Kadın sağlığı

Gökyüzünde bir koni: nedir ve nasıl başa çıkar?

Tıpta anjiyom gibi bir şey var. Aslında, gökyüzünde diş ameliyatları nedeniyle ortaya çıkan bir çarpmadır. Bu tür bir oluşum, yeni bir kan hattı ızgarasının oluşturulduğu bir kan damarı veya damarlarıdır.

Birçok açıdan, durum, koninin ortaya çıktığı konumdan - dilin altındaki alt veya üst gökyüzünde - değerlendirilmelidir. Bu durumun nedenleri birkaç olabilir, bu nedenle bir doktor konsültasyonu basitçe gereklidir.

Ağızda anjiyoz çeşitleri

Modern tıpta, bu hastalığı ayırt etmek için iki yaklaşım vardır:

Gökyüzünde bir koni: nedir ve nasıl başa çıkar?
 1. Basit ve kavernöz anjiyom. İlk durumda, gökyüzündeki büyüme, mavi veya kırmızı bir renge sahip olabilen küçük bir tümördür. Böyle bir tümörün temeli, bir tirbuşon gibi sarılmış olan gemilerdir. Kavernöz anjiyoma gelince, bu oluşum daha yoğun ve koyu bir renge sahip olacak ve kabarcıklı bir dokuya sahip olacaktır. Böyle bir tümör büyümesi ve sürekli kavernöz uzayda dar arterlerin kan erişebilir çünkü kanamaya olabileceğinden bu durumda, cerrahi müdahale, gereklidir. Gökyüzünde bu tür bir şişkinlik genellikle acıtır, bu yüzden bir kişi bir doktordan yardım ister, daha hızlı çıkarılır;
 2. Kapiler ve zor oluşumu yapı bakımından farklılık gösterir. İlk durumda, yerleşik kenar damarların, kılcal damarların ve arterlerin birbirinin içine girmesinden oluşur. Lokalizasyon yeri - ağızda mukoza zarları.

Ancak boşlukta damarlar ve endotelden oluşan kavernöz anjiyomlar oluştu. Nodüler bir yüzeye sahipler, çünkü neyin ağrının tepesinde gözüktüğü duygusu yaratır. Muayene sonucunda, oluşum kırmızı-kahverengi renktedir. Buna ek olarak, bu tümsek gökyüzünün üzerinde bulunan, hala hasta alışılmadık bir vuruş ortaya çıktı hissediyor neden dilin altında alt göğe lokalize edilir sadece oluşturulabilir.

Ayrıca bu problem boğazın arka ve yan duvarlarını da etkileyebilir. Soruna zamanında dikkat etmiyorsanız, o zaman bu koni artacak ve daha sonra incinmeye başlayacaktır.

Ağzınızda çarpma veya basit sivilce varsa, hemen panik yapmanıza gerek yoktur. Bu tür bir hastalığa neden olan ağız boşluğunun enfekte olması mümkündür. Ancak durum başlatılamaz.

Hastalığın semptomatolojisi

Genellikle bir problemin başlangıcı, sadece gökyüzünü değil, aynı zamanda ağzın diğer yüzeylerini de etkileyebilen bir döküntü veya küçük sivilce ile belirtilir. Çok ya da çok az olabilir. Birçok yönden, durum lezyonlar ve en anjiyomun doğasına bağlıdır, ancak gerçekten bir tümör vardı emin olmak için, ağızda onun temel özelliklerini bilmek gereklidir.

Gerçek şu ki, gökyüzünde birçok hastalık tespit edilir, bu nedenle bağımsız bir teşhis yapılması tavsiye edilir:

Gökyüzünde bir koni: nedir ve nasıl başa çıkar?
 • Eğer dili ağzın içinde tutarsanız, bir çıkıntı vardır - bu büyük olasılıkla tek bir mühür veya sivilce saçılmasıdır. Çoğu zaman döküntüleri incitir, aslında küçük bir iltihaptır. Bu süreci inflamatuar veya tümör ayırt etmek önemlidir;
 • Sıkıştırmada dili basarken sadece ağrı hissedilmez, kanama başlar. Bu durum uzmanlardan acil müdahale gerektirir. Genellikle, çok sayıda büyük damar olduğundan, kanama büyümeleri üst gökyüzünde meydana gelir;
 • Ayrıca, yanaklar gibi başka yüzeylerde de oluşumlar meydana gelebilir. Tümörün büyümesi hissedilirse, bu durum dikkat gerektiren bir alarm sinyali olarak işlev görür.

Gökyüzünde bir koniyi hisseden çok sayıda insan, büyük bir sivilce olduğunu düşünerek, sıkmaya çalışıyor. Bu hiçbir durumda yapılamaz. Gerçek şu ki ağız boşluğuna çok sayıda bakteri yerleşmiştir ve bunların her biri açık yaraya çarparak enfeksiyona neden olabilir.

