Güzellik ve sağlık

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde

Soğan kullanımı herkes için küçükten büyüğe bilinmektedir. Vücut için yararlı ve değerli özellikleri hakkında hiçbir şey bilmeyen bir kişi olması muhtemel değildir. Oldukça farklı şeyler soğan kabukları ile - biz herhangi bir düşünce olmadan kullanmak için alışıktır.

Bu arada, birçok bilgili kadın saçları renklendirmek, güçlendirmek ve eski haline getirmek için kullanıyor. Belki de inanmayacaksınız, ancak soğan kabuklarını sadece Paskalya haftasında sadece yumurta boyayabilirsiniz.

Saç için Soğan Kabuğunun Faydası

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde

Soğan kabuğunda hızlı ve doğal olarak nötr doğal boyalar bulunur.ağrısız"Bukle gölgeni yenileyin.

İçinde yüksek miktarlarda yoğunlaşan Rutin, saçın gövdesini geri kazanmaya yardımcı olur ve "bir araya yapıştırmak"Bölünmüş, zayıflamış ve kırılgan iplikçikler için çok yararlı olan ölçekleri.

Saç zaten varsa "çok acı çekmek"Kuaförlerdeki zararlı etkiler, soğan kabukları kesinlikle onu restore etmenize ve güçlendirmenize yardımcı olacaktır. Saçlara dayalı bir kaynatma ile durulama, onlara doğal bir parlaklık ve ipeksi verebilir.

Bu durumda bukleleriniz, silikonların zararlı etkilerine maruz kalmadan sağlıklı olacaktır. Saçlar için soğan kabuğu suyunun düzenli kullanımıyla saçınız kabarık, hantal ve son derece sağlıklı olur.

Bu çare sadece saç üzerinde değil, saç derisinde de yararlı bir etkiye sahiptir. Aktif olarak geri döner ve uyanır "uyku"Foliküller, kan mikro dolaşımı uyarır, cildi oksijen ve besinler ile doyurur.

Bu nedenle, kabuklar saç dökülmesiyle karşı karşıya kalanlar için gerçek bir bulgudur. Saç için soğan kabuklarının suyunun yararı da çare olarak alopesi - diffüz veya fokal (iç içe) kellik ile baş edebilmektedir.

Aşçı soğan saç iksiri

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde

Doğru kaynatılmış soğan suyu, saçınızı güzel altın ve kestane rengi tonları ile bozabilir, bozulmaz ve yapısını iyileştirir.

Saç için soğan kabukları pahalı güzellik salonları için fazla zaman ve ekstra malzeme kaynakları olmayanlar için gerçek bir kurtuluş vardır.

Bukleler için maske, losyon veya besleyici balsam temel alır. Saç bakımı, kendine saygılı bir kadının önemli bir parçasıdır. Öyleyse neden ucuz ve ucuz soğan kabuklarını onlar için bir çare haline getirmiyorsunuz?

Kaybı önlemek için, kadınlar genellikle konsantre et suyu kaynatır ve kafa derisinin tüm yüzeyinde dairesel masaj hareketleri ile ovalar. Daha sonra bileşim en az 40 dakika bekletilir ve daha sonra saçlar agresif temizlik maddeleri kullanmadan temiz akan su ile yıkanır.

Zarar mevcut haliyle, aşağıdaki bileşimi kullanın: huş ve soğan kabuklarının (1 çorba kaşığı) yapraklarının bir kısmı 300 ml su ile dökülür ve düşük ısıda yarım saat kaynatılır. Bu ilacı haftada iki kez saç köklerine uygulayın, 1-1.5 saat sonra durulayın.

Alopesi başlangıcı ile benzer bir fitoterapötik ajan kullanılır, sadece yaprakları yapraksız, meşe ağacı yapraklarıdır ve hammadde miktarı 2 çorba kaşığı artar. Bir saat boyunca sobanın üstünde kaynatın, kafa derisine sıcak bir şekilde ovalayın.

Soğan gövdesinden saç için böyle bir maske kullanıldığında bir sera etkisi yaratmak önemlidir. Tedavi, alopesi derecesine bağlı olarak en az 2 hafta sürer ve prosedür kesinlikle günlük olmalıdır.

Gri saçları boyadık

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde

Soğan kabuğu mükemmel erken ve geç gri saçlı kamuflaj. Saçlarınızı standart amonyum boyalarla bozmak istemezseniz, ancak gri tüyler yaşınıza ihanet ederse, bunları aşağıdaki şekilde boyamayı deneyin.

İki soyulmuş kabuğu alın ve 300 ml temiz su dökün. 15 dakika kaynatın ve soğumaya bırakın. Daha sonra saçı tüm boyundaki bir kaynatma ile nemlendirin ve şapkayı takın.

Rengin yoğunluğu, kafanızdaki bileşimi ne kadar sürdürecağınıza bağlıdır. Genellikle sarışın kilitler taze bir altın rengi elde eder ve sarı saçlar daha doygun hale gelir. Gri saç tamamen görünmez hale gelir ve özellikle dikkat çeken şey, etki uzun bir süre için sabittir.

