Siyah kimyon yağ tedavisi: yemek tarifleri ve uygulama özellikleri | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Siyah kimyon yağ tedavisi: yemek tarifleri ve uygulama özellikleri

Avrupa, Asya ve Afrika'da da Roma kişniş, böğürtlen tohumu veya çörek otu olarak adlandırılan siyah kimyon, bu bitkinin anavatanı Akdeniz olarak kabul edilir. Kimyon tohumları, çok sayıda değerli tıbbi özelliklere sahip yağlı ve esansiyel yağlar içerir.

Ürünün bileşimi

Siyah kimyon yağ tedavisi: yemek tarifleri ve uygulama özellikleri

Bu bitkinin ekstraksiyonu iki yolla elde edilir: çimlerden soğutma yöntemiyle ve meyvelerden soğuk presleme ile. Bitmiş ürün% 1 uçucu yağ,% 84.6 dirençli yağ ve% 14.4 siyah tohum parçacıklarıdır.

Çoğu zaman, davlumbaz tekdüze bir renk aldığı için filtrelemeye tabi tutulur. Filtresiz ürün, tohumun mikropartiküllerinin siyah bir çökeltisine sahiptir. Bu ot ve meyve özütü, yüz hücreden fazla aktif elementi ve doğal hücre biyosentezi için yaklaşık elli daha fazla katalizör içerir.

Doymuş ve doymamış yağlı asitler, tokoferoller, multivitaminler A, B, P, lipaz, uçucu yağlar, alkoloidler, kateşinler, asetilkolin, enzimler, vb sitokinin ile ilgilidir.

Bu ürün, vücutta hayati süreçlerin organizasyonu içinde önemli bir rol oynayan polinosit yağ asitleri açısından zengindir. Özellikle, hücreler için bir yapı malzemesidir ve vücudun prostaglandin E1 üretmesine yardımcı olurlar.

da yağlı asitler muristinovuyu, palmitik, stearik, palmitalitsinovuyu, oleik, linoleik, ve arakidik asit bulunmaktadır. silikon, kalsiyum, magnezyum, klorür, sülfat, potasyum bikarbonat, bakır, demir, çinko, fosfor ve diğerleri - ürün birçok organizmanın mineraller için son derece yararlıdır.

Terapötik etkisi

Gezegende 1400 yıldan fazla bir zaman önce yaşayan insanların atası, kara kimyonun tıbbi özelliklerini biliyor ve birçok hastalıkla savaşmak için kullanıyordu.

Bu bitkinin antibakteriyel özelliklerini ortaya çıkarmak olan modern bilim adamları tarafından yapılan çok sayıda çalışma, siyah kimyon yağı gibi güçlü antibiyotiklerin etkisi ile karşılaştırılabilir bir tedavi gerçekleştirdiğini göstermiştir.ampisilin""tetrasiklin""gentamisin""Kotrimokzazol"Ve Nalidiksik asit.

Ve bazı durumlarda, bitkinin özü geleneksel antibakteriyel ajanlardan çok daha güçlü olduğunu kanıtladı.

Günümüzde bilim adamları bu ürünün sadece bakterilerle değil, zehirlerle de başa çıkabileceğini kanıtlamışlardır. Ayrıca, güçlü bir anti-inflamatuar ve antihistaminik etkiye sahiptir. Ekstrenin metastaz büyümesini yavaşlattığı ve kandaki glukoz düzeyini düşürdüğü bulundu.

Siyah kimyon yağı, çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılır, çünkü iyileşme için gerekli ana özelliğe sahiptir - bağışıklığı arttırır.

Ama sadece geleneksel tıpta şifa iksiri bileşenlerinden biri olarak bu üründe bulunabilir: o kronik mide-bağırsak hastalıkları ortadan kaldırmak için tasarlanmış ilacı "Nigedazu" üretmek dayalı.

Siyah kimyonun lipotropik bileşenleri kandaki kolesterolde stabil bir düşüş gösterir ve alkol zehirlenmesinin etkilerini ortadan kaldırarak alkole karşı bir panzehir olarak hareket eder. Esansiyel yağ asitleri ve mikrozomal enzimler kaynağı olarak hareket eden ürün, vücuda önemli biyojen - prostaglandin üretimi sağlar.

Bu maddeler, vücudun sekretör fonksiyonlarını olumlu yönde etkiler, mikro dolaşımı hızlandırır, nörotransmitter dengesinin geri kazanım ve uyarma-inhibisyon sürecine katılır.

Siklooksijenaz enzimi, trombosit agregasyonunu ve yapışmayı önleyen tromboksanlar ve simplekiklinler üretmek için endotelyal hücreleri uyarır. Böylece, bu bitkinin özü damar genişletici ve antisclerotik bir etkiye sahiptir. Uygulaması sonucunda, bağırsağın doğal mikroflorası restore edilir ve disbakteriyozis fenomeni ortadan kaldırılır.

