Ką turėčiau daryti, jei kačių akys nudžiūvo? - ligos priežastys ir gydymas | pangudownloads.com
Gyvūnai leidžiami

Ką turėčiau daryti, jei kačių akys nudžiūvo? – ligos priežastys ir gydymas

Mūsų išduodami gyvūnai taip pat gali patirti bet kokias ligas ir negalavimus, kaip ir žmonės. Akių ligos nėra išimtis. Visose katėms ir šunims yra įvairių regos organų patologijų. Mieli ir rūpinamieji savininkai tikrai pastebės, kad jų augintiniai turi nemalonų akių išmetimą. Pavyzdžiui, katė, leiskite mums apsvarstyti, kokios priežastys gali sukelti šią patologiją ir ką daryti šioje situacijoje.

Kodėl akys tvyro katėje?

Ką turėčiau daryti, jei kačių akys nudžiūvo? - ligos priežastys ir gydymas

Skyrimas iš akių būtinai turi būti sveikų kačių ir kačiukų. Jei jų yra nedaug, ir jie yra skaidrūs arba šiek tiek pilka, neturėtumėte nerimauti. Pakanka tik išplauti savo augintinio akis švariu virintu vandeniu ar ramunėlių nuoviru.

Tuo tarpu kartais egzistuoja situacijos, kai katės akys virsta gleivėmis, ty juose susidaro storas gelsvos ar žalsvos spalvos pusiasalis. Tuo pačiu metu abu akys gali būti iškart paveiktos, ir tik viena.

Tokie išmetimai nėra normos variantas, bet, priešingai, liudija aktyvų uždegiminio proceso procesą organizme.

Labiausiai paplitusi priežastis, kodėl katės akys susipainioja, yra tokia:

 • patekimas į viruso ar bakterinės infekcijos kūną, taip pat patogeniški grybai ar parazitai;
 • mėlynė ar kita mechaninė trauma;
 • nukentėjo mažo užsienio objekto akimis;
 • alerginė reakcija į buitines chemines medžiagas, vaistus, augalų žiedadulkes ir daug daugiau.

Gana dažnai, ypač alergijos atveju, galite pastebėti, kad katės akys ne tik giria, bet ir vandens. Tokie simptomai sukelia nerimą gyvūno. Katė nenori valgyti, stengiasi pasislėpti į atskirtą vietą ir nuolat valo akis kojų rankomis. Žinoma, ši sąlyga reikalauja nedelsiant gydyti, nes net ir plika akimi galite pamatyti, kad gyvūnas patiria tikras kančias.

Ką daryti, jei katė tinka vienai akiai ar abu?

Ką turėčiau daryti, jei kačių akys nudžiūvo? - ligos priežastys ir gydymas

Jei pastebėjote, kad jūsų pūlingas jaučiasi mažiausiai viena akimi, nedelsdami kreipkitės į kvalifikuotą veterinarą.

Gydytojas atliks visus reikalingus egzaminus, be abejo, jis iš akies ims bakteriologinę kultūrą. Ši analizė leis jums ir gydytojui nustatyti, kurie mikroorganizmai yra gaunami žarnyne ir kurių antibiotikai yra jautrūs.


Prieš gaunant tyrimo rezultatus, jūsų gyvūno akys turi būti kruopščiai nuplaunami, ypač jei jie ne tik pūgos, bet ir vanduo. Patartina atlikti procedūrą kartu, kad vienas asmuo tvirtai laikytų gyvūną, o kitas galėtų tiesiogiai plauti akis.

Norint nuplauti katės akis, būtina iš anksto paruošti vaistinę kompoziciją. Ji gali veikti kaip furatsilina tirpale yra 0,02%, ramunėlių sultinio arba tirpalo boro rūgšties koncentracija nuo pusę valgomojo gryno vandens šaukšto du šaukšteliai medikamento, santykis. Skysčio tirpalo temperatūra turi būti apie 37 ° C.

Tada reikia pasiimti nedidelę medicininės medvilnės gabalėlę ir sudėti į žėrinčią. Gautas žarnas turėtų būti suplaktas iš anksto paruoštos sudėties ir švelniai išspausti į pažeistą akį. Tada šis medvilnės gabalas turi būti išmestas, imti naują ir pakartoti procedūrą.

Ką turėčiau daryti, jei kačių akys nudžiūvo? - ligos priežastys ir gydymas

Taigi reikia tai padaryti, kol akys visiškai nebus išgrynintos. Patekimas į akies obuolį, kaip medvilnės vėliava ir jūsų pirštai, yra visiškai neįmanomas – taip galite dar labiau sugadinti jūsų augintinį.

Kai jūs turite visiškai pašalinti paskirstymą turėtų labai švelniai ir atsargiai ištraukite apatinį dangtelį ir įdėti į junginės maišelį mažai tepalas “Tetraciklinas” koncentracija yra 1%. Tada uždarykite akis rankomis ir platinkite vaistą su lengviais masažo judesiais pirštais.

Kaip gydyti, jei kačių akys nudžiūvo?

Pirmiau aprašytos procedūros yra ne kas kita, kaip pirmoji pagalba jūsų augintinei. Jūs galite tiesiogiai gydyti ligos priežastį tik po to, kai gydytojas gauna tyrimo rezultatus ir skiria atitinkamus vaistus.

Dažniausiai veterinarai nurodo šiuos farmacijos produktus:

Ką turėčiau daryti, jei kačių akys nudžiūvo? - ligos priežastys ir gydymas
 • jei akis katėje ne tik pūgos, bet ir gana patinusi – paprastai padeda išspręsti problemą
  novakainas ir hidrokortizonas;
 • bet kokia ūmine virusinė ir bakterinė infekcija skiria antibiotikų terapiją, atsižvelgdama į pasėlių rezultatus;
 • Jei į akį patenka nedidelis pašalinis preparatas, gydytojas turi atidžiai jį išvalyti. Po to medicinos produktai, tokie kaip Levomicitinas arba “Iris”. Panašūs vaistai yra skirti ir tuo atveju, jei ligos priežastis yra mėlynė ar mechaninė trauma;
 • Be to, gydytojas gali skirti vaistinių tirpalų skalbimui, pavyzdžiui, Medkinos arba Lacriminas;
 • Galiausiai vietai, jei akis yra patinusios arba neryškios, tokie lašai kaip Albucid, Mizofenas, Barai ir “Neoconjunctivet”.

Kaip žinote, bet kokią ligą lengviau išvengti, nei gydyti.

Saugoti akis nuo jūsų augintinio sveikatą, atlikti išsamų higienos ir priežiūros, šėrimo natūralius produktus praturtinti vitaminais ir mineralais, ir jūsų augintinis visada bus sveikas ir laimingas.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

75 + = 84

Adblock
detector