Kadın ve iş: Ev hanımı olmak utanç verici mi? | pangudownloads.com
İş ve Kariyer

Kadın ve iş: Ev hanımı olmak utanç verici mi?

Bu makale bir kadın tarafından okunduğunda, ev hanımı olmanın uygunsuz olduğunu söylemekte tereddüt edemezsiniz, çünkü işten ayrılan ve evine yerleşmiş kadınlar kınama, onaylama ve hatta hor görmekten hoşlanırlar. Ve şimdi anne annelerle ilgili değil, ancak aşağıda sunulan her şeyi okuması yararlı olacaktır.

Kadın ve iş: Ev hanımı olmak utanç verici mi?

Hayır, tüm kadın temsilcilerin işlerini bir an önce terk etmeleri ve kendilerini günlük yaşamın ve ev işlerinin uçuruma tamamen daldırmaları gerektiği düşüncesinin hiçbir şekilde savunulamaz.

Ailenizle tam olarak iletişim kurmayı engelleyen ve rahat yaşam koşullarını garanti etmeyen, favori ve karlı bir işiniz olduğunda, her şey yolunda.

Ama ya bir değilse? Evli bir kadın olarak mı çalışmam gerekiyor? Rusya'da resmi olarak istihdam edilen kadınların oranı neden artmaktadır? Ve nihayet, niçin, modern toplum, hanımların erkeklerle eşit temelde çalışması gerektiğine ikna oldu?

Bu düşünce neden ortaya çıktı?

Bu hesapta, en popüler stereotipler birkaç var:

  • Doğal olarak evde oturan birinin, sadece hawkish, tembel olduğunu ve ilk bozulma belirtilerini verdiğini düşünüyoruz. Aslında, eğer çalışırsam, komşumun ne işe yaramadığını ortaya çıkar? Bu dağınık!
  • Bize paranın asla yetmeyeceği ve bütün ailenin mümkün olduğu kadar kazanmayı istemediği takdirde, üyelerinden birinin sorumsuzluktan muzdarip olduğu görülüyor. Annenin çocuğunun refahı için mümkün olan her şeyi yapması gerektiği ortaya çıkıyor: ona en iyi oyuncakları satın al, bölümleri ve çevreleri ziyaret etme, markalı kıyafetler satın al ve telefonun en son modelini alma fırsatı ver. Bunu yapmaması durumunda, çevre, çocuğunu herkesle aynı şekilde yapmaya çalışmak zorunda olmadığını ve ikinci iPad hakkındaki ıstırabını önemsemediğini düşünmeye başlayacaktır.Vasya gibi";
  • Erkekler başarılı bir şekilde, başarılı bir hanımla, evli kadınlarla ilgilenir ve ilgilenir.-Ev hanımı çabucak sıkılır, çünkü pratikte hiçbir fırsat (veya arzu) geliştirmez;
  • Kocanın aile yuvasını terk etme şansını kaybetmeyin ve ev işleri artık bu kadar önemli görünmeyecektir. İş aramalı ve kaşıklar, şekerlemeler atmamız gerekecek. Ve nasıl yapılır, sadece halıyı nasıl temizleyeceğinizi ya da pantolonlarınızdaki okları nasıl ütüleyeceğinizi biliyorsunuz?
  • Kocanın rahat karısını terk etmeyeceğini varsayalım. Ancak, sonsuza dek ona maddi olarak bağlı olacağı ortaya çıkıyor. Bir manikür, el çantası ya da arkadaşlarla bir kafeye yolculuk için yalvarması gerekecek.

Bütün bunların, evli bir kadının işe yarayıp yaramayacağı sorusuna olumlu bir cevap lehinde, ağır argümanlar olduğunu kabul edin. Aslında, itiraz edecekleri bir şeyleri vardır.

Ne zaman rahatsız edemiyorsun?

Kadın ve iş: Ev hanımı olmak utanç verici mi?

