Sağlıklı tırnaklar - güzel eller | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Sağlıklı tırnaklar – güzel eller

Nadir bir kadın sakin olabilir, ellerinde dalgalı tırnaklar fark edebilir. Tırnak plakalarının benzer bir durumu, fırçanın estetik görünümünü bozar. Her şeyden önce problem dekoratif bir kaplama uygulanarak çözülür. Bazı durumlarda, bu yöntemler ellerinizi sıraya koymanıza yardımcı olur, ancak “kamuflaj” tırnaklarını çıkardıktan sonra daha acınacak bir durumdadır. Ellerde dalgalı tırnaklar varsa ne yapmalı?

Kozmetik bir kusur nasıl düzeltilir

Fırçanın görünümünü iyileştirmek için bir takım prosedürler kullanılır, bunların bir kısmı durumun daha da ağırlaştırılmasına katkıda bulunur.

Sağlıklı tırnaklar - güzel eller

Örneğin tırnak uzantıları. Fırça iyi bakılmış görünecek, ancak koruyucu kaplama altında tırnak plakaları hava erişimi olmayan uzun bir süre olacak.

Durumları daha da kötüye gidecek, bazen parmak uçlarında ağrı oluşması nedeniyle birikmeler ortadan kaldırılmalıdır.

Gelecekte tırnakları tedavi etmek uzun ve ciddiye sahip olacak, dekoratif kaplama ve güzel bir manikür, uzun süre unutulmak zorunda kalacak.

Tırnakları ve iyileştirici jel ve yağları kötüye kullanmayın.

Bunları stratum corneum içine aşırı derecede sürtünerek yumuşatır, kesecikler çok hassas hale gelir ve yaralanma riski ve mantar enfeksiyonunun bir sonucu olarak.

Teknolojinin gözetilmesiyle uygulanan çivi parlatılması – ayda bir defadan fazla olmamak kaydıyla ve sadece yumuşak bir parlatma çivi dosyasıyla – üst tabakayı kaldıracak ve kozmetik kusuru bir süre kaldıracak, ancak tırnak plakaları üzerinde tekrar çirkin dalgalar ortaya çıkacak. Tırnak cilasının yapısı ve kalitesi değişmez.

Sadece tırnakların deforme olmasının nedenini ve keratin sentezini restore ederek, ellerinize estetik bir görünüm kazandırırsınız.

Tırnak deformasyon nedenleri

Sağlıklı tırnaklar - güzel eller

Çiviler vücudun durumunun bir göstergesidir.

Çoğu zaman, sağlık bozulduğunda görünümlerinde bir değişiklik meydana gelir.

Tırnak plakalarındaki enine dalgalar veya kaburgalar endokrin, vasküler veya sindirim sistemlerinin çalışmasında bir bozulmaya işaret eder. Vücuttaki sertlik ve tırnak plakalarının sağlıklı görünümünü sağlayan keratin üretimini engelleyen bu bozukluklar.

İlk işaretinden sonra – dalgalar ve düzensizlikler – tırnaklar parçalanmaya, rengi değiştirmeye veya yumuşak olmaya başlar. Kırık tırnak plakaları üreme organlarında, beriberi veya hipervitaminozda bir bozukluk olduğunu göstermektedir.

Bacaklardaki tırnaklar dalgalı hale gelirse ve eller değişmeden kalırsa, bir mantar enfeksiyonu veya sedef hastalığının ilk aşamasından şüphelenebilirsiniz. Parmaklardaki enine oluklar ve rahatsızlık, bu durumların başlıca belirtileridir.

Deformasyon cildin ve tırnakların yüzeyini tahrip eden agresif maddelerle temastan kaynaklanabilir.

Sağlıklı tırnaklar - güzel eller

Bazen dalgalı tırnakların nedeni kötü kalite manikür nedeniyle ev içi yaralanma veya yaralanmalardır. Yaralanma derin değilse ve tırnak yatağı – Matriks – hasar görmezse, o zaman bu oluklar ortadan kalkar.

Matris hasar görürse, durum sadece tırnak yatağının açılması ve keratinize plakın çıkarılmasıyla düzeltilebilir. Ancak bu prosedür – yalnızca lokal bir anestezi altında ayakta tedavi için gerekli olan – elleri orijinal haline getirmeye yardımcı olmayabilir.

Bir diğer görünüşte önemsiz bir sebep de, manikür itici ile azgın kaplamanın bütünlüğünün ihlalidir – kütikülü işlemek için bir skapula.

