Çiftleme prosedürü tehlikeli midir ve adet sırasında şırınga edilebilir mi? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Çiftleme prosedürü tehlikeli midir ve adet sırasında şırınga edilebilir mi?

Yakın zamana kadar her yerde şırınga kullanılmasına rağmen, günümüzde popülaritesi çok sayıda kontrendikasyon ve bu işlemin yan etkileri nedeniyle önemli ölçüde azalmıştır. Özellikle, birçok kız menstruasyonla çeşitli şekillerde şırınga yapmanın mümkün olup olmadığını veya bazı komplikasyonları provoke edip etmediğini merak etmektedir.

Menstrüasyon sırasında tehlikeli çiftleşme nedir?

Tüm adet döngüsü sırasında, kadının vücudunda ciddi değişiklikler meydana gelir. İlk günden itibaren, adil seksin uterusunda, fertilizasyon durumunda fetal yumurtanın bağlanacağı bir endometriyum tabakası büyür.

Eğer bebek kavramı olmazsa, endometriyumun fazladan tabakası reddedilir ve bedeni adet akışı şeklinde bırakır.

Çiftleme prosedürü tehlikeli midir ve adet sırasında şırınga edilebilir mi?

Şu anda kızın şemsiyesinin rahim boynu hafifçe açılıyor. Bu, doğada içseldir, böylece kan pıhtıları ve çeşitli dokular, rahim boşluğunu serbest bırakır. Bu nedenle aktif menstruasyon döneminde, ana kadın organ her türlü bakteri ve patojen floraya karşı savunmasız hale gelir.

Bu nedenle, sıradan su kullanan bir prosedür durumunda bile, uterus kavitesine bir enfeksiyon girebilir ve enflamatuar bir sürecin gelişimini provoke edebilirsiniz.

Ek olarak, vajinanın herhangi bir sulama yöntemi, bazı kimyasalları ve ilaçları içeren çeşitli çözümlerin kullanılmasını gerektirir.

Menstruasyon dönemindeki agresif maddelerden biri vajinaya girerse, rahim duvarlarına çok hızlı bir şekilde ulaşabilir ve ciddi kimyasal yanıklara neden olabilir. Bazı durumlarda, bu tür prosedürlerin sonuçları tamamen tedavi için uygun değildir ve bir kadının tüm yaşamını gölgelemiştir.

Son olarak, menstruasyon sırasında vajinaya giren herhangi bir maddenin çok hızlı bir şekilde oradan salgılarla temizlendiğini unutmayın. Bu nedenle, adet döngüsünün başlangıcında şırınga yapmak sadece bir kadının sağlığı için tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda anlamsızdır.

Menstürasyon sonrası şırınga için hangi kontraendikasyonlar var?

Çiftleme prosedürü kadın sağlığına sadece menstruasyonla değil, onlardan sonra da zarar verebilir.

Bu nedenle, vajinayı herhangi bir sıvı ile sulamak, aşağıdaki durumlarda tavsiye edilmez:

  • Çocuk için bekleme süresi boyunca, bu prosedür düşük veya erken doğum başlangıcını tetikleyebilir;
  • Akut aşamada herhangi bir inflamatuar hastalık ile, douching sadece durumu daha da kötüleştirebilir;
  • Doğum sürecinden birkaç hafta sonra, kadın bedeni, çeşitli enfeksiyonlara ve virüslere karşı oldukça zayıflamış ve çok hassastır, dolayısıyla benzer prosedürlerle biraz beklemek daha iyidir;
  • Aynı nedenlerden dolayı, vücudun düşük, temizlenme veya kürtaj sonrası iyileşmesine izin vermek;
  • Bu işlemin gerçekleştirilmesinin önemli olmadığı başka bir durum da, bir kadının vücudunda, rahim miyomu veya endometriyoz gibi hastalıklar şeklinde kendini gösteren bir hormonal dengesizliktir. Her ne kadar hiçbir çalışma vajinanın tıbbi çözümlerle sulanmasının bu rahatsızlıkların seyrini kötüleştirdiğini göstermemesine rağmen, kadının durumunu kesinlikle iyileştiremez;
  • Bir jinekoloğa gitmeden önce, prosedür daha iyi olmamalıdır, çünkü bu durumda doktorun yaptığı testlerin sonuçları güvenilir olmayabilir;
  • Sonunda, vajinayı kişisel hijyen için temizlemek için böyle davranamazsınız. Bu prosedür kesinlikle tıbbi nedenlerle ve sadece bir doktor gözetiminde gerçekleştirilebilir.

Soda ne kadar doğru şırıngalanmalı ve bunu aylık olarak yapıp yapamayacağınız ya da yapılabiliyor mu?

Çiftleme prosedürü tehlikeli midir ve adet sırasında şırınga edilebilir mi?

Birçok kadın, çiftleşmek için bir soda kullanır, çünkü bunun gelecekteki bir bebeği anlamaya yardımcı olduğuna inanırlar.

