Güzellik ve sağlık

Tırnaklarda Pullar: Nasıl Kullanılır?

Her kız güzel bir manikür hayal ediyor. çiviye bile en basit resim uygulamak isterken Ama ne yanlış zamanda elleri ve fırça titriyor tarafına bir yere gider?

Sonuç olarak, görüntü çalışmaz, manikür umutsuzca bozulur ve siz en basit modeli bile çizemeyeceğinizden şikayetçisiniz.

Ama şimdi çok fazla endişelenmenize gerek yok, böylece tırnaklarınız harika görünüyor. Son yıllarda, bir damgaya desen uygulamak için bir araç çok popüler olduğu ortaya çıkıyor. Ve tüm prosedüre damgalama denir.

Damgalama nedir?

Tırnaklarda Pullar: Nasıl Kullanılır?

Bu yöntemi kullanarak manikür oluştururken, kauçuk veya hermetik malzemeden yapılmış özel bir conta kullanılır.

Pulun vazgeçilmez bir unsuru, elinde tutulması oldukça kolay olan plastik bir uçtur. Damga ile birlikte sette özel bir kazıyıcı olmasına dikkat edin.

Fazla boyayı damgalamak için özel bir diskten çıkarmak için kullanılır. Diskin kendisi üzerinde çeşitli kalıpların bastırıldığı iddia edilen ince bir metal plaka bulunur.

Disk kullanmanın özellikleri hakkında daha sonra konuşacağız.

Kitin tamamı için olduğu gibi, sadece bir mühür ve bir kazıyıcı içerir.

Ayrıca sette satılan kazıyıcıların en fazla verniği çok zayıf bir şekilde ortadan kaldırdığı gerçeğine dikkat çekmek isterim. Ama üzülme. Aynı işlev normal bir plastik kart ile gerçekleştirilebilir. Sonuçta, eski bir kartınız olduğundan emin olun ki kurtulmak mümkün değil.

Pullu çivilerdeki çizimler: gerekli araçlar

Ve şimdi nihayet böyle bir orijinal manikür yaratmak için hangi araçlara ihtiyacımız olacağını belirleyelim:

  1. tırnaklarınız için damga veya damga;
  2. kazıyıcı veya kazıyıcı;
  3. çizimleri ile metal disk.

Ayrıca bazı kozmetik mağazalarında çizim çizimleri için özel boyalar da sunabilirsiniz. Eğer arzu ve finans var ise bunları satın alabilirsiniz. Bu boyalar, daha yoğun yapıları ile normal vernikten farklıdır. Ama nedense böyle renkleri satın alamazsanız, o zaman üzülmeyin. Her zamanki vernik olmadan yapabilirsin. Bu durumda hatırlamaya değer tek şey, çizim ilk kez uygulanacağından, lakenin kuvvetle pigmentlenmesi gerektiğidir.

Özel kozmetik mağazalarında veya internette tırnak tasarımı oluşturmak için benzer aksesuarlar satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, desenleri ile oldukça fazla disk olduğu gerçeğine dikkat edin. Ve her disk ayrı olarak satın alınmalıdır.

Ayrıca manikürün yüksek kalitede olması için, temel vernik ve cila tabanı gibi aletlerle önceden stoklamanız gerekir. Fixer hakkında unutma.

Bir damga ile tırnaklar için şablonlar kullanma özellikleri

Tırnaklarda Pullar: Nasıl Kullanılır?

Hepimiz biliyoruz ki bugün uzman mağazalarda çizim kalıpları için sadece metal diskler veya şablonlar değil, kağıtlar da bulabilirsiniz. Fakat ikincisinin eksi, sadece bir kez kullanılabilir.

Yeniden kullanılabilir disklerin avantajları ve dezavantajları hakkında ne söyleyebiliriz?

Avantajlar, her bir modelin şaşırtıcı doğruluğu ve rakamına açık bir şekilde atfedilebilir. Sonuçta, bir fırça ile böyle bir çizim sadece bir profesyonel çizebilir.

Ayrıca, çivi üzerindeki çizim üzerinde çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır. Biraz pratik yaparsanız, orijinal desenleri on ila on beş dakika içinde plakalara uygulayabilirsiniz.

