Transseksüel mi yoksa doğar mı? | pangudownloads.com
Güzellik ve sağlık

Transseksüel mi yoksa doğar mı?

Son zamanlarda, medyada trans bireylerin sayısı giderek artmaktadır. Bazı insanlar bunun bir transseksüel ile aynı şey olduğunu düşünürler, fakat gerçekte bu iki kavram birbirinden biraz farklıdır.

Transgender ne anlama geliyor?

Transseksüel mi yoksa doğar mı?

Kavramın sözlü çevirisini alırsak “Transseksüel”, o zaman bunun toplumsal cinsiyet hakkında başka bir düşünceye sahip olan başka bir toplumdan daha farklı bir fikri olan bir kişi olduğunu söyleyebiliriz.

Toplumsal cinsiyet kimliğini değiştirmenin mümkün olup olmadığı konusunda sürekli bir tartışma var, ancak insan ırkının bu sıra dışı temsilcilerinin her zaman var olduğuna dikkat edilmelidir.

Efsaneleri ve efsaneleri okursanız, o zaman çok var “Onay”, Bir kadın bir erkeğe dönüştü ve tam tersi.

Bu yaygın bir olguydu, ancak biraz sonra bu konuyu anlamak ve trans bireylerin kim olduğunu bulmak için birçok girişimde bulunuldu.

Günlük konuşma konuşma kavramları “Transseksüellik” ve “Transseksüel” Sıklıkla karıştırır veya ikame eder, ancak sahip oldukları değerlerin tamamen farklı olduğunu dikkate almalıyız. Transseksüellik, sadece pasaporttaki ismi değil, aynı zamanda cerrahi müdahaleyi de içerdiğinde, transseksite sadece pasaportun adının değiştirilmesinden daha fazladır.

Bu farklılıklar toplumsal cinsiyet sosyolojisinin mantıksal ilgisini izler, toplumdaki erkek ve kadın rollerinin bölünmesinin tüm kalıplarını ortaya çıkarır. Hemen hemen her zaman toplumun yasaları böyle bir şeyin ortaya çıkmasını onaylamaz. “Birbirine benzemeyen” Halkın geri kalanı üzerinde, çoğu zaman bu işkenceyi ve onun hakkındaki düşüncelerini dikkatlice gizlemek zorunda kaldılar.

Bütün bunlar nereden geliyor?

Soru, transgenlerin doğup doğmadığını sormaktadır.

Mantıksal cevap, bu çocukların çoğunun, en erken çocukluktan itibaren, bir ya da bir başka cinsiyete ait olmalarından duydukları hoşnutsuzluktan duydukları anlayıştan kaynaklanmaktadır. Örneğin, filmin ana karakterinin prototipi olan Nadezhda Durova Hussar Ballad.

Eğer anılarını okursanız, o zaman onun çocukluğundan bir kız çocuğu doğduğu gerçeğine hissettiği, onun hoşnutsuzluğunu ve hatta tiksinmesini sağlarlar. Erkek kıyafeti giydi ve kendini İskender diye çağırdı.

Transgenderite hormon analizi sonuçlarıyla belirlenmez, belirleyici faktör insan davranışlarıdır. Bir kişi transgender olmadığında, karşı cinsin bir temsilcisine benzeyen vakalar ve çoğu kez vardır. Güney Amerikalı atlet Caster Tohum ile skandalı hatırlamak için yeterli zaman, o bir kez erkeksi görünüşü nedeniyle cinsiyet belirlenmesi için bir test geçmek zorunda kaldı.

Bu insanların davranışları bilinçaltı düzeyinde kontrol edilir. Onlar için, değişen kıyafetler ve karşı cinsiyetteki gibi görünme arzusu aptallık değildir, ama onların bedenleri tarafından dikte edilen bir arzudır. Her transgenin biyolojik cinsiyetini değiştireceği bir gerçek değil. Bu arada, daha önce bu duruma geldiğinde, daha sık erkekler yapma eğiliminde olduğunu fark etmişti.

Cinsiyet düzeltme süreci

Belki bazı insanlar, cinsiyet değiştirmek için cerrahın bıçağının altında yatmak için yeterli olduğunu düşünüyor olabilir mi? O zaman bu büyük bir hatadır.

Düzeltme, birkaç aşamadan oluşan oldukça uzun bir süreçtir:

Transseksüel mi yoksa doğar mı?
  • Bir kişinin yapması gereken ilk şey bir psikiyatri komisyonudur. Burada, kişinin cinsiyet değiştirmeye yönelik isteğini doğrulayan akrabaları veya arkadaşlarını bir araya getirmek mümkün ve gereklidir. Bunun mükemmel bir kanıtı çocuk fotoğrafları olabilir.
  • Bir hastanede bir hastayı izleyen bir psikiyatrist, şizofrenik bir bozuklukla uğraşmadığından emin olmalıdır. Ancak o zaman, komisyon pasaporttaki cinsiyeti değiştirmek için bir izin verebilir. Tuhaf bir şekilde, birçok transgender kişi burada durur.
  • Bir kişi daha ileri gitmeye karar verirse, o zaman hormonal tedavi reçete edilir. Kural olarak, ameliyatı değiştirmeden en az altı ay önce başlıyorlar. Transseksüeller ve transseksüel insanlar arasında önemli bir fark vardır. Bunlardan ilki, yaşamları boyunca hormonları büyük miktarlarda almak zorunda kalıyor, ikincisi ise özünde, orijinal biyolojik cinsiyetin hormonlarını arka plana çıkarmak olan ikame terapisi görevlendiriliyor. Bu, cerrahi müdahaleyi değil, kişinin görünüşünü belirleyen hormonlardır.
  • Cinsiyetin cerrahi olarak düzeltilmesi. Sadece hasta komisyonun sonucunu böyle bir operasyonu yürütmek için önerilerde bulunduğunda gerçekleştirilecektir.

