İş ve Kariyer

Yeni bir şirkete başladığınızda iş için doğru motivasyonu nasıl bulabilir ve anlatırsınız?

Bazı durumlarda, çalışmak için belirli bir motivasyon aramaya zorlanırız. Örneğin, aktif bir tatilden ya da uzun bir haftasonundan sonra, kağıtların içine dalmak ve problemleri bastırmak için kesinlikle bir istek yokken. Buna ek olarak, yeni bir şirket kurduğunuzda, potansiyel işvereni tanımlamak oldukça zor olan yeterli motivasyonla motive etmek çok önemlidir.

Bu makalede, sadece işin gerekliliğine değil, diğerlerinin de boş bir yer için ideal bir aday olduğuna ikna etmek için bunu nasıl yapacağınızı size söyleyeceğiz.

İş için doğru motivasyonu nasıl bulabilirim?

Psikologlar, sabah erken kalkmak ve havasız bir ofise gitmek istemediğiniz bir durumda, dünyanın en zengin insanlarının listesine bakmanızı önerir. Ve eğer orada değilseniz, kendinizi elinize alın ve hemen servise gidin. Bu arada, bu yöntem işe başlamak için gerçek bir tekniğe göre daha çok bir şakadır.

Çalışmak için kendinizi motive etmek için aşağıdaki yollardan birini kullanmak daha iyidir:

Yeni bir şirkete başladığınızda iş için doğru motivasyonu nasıl bulabilir ve anlatırsınız?
 • Başlamak istemediğiniz karmaşık ve hantal bir görevle karşı karşıya kalırsanız, küçük parçalara bölmek gerekir, bunların her birinin yerine getirilmesi sizin için küçük bir zafer olacaktır. Bunu yapmak için plan yapın ve birkaç adım seçin. Her birinde, çabalayacağınız hedefi belirlemelisiniz. Daha sonra, çalışma günü boyunca ana görevin bileşenlerinden birini tamamladıktan sonra, hemen diğerine gitmeyin, başka şeylerin dikkatini dağıtmayın ya da sadece rahatlayın. Böylece hedefinize ulaşmanın tadını çıkaracak zamanınız olacak. Öz-tatmin duygusu söndüğünde, kendinizi gerekli ve önemli hissetmek için büyük bir zevk ve ilgi ile devam edebilirsiniz;
 • Kendinizin başka bir şeyle meşgul olmasına izin vermeyin. Tembellik hakim olmaya başladığında, odanın ortasına herhangi bir nesneden yeterli bir mesafede bir sandalye koyun, oturun ve zihinsel olarak şunu söyleyin: "Ya da işimi yapmaya başladım, ya da burada oturuyorum ve hiçbir yere gitmiyorum". Toplam hareketsizlikten sadece birkaç dakika sonra kendinizi çalışmaya motive etmek zor olmayacak;
 • Başka basit ve etkili bir yol var. Onun için bir kart destesi veya birkaç bozuk paraya ihtiyacınız olacak. Her kartın veya madalyonun hayatınızın önemli bir yönü olduğunu düşünün: eş, ebeveynler, çocuklar, erkek veya kız kardeş, sevgili araba, ilginç hobi, evcil hayvan ve benzeri. Tüm bu eşyalar elinize alınmalı ve hemen önünüzde yere serpilmelidir. Bu durumda zihinsel olarak, tembelliğiniz ve çalışma isteğiniz yüzünden her şeyi kaybettiğinizi kendinize açıklamalısınız;
 • Yeni bir şirkete başladığınızda iş için doğru motivasyonu nasıl bulabilir ve anlatırsınız?Yeterli irademiz varsa, bu basit yöntemi kullanın. Her gerçekleştirilen görev için kendinize biraz cesaret verin, örneğin lezzetli bir kek yiyin ya da bir şişe bira iç. Önemli bir şey yapmadıysanız, kendinizi cezalandırın - akşam yemeği olmadan yatağa gidin ya da en sevdiğiniz filmi izleyin;
 • Son olarak, en etkili yol, kendiniz hakkında düşündüğünüz kişilere önemli bir iş yapmanın sözünü vermektir. Emin olun, sadece bu kişinin size nasıl davranacağını düşündükten sonra, hemen gerekenleri yapmaya başlayacaksınız.

Eğer onu kaybettiysen işe motivasyon nasıl geri alınır?

Yukarıdaki yöntemlerin hepsi, sadece işe gitmek ve olağan durumlarda iş yapmak istemiyorsanız, sizin için çalışacaktır. Ama genel olarak bir kişi görevlerinin yerine getirilmesinde tüm ilgilerini kaybederse ve kesinlikle onun yerine çalışmaya devam etmek istemiyorsa ne yapmalı? Böyle bir durumda, tam olarak ne istediğinizi düşünmeli ve işinizden aldığınız belirli avantajları bulmalısınız.

Bizi belli bir pozisyonda çalıştırabilecek sadece dört şey var:

 • para;
 • faiz;
 • takım;
 • kendini geliştirmeye yönelik isteklilik.
Yeni bir şirkete başladığınızda iş için doğru motivasyonu nasıl bulabilir ve anlatırsınız?