Aslında, hiçbir klinik çalışma bu yöntemin etkinliğini doğrulamamıştır, bununla birlikte pamukçuğun karmaşık tedavisinde faydalı olabileceği kanıtlanmıştır.

Bir soda çözeltisi hazırlamak için, bir bardak temiz kaynamış su içinde 1 tatlı kaşığı kabartma tozu sulandırınız.

Prosedür yatay olarak önce, pelvisi hafifçe kaldırmalıdır. Çözeltinin vajinaya katılması, alkali bir ortam yaratmak için 30-40 saniye bekletilmelidir.

Başarılı bir kavrama olasılığını arttırmak için bu yöntemi kullanırsanız, cinsel ilişkiden yaklaşık yarım saat önce çiftleşme yapılmalıdır. Pamukçuku tedavi etmek için, bunu her zaman, günde 5-6 kez prosedürü tekrarlayarak yapabilirsiniz.

Menstürasyon sırasında soda ile şırınga yapmak belki de en tehlikeli yoldur. Soda, mukoza zarının kimyasal yanmasını kışkırtmak için inanılmaz derecede agresif bir maddedir ve bu da kadın vücudunun üzerinde öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir. Buna ek olarak, çocuk sahibi olma şansı aylık olanlarla son derece küçüktür ve vajinanın soda solüsyonu ile sulanması yoluyla artması hiçbir anlam ifade etmez.

Doktor hangi durumlarda "Octenisempt" bir şırınga reçete edebilir?

Genellikle bir ilaç ile düpedüz "Oktenisept" Hastanın vajinada bakteriyel enfeksiyonu varsa atayın. Bu ilaç çok güçlüdür, bu nedenle kullanmadan önce oda sıcaklığında kaynamış su ile seyreltilmelidir.

Vajina dilüsyonunun sulanması için 1: 6 oranında veya daha da az bir oranda tavsiye edilir. Bu yöntem, aktif madde olduğundan, inanılmaz derecede yüksek bir verim ile karakterize edilir. "Oktenisept", Oktenidin dihidroklorür çok yüksek bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir.

bücür "Oktenisept" Sadece kontrendikasyonların yokluğunda olabilir, bunu aylık olarak kategorik olarak yapmayın, aksi takdirde çok ciddi bir kimyasal yanık da alabilirsiniz.

Şırınga papatyaları ve nergis öncesi, sırasında ve sonrasında

Çiftleme prosedürü tehlikeli midir ve adet sırasında şırınga edilebilir mi?

Vajinanın şifalı bitkilerin soğanı ile sulanması antik çağlardan beri kullanılmaktadır. Yukarıdaki yöntemlerden farklı olarak, doğal bitkilerden hazırlanan sıvıların kullanıldığı prosedür çok daha güvenlidir.

Bu kategorideki en popüler şifalı otlar, eczane papatyası ve calendula'dır.

Her iki bitki de kandidiyaz tedavisinde ve aynı zamanda çeşitli iltihapların giderilmesinde kullanılır. Calendula da sık sık servikal erozyon varlığında durumu rahatlatmak için kullanılır.

Çoğunlukla, vajinanın papatya ile sulanması, mümkün olan en büyük etkiyi elde etmenizi sağlayan şırıngalı soda ile birlikte reçete edilir.

Şırınga için bir çözüm hazırlamak için, 2-3 çay kaşığı kuru ot almak ve iki bardak dik kaynar su dökmek gerekir. İki saat boyunca infüze edin, ardından dikkatli bir şekilde gerginleştirin ve hemen prosedürü tutun. En yüksek etkiyi elde etmek için, şırıngalama günde 4-5 kez olmalıdır.

Soru, menstürasyon sırasında papatya ve calendula ile başa çıkmanın mümkün olup olmadığı tartışmalıdır. Bazı kızlar menstruasyon sırasında bu yöntemi başarıyla kullanırlar ve kritik günlerin onlar için daha kolay olduğunu not ederler. Aynı zamanda, modern doktorların çoğu yine de, menstrüel akıntı sırasında çiftleşmenin sıradan temiz su için bile tehlikeli olduğuna katılıyor. Bu nedenle, tıbbi bitkilerin şırınga dekolmanları, serviksin tamamen kapalı olduğu durumlarda, menstürasyondan önce ve sonra en iyisidir.

Bugün, neredeyse her zaman başka, çok daha etkili ve güvenli modern prosedürler ile değiştirilebildiği için, şırıngalama yöntemi giderek popülerliğini kaybediyor.

Menstrüel akıntının yokluğunda bile doktor reçete etmeden bu yönteme başvurmayın. Şüphe doktor tarafından size reçete edilirse, sorgulamadan tüm önerilerine uyun ve sağlık durumunuzdaki tüm değişiklikler hakkında derhal onu bilgilendirin.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 5 = 15