Kadın sağlığı

Burundan hoş olmayan bir kokunun nedenleri ve tedavisi

Kokular bizi doğuştan kuşatır. Bazıları hoş kokulu, diğerleri de saldırgan olanlara atıfta bulunur ve bu, özellikle onları sürekli hissediyorsanız, hayatımızı önemli ölçüde bozabilecek son şeydir. Her kişi günlük hijyen uymayan eğer, ter kalıcı kokusuyla aşağı tartılır, benzersiz bir vücut kokusu, ancak oldukça nadirdir burun, hoş olmayan bir koku olarak kabul edilemez. Ne ile bağlantılı?

Fenomen nedenleri

Burundan hoş olmayan bir kokunun nedenleri ve tedavisi

Bu organın iç boşluğunun birçok bakteri ve virüs tarafından saldırıya uğraması durumunda burun kokusu ortaya çıkabilir. Bağışıklık savunmasında bir azalma ile kolonileri giderek genişler, hasta rahatsızlık ve diğer hoş olmayan hisleri deneyimlemeye başlar.

Bakteri sayısının büyümesini tetikleyen ve onları ortadan kaldırmak için önlemler alan bir uzmana danışmak için mümkün olduğu kadar erken bir uzmana danışmak gerekir.

Doktorlar burundaki kan kokusu da dahil olmak üzere çeşitli hoş olmayan semptomlara neden olabilecek üç hastalık grubunu ayırt ederler.

  • şiddetli çürüme neden olan hastalıklar;
  • burunda stench neden nadiren nazofarenks hastalıkları;
  • Diğer sistemleri ve organları etkileyen rahatsızlıklar.

Özen

Burundan gelen kokunun başlıca nedenlerinden biri Ozen denen bir hastalıktır. İnsanlarda da fetid soğuk denir. Bilim adamları son Böyle kafatası frontal sinüs hipoplazi ve burun aşırı genişlikte önünde payının önemli bir genişleme olarak doğuştan faktörlere dayanmaktadır tetiğin dışında hangi faktörlerin anlayamıyorum, ama onun gelişimini tahmin edebilirsiniz kadar var. Ozena nazofarenksin mukoza zarına zarar verir ve şiddetli vakalarda kıkırdak ve kemik dokusunu etkiler.

Burundan hoş olmayan bir kokunun nedenleri ve tedavisi

Bir kişi sağlıksız koşullarda yaşar ve yetersiz beslenirse durum daha da artar. hapşırırken sürede nefes Dolayısıyla hasta sürekli kuru burun ve koku hissediyor kötüsü, ücretsiz hale gelir. Böyle bir hastalıkta nazal mukoza kuru kabuklarla kaplıdır ve hasta nazofarenkste yabancı bir cisme sahip gibi görünmektedir. Gelişmiş vakalarda enflamatuar süreç larinks ve orta kulağı etkiler.

Diğer rahatsızlıklar

ve sadece onu, burundaki irin kokusunu kışkırtır Diğer hastalıklar, sinüzit, alerji ve rinit parosmiya sayılabilir. Parosmia üst solunum yollarının iltihaplanması nedeniyle koku duyusunu bozar. Sonuç olarak, hasta aslında orada olmayan aseton kokusu ve başka bir keskin kıyameti tarafından perili. Burunda asetonun kokusunun bir başka nedeni de, sinüzite neden olan maksiller sinüslerde püyün durağanlığıdır. Bu gibi sonuçlar genellikle hastalığın kronik formunda gözlenebilir.

Burundan hoş olmayan bir kokunun nedenleri ve tedavisi

Fetid soğuk algınlığı ile endokrin veya sindirim sisteminin ihlali olabilir. Aseton solunumu, diabetes mellituslu hastalara ve metabolik bozuklukların neden olduğu böbrek yetmezliği olan kişilere aşinadır.

Burun içinde amonyak kokusu eğitim değerinden sonra duş sporcu hissedebilir: kas ısıtılmış yük gövdesinden ayrılmasını teşvik eder. Çok fazla su tüketen ve kilo alan sporcular 10-15 dakika amonyak ruhunu hissedebilirler.

Burundan sinüzit kokusu, küflü bir dairede uzun süre kaldığı bir kişi tarafından hissedilen ile karşılaştırılabilir. Sık görülen alerjiler ve çeşitli yaralanmalar koku duyusunu değiştirebilir ve bu hoş olmayan sonuçlara neden olabilir.

tedavi

Burundan hoş olmayan bir kokunun nedenleri ve tedavisi

Tabii ki, ilk olarak, bu belirtiye neden olan sebebi ortadan kaldırmak gereklidir. Sinüzitte, konservatif tedavi endikedir ve burun özel solüsyonlarla yıkanır.

Alerjiler durumunda, burundan fetid akıntısının nedensel etkeni ortadan kaldırmak için gereklidir. Her durumda, bir doktora görünmeli ve tavsiyesi üzerine, gerekirse antibakteriyel ve antiviral ilaçlar almalısınız. Ancak ozoi durumunda, genellikle cerrahi müdahale hakkında karar vermek ve doğanın yarattığı şeyi düzeltmek gerekir.

Hastanın daha önce kalifiye bir bakım sağlanacak, daha erken normal yaşama dönebilecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 1 =