Galūninis stomatitas katėms | pangudownloads.com
Gyvūnai leidžiami

Galūninis stomatitas katėms

Katės burnos ertmės uždegimas gana stiprus. Gyvūnas atsisako valgyti, tampa apatiškas, keičia elgesį - tampa agresyvus arba pasislėpęs kampuose. Yra bendras kūno apsinuodijimas - yra viduriavimas, vėmimas, sumažėja svoris. Pačios katės negali susidoroti su liga, jiems reikia savininkų pagalbos.

Priežastys ir provokaciniai veiksniai

Infekcijos priežastys apima:

 • trauminė gyvūno ir burnos gleivinės žala;
 • alerginės reakcijos;
 • įvairios infekcijos;
 • sumažintas imuniteto statusas, kurio vynas dažnai yra kruopščiai atrinktas ir glaudžiai susijęs su šios veislės veisimu.

Šios kačių infekcijos sukelia gleivinės pažeidimus:

Galūninis stomatitas katėms
 • kalciuvirusas ir rinotracheito virusas - skausmingos opų pasireiškia šiomis ligomis kalbos kalba ir kietajame gyvūno gomuryje;
 • leukemijos ir imunodeficito virusas visada lydimas stomatino ir gingivito;
 • Plasmacyt-limfocitinis gingivitas - minkštos gastritos opų šios ligos būdingas simptomas;
 • Eozinofilinė granuloma - visada kartu su burnos ertmės patine.

Taip pat normalus gleivinių randų audinys pasikeičia sisteminėmis ligomis: dėl inkstų nepakankamumo, diabeto ir neoplazmų.

Simptomai opinio stomatito katėms

Ligos simptomai:

 • opų defektai atsiranda ant burnos ertmės gleivinės, padengtos pilka ar purvina balta spalva;
 • jo burnos kampuose pasirodo kraujas putplastis;
 • purvinas kvapas iš burnos;
 • seilėtekis - fiziologinis skystis tampa rausvas.
Galūninis stomatitas katėms

Kūno temperatūra pakyla, yra gleivinės išskyros iš klausos ir ausų kanalų, taip pat akies.

Jei pastebėsite tokius simptomus gyvūno būtina kreiptis į gydytoją, kad atskirti ligą nuo virusinių ir infekcinių procesų, pašalinti kitus valstybės - virškinimo sutrikimų, inkstų nepakankamumas, ankstyvą metastazių.

Jei granuliuotas-aftozinis stomatitas yra kitų ligų simptomas, atliekamos sudėtingos terapinės priemonės: išgydyti pagrindinė liga ir skausmingų simptomų pašalinimas.

Oposparinio stomatito gydymas katėms

Visų pirma, gydant opinį stomatitą su granulėmis katėje, reikia sukurti patogias sąlygas.

Gyvūnui buvo lengviau valgyti, reikia keisti dietą - pakeisti sausą maistą ar maistą, kuris pateikiamas gabalais, pusiau skystu maistu. Tam tikru metu jūsų naminiams gyvūnėliams reikės virimo, kad jį supjaustytų bulvių sriuba, kuri turėtų būti šiek tiek aukštesnė už kambario temperatūrą. Katytojui turi būti tiekiamas šviežias vanduo, šiek tiek šiltesnis nei 20-22 ° C. Jei įmanoma, po kiekvieno maitinimo ir šalti troškuliai nuplaunami - vandens pokyčiai.

Stomatitui gali prisijungti prie antrinės infekcijos - aktyvinti grybelinę florą sukūrė idealias sąlygas. Pageidautina uždaryti prieigą patogeniniams mikroorganizmams.

Norėdami išvengti gilios opos ir granulioma formavimo išvaizdą - apie sveiką gleivinės rando audinį pakeitimo - uždegimui gydyti, turėtų būti labai ankstyvoje stadijoje.

Galūninis stomatitas katėms

Vienas iš efektyviausių vaistų, skirtų patogeninių mikroorganizmų veikimui slopinti, yra "Traumewel" Jis yra įvairių formų - injekciniame tirpale, lašais, pavyzdžiui, tepalu ir tabletėmis. Jūs pats galite pasirinkti dozavimo formą - kaip patogu gydyti gyvūną.

Jie paprastai prasideda su injekcijomis, o tada eina į lašą, jei katė neatsisako gerti vandens su ištirpusiu vaistu. Gydymo kursas gali būti 3 mėnesiai.

Kiekvieną rytą ir vakare burnos ertmė yra gydoma antiseptiniu tirpalu. Tai geriausia tai padaryti, suvynioti marlės sluoksnį ant piršto.

Kaip naudojami antiseptikai:

 • kalio permanganato tirpalas;
 • vandenilio peroksidas - 3%;
 • soda tirpalas;
 • furacilinas.

Taip pat burnos ertmę galima gydyti "Phosprenilas", Šaltalankių aliejus, dioksino tirpalas - 1%.

Gleivius reikia tepti su Lugol arba metileno mėlynu, kurie yra iš anksto sumaišyti su glicerinu. Jei katė yra labai susirgusi, tada leisk jam valgyti, uždegimo zona turi būti anestezuota.

Norint tai padaryti, lidokainas yra auginamas glicerinu ir taikomas uždegiminei gleivinei.

Galūninis stomatitas katėms

Anksčiau gydant opą, naudojamas toks gydomasis režimas.

Nustatyti narkotikai - "Baitrilis","Katozalis","Solcoseryl ».

Dozė "Baytrila"Skaičiuojamas pagal svorį gyvūno - 0,2 ml / 1 kg svorio. Vaistas taikomas 1 kartą 5 dienas. Penkių dienų injekcijos į raumenis gydymas "Solcoseryl" «Katozalis"Priklijuokite per savaitę po 1 ml per dieną.

Vitaminų terapijos papildai - B grupės vitaminų injekcijos.

Tinkamai pasirenkant gydymą - jei nėra antrinės infekcijos - opinio paviršiaus epitelializacija prasideda nuo 2-3 dienos. Kartu gyvūnas normalizuoja savo temperatūros vertę ir apetitą.

Komplikacijos

Jei į katės ne pradėjo uždelstą 5 dienas, už sepsio profilaktikai burnos opos - infekcijos po visą kūną - tai yra būtina naudoti antibiotikų. Be "Baytrila"Gali būti skiriami jų grupių tetraciklinų ar eritromicinų vaistai.

Gydytojui reikia pasirinkti plačią spektrą skirto antibiotiko - jo pasirinkimas bus pagrįstas klinikiniu paveikslu - ligos eigą ir patogeną. Laboratorijoje jis turi būti izoliuotas, nusiramindamas su burnos gleivine.

Veterinarijos klinikose stomatitas gydomas anestezija. Prieš pradedant gydymą, gyvūnas pašalinamas dantų akmenimis ir prieskoniais defektais su sidabro nitratu.

Prevencija

Galūninis stomatitas katėms

Jei katė jau serga stomatitu ar gingivitu, savininkai turėtų skirti ypatingą dėmesį savo mitybos ir burnos higienos kokybei. Maistas ir vanduo visada turi būti švieži, būtina įsigyti produktus gyvūnams, kurie padeda pašalinti vynuoges.

Reikėtų atkreipti dėmesį į kailio kokybę - patikrinti, ar tai nėra "pavojingų svertų"- aštrūs daiktai: spygliuočių adatos, lustai ir pan.

Katė visada liza, ir ją reikia stebėti, kad ji negalėtų sužeisti, rūpindama savimi.

Siekiant užtikrinti, kad gyvūno imuninė būklė nesumažėtų, maiste turi būti pakankamai maistinių medžiagų.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 4 =