Bir kadının resmi pozisyonu, örneğin doğum izni olarak onu ahlaki ve finansal olarak tatmin etmese bile, işe yarayacak mı? Evet, evet!

Kendilerini geliştirebilecekleri ve çocuklarını geliştirebilecekleri, yaratıcılıklarını üstlenebilecekleri, kârlı bir hobi edinebilecekleri ve statülerinin tadını çıkarabilecekleri, hayatlarında en iyi zaman olarak kararnameyi algılamayı öğrenmiş bir anneler kategorisi var.

Ve sonra, aşağıdakileri düşünebilirsiniz:

  • Evli bir kadın için çalışıp çalışmama konusundaki ikilem, bir aile meclisine karar verebilir. Evet, toplam gelir azalır, ancak maliyet kalemlerini gözden geçirirseniz, kocanın kazançlarının normal bir hayat sürmesi muhtemeldir. Kendinize, ilgi alanlarınıza, gezinize ve çocuklarınıza ayırabileceğiniz bu değerli anların yeni araçlar, moda kıyafetler, modern teknoloji ve mücevher dekorasyonlarını kovalamaya değip değmeyeceğini kendiniz karar verin;
  • İşyerinde olmanın, dört duvarda sürekli kalmaktan ziyade bir insan olarak bozunmanın çok daha zor olduğu açıktır. Bu durumda şunu söylemek istiyorum: evde kendinizi geliştirmek için birçok seçenek ve yöntem bulabilir ve onları her zaman ve yerde bulabilirsiniz. Her şey kişinin kendisine, yaşam pozisyonuna ve tembellik derecesine bağlıdır;
  • Bir kadının ne kadar çalışması gerektiği, muhtemel bir boşanmadan korkan ve kendini nasıl sağlayacağını öğrenmeye ne dersiniz? Çok, özellikle de kocasına güvenmiyorsa. Burada sadece bir şeyi öneride bulunabilirsiniz: durumu herhangi bir şekilde düzeltin, aksi halde hakikat, yalnız kalacaksın. Ancak, bu olsa bile, yalnız bir ev kadını yeni bir yaşam arkadaşı almak için çok kolaydır, çünkü erkekler zengin bir pancar çorbası ve taze çarşaflar hayal eder;
  • Kocasına bağlı - büyüleyici çünkü anında cesaret, güç ve sorumluluk örneği oluyor. Her zaman böyle olamayacağı açıktır, ama eğer mükemmel bir ilişkiniz varsa, o zaman aşağılanma sorusu söz konusu olamaz.
Kadın ve iş: Ev hanımı olmak utanç verici mi?

Çalışan kadınlar sorunu, anlayamayacakları - sıkı çalışmak zorunda kalmamaları ve aslanın aile bütçesine olan payını vermeleri gerekmiyor. Ama evde de kalmak zorunda değiller.

İsterseniz ve bunun için bir olasılık var, fotokopi, çocuk, yıkama ve temizlik, pasta turtaları, hatta fotokopi makineleri veya faksları bile düşünmeden yapabilirsiniz.

Ne yazık ki, ülkedeki zorlu mali durum nedeniyle, Rusya'da çalışan evli kadınların yüzdesi sürekli olarak büyümekte, tüm vatandaşlarını aile, kalkınma ve yuvaya ayırma fırsatından mahrum bırakmaktadır.

Soruyu çözme "işe gitmek"Tüm argümanları iyi tartın. Öncelikle bir kadın, bir eş ve bir anne olduğunuzu unutmayın. Eğer iş, bu en önemli görüntülerde kendinizi gerçekleştirmekten alıkoyamazsa - bu çok iyi!

Ancak, işin size vermeyi gerektirmesi durumunda, ailenizle iletişim kurmak için zamanınızın olmadığını düşünün, böyle bir çalışmaya ihtiyacınız olup olmadığını düşünün ... Ailede doğru kararlar ve uyum!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

83 + = 85