Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları

Kafadaki yaraların görünümü sadece kozmetik bir kusura neden olmakla kalmaz, aynı zamanda rahatsızlığa da neden olur. Hastalığa şiddetli kaşıntı eşlik eder, deri kızarır ve iltihaptır. Saç kalitesinde bozulma nedeniyle kronik stresli bir durum vardır: kırılganlık ve kuruluk görünümü. Buna ek olarak, saç çıkmaya başlar ve yeni olanlar büyümez.

Kafadaki yaraların nasıl kurtulacağı, bu duruma neden olan nedene bağlı olarak seçilir.

Semptomlar ve hastalığın nedenleri

Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları

Hemen kafadaki yoğun kabuk oluşmaz, ancak hastalığın başlangıcını gösteren belirtiler olabilir.

saç, alınan önlemlere rağmen, yavaş yavaş derisini kaplayan kepek farklı bir tür vardır, yıkmak için donuk başlamak olur – şampuan ve çeşitli maskelerin kullanımı değişikliği. Sonra kafa derisi kırmızılaşır ve kaşınmaya başlar, büyük iltihap alanlarına karışan ayrı apseleler oluşturur.

Bütün bu işaretler, mantar veya parazit olabilecek bir enfeksiyonun ortaya çıktığını göstermektedir.

Uyuzun başa çıkmadan nedenini belirleme etkisi yoktur.

Çeşitli hastalıklara ya da parazitlere neden olan mantar sporlarını tanıtırken, aşağıdaki hastalıklara neden olarak kafadaki korteks ortaya çıkabilir:

 1. Microsporia. Çok hızlı yayılır, ciltte kırmızı lekeler oluşur ve üzerinde küçük kabarcıklar oluşur. Lezyonların yer aldığı yerlerde saçlar dökülür, patlar, ıslak yüzeyler oluşur;
 2. Favus veya uyuz. İşaretleri, saçların döküleceği sarımsı yoğun kabuklardır. Saç ampulleri hasarlıdır;
 3. Trikofitoz veya ringworm. Öncelikle deri kırmızılaşır, bunun üzerine iltihaplı moknushchie bölgeleri oluşur, koyulaşan ya da siyanotik renkteki merkezler oldukça şişer. Saç köklerinin yakınında kırılır, iltihap bölgesinde gri renkte bir kabuk görülür. Çoğunlukla, ringwormlar çocukta kurtçuktan oluşur – yetişkinlerde, bağışıklık bu hastalık ile baş edebilmekte ve nadiren enfeksiyonlar meydana gelebilmektedir;
Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları

Çocukların evcil hayvanlar ile taşınması daha olasıdır ve bunlar enfeksiyonun ana vektörleridir.

 1. Uyuzun sokulduğu zaman başın üzerindeki yoğun bir kabuk ortaya çıkar – hastalık uyuz olarak adlandırılır. Dışsal belirtiler ikincildir – etkilenen bölgeleri taradıktan sonra ortaya çıkarlar, çünkü kaşınmanın oluşumuna dayanması imkânsızdır, özellikle geceleri güçlüdür.

Sebepler şunlardan da kaynaklanabilir:

 • alerjen ile sürekli temas halinde alerjik reaksiyonlar;
 • Hormonal ve endokrin bozuklukları ile sivilce.

Hastalığın gelişiminin ilk belirtisi sebore gösterir, gelecekte semptomlar artar.

Uyuz tedavisi

Herhangi bir hastalık gibi, inflamatuar süreçleri nedenlerini ortaya çıkarmadan tedavi etmek çok zordur. Kepeklere karşı şampuan uygulanması şeklindeki genel önlemler kısa süreli bir etki sağlar ve uyuz veya alerjiler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

Mantar lezyonlarının tedavisi için, aşağıdaki terapötik rejimler reçete edilebilir:

Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları
 • Yerel eylem mikrosporya merhem gelişimini durdurmak için kullanılır: “Termikon” ve “Terbizil”. Etkilenen bölgelere ince bir tabaka uygularlar, tedavi süresi 1,5 ay kadardır. Genel eylem ilacını almak da gerekli olabilir – genellikle “Griseofulvin”;
 • Parsh ve ringworm aynı ilaçlarla tedavi edilir. Merhem atama “Mikrospor”, salisilik asit kompres ile kombinasyon halinde, laktik, salisilik merhem sıkıştırır – yumuşayacağı zaman, neşter arka yüzüne kaldırmak kabuklar, ayrılmasını sağlarlar. Saç parçaları cımbızla çekilmelidir – patojen ampulde kalabilir. Saçkıran kurtundan kurtulmak genel bir aksiyon tedavisi atar – “Irunine” ve merhem “Batrafen®”.

Bir kene tanıtımı nedeniyle başındaki uyuz nasıl tedavi edilir?

erken evrede hastalık tanısı zordur – klinik tablo müreffeh sosyal tabakadan insanlarda şüpheli parazit enfeksiyonu gibi kalın saça kadar tespit etmek için sedef veya ağlayan egzama, zor kafa derisi üzerinde çift hamle benzer.

ardından hemen patojen kurulacak etkilenen bölgeyi kazıma analizine – Eğer kafa derisinde şiddetli kaşıntı varsa Yani antihistaminikler içmek ve bir dermatolog danışmak gerekmez.

Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları

En yaygın olarak çözeltisi kullanılarak saç altında uyuz tedavisi için: 200 ml miktarında% 20 benzil benzoat emülsiyonu 780 ml ılık su içinde seyreltildi ve 20 F Bu takım başlığı 2 kat günlük ovulur sabun bir nesneye – birinci, ikinci tatbik kurutmadan sonra uygundur. Ortaya çıkan süspansiyon yaklaşık bir hafta boyunca buzdolabında saklanır, günlük olarak hazırlanması gerekli değildir.

Çocukları tedavi ederken, süspansiyon iki kez su ile seyreltilir – saçınızı tıraş edemezsiniz.

Hormonal veya endokrin değişikliklerin neden olduğu kafadaki seboreik kabuk nasıl kaldırılır?

Bu durumda, dış kusur ile başa çıkmak için özel şampuanlar yardımcı olacaktır – bunların bazıları antifungal etkiye sahiptir:

 • “Nizoral”;
 • Keto Plus;
 • “Sebozol”.

Doğru iç değişiklikler ancak sorumlu doktorla görüştükten sonra yapılabilir – kendi kendine ilaçlı hormonal araçlar sağlık açısından tehlikelidir.

Kafa derisi üzerinde sivilce ile baş etmek kolay değildir – bazı durumlarda, antibiyotik tedavisi veya metronidazol randevusu gerekebilir. klorheksidin, sintomitsinovoy emülsiyon ve benzeri – anti-enflamatuar bileşeni, ve topikal merhem ile kullanılan araçlara – Aynı zamanda vurma ve enflamasyon, bağışıklık durumunun azaltılması dış kusur gidermek ile. Terapötik maskeleri salisilik alkole göre yapabilirsiniz.

Uyuza karşı geleneksel tıp

Geleneksel halk tıbbı, mantar enfeksiyonunun neden olduğu kafadaki yaraları temizlemeye yardımcı olacaktır.

Kafadaki yaraların nedenleri ve sonuçları

İltihaplanma süreci zayıf bir şekilde ifade edilirse, saçlar ilk önce okaliptüsün uçucu yağını bıraktıktan sonra düzenli olarak taranabilir.

Mantardan kurtulmaya ve kompresin sarımsı kabuklarını kırlangıç ​​otunun tentüründen çıkarmaya yardımcı olur. Haftada 300 gram taze ezilmiş bitki, karanlık bir yerde 0,5 litre votkada ısrar ediyor ve bir saat boyunca saçlarıyla örtülerek bir filmle örtülüyor.

Başka bir yol. Eşit oranlarda ezilmiş sarımsak pıhtı, ayçiçek yağı ve limon suyunu karıştırın, bir maske yapın – filmin altında baş en az bir saat olmalıdır.

Tüm maskelerden sonra, saçlar tıbbi bir şampuanla yıkanır ve su ve sirke ile yıkanır – 1 litre su için bir yemek kaşığı yemek sirkesi.

Akut doğanın cilt lezyonları için maske kullanmayın – apseler, ıslak ülserler ve şişmiş bölgelerin varlığında. Hastalık, vücut boyunca kafa derisinden yayılabilir.

Saç derisine bir kabuk, cildin iltihaplanmasına ve saç tomurcuğuna zarar verir – bir doktora danışmak için bir fırsat. Kendi kendine ilaç almayın, çünkü hastalığı “kronik bir formda” sürdürebilirsiniz!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 1

Adblock
detector