Güzellik ve sağlık

Vücudu nikotinden temizleriz

Sigarayı bırakmak ya da kötü bir alışkanlık bırakmadan nikotin bedenini temizlemeyi hayal eden herkes hatırlayın - nikotin alınamaz ve çıkarılmamalıdır!

Bu alkaloid içeren bir ürünü kullandıktan sonra, kendisi çekilir. Vücudundan ne kadar nikotin atılır, soruyorsunuz? Hiç bir şey yok - bir ila üç saat içinde görüntülenir.

Nikotin vücuttan nasıl çıkarılır?

Sigara içenlerin dokularına yerleşmiş zararlı maddeler, nikotin değil, ağır bileşikler, Maslenik zehirler ve reçineler.

Vücudu nikotinden temizleriz

Isteksizlik sigara bağımlılığı ancak psikolojik bağımlılık vazgeçmek, açıklanan bu hücresel enzimatik oksidasyon ve redoks işlemleri için gerekli olan, her kişi önceden üretilen nikotinik asit, gövdesinde.

Bir kişinin duman nefes aldığı zaman, nikotin hemen kan dolaşımına girer ve beyinde 7 dakikada, karaciğer ve böylece nikotinik asidin doğal gelişimine sinyal bloke eder.

Karaciğerde sistematik sigara içimi ile, bu yeteneğin disfonksiyonu oluşur. Organizma, gerekli enzimi dışarıdan talep etmeye başlar - alışkanlık bu şekilde ortaya çıkar.

Karaciğerin mekanizmasını yeniden başlatması zor olduğundan, keskin bir bırakma sadece psikolojik değil, aynı zamanda anatomik stres de olacaktır.

Vücut nikotin bağımlılığı ile başa çıkmak için nasıl yardımcı olur

ama aynı zamanda patates, domates, patlıcan ve yeşil biber, bir aile Solanaceae ve nikotin sadece bu bitkilerin içerdiği - Acaba "nikotin vücudu nasıl temizlenir," Bu tütün tanımak ve sevişmek gerekir.

Vücudun doğal doygunluğu için büyük miktarlarda tüketilmesi tavsiye edilir. Ayrıca, bileşen yanıklarının ana kısmı sigara içerken, bu zararlı maddenin oldukça küçük bir oranının içeriye düştüğünü düşünürseniz.

Vücuttaki nikotinik asidin doğal gelişimi, kötü alışkanlıktan vazgeçtikten 1-3 gün sonra devam eder. Böylece, kısa bir aradan sonra biyolojik olarak sigara kullanmadan yapabiliyorsunuz.

Nikotin vücudunun doğal temizlemesinden sonra ya da sırasında, zararlı maddelerden kirlilik ve zehirlenme ile başa çıkmasına yardım etmelisiniz.

Akciğerleri temizle

Vücudu nikotinden temizleriz
  1. Yulaf ile temizlik. Bir emaye kase koymak çiğ yulaf (değil yulaf ezmesi) iyi yıkama, Bir fincan ılık süt iki fincan dökün ve bir taşım kaynatın. Kaynatma işleminden sonra, ateşi en aza indirir ve hacim yarıya inene kadar kütleyi kaynatır. Iyice rastoloch püre, böylece bir jöle kıvamında benzer. Bir resepsiyon için yarım bardak ilaç alırsınız. Bir seferde akşam yemeğinden önce alınır. Akciğerlerin güçlü kirliliği anda, bir kaynatma Günde 3-4 defa kullanılır. Tedavinin seyri 7-10 gündür;
  2. Soyma soğan, sarımsak ve bal. Soğan ve sarımsak, halkalar halinde kesilmiş, bir kavanoz içine koyup, doğal balın arasına yerleştirilir. Banka sıcak bir yerde kapanır ve ısrar eder. 2-3 saat sonra, meyve suyu görünmeye başlayacaktır. Bu bir çorba kaşığı günde birkaç kez almak için gereken ilaçtır;
  3. Meyan ve kireç renginin arıtılması. İki tatlı kaşığı kıyılmış meyankökü, kireç renginde bir çorba kaşığı ile karıştırılır, kaynar su dökülür ve 30 dakika kaynatılır. Et suyu filtre edildikten ve 150 ml için günde 3 kez ılık (!) Kullanılır. Tedavi süresi 1 aydır;
  4. soluk alma. Etkili bir saflaştırma yöntemi, otların toplanması ile soluma olacaktır: papatya, siyah frenk üzümü yaprağı, nane, okaliptüs; ve köknar ve fesleğen, huş ağacı kabuğu, çam ve sedir tomurcukları esansiyel yağları;
  5. Sauna ve spor. Banyoya yapılan sistematik geziler sadece akciğerleri temizlemekle kalmaz, aynı zamanda tüm organizmayı yeniden kuracaktır. Ve spor sonucu düzeltir ve uzun süre sağlıklı bir tonda gelmenize yardımcı olur.
  6. Solunum egzersizleri. Uygun solunum bazen iyi bir beden eğitimi alır. Akciğerlerin ve vücudun yoğun bir şekilde yeni oksijenle beslenmesi ve doyurulması için derin bir nefes almanız, nefesini tutmanız ve keskin bir şekilde birkaç kez nefes almanız gerekir. Prosedürü birkaç kez tekrarlayın. Yöntem iyidir, çünkü günün herhangi bir yerinde herhangi bir yerde kullanılabilir.

Karaciğeri temizle

Sürece sigarayı bırakmak ve vücudun dışına nikotin nasıl düşünmek gibi karaciğer kalıcı zehirlenmesi olduğunu, şiddeti daha önce içtim ne kadar bağlıdır. Reçinelerin ve zehirlerin verdiği hasar patolojik hastalıklara yol açabilir.

Vücudu nikotinden temizleriz

(Hastalık "kritik" aşamasında değilse tabii ki, - acil tıbbi müdahale gerekmez, bu durumda) Böylece, uzun yumuşak temizleyici modu bu maddelerin karaciğer temizliği için oldukça uygundur.

Sabahları kahvaltıdan önce 2-30 dakika aç karnına bal-limon suyu önerilir. Bir bardak (veya 2/3) içme veya ılık kaynamış su 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılır.


Bu içecek sadece yağ asitlerini ve zehirleri özenle kaldırmaz, aynı zamanda vücudu hayat veren kuvvetle besler.

Sindirim ve boşaltım organlarını temizleriz

Tütün dumanı mide mukozasına zararlıdır ve bu nedenle tüm içsel salgılama gibi doğal ortamı ihlal edilir. Beslenme diyeti gösteren sindirim ve boşaltım işlevlerini geri yüklemek için. Ayrıca, pilav, yulaf veya diğer tatlar, zevkinize göre tatbik edebilirsiniz.

Nikotin bağımlılığı, çoğu zaman, doğası gereği psikolojik olduğundan, nikotinin vücut temizliği sırasında, bir psikolog veya psikiyatrın yardımını gösterir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

43 − = 33