Jaukus namas

Kokie yra gėlių balkonų dėžės ir kaip juos padaryti sau?

Žydintys fasadai atrodo daug patrauklesni nei pilki ir nuobodūs pastatai, todėl daugelis butų savininkų gamina tikrąsias gėlių sodus savo turtuose. Tuo pačiu metu būtina teisingai pasirinkti konteinerius, kuriuose dekoratyvinės kultūros gali vystytis ir normaliai žydi.

Kokie konteineriai augalams?

Šiandien didžiausia paklausa yra plastikinėms ir medinėms dėžėms, kurių kiekviena skiriasi pagal šiuos parametrus:

Kokie yra gėlių balkonų dėžės ir kaip juos padaryti sau?
 • tvirtinimo būdu;
 • formoje;
 • pagal medžiagą;
 • giliai;
 • pagal stilių.

Balkonų dėžutė gėlėms turėtų būti parenkama atsižvelgiant į būsimą vietą, taigi pirmiausia reikia nustatyti dekoratyvinės augmenijos konteinerių tipą.

Konteineriai su tvirtinimu ant bėgių

Tokie rezervuarai yra labiau tikėtini atviro tipo balkonams, nes juose yra bėgio tvirtinimo elementai. Puodai tvirtinami specialių laikiklių pagalba, kurie, kaip taisyklė, yra pagaminti iš metalo. Šios tvirtinimo detalės gali skirtis tiek formos, tiek fiksavimo metodu, todėl vienas iš jų yra sumontuotas iš išorės ir kito iš turėklų vidinės pusės.

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie pajėgumai yra gana siaurūs, o kiti yra platus. Pirmieji skirti sodinti vienoje eilėje pasėlius, o antrasis - keliose eilėse. Taip pat būtina atsižvelgti į konteinerio gylį, kuri turėtų būti apie 18-20 cm. Pakanka, kad augalas paprastai užsiveržtų ir aktyviai vystytųsi.

Konteineriai su autoplayu

Balkono dėžės gėliams su naminiu laistymu - idealus pasirinkimas tiems, kurie nori turėti gražių gėlių, bet nenori rūpintis augalais daug laiko.

Tokie rezervuarai yra skirtingų tipų:

Kokie yra gėlių balkonų dėžės ir kaip juos padaryti sau?
 • remiantis kapiliariniu vandens tiekimu;
 • Jutikliai turi jutiklius, kurie kontroliuoja žemės drėgmės lygį.

Kapiliariniai puodai turi gana paprastą prietaisą.

Jie susideda iš dviejų rezervuarų: pirmasis yra kietas, ji yra pripildyta vandens, antra yra gaminamos su tuščiavidurių vamzdelių, per kurią atsitinka dirvožemio drėgmės kapiliarine metodu.

Šie konteineriai yra palyginti nebrangūs, tačiau jie turi vieną reikšmingą trūkumą. Gėlės, persodintos į tokius puodus, reikalauja šiek tiek laiko prisitaikyti. Todėl, kol jų šaknų sistema sustiprės ir neaugs į drenažo sluoksnį, jiems reikės rūpintis kaip ir anksčiau.

Kiti balkono talpyklos su automatiniu laistymu aprūpintos specialiais jutikliais, kurie kontroliuoja žemės drėgmės lygį. Kai dirvožemis pradeda išdžiūti, įjungiamas elektroninis jutiklis ir automatiškai papildomas vanduo. Dėl šios technologijos gėlių sodo savininkai gali ilgai išeiti iš namų ir nerimauti dėl savo dekoratyvinių augalų.

Lauko puodai

Kokie yra gėlių balkonų dėžės ir kaip juos padaryti sau?

Augalų įdėjimas į grindų tipo baką leis papuošti gėlėmis ne tik palangės ir fasadų, bet ir grindų. Paprastai tokiose talpyklose padėkluose yra ratai, kurie leidžia lengvai perkelti gėlę į reikiamą vietą. Jie skirti daugiau didelių dekoratyvinių augalų, taip pat žolelių ir daržovių.

Pirkdami grindų puodą, ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į spalvą. Lengvai mylintiems augalams, tamsiems ir dar daugiau, juodos dėžutės netinka, nes juose labai greitai išsišiepia žemė.

