Dildeki kabarcıklardan nasıl kurtulur? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Dildeki kabarcıklardan nasıl kurtulur?

Dilin herhangi bir sağlık sorununa ilk cevap verenlerden biri olduğunu biliyor musunuz? Ve kızarıklık, plak veya kesecikler şeklinde ifade edilir. İkincisi, dilin kökünde oluşan en iğrenç fenomen olarak kabul edilir.

Kışkırtıcı faktörler

Dünyaya dilin kökünde görünen kabarcıkların nedenleri en çeşitlidir. Ancak kural olarak, çoğu doğada bulaşıcıdır veya diğer hayati organların ve sistemlerin faaliyetlerinde ihlallerle bağlantılıdır.

Genel olarak, nedenler aşağıdaki gibi olabilir:

Dildeki kabarcıklardan nasıl kurtulur?
  • Vücudun koruyucu özelliklerini azaltmak ve sonuç olarak, kandidal stomatit. Bu patoloji sadece yetişkinler için değil, aynı sıklıkta çocukta, aileden, ergenden ve yaşlılardan birkaç hafta boyunca teşhis edilir. Dışa doğru, hastalık tüm ağrının mukoza zarı üzerinde beyazımsı bir kaplama ile kendini gösterir, bunun altında ağrılı bir döküntü gizlidir. Yiyecek yerken hiç bitmeyen bir yanma hissine, nahoş ve hatta acı verici duygulara neden olan, genel olarak tat duyarlılığını ve iştahını azaltan;
  • Dildeki kabarcıklar bir çeşit uçuk olabilir. Eğer öyleyse, oluşumlar renksiz olarak sıvı ile doldurulur ve birbirine yakın bir şekilde birleşir, tam anlamıyla tek bir noktaya birleştirilir. Olgunlaştıkça, veziküller patlar, dayanılmaz ağrıları kışkırtır, normal beslenmeyi ve hatta sıvı alımını imkansız hale getirir. Bu tip herpes, servikal lenf düğümlerinde ortaya çıkan ateş, halsizlik ve inflamatuar süreçler şeklinde komplikasyonlara sahiptir;
  • Renksiz bir sıvı ile doldurulmuş, dilin kökündeki kırmızı kabarcıklar, atopik dermatitte doğaldır. İkincisi, yanakları, ağız çevresindeki bölgeyi ve burnun kanatlarını etkileyen benzer kaşıntılı lezyonlar şeklinde kendini gösterir;
  • Dildeki kabarcıklardan nasıl kurtulur?Tüm ağız boşluğunun mukozasında gözüken bulanık sıvı içerikli damarlar suçiçeği belirtisi olabilir. Hafif bir ateş ve vücudun her yerinde cilt ve mukus kapağı üzerinde benzer bir kızarıklık eşlik eder;
  • Başlangıçta bir çocuk ya da bir yetişkinin dilindeki beyazımsı ya da grimsi bir katman altında saklanan ve tüm ağza kademeli olarak yayılan kabarcıklar, kızıl bir ateşin tipik bir belirtisidir. İlerlemeyle birlikte, patoloji ödem ve boğazda şiddetli ağrı, yüksek ateş ile komplike hale gelir. Dil parlak kırmızı renk alır;
  • Bazen cevap, kabarcığın dilin altında göründüğü zaman, kronik farenjit olabileceği yönündedir. Eğer böyleyse, eğitim kelimelerin telaffuzunda zorluklara yol açsa da, eğitim ağrıya neden olmaz. Döküntülerin kendileri bir koninin şeklindedir ve yeterince uzun süre geçemez;
  • Kırmızımsı ve çokgen olan, ancak konveks plakaların düz bir liken işaretinin olabileceğini unutmayın. Benzer bir hastalık kırmızılığı kışkırtır "Desenler" dilin kendisi.

Son teşhis yöntemleri

Dilde kanlı ve ağrılı kabarcıkların tam olarak tetiklendiğini kesin olarak belirleyin, sadece bir doktoru ziyaret ederek olabilir. Muhtemelen hasta bir kişiyi cilt biyopsisine gönderecek, ayrıntılı bir kan testi yapmasını ve ağız boşluğunun mukus yüzeyinden kazıma yapmasını tavsiye edecektir.

Muhtemel terapi

Dildeki kabarcıklardan nasıl kurtulur?

Herhangi kabarcık tedavisi her zaman nedenlerinin ortadan kaldırılması ile başlar, dil belirdi. Tıbbi önlemler, bir kulak burun boğaz uzmanı veya bir dermatolog reçete.

Sıklıkla bağışıklığı güçlendiren ve tüm inflamatuar süreçleri engelleyen ilaçları almak için kaynarlar.

beyaz kabarcıklar karmaşık bir patolojiye bağlı dil, görünen, o zaman zaten antibiyotik, antiviral kremler ve antihistaminikler kullanmaya gerek gelir.

Kritik durumlarda, analjezik ve antipiretik etkileri olan ilaçların yanı sıra vitamin kompleksleri reçete edilir.

Ek Etkinlikler

Dildeki kabarcıklardan nasıl kurtulur?

Tedavi evde, prensipte paralel olarak gerçekleşirse, ağız boşluğunu temiz tutmanın temel kurallarına dikkat edin.

Dişlerinizi her yemekten hemen sonra fırçalama gereğini dikte eder ve ağzınızı özel solüsyonlarla (veya normal kaynamış suyla) durulayın.

İyileşme sürecini mümkün olduğunca hızlandırmaya ihtiyaç duyulduğunda, enfeksiyonun yayılmasını engelleyen spesifik bir antibakteriyel diş macununa yatırım yapılması mantıklıdır. Bu ürünün sıklıkla kabarcıkların neden olduğu ağrıyı hafifletmek için kullanıldığına dikkat edilmelidir.

Bu amaçla, bu ihtiyaç için ortaya çıktıklarında ezilmeleri gerekir.

Halk ilaçları, soda çözeltileri, Lugol, papatya, calendula, adaçayı ve hatta kırlangıçotu dayalı decogles tavsiye edebilir. Beyaz veya kırmızı döküntüler daha hızlı iyileşir, eğer tedavi aşamasında diyet alkolü, soda, sıcak ve ekşi yiyeceklerden arındırılırsa nikotin söz konusu değildir.

Zaten anladığın gibi, dildeki bir döküntü çok tatsız da olsa ölümcül bir fenomen değildir. Tam tersine, tipik çocukluk hastalıklarının daha hızlı teşhis edilmesini ve böylelikle iyileşme sürecini hızlandırmayı mümkün kılmaktadır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

41 + = 44