Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti? | pangudownloads.com
Gyvūnai leidžiami

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė – ką daryti?

Daugelis žmonių mėgsta turėti naminius gyvūnėlius, nes jie gali pagyvinti pilką tvarką ir tapti realiais draugais jų šeimininkams. Kiekvienas žmogus, kuris namie yra kačių ar šunų, pasakys, kad kiekvienas gyvūnas turi savo charakterį, įpročius ir pageidavimus. Jie, kaip ir žmonės, gali būti žaismingi ar rimti, linksmi ir liūdni, geranoriški ir blogi.

Dažnai, jei naminiams gyvūnėliams tai nepatinka, kaip jie elgiasi su ja, tada jis gali atsikratyti ir stipriai įkandinėti žmogų rankomis ar pirštais. Ką daryti, jei katė buvo įkandinta ir patinę ranką?

Katės įkandimo ypatybė

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?

Skirtingai nuo šunų, katėms nėra pakankamai galingų žandikaulių, kad sukeltų rimtą sužalojimą asmeniui su vienu įkandimu, tačiau tokios sąveikos padariniai gali būti labai pavojingi.

Šio žvėries dantys yra ploni ir palieka nedideles žaizdas. Tačiau neapsigaukite - mažas skersmuo nereiškia, kad žaizda nėra giliai. Dėl to, kad dantys prasiskverbia į raumenis ir sausgysles, infekcija pradeda vystytis ne ant odos paviršiaus, bet gilesniuose audiniuose.

Be to, dėl konkrečių briaunų žaizdų savybių, kačių įkandimai gerai neužgydomi ir palieka nuo pastebimų randų, kuriuos beveik neįmanoma atsikratyti.

Traumos pasekmės

Net augintiniai koncentracija bakterijų burnos ertmėje taip, kad komplikacijos po įkando daugiau nei 80 procentų visų atvejų, o jei skauda gatvių Nuolatinis lankytojas, reikia kreiptis į gydytoją, yra visi 99%.

Jei sumažėja asmens imunitetas, infekcijos plitimo tikimybė yra labai didelė. Ši situacija yra gana pavojinga, nes daug infekcijų gali labai pakenkti sveikatai ir net pablogėti paveiktų raumenų motorinė funkcija.

Iš katės įkandimo

Tai yra dažna problema tiems žmonėms, kurie nepaiso pirmosios pagalbos taisyklių, kai jų įkando vietinė ar gatvės katė, o po pirmojo infekcijos požymio nesikreipia į gydytoją.

Infekcija atsiranda, jei pasireiškia šie simptomai:

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?
 • Žaizdos vietoje odos šiek tiek pakelta, ištempiama;
 • Yra abscesų formavimas;
 • Aplink žaizda buvo paraudimas, lydimas skausmingų pojūčių;
 • Sumažėja sveikatos būklė, karščiavimas, silpnumas, neatsargumas.

Visi šie simptomai reikalauja nedelsiant aplankyti gydytoją. Taip pat tokiais atvejais turėtų būti susisiekta su specialistu:

 • Pažeidimai iš įkandimų yra plati;
 • Patyręs sąnarys arba sausgyslė;
 • Žaizda yra ant veido ar kaklo;
 • Ryšys įvyko su gatvės katinu ar su gyvūnu, dažnai būna gatvėje - šiuo atveju didėja pasiutligės užkrėtimo pavojus.

Nepaisydami tokių traumų ir simptomų, gali atsirasti labai rimtų sveikatos problemų, įskaitant mirtinus infekcijos padarinius.

Katė buvo nuraminta - ką daryti?

Jei namų ar gatvės katė jus nuramino rankomis ar pirštais, tuomet jūs galite apsisaugoti nuo neigiamų tokio nemalonaus kontakto padarinių, atlikdami paprastus pirmosios pagalbos veiksmus:

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?
 • Visų pirma, žaizda turi būti plaunama skalbinių muilu daug vandens. Tai padės atsikratyti katės seilių ir patogenų;
 • Nuplaunama žala dezaktyvuojama vandenilio peroksidu. Arba galite naudoti stiprų alkoholį be priemaišų;
 • Esant reikšmingam kraujavimui, būtina išleisti nedidelį kiekį kraujo, taip, kad paskutinė patogeninė seilė būtų plaunama, o po to uždengiama tvirtu tvarsčiu. Visi kiti veiksmai su žala gali būti atliekami tik baigus kraujavimui;
 • Jei nėra kraujavimo, tada žalą galima tepti žalia, prižešo jodu arba medicininiu alkoholiu;
 • Viršuje tepamas antibakterinis poveikis;
 • Sugadintas odos plotas turi būti padengtas marlės padažu ar tinku, kad nešvarumai nepatektų į aplinką.

Gilių žaizdų atveju rekomenduojama vartoti antimikrobinį agentą kaip papildomą komponentą kovai su galimu užkrėtimu.

Jei arterijos jaučiamos arba kraujavimas nesibaigia per 10-15 minučių, visada turite uždėti tvarsčius ir nedelsdami kreiptis pagalbos į ligoninę.

Katės įkandimai ir pasiutligė

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?

