Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Boyundaki kambur, “zararsız” bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?

Boyun ya da bufalo kamburu kambur – servikal vertebra yer değiştirme ya da çıkıntı parçalarının arka planına karşı oluşturulmuştur çok hoş olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görünüm hata. Nadiren, bu, kemik dokusunun bu bölgelerinde (fibrolipom) yağ dokusunun anormal büyümesinden kaynaklanabilir.

Sorunun kökü nerede bulunur?

Omurga ile ilgili diğer problemler ile birlikte, alas, hatta genç insanlar bile acı çekiyor. Ve sayıları her yıl geometrik olarak ilerliyor. Bunun nedeni yanlış bir yaşam tarzı ve diğer bazı endojen faktörlerdir.

Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?

Servikal kambur ile çarpışma olasılığı, kırk yaşın üzerindeki kadınlarda dramatik olarak artar. Bu kusurun vücut üzerindeki görünüşü sadece ciddi psikolojik kompleksler oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıkla ilgili daha derin sorunlara da işaret eder. Örneğin, bizon kamburunun oluşumunun yaygın nedenleri arasında omurganın osteokondrozisi veya adrenal kortekste anormal derecede artmış bir çalışma yer alır.

Boyundaki kambur nasıl kaldırılır? Aslında, bu soru sizin için ikincil olmalıdır. İlk ve en önemlisi, bir doktora danışmak ve kusur gelişiminin kesin nedenini belirlemek önemlidir. Belirtileri durdurarak, altta yatan patolojiden kurtulmuyoruz ve ilerlemesi bazen en korkunç ve ölümcül sonuçlara yol açıyor. Bu nedenle, bu konuda nitelikli bir tıp uzmanının yardımı ilk gerekliliktir. Hızla büyürse veya ağrılı duyular içeriyorsa, neoplazmaya özellikle dikkat edilmelidir.

Eğer bir uzmanı daha önce ziyaret etmişseniz ve size uygun bir tedavi kararı verdiyseniz, boynunuzdaki kamburdan nasıl kurtulacağınızı size memnuniyetle bildiririz. Ya da en azından, eleme sürecini hızlandırın.

Neden bufalo kamçısı var?

Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?

Servikal osteokondroz, ya da sakinler bu hastalığı çağırdıkça, “Tuzların birikmesi” – nadir olmayan bir fenomen.

Ve zararsız diye adlandırılamaz. Bu, yeterli tedavi olmaksızın kendini tasfiye etme özelliğine sahip bir patoloji değildir. Ve ne kadar çok başlatılırsa, hastanın olumlu bir tedavi sonucu şansı o kadar az olur.

Eğer kas-iskelet sisteminin bu hastalık var düşünüyorsanız, uzman yardımı almanız – sadece onu ayrıntılı tıbbi geçmişi incelemek ve tedavi taktik seçimi konusunda doğru karar vermek için, organizmanın bireysel özelliklerine ile karşılaştırmak, sorunun kapsamını değerlendirmek mümkün olacaktır.

Eğer hastalığın belirtilerini görmezden gelirseniz ve zamanında doktorunuza danışmazsanız, tedaviyi takip edin. “Manevraları” zaten güçsüz olabilir ve osteokondroz belirli sonuçlara yol açacaktır. Bu nedenle, tüm egzersizler ve servikal kambur için diğer halk ilaçları sadece yardımcı seçenekler olarak değerlendirilmelidir. Yeterli tıbbi müdahaleyi ihmal etmeyin!

Ve şimdi boyundaki çirkin kamburun neden büyüdüğünü ve bu sorunun özellikle sizin için gelişimini neyin tetiklediğini görelim?

Çoğu zaman, düşük aktif bir yaşam tarzına sahip kadınlar bu hastalığı tecrübe ederler. Eğer çalışıyorsan “Yerleşik” pozisyonları ve zaten sırtın farklı bölgelerinde ağrı var, kas-iskelet sistemi sağlığını düşünmek zamanı. Neden? Çünkü zamanla her şey daha da kötüye gidecek, çünkü yaşımızla genç olmadığımız bir sır değil. Senin durumunda, masaj seansları gereksiz olmayacaktır.

Böyle bir şey yokken, acı ve rahatsızlık zaten varsa, yetkili bir kılavuza başvurmalı ve semptomlarınızı netleştirmelisiniz. Ayrıca bir bütün olarak yaşam yolunda revize edilmelidir: Evde sıradan egzersiz (özellikle eklem jimnastik) gerçekleştirmek için zaman ayırın, eğlence için gitmek mümkünse genellikle yürüyerek dolaşmak.

Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?

Kendinizi sürekli fiziksel strese boğmalısın.

Osteokondroza eğilimli olan kişiler, mükemmel şekilde olmalı ve kilo artışlarına izin vermemelidir. Özellikle dikkatli bir şekilde diyetinize yaklaşmalısınız – her ekstra kilogram sizinle zalim bir şaka yapabilir.

Kamburun büyümesini etkileyebilecek bir başka yön, uyku sırasında yanlış bir konumdur. Düşünüyorsun, uyurken kullandığın bir yastık çok mu fazla değil?

