Hayalimdeki iş: İstenen pozisyonu nasıl bulacağınız, alacağınız ve kaybetmeyeceğiniz | pangudownloads.com
İş ve Kariyer

Hayalimdeki iş: İstenen pozisyonu nasıl bulacağınız, alacağınız ve kaybetmeyeceğiniz

Bir rüya işi nedir? Sabahtan geceye, bazen de geceleri, iyi bir gelir ya da bu konuda uzmanlaşan bir mesleği yapmak istediğin bir meslek, kendini zorlamadan yaşayabilir misin?

Hayalimdeki iş: İstenen pozisyonu nasıl bulacağınız, alacağınız ve kaybetmeyeceğiniz

Rüyanız ne tür bir iş olduğunu sorduğunda, herkes kendi kişisel tercihlerine, karakterine ve yaşam tercihlerine bağlı olarak farklı şekillerde yanıt verir.

Birileri iyi boş pozisyonlar bulmak ve iyi bir karlı bir yer elde etmek için – hayatın amacı, ve başka bir feat yaşamı olmayan bir başka taze ve bu riskin ne kadar değerli olacağını, önemli değil.

Sosyal Anket

Birkaç müreffeh ülkeden gençler – bunlardan biri ABD – bir anket yaptı: “Hayalini yap“.

Sonuçları sosyologlar için beklenmedik bir şekilde ortaya çıktı:

 • Nedense, genç bir sürü insan hiç kurye olarak ve özellikle de celbi veya orduya bir taslak listenin eline şahsen teslim kurye rolünü, kendimi denemek istiyorum. Onları ne büyüledi? Boş zamanın miktarı, bir dakika güç hissi arzusuyla birlikte mi?
 • Daha açık bir şekilde bir müzik mağazasında veya bir kayıt salonunda çalışmak arzusu ortaya çıktı;
 • Birçoğu tatlılar, alkollü içecekler, tütün ürünleri ve hatta marihuana’nın tadıyla ilgileniyor;
 • Bir aktör olmak için daha az arzu, iş boşluğunu çekiyor – idolün yöneticisi. Partiye en az gayretle girmek için rüyalar? Ünlü aktörün hayatını düzenleyen yönetici, daha fazla çalışmak zorunda.star“;
 • Amatör bir testçinin, kayak ve snowboard eğitmenlerinin işini yapmak isteyenler var;
 • Büyük bir grup insan boş yer için başvurdu: Avustralya’da korunan bir adanın bakıcısı. Muhtemelen, yarışmacılar yapılacak bir şeyin yapılmasının gerekli olmadığını düşündüler: Kaplumbağaları hayran bırak ve parayı al.

Piyasa gereksinimleri en beklenmedik olabilir. Hiç hayal kurma işini modellerle iletişim halinde nasıl çekeceğinizi merak ettiniz mi? Ve böyle bir boş yer var ve bunun için başvuranlar yıllarca beklemekte ve aramaktadırlar.çekme“.

Optimal çalışma nedir?

Bir rüya işin nasıl bulunacağı sorusuyla kendimizi ilgilendirirsek, daha ciddiye, önce düşünmeye değer, ve bu kavram idealde nedir? Kendini gerçekleştirme olasılığı – gelir – bu geliri zevkle kendileri için harcama fırsatı. İkincisi önemlidir.

Kariyer büyümesi ya da oldukça ücretli bir iş fırsatını önceden temizleyen iyi ücretli pozisyonlar vardır, bu da zevkle para harcamaya fırsat vermez.

İstihdam nedeniyle kendinizi sınırlamanız gerektiğini anladıktan sonra, büyük bir maaş daha az cazip ve arzu edilebilir hale gelebilir.

Bir rüya işine nasıl bakılır?

Memnun kalmak için ne kadar gelir gerektiğini önceden düşünmek faydalı olacaktır. Aşağıdaki maaş ile tüm kadrolar teklif aşamasında reddedilir. Memnun olanlar, bakış açısından değerlendirilir: kendini gerçekleştirme artı boş zaman.