Birçok insan, cerrahi seks değiştikten sonra herşeyin sona erdiğini düşünür, fakat bu durumdan çok uzaktır.

Seks değişiminden sonra hayat

Geçmiş aşamalardan sonra bir insanın tamamen farklı bir yaşamı olduğunu varsaymak tamamen yanlıştır. Transseksüel için durum böyle değil. Tüm bu manipülasyonlardan önce giydiği kıyafetleri, saç stillerini giyseydi, kendini karşı cinsin bir temsilcisi olarak konumlandırdı, o zaman davranacaktı. Tercihlerini ve alışkanlıklarını kökten değiştirmek zorunda değildir.

Örneğin, eğer bir trans bir sporcuysa, o zaman olimpiyata bile katılabilir. Ve kendini nasıl çağırdığı ya da en önemlisi, tüm sporcular tarafından belirlenen bir kişinin genotipini nasıl giydiği önemli değildir.

Olimpiyat Oyunlarının transseksüel ve transseksüellerine katılma fırsatını veren Olimpiyat Tüzüğü ilkesi bile var. Uluslararası Olimpiyat Komitesi önemli bir karar verdi: Rio Olimpiyatları’nda transseksüel sporcular oyunlara katılabilir ve cinsiyet değiştirmeden yaşayabilirlerdi. Sadece testosteron içeriği üzerinde bir analiz geçmek gerekiyordu ve diğer cinsel belirtiler hiç dikkate alınmadı.

Ünlü Transseksüel

Transgenderizm ile ilgili tüm hikayelere dayanaksız değil, dünyanın en ünlü transseksüellerinin biyografisini inceleyelim.

Transseksüel mi yoksa doğar mı?
  1. Laverna Cox, bir çocuk olan Amerika’dan gelen bir aktris, ama 11 yaşından beri cinsiyetini değiştirmeyi düşünüyor. Bunun nedeni sadece sınıf arkadaşlarının alay konusu değil, aynı zamanda erkek bedeni ile olan hoşnutsuzluklarıydı. Şimdi Laverna tanınmış bir yapımcı ve avukattır.
  2. Lana Wachowski, çocukluğundan itibaren, ismi Larry’yle taktı, hatta erkek kardeşi ile sansasyonel bir film yaptı Matris. Şimdi – bu ünlü bir yönetmen.
  3. Carmen Carrera, erkek kılığında doğmuş bir model, ama her zaman ondan memnun değildi. Gerçekçi şovda filme, cinsiyet değiştirmeye yönelik bir kardinal kararın benimsenmesi için bir itici güç olmuştur. Şimdi moda dergileri ve modelleme ajansları için çekiyor.
  4. Model transgender Andrea Pezhic de bir kez bir adamdı ve uzun zamandır evrensel bir model olarak çalıştı, yani kadın ve erkek kıyafetlerini sergiledi. Ama 2014’te adam bir kıza dönüştü.
  5. Transgender Irina Shumilova, toplumda ciddi bir uyumsuzluğa neden olan kızı ile evlendi. O zamanlar yasal olarak, o zaten bir erkeğiydi, ama biyolojik cinsiyetten zaten ayarlanmış olmasına rağmen, bir kadın yüzü vardı.

Bilinen trans bireylerin listesi uzun süre devam edebilir, ancak bir vücuttan diğerine arzu edilen dönüşümün çok uzun ve oldukça zor bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Çok fazla acı ve ıstıraptan geçmek gerekiyor, seks düzeltmeye karar vermiş olan herkesin mantıksal sonuca getirilmediğine dikkat edilmelidir.

Yeni bir bedenin ve sosyal statünün sahibi olmak yetmez, tüm bunlarla yaşamayı öğrenmek daha zordur. Ve toplumumuzda, başkalarına trans bireyleri sıradan insanlar olarak tedavi etmeyi öğretmeliyiz ve onlar da tamamen farklı.

Bu arada, trans bireyler sadece zengin ve ünlü değil, aynı zamanda aramızda yaşayan sıradan insanlar değil, çoğu zaman alay konusu ve reddedilme korkusu nedeniyle sorunlarının reklamını yapmamaya çalışırlar.

Transseksüel, kendinizi yeni bir bedende kabul etmenin gerçek değil, ama bazen birkaç yıl bile sürmeyen karmaşık bir yoldur, ama bir ömür boyu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 2