Basılıyken burun köprüsü acıyor. Bu acı verici duyumları nasıl ortadan kaldıracakları ve nasıl ortaya çıktıklarından? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Basılıyken burun köprüsü acıyor. Bu acı verici duyumları nasıl ortadan kaldıracakları ve nasıl ortaya çıktıklarından?

Yaşam boyunca, her bir kişi, her biri belirli nahoş semptomların eşlik ettiği çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalabilir. Dolayısıyla, bazı durumlarda, erkekler ve kadınlar, test edilmekte olan etkiden bağımsız olarak, basıldığında veya sürekli olarak bir burun köprüsüne sahip olduklarını fark ederler.

Bu tür hoş olmayan bir duyum neredeyse her zaman burun boşluğunda iltihaplanma sürecini gösterir ve tıbbi çalışanların acil tedavisini gerektirir. Eğer gerekli muayeneyi zamanında yapmazsanız, rahatsızlığın kronik bir form haline gelme olasılığı çok yüksektir ve bu durumda ondan kurtulmak çok zor olacaktır.

Burun köprüsü neden acıyor?

Çoğu zaman burnun köprüsü soğukken acı verir.

Basılıyken burun köprüsü acıyor. Bu acı verici duyumları nasıl ortadan kaldıracakları ve nasıl ortaya çıktıklarından?

Çoğu insan rinit hakkında çok açık fikirli olmasına rağmen, bir hastalık olarak, gerçekte göz ardı edilmemelidir.

Rinit sırasında, insan vücudunda oldukça tehlikeli olabilen paranazal sinüslerin veya mukoza zarının güçlü bir inflamasyonu gelişebilir. Bu alan, insanın tüm iç organları ve sistemleri ile çok yakın ve ayrılmaz şekilde bağlantılıdır, çünkü hem solunan hem de solunan havanın hareket ettiği burun pasajlarından geçer.

Bu nedenle, solunum veya koku alma fonksiyonunun en küçük ihlalleri bile tüm organizmanın durumunu etkileyebilir ve ciddi sonuçlara yol açabilir.

Tabii ki, hafif rinit ile, burun köprüsü zarar vermez. Genellikle, bu tür ağrı duyumları, bir kişinin normal olarak nefes alamaması durumunda, hastalığın ileri evresinde ortaya çıkar. Bu durum sinüsitin gelişmesine yol açabilir - bir ya da çoğu paranazal sinüslerin enflamasyonu ile karakterize edilen bir hastalıktır.

Sinüzit ile, kural olarak, burun tıkanıklığı, tamamen nefes alamama, burun pasajlarından pürülan veya mukus akıntısı, genel halsizlik ve halsizlik ve ayrıca vücut ısısında artış. Sıklıkla, bu rahatsızlığın şiddetli seyrinde, hastalar baş ağrısına ve burun köprüsüne sahip olduklarını da not ederler.

Ayrıca, rinit veya herhangi bir kataral hastalığın arka planı burun boşluğunu büyük ölçüde daraltırsa, dışkıların çoğu içeride kalacaktır. Bu gibi durumlarda, komplikasyonların gelişmesini önlemek için bir doktorun gözetiminde zamanında uygun tedaviye geçmenin çok önemli olduğu bir hastalık olan sinüzit veya etmoidit gelişebilir.

Yukarıdaki hastalıklarda ağrı genellikle kalıcı bir karaktere sahiptir, fakat burnun köprüsüne bastığınızda çok daha yoğun hale gelir. Ek olarak, genyantrit ile, yanaklara veya alnına bastığınızda her zaman çok güçlü bir ağrı vardır.

Burun ve burnun köprüsü hangi sebeplerden dolayı acı veriyor, ama soğuk değil mi?