Eğer maaşınızdan memnun değilseniz, işinizle ilgilenmiyorsunuz, hiç gelişmiyorsunuz ve ek olarak, takıma değer vermiyorsunuz, tek bir çıkış var - yeni bir yer bırakmak ve bakmak. Bu şartlarda çalışmaya devam etmeyin, hiçbir durumda imkansız değildir, bu yüzden sağlığınız üzerinde çok olumsuz bir etki yaratabilecek sürekli stres altında olacaksınız.

Diğer tüm durumlarda, durumu düzeltmeye çalışabilirsiniz.


Örneğin, genç ve arkadaşça bir ekipte çalışıyorsanız, hiçbir koşulda yer almak istemediğiniz ve iyi bir maaş almak istemiyorsanız, ancak size bakan görevlerle ilgilenmiyorsanız, onlara farklı bir açıdan bakmaya çalışın. Oldukça yaratıcılık, ve sadece kağıtları imzalamıyorsun, ama onları sanatsal olarak dekore etmiyorsun.

İş için cihazdaki motivasyon hakkında ne kadar doğru bilgi verebilirim?

Eğer hala işinizi değiştirmeye karar verirseniz, ayrıntılı bir özgeçmiş doldurmanız ve birkaç kez röportaj almanız gerekecektir. İstenen şirkette çalışmak için doğru şekilde formüle edilmiş motivasyon, başarınızın anahtarıdır. Potansiyel işvereni, söz konusu iş için ana ve tek aday olduğunuzu anlayacak şekilde ilginizi çekmelisiniz.

Bu öğeyi özgeçmişinizde doldurmak, mümkün olduğunca dürüst ve açık olmalıdır. Paraya ihtiyacın varsa, yaz. Aksine işvereni zorlamaktan korkmayın, böylece samimiyetinizi ve dürüstlüğünüzü gösterebilirsiniz. Ayrıca, kariyer gelişimiyle ilgilendiğinizi belirtmekten çekinmeyin. İyi bir çalışan, yaşamın sonuna kadar tek bir yerde oturmak istemeyecek, dolayısıyla işveren, geliştirme isteğini kesinlikle takdir edecektir.

Kişisel bir görüşme sırasında, konuştuğunuz kişiyle iletişim kurmaya çalışın, gözlerine baktığınızdan emin olun, olabildiğince sık gülün.

Yeni bir şirkete başladığınızda iş için doğru motivasyonu nasıl bulabilir ve anlatırsınız?

Düşünmemeye çalışarak, tüm sorulara cevap verin. Soru ile cevap arasındaki uzun duraklamalar, işvereni bir şeyleri saklamaya çalıştığınızı düşünmesini isteyecektir. Ayrıca, kendinize soru sormaktan çekinmeyin.

Amacınız motivasyonunuzu göstermek, yani önerilen boşlukla ne kadar ilgileniyorsanız. Bu yüzden ilgilendiğiniz tüm görevleri, hangi görevleri yerine getireceğinizi, kime itaat edeceğinizi, şirkette hangi genel kuralların bulunduğunu vb.

Son olarak, aşağıdaki ipuçları, diğer kişilerin çalışmasını, örneğin astlarını veya şirketinizin çalışanlarını motive etmenize yardımcı olacaktır.

Çalışmak için personel motivasyonu nasıl artırılır?

Bunu yapmak için aşağıdaki önerileri kullanabilirsiniz:

Yeni bir şirkete başladığınızda iş için doğru motivasyonu nasıl bulabilir ve anlatırsınız?
 • Çalışanlarınızı iş dışında başka bir şeyle meşgul edin. Kurumsal partileri düzenlemek
  doğa, spor ve entelektüel yarışmalara vb.
 • İşlerinin sonuçları hakkında astlarınız veya meslektaşlarınızla konuşun. Her insan birisinin çalışmasını takdir ettiğini fark etmekten mutluluk duyar;
 • Bir ceza ve ödül sistemi girin. Sadece patronu değil, aynı zamanda sıradan bir çalışanı da yapabilir. Bu nedenle, kendi ofisinizde, görevinizi zamanında tamamlamadıysanız, sizin de dahil olmak üzere, meslektaşlarınızın her birinin belirli bir onur notu alacağı bir kutu yükleyin. Hızlı bir iş için, çalışanı bu yazarkasadan teşvik edin;
 • Meslektaşlarınızı düzenli olarak tazeleme kurslarına ve çeşitli seminerlere gönderin. Yeni şeyler öğrenmek ve öğrenmek isteğini teşvik edin.

Böylece, herhangi bir işte doğru motivasyonu çok önemlidir. Yanlış bir şekilde formüle edilmiş veya tamamen eksikse, yazıya karşı olan tavrı kökten yeniden gözden geçirmeniz veya hatta tamamen değiştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, bir gün acele etmemek için sabah kalkmak ve evinizi işyerine gitmek için evden ayrılmak istemiyorsanız, aceleci kararlar vermeyin.

Belki de sadece yorgun ya da biraz dikkatsizsiniz ve bir süre sonra her şey mutlaka gelişecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

40 + = 42