Ve belki elini bile başının altına mı soktun? Sırt üstü uykuya dalma alışkanlığını geliştirin. İlk bakışta göründüğü kadar zor değil. Ve eğer yapabilirseniz, omurganın konumunu açıkça tekrarlayan özel ortopedik yastıklar alın.

Ayrıca nitelikli bir endokrinologu ziyaret etmeli ve hormonal paneli almalısınız. Böbreküstü bezlerinin çalışmasının tatmin edici olmaması mümkündür.

Osteokondrozun etkili bir şekilde önlenmesinde ne yardımcı olabilir?

Eğer çalma alışkanlığınız varsa, acilen kurtulmanız gerekir. Omurga sağlığı ile ilgili çok sayıda problemden kaçınmak için, sırtınızın doğrudan konumunu sürekli olarak izlemelisiniz. Eyer – sadece çirkin değil, aynı zamanda sağlığa zararlı!

Kamburluğu önlemek için başka ne yapabilirsin?

Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?
 • Herhangi bir uygun durumda hareketlilik (ofiste ilkel şarj etme, yürüyüş, akşamları koşu, asansörlerden ve toplu taşıma araçlarından kaçınma);
 • Sırtınızı düz tutmaya ve sürtünme yapmama alışkanlığını arttırmak;
 • Orta sertlikte ve özel ortopedik yastıkların kullanıldığı bir yatakta uyumak;
 • Yastığın yüksekliğinin ayarlanması (10 cm’yi geçmemelidir);
 • Havuz ziyareti
 • İyi manualschikov’da masajlar;
 • Yoga veya plastik jimnastik (pilates / callanetics).

Spor kulüplerinde mutlaka jimnastik yapılmasının gerekli olmadığı vurgulanmalıdır. İnterneti incelemek ve bir eğitmenle iyi video dersleri bulmak yeterli. Ama her şeyden önce, eğiticiyi ziyaret etmek daha iyidir, böylece size bu tavsiyelerin ya da bu egzersizin performansındaki belirli önerileri verir ve hataları düzeltir. Halihazırda var olan kamburun boynundaki çıkarılması için egzersizlerin bir listesi size egzersiz terapisi için bir eğitmen vermelidir. Daha verimli bir çözüm bu sınıflara sürekli bir ziyaret olacaktır.

Ya boynundaki kambur hızla büyüyorsa? Acil olarak doktora git!

Kamburun boyundaki tedavisi: tüm yollar ve nüansları

Osteokondrozun zararsız ve tamamen görsel bir problem olduğunu düşünmeyin. İhmal edilmiş formlarda, bu patoloji, özellikle hareketlerdeki kısıtlamalara ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?

İhmal edilen servikal osteokondrozis formuna sahip bazı hastalar, parmakların hareketliliğini ve üst ekstremitelerin uyuşukluğunu bozmuştur.

Ek olarak, serebral dolaşım önemli ölçüde bozulur ve bu da sonuç olarak felçlere yol açabilir.

Beynin kan akışının ilk ihlal belirtileri, sabahları (baskın olarak titreşen tip), görme bozukluğu, mide bulantısı gibi kalıcı baş ağrılarıdır.

Bu sefer kaçırmak ve, işler VVD (vejetatif distoni) ve hipertansiyon yol açan beynin oksijen açlık, sizin için etrafında dönebilir. Ek olarak, osteokondrozun kendisi de kronik bir form kazanır ve tedavi edilmesi daha zordur.

Tüm belirtiler ilerleyici olduğunu gösterdiğinde “Tuzların birikmesi”, Tek başına bir şey yapmak çok geç.

Modern tıp çok bizon kamburunu ortadan kaldırmak için çeşitli yollar sunar:

Boyundaki kambur, "zararsız" bir estetik kusur mu, yoksa gerçek bir iç problem mi?
 1. Fizik (ultrason işlemi, iyontoforez, akupunktur veya akupunktur, hidro ve termal) – hastalığın daha hafif formları ile uygulanabilir ve genellikle ilaç tedavisi ile birleştirilir;
 2. Hormon replasman tedavisi – kamburunun endokrin bozukluklarla ilişkili olduğu kişiler için kullanılır. Özellikle postmenopozal dönemde hastalara uygulanır;
 3. Liposuction – tümseğin oluşumu osteokondrozis ile ilişkili değilse aşırı yağ pompalama, halinde tatbik edilmektedir ve tümörün kendisi bir lipom (Wen) ‘dir;
 4. Terapötik jimnastik – kural olarak, enjeksiyon tedavisi ile birlikte reçete edilir, hastalığın hafif ve orta formları için uygundur;
 5. Cerrahi müdahale – nadir, istisnai durumlarda kullanılır. Geleneksel olarak, intervertebral herni tespit vakalarıdır.

Kamburun boynumdaysa ne tür bir doktora gitmeliyim? Bir omurga uzmanı, bir nöropatolog, bir osteopati ve bir endokrinolog size yardımcı olabilir. Ama her şeyden önce, bölge terapisti ile bağlantı kurmaya değer.

Vücudunuza karşı dikkatli olun ve zamanında kalifiye tıbbi yardım alın.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 7 =

Adblock
detector