Burun akıntısı ve burun tıkanıklığı ile ilgili olmayan, alın ve burunda başka ağrı ve rahatsızlık nedenleri vardır:

Basılıyken burun köprüsü acıyor. Bu acı verici duyumları nasıl ortadan kaldıracakları ve nasıl ortaya çıktıklarından?
  • kırık veya şiddetli morarma gibi doku bütünlüğü bozukluklarına yol açan çeşitli yaralanmalar ve mekanik yaralanmalar;
  • Charlene sendromu veya nazolakaringeal sinir nevraljisi. Bu hastalığın görünümü, burun sinüslerinin iltihaplanmasına da yol açabilir, bununla birlikte, rinit ve burun tıkanıklığı artık olmadığında genellikle gelişmeye başlar. Ek olarak, Charlene sendromu bazı enfeksiyonları, nazal septumda eğriliği ve hatta diş hastalıklarını provoke edebilir.

Bu hastalıkta, alın bölgesinde inanılmaz derecede güçlü bastırma ağrıları, burun ve göz soketleri köprüsü görülür. Genellikle kafanız sadece sanki bir his olabilir. "Patlamaları". Özellikle parmağınızla burnunuza basarsanız şiddetli ağrı yaşanabilir. Çoğu zaman, bu belirtiler geceleri ortaya çıkar.

Başka bir saldırı yaşandığında, bir kişi uyanır ve uzun bir süre uyuyamaz ve ağrı kesiciler sadece bir süre sonra yardım eder. Genellikle bu duygular hastalığın tek belirtisidir, bu nedenle tanımlanması oldukça zor olabilir. Bununla birlikte, bazen burun mukozasının şişmesi ve kızarıklık ve gözlerin yırtılması gibi eşlik eden semptomlar vardır;

  • gangliyonit veya ganglioneurit, kanatlı düğüm ayrıca geceleri geceleri de endişelenir. Bu hastalık tamamen beklenmedik bir şekilde, birkaç dakikadan birkaç ağrılı saate kadar süreleri olan ciddi bir atak geçirir. Hasta bir insanda, burun köprüsü özellikle kötüdür, gözlerde ve diş etlerinde ek ağrılı ve rahatsız edici duyumlar ortaya çıkabilir. Nadir durumlarda, ağrı da brakiyal, frontal, temporal, oksipital veya servikal bölgeye ışınlanabilir. Saldırı sırasında hastanın yüzü kırmızıya döner ve şişer, burun deliklerinden biri veya her ikisinin de kuvvetli bir akıntısı vardır ve gözler yoğun olarak suya başlar.

Böyle hislerim varsa ne yapmalıyım?

Basılıyken burun köprüsü acıyor. Bu acı verici duyumları nasıl ortadan kaldıracakları ve nasıl ortaya çıktıklarından?

Ağrı 2-3 günden fazla gitmezse, doktora gitmelisiniz, çünkü bu durum çok tehlikeli olabilir. Nitelikli bir doktor gerekli muayeneleri yapar, bu semptomun gerçek nedenini ortaya çıkarır ve altta yatan hastalık için optimal tedaviyi seçer.

Bir kural olarak, hastanın durumunu hafifletmek ve soğukta ağrının şiddetini azaltmak için, vazokonstrüktif ilaçlar reçete "Galazolin" veya "Nazivin". Bu fonlar, nazal sekresyonların tam bir çıkışının restorasyonuna katkıda bulunur, ancak sadece geçici olarak rahatsızlığı bastırır.


Hastalığın nedenine bağlı olarak ana tedavi, akut ve kronik formda solunum hastalıklarını ortadan kaldırmak için çeşitli tedavileri içerebilir, bazı ilaçları tam nazal solunuma devam ettirmek ve en azından cerrahi operasyona devam etmek.

Tabii ki, pek çok insan soğuk algınlığı sırasında kafa, alın ve burun köprüsünün ağrıyor olduğu durum hakkında bilgi sahibidir. Bu semptom size tanıdık geliyorsa ve neden bu kadar kötü hissettiğinizi anlıyorsanız, polikliniğe koşmanıza gerek yoktur.

Bu arada, eğer ağrı uzun süre gitmezse ve sağlığınız iyileşmezse, bu tür belirtileri göz ardı etmeyin, çünkü bu ciddi sonuçlara yol açabilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

6 + 3 =