Travmatik etkiler sistematik ise, keratinize plaka iyileşemeyebilir.

Ellerimi estetik bir görünüm vermek için ne yapmalıyım?

Yaralanmalar veya agresif reaktiflerle temas oluşmazsa, tırnakların neden dalgalı hale geldiği, vücudun genel muayenesi sırasında öğrenilmesi gerekir. Kozmetik kusur, ortaya çıkmasına neden olan altta yatan nedenin tedavisi ile birlikte ortadan kaldırılır.

Tedaviye başlamak, rasyonel bir diyete geçişle olmalıdır – dengeli bir diyet, keratin üretiminin artmasına katkıda bulunur. Diyette, çok sayıda temel besin maddesini (vitamin ve polimerler) içeren ürünlerin tanıtımı gerekli olacaktır. Bunlar vitaminleri içerir: A, E, C, B12 ve B6.

Tırnakların kalitesini arttırmak için, vücudun eser elementlerinin doygunluğuna dikkat etmelisiniz:

Sağlıklı tırnaklar - güzel eller
 • demir,
 • iyot;
 • kükürt;
 • silikon;
 • flor;
 • selenyum.

Gündüz menüsünde büyük miktarda selenyum içeren ürünlerin içeriğinin arttırılması özellikle önemlidir – bu, tırnak plağının düzgünlüğünü belirleyen faktördür. Siyah frenk üzümü, zeytin, kepek, sarımsak, deniz yosunu kimyasal bileşiminin bir parçasıdır.

Kışın ve erken ilkbaharın sonunda, gerekli besinleri tablet formunda diyete sokmak en iyisidir.

Tırnakların deformitesinin önlenmesi

Çivi deformasyonunu önlemek için özel bir manikür yaptırmalısınız.

Bu tip kozmetik prosedürler, el bakımıyla ilgili olmayan kesme yöntemidir:

Sağlıklı tırnaklar - güzel eller
 • Avrupa ve Japon tarzı; SPA manikür;
 • Suyla veya ev kimyasallarıyla temas gerektiren işleri yaparken ellerinizi eldivenlerle korumanız gerekir. Koruyucu su geçirmez kauçuk altında pamuk ek olarak, yeterli higroskopikliğe sahip giyilmelidir;
 • Özel bir manikür masaj fırçası ile tedavi edilirken sistematik olarak eller masajı, tırnaklar yapılmalıdır;
 • Tırnak tablalarının yüzeyini, çeşitli tepsileri etkili bir şekilde geri yükleyin. Bitkisel ve esansiyel yağlara dayalı deniz tuzu ile yapılabilirler;
 • Çok iyi bir sıkılaştırıcı ve iyileştirici ilaç, limon tuzudur. Narenciye, yarım tuz tuzu kesilmeli, 10 dakika bekletilmeli, böylece reaktif aktif hale getirilmelidir. Daha sonra, limonun yarısına, parmak uçlarını 15 dakikaya batırın. Bu tür prosedürlerin bir hafta ve eller güzel ve bakımlı bir görünüm kazanacak.

Tuz istismar edilirse, parmak uçları başlayacaktır. “Fırın”. Bu durumda tedavi seansının kesilmesi gerekir, aksi takdirde tuz kütikülü keser ve parmaklar sağlıksız ve ihmal edilmiş bir görünüm kazanır.

Dekoratif cilaları uygulamadan önce koruyucu taban kaplamaları uygulamak gerekir. Tırnak plağı ihale edilirse ve patolojik değişikliklerin en ufak travmatik etkilerine maruz kalırsa, verniklerin dekoratif emprenye ile terk edilmesi arzu edilir.

Sağlıklı tırnaklar - güzel eller

Dekoratif kaplamaları çıkarırken aseton kullanmayın.

Kendinizi mantar enfeksiyonundan korumak için hijyen gereksinimleri gözetilmelidir. En ufak bir enfeksiyon şüphesinde, doktora danışmak ve tedaviye başlamak gerekir.

Dekoratif kaplamayı, tırnaklar iyileşene kadar terk etmeyin.

İnci’nin annesi ile homojen kararsız mat vernikler, kusuru görsel olarak görünmez yaparlar ve parmaklarınızın önülemez bir türden dolayı karmaşıklaşmak zorunda kalmazsınız.

Tırnak bakımının basit kurallarını gözlemlerken, yakında görünümünü yeniden kuracak ve dekoratif bir şekilde sınırlamak için kozmetik bir etki yaratmak zorunda kalmayacaklar.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

35 + = 44

Adblock
detector