıyı toplamaya başlamadan önce, üreme organlarının tuvaletini yapmalısınız, daha sonra idrarın (sabah) ortalama kısmı toplanır. Bir kap olarak, test malzemesinin en az 50 ml’lik kısmını tutabilecek temiz bir kap kullanabilirsiniz. Bu durumda, konteyner sıkıca kapatılmalıdır.

  Gliserin ile cildinize nasıl dikkat edilir

Sonuçların doğru olması için idrarın en fazla bir saat, yarım saat içinde kliniğe getirilmesi gerekir. Onu oldukça serin bir yerde saklamak gerekiyor.

Nechiporenko hakkında araştırma

Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?

Genel tanıda herhangi bir şüphe varsa, bu tür bir muayene için gerekli olacaktır. Bu tür araştırmalar, idrar organlarının işleyişindeki olası ihlalleri incelemeye izin verecektir.

İdrarı birkaç kez almak zorunda kalabilirsiniz, çünkü bu tanı yöntemi ile, doktor reçete edilen tedavi yönteminin etkinliğini kontrol edebilir.

Doktorun biyomateryallerinin özelliklerini doğru olarak değerlendirmek için, günlük bir idrar kısmı kullanılır ve içindeki bileşenlerin sayısı sayılır: tıbbi cihazlar kullanılarak kan hücreleri.

İşte bu yöntemle idrar değerlerini tahmin etmek için gereken normlar (ml başına):

 • eritrositler: 900-1000’e kadar;
 • lökositler: 1900-2100 kadar;
 • trombositler: 18-20’ye kadar.

Bu göstergeleri aşmak, önceki teşhis sonuçlarını onaylar veya reddeder.

Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?

Nechiporenko tarafından bir idrar tahlili nasıl toplanır? Başlangıç ​​olarak, üreme organlarının tuvaleti yapılır. Daha sonra idrarın bir kısmı ifade edilir: atılan sıvının ilk hacmi dikkate alınmaz, ancak sabah kısmı özel bir kaba dökülür. Analizin zamanı bir buçuk saatten fazla değildir.

Günlük bir idrar toplamasından önce, sıvının rengini etkileyen yiyecekleri yememeniz tavsiye edilir. Kadınlar adet sırasında ve tamamlanmasından sonraki ilk birkaç günde test yapamazlar.

Sıvı toplama Zimnitskiy içinde

Zimnitskiy’deki idrar laboratuvar testleri en basitlerinden biridir. Kural olarak, bir kişinin böbreklerinin doğru işleyişini kontrol etmek için atanır. Analiz toplanmadan önce, koleksiyonun sonuçlarıyla değerlendirilecek göstergeleri anlamalısınız.

Kontrol sırasında, doktorlar idrar yoğunluğunu ve toplam hacmini 24 saat hesaba katmaktadır. Yoğunluk, idrarda çözünen metabolik ürünlerin (proteinler, tuzlar) miktarını gösterir. Ekstre edilen idrarın toplam hacmi önemli bir parametredir. Günlük dalgalanma verilerine göre, sadece böbreklerin durumunu değil, aynı zamanda kardiyovasküler sistemi de yargılamak mümkündür.

  Dudaklar için büyüteç nedir ve nasıl kullanılır?

Zimnitsky için sonuçların normları nelerdir?

Anket sırasında, çok sayıda parametre değerlendirildi, dolayısıyla her biri için normların belirlenmesi gerekiyordu.:

Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?
 • 24 saat boyunca sıvı miktarı 1.5-2.0 litre;
 • yoğunluk – 1.011-1,026;
 • Böbreklerin tahsis edildiği idrar oranı, tüketilen toplam su miktarına -% 64-81;
 • Tahsis edilen günlük sıvının hacmi, gece hacmini aşmalıdır – 2 / 3’den 1 / 3’e;
 • 24 saat boyunca sıvı hacmi ve yoğunluğu değişmelidir, örneğin sabah idrarı 300 ml başına 1.023 yoğunluğunda ve akşam – 50 ml başına 1.013 olabilir.

Sıvı toplama kuralları

Çalışmanın sonucunun doğru olması için, Zimnitsky tarafından idrar tahlili nasıl toplanacağını bilmeniz gerekir. Öncelikle, inceleme için malzeme 24 saat boyunca toplanır. Bunu yapmak için, hastaya her üç saatte bir toplanması gereken 8 temiz tabak verilir.

Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?

Mesanenin ilk tahribatı saat 6.00’da yapılmalıdır, ancak bu sıvı kabın içine alınmaz! Anket için ilk koleksiyon sabah saat dokuzda yapılmalıdır. Ardından, 24 saat boyunca, üç saat arayla, ertesi gün sabah altıya kadar, idrar, dağıtılan kaplarda toplanır.

Bu arada, sıvı içeren tüm kaplar, idrarda kimyasal değişiklikler olasılığını dışlamak için buzdolabına yerleştirilmelidir. İdrar toplanması süreci boyunca normal diyetini değiştirmemeniz tavsiye edilir, ancak aynı zamanda günde 2 litreden fazla su içmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, doktorlar sıvının rengini değiştirebilecek yiyecekleri (havuç, nar, pancar) tavsiye etmiyorlar.

Yaşlı insanlarla birlikte, daha çok veya daha açık, ancak bir çocuğun sağlık durumunu değerlendirmek için laboratuvar testleri gerekiyorsa, yeni doğmuş bebeklerden idrar nasıl toplanır?

Bir bebekten idrar toplamak için talimatlar

Sıvı, uykudan hemen sonra ve beslenmeden önce sabah saatlerinde belirtilmelidir:

Nechiporenko ve Zimnitsky üzerine bir çalışma için genel bir analiz için idrar testi nasıl toplanır?
 • Önceden idrar için bir kavanoz hazırlamanız gerekir;
 • Sıvı toplanmadan önce, bebek, bebek sabunlu konforlu su ile yıkanmalıdır;
 • Önceden, herhangi bir eczanede küçük çocuklar için özel idrar toplama satın alın. Yapışkan duvarlı özel bir çantadır. Bu sayede pisuar bebeğin cildine güvenli bir şekilde sabitlenebilir;
 • Bebekten sonra “verecek“Bir idrar kısmı, bir torbadan hazırlanmış bir kaba dökülür.
  Dulavratotu: Şifalı kök nasıl kullanılır?

Sonuçların objektif ve doğru olması için soruşturma için sıvının toplanması süreci ciddiye almalıdır. Sonuçta, nasıl yapabilirsin analiz için idrar toplamak, Laboratuvarda çalışılan göstergeler de bağımlıdır.

Hasta kirli olmayan bir kap kullandıysa, sonuçlar kesinlikle doğru olmayacaktır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen tavsiyelerin dinlenmesi daha iyidir. Sonuçta, doğru bir şekilde yapılan testler, doktorun kesin tanıyı belirlemesine ya da böbreklerin düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmanıza yardımcı olacaktır.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector