Kadınlarda kahverengi akıntı | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Kadınlarda kahverengi akıntı

enfeksiyonlardan koruma genital yol Orta sabit vajinal temizlemesine yardımcı. adet döngüsü sırasında, bir koku olması, renk ve doku bakımından farklılık ya da onsuz, hem de rahatsızlık duyumlar ile birlikte - dış genital organların karın, kaşıntı ve yanma ağrı çekme. Böylece belirtiler kadınların sağlık durumlarını öğrenebilir.

(Nokta) olmadan normal bir gün içinde normal akıntı, açık, sıvı ya da katı, beyaz, krem ​​veya kahverengidir. Diğer ağrılı semptomlarla, sarı ve yeşilimsi vajina veya tüplerdeki enfeksiyonu işaret edebilir. Bu durumda, bir jinekolog ziyaret etmek ve vajinadan bir yayma analiz etmek gereklidir.

Sağlıklı kadınlarda norm tanımı

Rahatsız edici acı verici semptomlar yoksa, vajinadan gelen sıvının küçük bir miktarı (günde yaklaşık bir çay kaşığı) korkmamalıdır.

Taze seçimi, genel olarak okside mukus dokusunda gün boyunca, ancak, herhangi bir yabancı koku yok ve hafif asidik bir koku ve hastalığın bir belirtisi değildir kendi içinde sarımsı bir renk sahip olabilir.

Kadınlarda kahverengi akıntı özel niteliği (normal) bazı durumlarda elde:

Kadınlarda kahverengi akıntı
  • Ovulasyon sırasında siklusun ortasında kanlı damarlar olabilir, görünümleri oositin ayrılmasıyla ilişkilidir;
  • Hormonal kontraseptiflerin alımına bazen ilk birkaç ayda kahverengi "merhemler" eşlik eder;
  • kimyasal abortif ilaç aldıktan sonra - Postinor, kahverengi deşarj yapay ayda birkaç gün sürer;
  • Vajinanın doğumundan sonra, pembemsi bir gölge görülür - iç genital organların normal iyileşmesinin bir işareti.

Adet döngüsü sırasında kahverengi deşarj

Menstrüasyondan önce kahverengi deşarj lekelenmesi bazen kaybolur veya adet kanından önce bir veya iki kez ortaya çıkar (oksidize kanın küçük bir karışımı olan mukus).

Kanama başlamadan önce iki günden fazla sürerlerse, bu durum üreme sisteminin hastalığının bir işareti ve bir jinekolog tarafından muayene için yeterli bir temel ve vajinal seksten yoksunluk olabilir. Hormonal bozukluklar, enfeksiyon, kan hastalıkları ve endometriyoz, premenstrüel ağrı ve uzun süreli (bir haftadan fazla) bol periyod ile birlikte kahverengi sekresyonlarla birlikte olabilir.

bir günden fazla süren bir döngünün ortasında Bol kahverengi akıntı, progesteron veya yumurtalık fonksiyon bozukluğu olmaması hakkında konuşmak. Bu durumda kısırlık gelişimini kaçırmamak için bir doktor tarafından tedavi yapılması gerektirmektedir.

Kadınlarda kahverengi akıntı

Aylık uçlar ve kan daha hızlı kıvrılmaya başlar - akıntı hafifleşir, kırmızından açık krem ​​ve beyaza dönüşür. Hoş olmayan bir koku yoksa, bu normdur.

Keskin asidik veya putrefaktif bir koku bakterilere neden olabilir: klamidya, gardnerella, mikoplazma, ureaplasma, herpes, sitomegalovirüs.

Bazen menstruasyondan 4-5 gün sonra kahverengi akıntı yayılır.

Bu durumda cinsel temasların varlığında bir hamilelik testi almaya değer. Aynı zamanda kan akışını kesintiye uğratmaz bir dış gebelik, bir işareti olabilir, ama pıhtılaşmış kan az miktarda vererek artırabilirsiniz. Ev gebelik testi bu durumda negatif olacaktır, bu nedenle, tek çözüm bir jinekoloğa bir ziyaret olacak.