Fakat maalesef, kalıpları ve birkaç eksiği uygulamak için ilginç bir yol var. Her şeyden önce, yüksek maliyeti içerir. Sonuçta, hangi beş veya altı resim yerleştirilir bir disk satın almak için, yaklaşık 1000 ruble harcamak gerekir. Ayrıca, bir disk ile tek başına yönetemeyeceğinizi ve er ya da geç birkaç tane daha satın almak isteyeceğinizi anlamaya da değer. Özel akrilik boyalar almanın gerekliliğini unutmayınız. Tabii ki, onları bir pigmentli vernik ile değiştirebilirsiniz, ancak manikürün kalitesi çok daha düşük olacaktır.

İlk başta, böyle bir aletin kullanılmasının dezavantajları, bir şablonun kullanılması oldukça zor olduğu gerçeğini içerir. Fakat bu durumda, zamanla alışacağınızı ve damgalama tekniğinin size çok karmaşık görünmeyeceğini anlamanız gerekir.

Tırnaklar için bir damga nasıl kullanılır

Benzer manikür yapmak için aşağıdaki sırayla:

Tırnaklarda Pullar: Nasıl Kullanılır?
  1. ilk önce çivi yüzeyini bir vernik üssü ile dikkatlice örtmeniz gerekir;
  2. Şimdi ihtiyacımız olan metal diski alıp seçilen desene az miktarda vernik uygularız;
  3. Fazla cilayı bir kazıyıcı ile çıkarırız. Bunu aşağıdaki gibi yapın: kazıyıcıyı disk ile ilgili olarak 45 derecelik bir eğimde tutun ve fazlalığı hızla çıkarın. Kazıyıcı üzerindeki baskı kuvvetini izleyin. Çok fazla basarsanız hemen hemen tüm verniği kaldırabileceğinizi unutmayın. Ve eğer baskı kuvveti çok zayıf ise, o zaman bütün artılar ortadan kaldırılamaz. Dikkat lütfen! Düşük kaliteli bir kazıyıcı alırsanız, eski bir plastik kartla değiştirebilirsiniz. Ancak, metal nesneleri kullanmak kesinlikle yasaktır, çünkü bu şekilde diskin yüzeyine zarar verebilir ve manikür korkunç görünecektir;
  4. Şimdi damgayı alın ve yavaşça çizime bastırın. Basma kuvveti önemli olmalı, böylece çizim damga üzerinde yeniden basılacaktır;
  5. Deseni bir haddeleme hareketi ile kesildikten sonra, deseni çiviye aktarıyoruz. Lütfen sadece bir haddeleme olması gerektiğini unutmayın. Bu, ikinci kez çiviyle aynı yere gitmeyeceğiniz gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Bir damga ile tırnaklar için şablonlar kullanarak mükemmel bir manikür sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bu. Deseni uyguladıktan sonra manikürün mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlamak için özel bir sabitleyici kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Dikkat lütfen! Tırnakların çizimlerine zarar vermemek için, sabitleyici uygulandıktan birkaç dakika sonra kullanılır. Ancak çivi üzerinde birkaç kez şeffaf vernik ile fırça kullanılması tavsiye edilmez. Verniğin sonunda bir buçuk saat içinde katılaşacağını unutmayın. Böylece, şeffaf vernikle manikürün çok fazla kaplanmasıyla, görüntüye zarar verme riski vardır.

Bir çivi için kendi damgamı yapabilir miyim

Prensip olarak, kendi elleriyle böyle bir imza yapmayı deneyebilirsiniz.

Tırnaklarda Pullar: Nasıl Kullanılır?

Ama bunun için bugün elde etmek kolay olmayan küçük bir kauçuk parçasına ihtiyacınız olacak.

Ve bu durumda soru ortaya çıkıyor: metal kalıpların maliyeti ile karşılaştırıldığında, kendinizi kandırmakla uğraşmak neden damga, kelimenin tam anlamıyla bir kuruş maliyeti nedir?

Bu nedenle, böyle bir cihaz yapmak için gereksiz yere arama yapmamanızı tavsiye ederiz.

Gördüğünüz gibi, çivi üzerine damga yapmak oldukça kolaydır. Tüm gerekli araçları satın almanız ve biraz pratik yapmanız yeterlidir.


Ama yaratıcılığını unutma. Örneğin, bir pul üzerinde bir resmi yeniden yazdırdıktan sonra, diş macunu ile diğer desenleri uygulayarak, onu dikkatlice ekleyebilirsiniz.

Bir çizim seçin, bir mühürle taşıyın ve güzel bir manikürün tadını çıkarın. İyi şanslar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

25 + = 35