NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

NNC’nin farklı formları nasıl tedavi edilir?

"NJAK" kısaltması altında, çok ciddi semptomların eşlik ettiği bir gastrointestinal sistem patolojisi olan ülseratif kolit gibi bir hastalık anlaşılmaktadır: intestinal kanama, ateş, kilo kaybı, ağrı sendromu. Tedaviye ya da yokluğuna zamansız bir şekilde başlanmışsa, hastalık zor bir kronik form haline gelir.

En sık görülen komplikasyonlar kolon kanseri ve bağırsak duvarlarının rüptürüdür. NNC yaşamı tehdit eden durumlarda cerrahi tedavi görür, ancak bir bütün olarak tıbbi preparatlar ve halk ilaçları kullanılır.

Hastalığın nedenleri

Patolojiye neyin yol açtığını tam olarak belirlemek imkansızdır, ancak provoke edici faktörler tanımlanmıştır.

İkincisi şunları içerir:

NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?
 • NNC'nin yakın akrabaları varsa, gelişme riski artar;
 • enfeksiyon;
 • Bağışıklık sisteminin ihlali;
 • Sindirim sistemi hastalıkları;
 • Duygusal dengesizlik, nöro-psikolojik özellikler.

Patoloji yavaş yavaş sağlıklı dokuya yayılan rektumu etkiler. Mukoza ve submukozal tabaka etkilenir, ülser organın iç yüzeyinde oluşur.

Doktorlar sinir sisteminin hastalığın ilerlemesine katkıda bulunduğunu, dolayısıyla NNC için farklı semptomlar olduğunu ve tedavinin psikolojik dengesinin restorasyonu da dahil olmak üzere rahatlamalarını amaçladıklarını söylüyor.

Spesifik olmayan ülseratif kolitin aşamaları ve formları

Patolojinin üç aşaması vardır: akut - işaretler ve semptomlar ilk kez ortaya çıkıyor; kronik; relaps - sağlığın geçici iyileşmesinden sonra alevlenme.

Akımın şiddetine göre, NJC hafif, orta, ağır olarak sınıflandırılmıştır. İyi bir refah akışı olan diyare ile günde en fazla 5 kez kan lekeleri olabilir. Şiddetli koşullarda, hastanın ateşi, günde 8 kez bir dışkı, mukus, kan ve irin bir karışımı vardır. İkinci durumda, tedavi sadece bir hastanede gerçekleştirilir.

NNC: doğal halk ilaçları ile tedavi

Semptomların şiddetini azaltmak için fitoterapinin doğru bir şekilde seçilmesine yardımcı olur. Bazen bu yöntem ilaçlar güçsüz olduğunda tek etkili yöntemdir ve cerrahiye başvurmak için çok erken.

NUK'da hangi otlar kullanılıyor

NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?

Her şeyden önce, bitkiler infüzyonları hazırlar. Hafif, yara iyileştirici bir etkiye sahip olmalı, kanamayı durdurmalı, kalın ve rektumu sarmalıdır.

Bu hastalığı tedavi etmek için kullanılan otlar tüm bu özelliklere sahiptir.

Bunların infüzyonları su-tuz dengesini geri yükler, sıvı kaybını telafi ederler.

NNC ile aşağıdaki otlar ve bitki bileşenleri kullanılır:

NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?
 • Kuş üzümü, ahududu ve çileklerin yaprakları karaciğeri olumlu etkileyerek hastalıkla savaşmaya yardımcı olur;
 • Kurutulmuş yaban mersini bağırsakları temizler ve kanser hücrelerine karşı mücadeleye katılır;
 • Isırgan enflamasyonu ortadan kaldırır, kan pıhtılaşması sürecini iyileştirir, bağırsak maddelerinden bağırsakları temizler;
 • Nane sedatif olarak kullanılır, ancak ilaçlar ishal, iltihap, spazmları ortadan kaldırır ve ayrıca antibakteriyel etkiye sahiptir;
 • Papatya spazmı kaldırır antimikrobiyal ve antibakteriyel etkiye sahiptir;
 • Civan ishaline karşı kullanılır, bakterisidal özellikleri vardır, bağırsakları zararlı mikroorganizmalardan temizleyebilir;
 • Snyt enflamasyonu ortadan kaldırır, ağrı sendromu, kabızlık, yara iyileşme özellikleri vardır;
 • Cinefefil ishale karşı kullanılır ve ayrıca bir yara iyileşme etkisine sahiptir;
 • Nar kabuğu iltihabı giderir, mikroplarla savaşmaya yardımcı olur, ishali durdurur;
 • Wormwood, NNC tedavisinde çok gerekli olan bağırsakları temizler;
 • Nane gibi saflık, yatıştırıcı bir etkiye sahiptir, zararlı mikroplarla savaşır, iltihabı durdurur, ülserlerin iyileşmesini hızlandırır;
 • John's wort bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir, dışkıda pürülan kirleri ortadan kaldırır, bağırsak hareketliliğini artırır.

Listelenen bitkiler hem bireysel hem de birlikte kullanılabilir. Sonunu hazırlamak için, bitkiler eşit oranlarda alınır. Dekonstrüksiyonlarda ve infüzyonlarda bazen gliserin eklenir.

Halk ilaçları ile kronik form tedavisi

NNC kabızlık ve ishal ile birlikte olabilir, bu yüzden bir terapi seçerken, bu faktörler dikkate alınmalıdır.

NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?

Hastanın ishali varsa, o zaman sabitleme özellikleri içeren bitkiler toplanmaya dahil edilmelidir, örneğin, civanperçemi, papatya, ısırgan otu, St John's wort, köpek gülü (5: 1: 1: 1: 1) infüzyonu hazırlarlar.

Sonuç olarak, koleksiyon güçlü bir antibakteriyel etkiye sahip olacak, ishali durdurabilecek, kanamayı engelleyecek ve çürümeyi ortadan kaldıracaktır.

Bir su banyosunda demlendikten sonra (bir bardak suya bir çorba kaşığı), çare birkaç saat veya tüm gece boyunca ısrar edilir. Bir bardak yemeden önce iç. Daha önce kullanılmamış herhangi bir yeni ilacın, alerjik bir reaksiyonu tetikleyebileceğine dikkat edin, bu yüzden doktora danışmaksızın bile doğal bir şekilde alamazsınız.

Bir kişi kabızlıktan muzdarip ise, o zaman laksatif etkisi ile otlar içeren ücretleri kullanmanız gerekir. Örneğin, viski, papatya, ısırgan otu, nane, kediotu kökü ve yaban mersini ile infüzyon yaparlar.

Akut akrid halk ilaçları tedavisi

Güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip olduğu bilinen köklü güçlü yeşil çay.

NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?

Bununla birlikte, sadece büyük yapraklı kaliteli çay kullanılmıştır. Papatya ayrıca, daha az güçlü olmayan infüzyonun (her bir bardak su için 4 yemek kaşığı) hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Malzemeler karıştırılır ve 30 dakika boyunca bir su banyosunda ısıtılır, süzülür. Bir yemekten sonra 100 ml suya ihtiyacınız var.

İshalin eşlik ettiği bir alevlenme ile, St. John's wort yardımcı olacaktır, ancak infüzyon güçlü değildir. İçki St. John's wort öğünden önce günde üç kez 1/3 fincan gerektirir.

Nüks durumunda NNC tedavisi

Kural olarak, tedavi kan dolaşımını artırabilir ve bağırsak mukozasında ülser iyileşmesini hızlandırabilir bitkisel infüzyonların alımı dayanmaktadır. Kan pıhtılaşabilirliğini geliştirdikçe, ısırgan otu, St. John's wort, biber dağ adamı temelinde infüzyon kullanılması tavsiye edilir. Listelenen bitkiler diğer ücretlere eklenmelidir.

Deniz topalak yağı ile lavmanları da etkili oldu. İkincisi hücre rejenerasyonu sürecini aktive eder, ülserlerin hızlı iyileşmesini destekler. Prosedür için küçük bir armut ve 50 ml yağa ihtiyacınız vardır. Geceleri yüzüstü pozisyonda lavmanı girin. İçindeki ilacı (sabahları aç karnına 1 kaşık) almak yararlıdır.

Nyuk: Homeopati mümkün mü?

NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?

Her şeyden önce, deneyimli bir homeopatik doktora dönmelisiniz. Sadece nitelikli bir uzman, fonları doğru bir şekilde seçecektir. Vücudun bireysel özelliklerini, hastalığın şiddetini ve evresini dikkate alır.

Elde edilen sonuçlara dayanarak, homeopati tedavisi seçilir, bunun seyri genellikle fitoterapi ile başlar ve ayrıca akupunktur ve masaj ile desteklenir.

NNC'nin Bolotov ve Naumov tarafından tedavisi

Bu hastalıktan muzdarip insanlar muhtemelen bu bilim adamlarını duydu. Çalışmalarının sonuçları, patolojinin nedeninin, mideyi duodenumdan ayıran pilorik adı verilen kas kapakçık anormal çalışması olduğunu gösterdi.

Eğer zayıf çalışırsa (düşük kontraktilite), o zaman uzun bir süre kapanmaz, sonuç olarak, mide ve bağırsakların mikroflorası karıştırılır, bu da gastrointestinal sistemin patolojisine yol açar.

Yasal kapasiteyi geri yüklemek için Naumov için önerileri kullanabilirsiniz:

 • Bir öğünden yarım saat sonra, sıradan tuzu emdirin;
 • Patoloji kronik formunda sebzelerin tedavi menüsünde girin;
 • Aşağıdaki ürünler yavaş yavaş diyete dahil edilir: et, balık, mantar, salamura, kefir, süzme peynir;
 • Yemekten bir buçuk saat sonra, bir solucan infüzyonu içmek;
 • Süzme peynir ile kevgir kullanın (her 2 saatte bir çorba kaşığı).
NNC'nin farklı formları nasıl tedavi edilir?

NJC gibi bir hastalığın tedavisinde yeni bir şey olduğunu belirtmek gerekir. Bu ilaçlar için geçerlidir. Yüksek bir olasılıkla, bilim adamları yakında daha güvenli ve etkili olacak olan yeni bir infliksimab analogları olan Golimumab ve Adalimumab'ı, özel kortikosteroid formlarını çıkartacaktır.

Örneğin, bağırsağın delinmesi, bir acil durum olduğunda cerrahlık müdahale.

NNC vakalarının yaklaşık% 10'u ölümle sonuçlanır, bu yüzden doktorları düzenli olarak ziyaret etmeli, testler yapmalı ve araştırma yapmalısınız, uzmanların talimatlarına sıkı sıkıya uymalısınız.

Previous PostNext Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

75 − = 73