Hayalimdeki iş: İstenen pozisyonu nasıl bulacağınız, alacağınız ve kaybetmeyeceğiniz

Neyin daha önemli olduğuna karar vermek gerekiyor. Gerçekleşme arzusu nedir: İnsanları yönetmek, iyi koordine edilmiş bir mekanizmada bir koç gibi hissetmek, zaman maliyetlerini çözmek, seyahat etmek için mi? Yaşam değerlerinizi belirlemek için çeşitli projelere katılabilirsiniz, deney.

Bir çok insan için diğerlerinin mesleği hakkında ne düşündükleri önemlidir. İşin durumu bazen bir mesleğin seçiminde ödeme bile daha büyük bir rol oynar.

Kişinin kendi emeğinin sonucundan tatmin almak da önemlidir. Yapılan kayıtsızlık sürekli yorgunluğa yol açıyor ve depresyona bir adım daha var. Bazen işler iyi olmadığından, iyi ücret vermeyi reddederler.

Bir mesleği seçmek, düşünmek ve özel bir yaşam için zamanın olup olmayacağını düşünmek gerekir? Öncelikler hemen yerleştirilmelidir. Çalışma sürecine katıldıktan sonra arkadaşlık, arkadaş, hatta sevilen birini feda etmek için herhangi bir güç var mı?

Rüya çalışması bir yük olmamalı, sevilmeli.

İş arama kriterleri

Herkes için iş seçim kriterleri farklıdır. Bazıları için ana faktör, öz-tatmin ve kariyer büyümesi değil, işyerinin kısa bir mesafede bir evden bulunması ve uyumak için bir imkan olmasıdır.

Bir iş bulmaya çalışırken, başkalarının fikirlerine güvenmeyin. İdeal koşulları anlattıktan sonra, bir iş bulabilir ve bu meslektaşlarla çalışmak imkansız olduğunu anlayabilirsiniz.

Fikirler çekme alışkanlığı varsa, bu boşluğu açıklayan sıfatların eş anlamlılarını bulmaya çalışabilirsiniz. fırsat “Kariyer yap“Değiştirilebilir”sürekli rekabetçi yarış“. Bu formülasyonda, çalışma uygun mu?

Takımdaki ilişkiler, pencereden bir görünüm, patronla iletişim … İş aramasında herkes düşünülmelidir.

kontrol listesi

Aramayı belirlemek için gereksinimlerinizin bir listesini yapmak gerekir.

sosyal:

 • Bir patron ya da bir alt olmak istiyorum;
 • Bir takımın olması veya eylemlerde bağımsız olmasının daha iyi olması;
 • sessiz şartlara ya da rekabet ruhuna ihtiyacım var;
 • Oda kuruluşlarının veya büyük şirketlerin destekçisi;
 • iştirakçilerin siyasi çıkarlarının ilgilenip ilgilenmediği;
 • Demografik soru önemli olsun.

fiziksel:

 • Uzaktan gitmeye veya daha yakın bir şey istemeye hazır mılar?
 • Nerede çalışmak istersen, şehirde ya da kırsalda;
 • işin kaç saat sürmesi gerektiğini;
 • gürültülü olacak ya da sessiz olacak;
 • Ayrı bir ofise ya da ofisi meslektaşları ile daha iyi paylaşmaya ihtiyaç duyuyor.
Hayalimdeki iş: İstenen pozisyonu nasıl bulacağınız, alacağınız ve kaybetmeyeceğiniz

Hayatın bir işini bulmak için, hangi duyguların, olumlu ya da olumsuz olarak, hangi itirazların, kendi itirazlarınıza bir sabit eklemeyi denemediğini anlamak gerekir.ancak“. Örneğin, meslektaşlarına tatsızlık edelim, ama yemek odası mükemmel.

Bu arada, bir işyeri seçerken gücü tamamen iyileştirme yeteneği de önemli bir artıdır.

Belki de ilk işler tatmin olmaz, ancak tam olarak neyin uygun olmadığını anlamak mümkün olacaktır. Seçim kriterleri ne kadar çok daraltılırsa, eksik olanı ne kadar erken belirleyebileceksiniz ki, iş seçiminin başarılı olması ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

Bu arada, bazen yaşam sürecinde, sadece boşluğu değil, aynı zamanda mesleği de sevmiyorum. Kendini bulmak asla çok geç değildir. Rüya çalışması mutlaka tatmin edici olanıdır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 1

Adblock
detector