Jei gatvės kačiukas įkvepia ranką ar pirštą, tai tikėtina, kad netrukus gali patirti pasiutligę. Tokioje situacijoje būtina pasižiūrėti gydytojo skiepijimui nuo pasiutligės. Tai padės šiek tiek išgydyti ligą.

Gyvūnus rekomenduojama sugauti ir stebėti keletą dienų arba skirti specializuotoje klinikoje.

Katė yra pasiutligės nešėja, jei jos elgesyje nurodomi šie požymiai:

 • Gyvūnija rodo agresiją, neatsižvelgiant į motyvaciją ir prie jos esantį asmenį;
 • Gyvūnui nėra aiškių priešų baimės požymių, elgiasi nenatūraliai;
 • Katė bando valgyti nevalgius daiktus, neapsiribodama vieninteliu daiktu;
 • Iš burnos nuolat tekančios seilės;
 • Pastebima nukrypimai nuo nervų sistemos.
Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?

Žmonėms pirmieji pasiutligės požymiai pasireiškia baimės dėl ryškios šviesos, nerimo problemų ir nenatūraliai smurtinių reakcijų į garsius garsus forma.

Deja, jei yra tokių ženklų, mažai tikėtina, kad nukentėjusysis bus išgelbėtas, nes pasiutligės šiame medicinos plėtros etape yra neišgydoma liga.

Nepamirškite, kad pirmieji požymiai pasiutligės pasirodyti ne anksčiau kaip 1-3 savaitėms po kontakto su infekuotais gyvūnais, bet iki tol ši liga gali būti sutrumpinta skiepijant. Štai kodėl neturėtumėte atidėti savo vizito gydytojui.

Ką daryti, jei katė įkando nėščią moterį?

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?

Paprastai vakcinuotų naminių gyvūnėlių pasiutligės įkandis neturės jokio neigiamo poveikio, jei jis bus tinkamai naudojamas. Paviršiaus pažeidimai bus visiškai saugūs dezinfekuojant ir prieskoniais su žaliu, jodu ar alkoholiu. Kalbant apie antibakterinius tepalus, jų vartojimas yra įmanomas tik pagal instrukcijas, nes nėra kitų kontraindikacijų.

Su sunkių sužalojimų ir įkandimų gatvės gyvūnams reikia nedelsiant pasikonsultuoti su profesionalaus medicinos pagalbos ir papildomos priežiūros kūdikio sveikatai, jei būtina, gydytoją.

Ką negalima padaryti?

Jei jus įkando vietinė ar gatvės katė, tu tikrai negali palikti situacijos be dėmesio, tikėdamasis, kad žaizdos bus patys. Infekcijos su įvairiais kenksmingais mikrobais tikimybė yra labai didelė, todėl pirminis tokios žalos gydymas yra privalomas.

Be to, gydytojai pataria:

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?
 • Jei yra kraujavimas, nedelsdami jį sustabdykite, tačiau leiskite kraujo ir seilių mišinio nutekėti su kenksmingomis bakterijomis. Dar pernelyg lauki, nerekomenduojama - tik kelias minutes su mažu kraujavimu;
 • Uždarykite žaizdą su laisvu tvarsčiu arba "Kvėpuojamas»Gipsas. Tai pagerins jo gijimą. Didelio tvarsčio buvimas ilgą laiką tik išstumia išgydymą;
 • Jei traumos srityje yra edema, jokiu būdu neturėtumėte imtis veiksmų, kad atsirastų šis simptomas savarankiškai. Geriausias šios situacijos sprendimas yra pasitarti su gydytoju.

Be to, rekomenduojama apsilankyti specialistui žmonėms su susilpnėjusia sveikata - su naujai perduodamomis infekcinėmis ligomis, turinčiomis lėtinių susirgimų ir kūno kenksmingų įpročių. Specialistas skirs vaistus, kurie padės užkirsti kelią galimai infekcijos plitimui ir jūsų sveikatos pablogėjimui.

Prevencinės priemonės

Niekas negali atsiriboti nuo staigių ligos atvejų. Tai gali prisidėti prie įvairių gyvenimo situacijų ir aplinkybių.

Tačiau, laikantis paprastų prevencinių priemonių, galite žymiai apsaugoti savo gyvenimą ir savo sveikatą:

Žvėris yra ne baisiausias nei kačiukas: kačiukas įkando, ranka išsiveržė - ką daryti?
 • Esant namų katėms, turite reguliariai apsilankyti veterinarijos gydytojui ir suplanuoti vakcinacijas, ypač jei jūsų augintinė mėgsta vaikščioti gatvėje;
 • Venkite susisiekti su gatvės gyvūnais;
 • Gyvūnų tvarkymas yra būtinas be nereikalingos agresijos, kuri gali išprovokuoti neigiamą reakciją;
 • Vidaus katė turi turėti papildomą žaislą, su kuria ji gali žaisti, ją kramtyti ir įbrėžti.

Kaip daugelis tėvų žino, kartais neįmanoma apsaugoti vaikų nuo bendravimo su gyvūnais. Jei katė tvirtai įsikibo į jūsų vaiką, nedvejodami kreipkitės į ligoninę, nes toks atidėjimas gali kainuoti vaikui sveikatą, raumenų aktyvumą, pirštus ar ranka ar netgi gyvenimą.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

9 + 1 =