Patolojik uterus salgısı ve (cinsiyet sonra) mümkün mikro çatlak olmayan adet kanını içerebilir vajina, gebelik (bunun olası bir arıza uyarabilir), bir kanama servikal erozyon bir tezahürü olarak. Bu durum acil jinekolojik muayeneyi gerektirir.

Menstürasyondan sonra kahverengi deşarj çok koyu ve çok kalın ise, o zaman bu sadece ultrason kullanarak bir doktor tarafından tespit edilebilir rahim patolojisinin bir işareti olabilir.

Cinsel temastan sonra kahverengi akıntı

Kadınlarda kahverengi akıntı

Yoğun seks sonra vajinal mukoza bütünlüğünü bozabilir. Kural olarak, geçici yoksunluk tamamen yaraların ya da mikro çatlakların iyileşmesine izin verir, en önemli şey, kişisel hijyeni dikkatlice gözlemlemek, böylece enfeksiyon hasarlı mukozaya nüfuz etmemesidir. Seks sırasında yağ ve dikkat kullanılması, bu tür sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Cinsel ilişkiden sonra kahverengi salgılar fazla olmamalı ve iki günden fazla sürmeyecekler.

Korunmasız cinsel ilişkiden sonra, kadınlarda beyaz akıntı da yoğunlaşmaktadır.

Cinsel olgunlaşma, emzirme, menopoz

Menstrüasyon nihayet belirlenirken, küçük miktarlarda kahverengi akıntı, menstürasyondan iki gün önce ve sonra, döngünün beklenen ortasında (kararsız bir döngü ile) görülebilir.

Bu tezahür norm olarak kabul edilir ve ağrılı semptomların yokluğunda ve hoş olmayan kokular tedavi gerektirmez.

Her kadın için laktasyon süresi bireyseldir. Tüm emzirme döneminde, döngünün 14-16 gününde kahverengi akıntı olabilir. Bu, anne sütünün oluşmasından sorumlu olan hormonların etkisi altında gerçekleşir ve aynı zamanda normun bir çeşididir.

Menopozun başlamasından iki yıl önce, döngünün ortasında kahverengi akıntı zamanla daha az sıklaşan norm olarak kabul edilir. Bu yaşta, jinekolog ziyareti gerektiren ciddi hastalık belirtilerini kaçırmamak önemlidir.

Postinor sonrası vajinadan boşalma

İstenmeyen gebelikleri önlemek için kontraseptifler olmadan seks yaptıktan sonra, bazı kadınlar "Postinor" gibi hazırlıkları alırlar. Bu fonlar derhal menstruasyona neden olur, bu da kavramı imkansız kılar.

Bu yöntem her zaman etkilidir, ancak kadın sağlığı için tehlikelidir. Hormonal şoka ek olarak, istenmeyen yük iç cinsel organlar tarafından da görülür - rahim ve vajina. Resepsiyon "Postinor" nadir ve tıbbi gözetim altında olmalıdır.

Kadınlarda kahverengi akıntı

Postinor'dan sonra bir kaç günlük kahverengi akıntısı normaldir ve genital organlar tamamen temizlenene kadar yapay olarak uyarılan menstürasyonun tamamlanması olarak gerçekleşir. Bu durumda olası sapmalar - tam kanlı adet görememesi, uzamış (14 günden fazla) kahverengi akıntı, pıhtı ve ağrılar - bu acilen doktora danışmak için ciddi bir nedendir. Genellikle Postinor'un alımı yeni bir döngü kurar. Bazen kabulünden sonra, iğrenç taburcu bir aydan fazla sürer - sebebi kendiniz teşhis edemezsiniz, ancak panik yapmamalısınız.

Bu ilacı almanın sonuçlarından biri, tüm üreme sisteminin stresidir, ancak bu, döngüyü satmaz, ancak yeniden başlatır. "Postinor" yerine başka bir benzer abortif ilaç ile değiştirdiğinizde, üreme sisteminin sonuçları aynı olacaktır.

Sağlığınıza iyi bakın, vücudunuzun size verdiği ipuçlarını izleyin ve doktora yapılan ziyaretleri ertelemeyin!

Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

36 − = 29