Eğer bu basit bir anjiyomsa, insan sağlığına özel bir tehlike oluşturmayan, sızıntı ve hastalık durumları ise, özel preparatların seyrini içmek için gereklidir. Ancak her ilaç bir doktor tarafından reçete edilir, çünkü ilaçların kendi resepsiyonu vardır. Ve bu kontrendikasyonlar ve yan etkileri olduğunu söylemeden.

Fakat gökyüzündeki zorlu koniler için, o zaman cerrahi bir müdahale var, çünkü bu tür bir anjiyom kolayca kanıyor. Bu durum bazen bir kişinin hayatı için tehlikeli hale gelir.

Koninin, sadece basınçla değil, aynı zamanda da aynı şekilde acı çektiği vakalara özellikle dikkat edilmelidir. Bu, patolojik süreçlerin sağlıklı dokuları etkilemeye başladığı anlamına gelebilir ve bu da sonuçlarla doludur. En azından, solunum ve yutma işlevleri etkilenebilir ve sonuç olarak yaşam kalitesi azalacaktır. Maksimum olarak, anjiyom malign bir tümöre dönüşebilir.

Neden ağızda tüberküloz var?

Ağızdaki damaklarda şişliklerin ortaya çıkma nedenleri tamamen farklı olabilir. Burada sadece medikal bakış açısını dikkate almak değil, aynı zamanda psikosomatikleri de hesaba katmak gerekir.

Bu nedenle, bunları daha ayrıntılı olarak düşünün:

Gökyüzünde bir koni: nedir ve nasıl başa çıkar?
 • Anjiyom, peptik ülserin başlangıcını işaret edebilir. Bu durumda, tümör çok hasta olacak ve koninin kendisi gökyüzünde beyaz olacak. Benzer bir durum genellikle açık yaradaki enfeksiyon nedeniyle, örneğin sert bir fırça ile fırçalandıktan sonra ortaya çıkar;
 • Ayrıca, böyle bir hastalık, hormon üretiminin ihlaline katkıda bulunur;
 • Anjiyomlar tükürük bezlerinin iltihaplanmasına neden olan tükürük hastalığının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Demirin ne tür bir acı çekeceğine bağlı olarak (submaksiller, parotis veya dil altı), koniler görünecektir;
 • Yine de psikosomatik hakkında birkaç söz söylemek gerekiyor. Gerçek şu ki, ağzımız düşüncelerimizi ifade etmeye hizmet ediyor ve "Emme" diğerleri. Anjiyomlu bir kişinin sadece algılayamadığı veya istemediği, yeni bir şey istememesi mümkündür.

Nedeni çok çeşitli olabilir, ancak sonuç her zaman aynıdır - özellikle neoplazma çok ağrılı ise tedavi gereklidir.

Yardım sorularına gelince, her şeyden önce bir doktorla randevu almanız gerekir. Ağız boşluğunu inceleyecek ve hastasına kapsamlı bir muayene verecektir. Bu, anjiyomun nedenlerini belirtmek için gereklidir.

Sonuçlar hazır olduktan sonra, uzman aşağıdaki talimatları ve tavsiyeleri verebilir:

 • Koni çok ağrılıysa, yemeğini zorlaştırabilir. Durumunuzu kolaylaştırmak için, ağız soğuk su ile durulama tavsiye edilir ve hatta orada birkaç parça buz ekleyebilirsiniz. Ancak, bir kez, aşırı duyarlılığı olan kişilerin dişeti provoke edeceği için böyle bir prosedürün işe yaramayacağını belirtmek gerekir;
 • Ayrıca, hasta özel jelleri ve pastilleri kullanmak zorunda kalacak;
 • Tümörün büyüklüğünü ve yoğunluğunu azaltmak için doktor, sklerozan bir ajan olan% 70'lik alkolün verilmesini öngörür. Bu arada, bu yolla, eğer gerekirse, ağız boşluğu cerrahi müdahale için hazırlanır;
 • Son zamanlarda, ilaç radyoterapi gibi bir tedavi yöntemi kullanmaktadır. Fakat burada derhal, etkinin sadece kılcal konilerle yapılan çalışmalarda başarıldığını söylemek gerekir. Zor bir anjiyom tedavi edilirse, radyum bunun üzerinde uygun bir etkiye sahip olmayacaktır. Ve asıl tehlike - basit bir koni, malign doğanın bir tümörüne geçer.
Gökyüzünde bir koni: nedir ve nasıl başa çıkar?

Aslında, alt veya üst gökyüzünde bir çarpma - ciddi bir fenomen. Bu tür bir hata bakteri ve bitiş gastrointestinal, otoimmün sorunlar sıradan enfeksiyon beri ciddi bir hastalık belirtisi olabilir. Böyle hoş olmayan bir durum sevilen birinin başına nedenle, onların sağlığını veya ailenizin sağlığını önem verenler, derhal nitelikli yardım için tıbbi tesis başvurmalıdır.

Aksi halde, durum, ameliyat ve radyoterapi olmaksızın yapmak imkansız olacak şekilde sürebilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

84 − 74 =