Bronko-pulmoner hastalıkların tedavisi

Siyah kimyon yağ tedavisi: yemek tarifleri ve uygulama özellikleri

Siyah kimyondan elde edilen yağın muamelesi için reçeteler oldukça geniştir. İşte bunlardan bazıları:

  • astım, öksürük ve zatürre ile, 1: 5 oranında özüt ve zeytinyağı karışımının memenin derisine sürülmesi önerilir;
  • Soluma çok faydalı olabilir. Bunu yapmak için 1 çorba kaşığı 1 L sıcak suya ekleyin. l. Sıvı tamamen soğuyana kadar buharı ayıklayın ve soluyun;
  • yüksek sıcaklıkta, nane, anason meyvesi, maydanoz kökü veya kişniş ilavesi ile çay demleyin ve ürünün 7 damla damlatır. Yedikten sonra günde üç kez içmek;
  • Sinüzitin siyah kimyon yağı ile tedavi edilmesi kutsal Kur'an'da bile belirtilmektedir. Bunu yapmak için, burun pasajlarının, kaşıklar arasındaki alana odaklanarak, burun ve alın bölgesi gibi bir ekstrakt ile yağlanması tavsiye edilir. İnhalasyon yapmak ve 1 çay kaşığı kullanmak faydalıdır. sabah ve akşam yemeklerden önce bir saat çeyrek saat boyunca ürün, biraz balın eridiği bir bardak ılık suyla yıkayın.

Sindirim sistemi hastalıklarının tedavisi

kimyon meyve Özü ve otlar yetersiz safra salgısı, şişkinlik, hazımsızlık, yorgunluk, ishal, iştahsızlık, ve diğerleri ile alarak tavsiye ediyoruz. Karaciğer, mide ülseri ve 12 tiperstnoj bağırsak tedavisinde çörek otu yağı gösterildi.

Ürün solucanlarla başarılı bir şekilde mücadele edebiliyor:

  • Karaciğer iltihabı ile birlikte, söğüt yaprakları ve 250 ml infüzyon başına 5 damla yağ oranında ekstrakt eklenmesi ile bir hafta boyunca infüzyon;
  • dalağın iltihabı aynı şekilde tedavi edilir, ancak bazı tariflerde söğütün infüzyonunun kaynatma ile değiştirilmesi tavsiye edilir;
  • bir ülser ile 250 ml bal içinde 10 ons yağ ekleyin ve bu ürünü 1 yemek kaşığı için aç karnına her gün alın. l. Bir bardak süt iç. Siyah kimyondan elde edilen yağ ile muamele işlemi 2 aydır;
  • Bir bardak doğal yoğurtta ishal olduğunda, 1 yemek kaşığı eklemeniz gerekir. l. bitmiş ürün ve hazırlanan ilacı gün için yiyin. Gerekirse, 2 gün daha al.

Deri hastalıklarının tedavisi

Çay ağacı yağı sadece sedef hastalığı ile değil aynı zamanda ringworm, egzama, cilt büyümesi, alerji, fistül vb. Ile de tedavi edilir.

Sedef hastalığında, çözümün sadece dışsal olarak değil, aynı zamanda içte kullanılması önerilir. Sabah ve akşam saatlerinde 1 çay kaşığı. yemekten önce bir saatte bir çeyrek ayıklayın, aynı zamanda ürünü yavaşça günde birkaç kez boğaz noktalarına sürün.

Fistül ile siyah kimyon ve akasya sakız arap elde edilen ürüne dayalı hamur yoğurun. Akşam, ağrılı bir yerde bir bandajla tamir et ve sabahları çıkar. İyileştirene kadar yap.

Diğer tüm cilt hastalıkları ile, ürünü günde üç kez masaj hareketleriyle cilde sürün.

Onkolojinin tedavisi

Siyah kimyon yağ tedavisi: yemek tarifleri ve uygulama özellikleri

Kanserli tümörlerin cilt altında hissedildiği yerlerde, özütü günlük olarak ovalamak gerekir. Buna ek olarak, siyah kimyondan elde edilen yağ ile kanserin tedavisi, 1 çay kaşığı eklenir, 1 çay kaşığı eklenir. ürünü. 90 gün boyunca günde üç kez bu içeceği iç.

Boğazdaki kötü huylu oluşumlar ile kimyon özü ekleyerek sürekli olarak besin balı almakta yarar vardır. Bu hastalıktan iyileşmiş olmanız da soğan suyu ile işlem görmeniz gerektiğini iddia ediyor. Bunu yapmak için, kahvaltıdan önceki her gün, tek bir orta boy ampulden elde edilen meyve suyu içmeniz gerekir. Bu nedenle yaklaşık 1 ay tedavi edilecek.

Gördüğünüz gibi, bu eşsiz aracın kapsamı çok büyük. Ama ne kadar zararsız siyah kekik ilk bakışta ortaya çıkmış olursa olsun, kullanmadan önce bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Size ve ailenize iyi sağlık!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 3