Dėl šios priežasties gėlių šaknų sistema nugrimzta, o pati augalas miršta. Jei ant balkono beveik nėra saulės, bet kokios spalvos talpyklos tinka sodinti dekoratyvinius pasėlius.

Balkono puodų montavimo sistemos

Kaip nustatyti balkono dėžutę gėlėms? Yra daug tvirtinimo sistemų, kurios leidžia jums sureguliuoti balkonų talpyklas ne tik ant palangių ir turėklų, bet ir ant sienų bei lubų.

Dėžutės laikikliai yra kelių tipų:

Kokie yra gėlių balkonų dėžės ir kaip juos padaryti sau?
 • lankstymas;
 • T formos;
 • užsikabinęs;
 • krepšelio forma;
 • U formos.

Norėdami pritvirtinti puodą ant bėgių be vieno varžto, galite naudoti laikiklių lankstymo ir krepšelio rūšis. Viena vertus, jie yra įrengtos specialios diržais, kuriais savininkai kabintis į turėklai, kitas - kojos, jie neleidžia įdiegti į laikiklį dėžės iškrito. Akivaizdus privalumas tokių struktūrų - paprastas montavimas, reikėtų atsižvelgti į tai, kad plastikinės tvirtinimo detalės yra mažai tikėtina, kad atlaikytų sunkias puodus.

Balkonų dėžės dekoratyvinių spalvų tvirtinimo T ir U formos laikiklis ant sienos naudojant kaiščius ir varžtus ant bako yra lengva įdiegti su gėlių. Tokiu atveju U formos konstrukcija yra saugesnė, nes ji turi fiksavimo elementus, kurie saugiai nustato puodą.

Gėlių balkonų dėžutės kablių formos kronšteinai idealiai tinka laipioti augalams. Paprastai jie yra pakabinami iš anksto sumontuoti lubų žieduose. Vienas konstrukcijos kraštas aprūpintas dideliu kabliu, kurio grandinės sujungtos su mažesniais kabliukais. Jie laikosi dėžutės šonuose, po kurio visa konstrukcija yra pakabinta nuo lubų.

Kaip padaryti puodą?

Kokybiškos dekoratyvinių augalų pirkimo talpyklos yra gana brangios, todėl daugelis augintojų savo rankomis iš balkonų sukūrė originalias gėlių dėžes. Paprasčiausias variantas - tai stačiakampio formos medinis gaminys. Norėdami sukurti tokią struktūrą atskirai, užtruks šiek tiek laiko.

Tam reikės šių medžiagų:

 • mediniai lentos ir lentos;
 • nykštukė;
 • maži kampai;
 • gręžti;
 • specialus klijai medienai;
 • dėmė ir lakas.

Norėdami sukurti gražią dėžę savo rankomis, turite atlikti šiuos veiksmus:

Kokie yra gėlių balkonų dėžės ir kaip juos padaryti sau?
  1. Iš lentos iškirskite tris identiškus stačiakampius, iš kurių du sudaro konstrukcijos šoninės sienelės, o trečia - apačia;
  2. Priklausomai nuo tolesnio puodo pločio, iškirpkite du kvadratus galutiniams veidams;
  3. Iš bėgių paimkite tinkamo dydžio strypus, su jų pagalba sujungsite sienas su galinėmis dėžutės dalimis;
  4. Surinkti visus būsimojo puodo detales su atsukamais sraigtais ir klijais;
  5. Kad konstrukcija būtų stabilesnė ir patikimesnė, iš metalo bako vidinės dalies prisukite metalą;
  6. Tada įsitikinkite, kad dugne esate kelias skylutes, kad užtikrintumėte drenažo sistemą;
  7. Paskutiniame darbo etape atidarykite gaminį dėmių, tada lakuoju.

Paprastas balkono gėlių talpykla gali tapti išskirtiniu interjero elementu, kuris transformuos kambarį ir padaro jį stilingesnę ir modernesnę. Tačiau tinkamo produkto parinkimo metu būtina atsižvelgti ne tik į estetinę klausimo pusę, bet ir į struktūros funkcines savybes (spalvą, formą, automatinės laistymo sistemos buvimą, pritvirtinimo būdą).

Būtent dėl ​​šių veiksnių ateityje priklausys ar dekoratyvinis augalas ant balkono bus pripratintas ar ne.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

18 + = 19