Soğan kabuğu ile sağlıklı ve genç saçları renklendirebilir miyim? Tabii ki evet! Ve onların sağlıklarını ve güzelliğini uzun süre koruyacaksınız.

Foliküllerin güçlendirilmesi

Başınızı kalın ve güçlü hissettirmek için etkili bir ilaç arıyorsanız, üzerinde pahalı maskeler ve iksirler koymanıza gerek yoktur. Ev yapımı saçları yıkamak için ürünleri deneyin.

Aşağıdaki infüzyonu hazırlayın:

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde
 • 2 Kaynamış su ile soyulmuş soğan kabuğunu dökün ve düşük ısıda 15-20 dakika daha kaynatın;
 • Kabı et suyu ile sıcak bir bezle sarın, bir sıkılık yaratın ve ertesi sabaha kadar bu şekilde bırakın;
 • Sabah, elde edilen kompozisyonu 1: 1 oranında kaliteli brendi ile karıştırın;
 • Ince ince doğranmış kırmızı biber içine yerleştirin;
 • Tabakları bir kapakla tekrar kapat ve infüzyonu ver "ulaşmak"Birkaç saatliğine;
 • Daha sonra sıvıyı atın ve filtreleyin;
 • Şişeye dökün;
 • 2 hafta boyunca her gün saç köklerine sürün. Böyle bir aracın yardımı ile, çabucak büyüyeceksiniz "bele tükürmek"Ve düşmeyi önle.

Foliküllerin büyümesini ve güçlenmesini hızlandırmak için başka bir seçenek:

 • 100 g ısırgan otu ile 30 g kabuğu karıştırın;
 • Ezilmiş karanfillerin 7 tanesinin kütlesine ekleyin;
 • 0.5 bardak su dökün;
 • Elde edilen karışıma 250 ml saf konsantre alkol girin;
 • Burada yemek pişirmek için bir şeye ihtiyacınız yok: sadece bir sızıntı yaratın ve 10-14 gün boyunca karanlık bir yerde bırakın. Başın her yıkanmasından 2 saat önce köklerine sürün.

Böylece, kabuğu tamamen tedavi amaçlı kullanmanın nasıl olduğunu anladık. Ve şimdi sorunun güzelliğine geçelim.

Saçları erişilebilir bir ürünle renklendiriyoruz

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde

Soğan kabuğu ile saç boyası nasıl yapılır? Muhtemelen, bu soruya kendilerine ve sarışınlara, kahverengi saçlı ve esmerlere eşit şekilde sorulur.

İkinci durumda, böyle bir aracın yalnızca tonu yenilemeye ve doygunluğu vermeye yardımcı olacağına değinmek gerekir. Sedina aynı zamanda evde "boya"Gizlenmeyecek.

Saç sarışınları her zaman bu tür manipülasyonlardan daha altın olurlar ve tüm saçlarla birlikte güzelce griye boyanırlar. Açık kahverengi ve kahverengi saçlı bu yöntem de uygundur.

Altın tonu şu şekilde elde edilir: 50 g ana ürün, 200 ml su dökün, kaynamaya getirin ve 15-20 dakika daha düşük ısıda tutun. Günlük uygulama için hazır bir çorba kullanın: bu durumda, saçlar oldukça kalıcı bir renk kazanacaktır.

"yaldızlamak"Açık kahverengi veya kahverengi saçlar, kabuğu daha fazlasına ihtiyaç duyar. Bunu yapmak için, 1/4 fincan ajan bir bardak su dökün ve 15 dakika kaynatın. Soğumaya bırakın ve demleyin, ardından sıvıyı boşaltın. 2 çay kaşığı ile karıştırın. eczacı gliserin ve her yıkamadan önce kafasına 2 hafta boyunca uygulayın.

Bir kestane rengi aşağıdaki gibi elde edilebilir: üç litrelik bir tavada, kabuklarınızı toplam kapasitenin yaklaşık 1 / 3'ünü kaplayacak şekilde ekleyin. Düşük ısıda yarım saat kaynayan suya bir litre dökün, sonra çıkarın, soğutun ve atın. Başınızı her zamanki şampuanla iyice durulayın (tercihen bessülfat).

Soğan kabuğu: gri ve basitçe zayıflamış saçlar için bir derde

Hafif kurutulmuş telleri bölün ve konsantratı eşit olarak onlara uygulayın. Kafanızı polietilen ve kalın bir havlu ile sarın. En az 2 saat boyunca bir renklendirici maske ile yürüyün ve ardından soğuk su ile durulayın. Endişelenmeyin - kabuğu kokusu gitmeyecek.

Kırmızı-kırmızı renk tonları, Paskalya yumurtaları için boya ile aynı oranlarda yapılan bir çözüm ile elde edilir. Yaşlanma süresi, rengin derinliği ve yoğunluğu ile ilgili kendi isteklerine göre seçilmelidir.

Soğan kabuğu ile saç boyamak ne kadar sürer? 2 hafta içinde işlemden sapmamak tavsiye edilir. Toplamda, en az üç prosedür yürütmelisiniz - bu durumda, uzun bir süre için renk düzeltilecektir.

Örgülerinizin kalın ve bileşenlerinin sağlıklı ve güçlü olmasına izin verin!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

49 − = 45