Burundan su - Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Burundan su – Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi?

Soğuk algınlığı belirtisi yok, bu yüzden su, özellikle fiziksel efordan sonra ve eğildiğinde neden burundan akıyor? Vydeleny'nin bir kaynağını bulamamış olmak, hoş olmayan bir semptomdan kurtulmak imkansızdır. Bu nedenle, eğer periyodik veya kalıcı olarak saydam bir sıvı burundan akarsa, her şeyin "kendi kendine geçmesine" kadar beklemek gerekli değildir. Özellikle ek belirtiler olduğunda: halsizlik ve halsizlik.

Hoş olmayan bir semptomun nedenleri

Suyun burundan akmasının ana sebebi hastalıktan önceki durumdur. Vücut, patojenik floranın üst solunum yoluna girmesiyle mücadele eder, onu çıkarmaya çalışır, aktif olarak, nazal mukus geçişlerinden patojenik mikroorganizmaları yıkamak için bir sıvı üretir.

Vücudun nazal boşluğun yıkanmasıyla yardım edilmesi durumunda hastalık ortadan kalkacak veya yumuşak bir şekilde ilerleyecektir.

Burundan su - Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi?

Bir alerjen ile solunum yolu ile temasa geçtiğinde, bir maddenin tehlikeli bir maddenin çıkarılmasını hızlandırmak için sıvı ayrılabilir bir şekilde üretildiği bir alerjik reaksiyon meydana gelir.

Yakın zamanda soğuk algınlığı varsa ve hala burnunuzdan su alıyorsanız, bir komplikasyon olduğunu varsayabilirsiniz. Daha kolay bir komplikasyon olan sinüzit sayılır - paranazal sinüslerde ve mukoz membranlarında inflamatuar bir süreçtir.

Eğer su, buruntan keskin eğimlerde akarsa, artan fiziksel etki, sıcaklık değişimleri - örneğin, kışın bir caddeden sıcak bir odaya geldiğinizde - tüm bunlar vücudun doğal reaksiyonuna bağlanabilir. Bir iki saat içinde, böyle bir burun akıntısı kendi kendine geçer.

Neden böyle bir fenomen ortaya çıkıyor?

Nazal mukozanın iç yüzeyi, koruyucu mukusla kaplı kan damarları ve lenfatik kanallara nüfuz eder. Bu mukus, tüm burun boşluğunda yer alan küçük siliyalar olan siliyer epitelyum tarafından sürekli olarak dışarı atılır.

Burundan su - Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi?

Havadaki fiziksel yüklerde, daha çok solunur, mikroplar ve bakteriler artan miktarda mukozaya yapışır ve vücut daha hızlı parçalanma eğilimi gösterir.

Soğukta, kan damarları daralır, kirpiklerin hareketi yavaşlar, mukoza zarı kurur. Kendinizi sıcak bir odada bulduğunuz anda, vücut nefes almayı normalleştirmeye çalışır - mukoza zarını nemlendirmek, yetersizlik sırasında solunum sistemine giren bakterileri ve virüsleri yok etmek için. Bu yüzden burnun "donuyor" sanki - donta birikmiş bütün "gerçek" anlamdaki "erir".

Su sürekli olarak burun akarsa ve son zamanlarda ciddi bir yaralanma olduysa, bir beyin cerrahını ziyaret etmeniz gerekir.

Böyle bir durum, serebrovasküler hastalık belirtisi olabilir - anterior kranial fossanın bütünlüğünün ihlali. Semptomlarından biri, serebral sıvının burun pasajlarından ayrılmasıdır.

Sıvı ile çıkarılabilir bir burun akıntısı 2-3 gün sonra catarrhal ve viral hastalıklar ile, hastalığın aktif fazı başlar - salgıları kalınlaşır.

Soğuk algınlığı tedavisi: burnu antiseptik ve anti-enflamatuar ilaçlar, vazokonstrüksiyon damlaları, immünmodülatör ilaçlar ile yıkamak.

antritis

Burundan su - Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi?

Daha tehlikeli bir komplikasyon sinüzittir, pürülan iltihaplı bir hastalıktır.

Bu arada, aynı zamanda, maksiller sinüs iltihapları, ancak kalın pürülan içeriği şişmesinden kaçamaz ve sıvı, özellikle eğildiğinde, yavaşça ayrılır.

Bağımsız olarak bu sorunla başa çıkmak imkansızdır, KBB'ye hitap etmek gereklidir.

Hastalık bazen antibiyotik tedavisinin ve bazen de cerrahi müdahalenin yapılmasını gerektirir.

Sinüzit ek belirtileri:

  • baş öne eğildiğinde baş ağrıları;
  • burun tıkanıklığı hissi;
  • tam bir nefes almama;
  • sıcaklıkta yükselir.

Burundan çok renkli akıntı

Burundaki suyun rengi ile organizmanın durumunu yargılayabilir. Sıvı renginde bir değişiklik inflamasyonu gösterir.

Burundan su - Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi?

Burundan sarı su aktığında, LOR'a geçmek gerekir. Büyük olasılıkla, bu, maksiller sinüzit veya ön cephenin bir belirtisidir - frontal paranazal sinüsün iltihaplanmasıdır.

Durum kötüleştiğinde sarı sıvı kahverengiye dönüşür - bu ayrılabilir kanlı akıntıdaki görünümü gösterir. Güçlü bir inflamasyon nedeniyle, burun mukozasının kılcal damarları patlar, kan sıvı ile karışır ve bir sifiliz şeklinde burun dışarı akar.

Burun kanı sadece yaralanmalardan sonra değil de tahsis edilebilir.

Bu, kan damarları mukoza yüzeyine yakın olduğunda basınç arttığında gözlemlenir. Herhangi bir tahriş - ve kan damarlarının küçük yaralanmaları kanamaya neden olsa da, küçük çaplı olsa da - bu bağlamda, sifilizin akıntısı burundan başlar.

Bir alerjinin bile, uygunsuz bir durum değildir! Organizmanın alerjen bağışıklığı ile mücadelesi sırasında, bu indirgenir ve bu patojenik flora ya da kronik hastalıkların alevlenmesi girişini yanadır.

Burundan su - Soğuk algınlığın başlangıcı mı yoksa ciddi bir hastalık belirtisi mi?

Tedavi edilmeyen enfeksiyöz hastalıklar, kronik bir forma dönüşür ve sağlıklarını zayıflatırlar, kendileri için olumlu faktörlerle şiddetlenirler.

Kalıcı burun akıntısı, ağır hastalığa neden olabilir - atrofik rinit. Sürekli olarak burun boşluğundan sıvı bir sıvı açığa çıkar, önce şeffaf ve sonra yeşilimsi.

Burun koku alma işlevleri ihlal edilir, patojenik mikroplar ve toz partikülleri, solunum yollarının sık görülen hastalıklarına neden olan burun geçitlerinden geçen havada kalır.

Atrofik rinit ciddi tedavi, sürekli gözlem, bazen cerrahi müdahale gerektirir.

Burundan gelen kronik akıntı, ne renk olursa olsun - bu doktora göstermek için bir bahane.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

98 − 97 =