Kadın sağlığı

Kulağımda bir dalgalanma varsa ne yapmalıyım?

Boşalma ve dalgalanma, değişen şiddetli hastalıklara eşlik eden yaygın semptomlardır. Bu durum oldukça rahatsız edici ve büyük rahatsızlık yaratıyor.

Bu faktör işitme keskinliğinde bir azalmaya neden olur, irritabiliteye neden olur, uyku kalitesini etkiler ve bu da sağlığın bozulmasına ve daha ciddi patolojilere yol açar. Bu nedenle, sebebini bulmalısınız, çünkü nabzını kulaklarınızda sürekli olarak zonk duyuyorsunuz ve mümkünse ortadan kaldırın.

Kulakta pulsasyon nedeni

İşitme organında güçlü ve zayıf bir nabız, organın bir kısmının kronik veya bulaşıcı hastalıklar tarafından dış etkenler tarafından ihlaline neden olabilir.

Kulaklardaki pulsasyonların tedavisi, buna neden olan sebeplerin aydınlatılmasıyla başlar.

Kulaklarda gürültü var:

Kulağımda bir dalgalanma varsa ne yapmalıyım?
 • sülfür birikir ve işitsel geçit tıkandığında;
 • kulak iltihabı oluşur - orta kulak iltihabi bir hastalık - belirtileri olan iç kulak aparatı ve kulak zarı arkasındaki irin görünümünü akışının akışının ihlali;
 • eustachitis ile - kulak ve nazofarenks arasındaki geçişin iltihabı;
 • timpanik membranın iltihabı sırasında.

Kulakların tüm hastalıkları şişmeye neden olur, iç ve dış ortam arasında bir basınç düşüşü meydana gelir, bu da kulakların yığılmasına neden olur ve gürültü oluşur. Akustik sinyallerin elektriksel impulslara dönüşümü bozulur, seslerin algılanması kötüleşir.

Kulaklarda nabız atışı fiziksel aktivite ile ortaya çıkabilir ve hamilelik sırasında aşağıdaki hastalıkların bir belirtisidir.

Arteriyovenöz malformasyon

Kulaklardaki sesin sebebi kan damarlarının anormal bir pleksusudur, çünkü kılcal damarlardan gelen kan hemen damarlara girer.

Arteriyel hipertansiyon

Bu ani basınç düşüşleri, beynin damarlarının daralmasına, oksijen kaynağının bozulmasına ve hoş olmayan belirtilerin ortaya çıkmasına neden olur.

ateroskleroz

Kan damarlarının daraldığı bir hastalık, kan "içinden geçerek" karakteristik bir sese neden olur.

Nabızasyon hissinin başka nedenleri vardır:

 • servikal bölümün osteokondrozisi;
 • tiroid bezinin disfonksiyonu;
 • çeşitli türlerde hepatit;
 • miyoklonus - yumuşak damak ve orta kulağın spazmodik kasılmaları;
 • diabetes mellitus;
 • uyku eksikliği;
 • stresli koşullar.
Kulağımda bir dalgalanma varsa ne yapmalıyım?

Kulakta nabız atışının nedenlerine bağlı olarak, ek semptomlar ortaya çıkabilir: sıcaklık yükselir, işitme kötüleşir, sıvı veya pürülan akıntı, baş dönmesi, koordinasyon bozukluğu ve benzerleri kulak kanalından gelir. Klinik tablo, hasta yakınmalarına ve özel çalışmalara dayanarak genel semptomları dikkate alarak ortaya çıkar.

KBB ile doktorları baypas etmeye başlayınca, işitme organındaki inflamatuar süreçlerin yokluğunu veya varlığını teşhis eder.

O zaman bir veteriner, terapist, kardiyolog, nörolog ve diğer dar uzmanlara danışmanız gerekebilir.

Kesin nedeni ifşa etmeden ve ortadan kaldırmadan, kulakta pulsasyonun nasıl giderileceği ile baş etmek imkansızdır.

Tinnitusun eliminasyonu

Kulaktaki gürültüyü ortadan kaldırmak için sadece genel öneriler verilebilir. Sadece bir semptomun tedavisi - buna neden olan altta yatan neden ortadan kaldırılmadan - imkansızdır.

Hamilelik sırasında kulaklara atma - eğer basınç değişimlerinden kaynaklanıyorsa - yumuşak sakinleştiriciler yazınız: çay rezene, kediotu. Bir kez hamile ruhsal dengeyi yeniden sağlamaya ve Quator'un ilacı yardımıyla uykusuzluğu ortadan kaldırmaya yardımcı oldu, ama şimdi yeni araçlar var. Bu durumda tıbbi tavsiye olmaksızın, ilacı seçmek istenmeyen bir durumdur - fetüse zarar vermek mümkündür.

Eğer kulak kanalındaki ses, fiziksel efor veya ani kafa hareketleri sırasında ortaya çıkarsa, servikal osteokondrozun tedavisini veya kardiyovasküler sistemin bozulmasını düşünmek daha olasıdır. Bazen vücudun ve boynun hareket genişliğini sınırlamak, keskin bir şekilde bükmemek ve dönmemek, fiziksel efor sarfiyatını azaltmak ve hoş olmayan bir semptom ortadan kalkmak yeterlidir.

Ateroskleroz ve arteriyel hipertansiyon tedavisi, endokrin ve kardiyovasküler sistemin bozulması, osteokondroz ve hepatit uygun uzmanlar tarafından gerçekleştirilir.

Kulaklardaki dalgalanmayı gidermek için genel amaçlar:

 • Beynin kan dolaşımını ve kan dolaşımını iyileştiren nootropik ilaçlar;
 • tahrişi rahatlatan sakinleştiriciler;
 • uykusuzluk için ilaçlar;
 • antidepresanlar.

İlaçsız nasıl tedavi edilir?

Kulağımda bir dalgalanma varsa ne yapmalıyım?

Diyetin genel durumunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Genellikle yağlı gıdaların sayısının, diyette kolesterol içeren gıdaların azaltılması ve mümkünse sinir sisteminin aktivitesini harekete geçiren tatlı ve baharatlı çeşnilerden vazgeçilmesi tavsiye edilir.

Çalışma rejimini dengelemek ve dinlenmek, temiz havaya daha fazla zaman harcamak, fizik tedavi yaptırmak önerilmektedir - egzersizler, altta yatan hastalığı hesaba katarak seçilir.

Kulakta dalgalanma oluşması, işitsel sinirin işlevselliğinin ihlali ile ilişkiliyse, fizyoterapötik etkiler bağlanır: elektroforez, davul tamiri masajı, akustik masaj. Kulakta gürültüden kurtulmak bazı durumlarda işitme cihazının seçilmesine yardımcı olur. Cerrahi gerekli olabilir.

Hasta bilmeli - bu semptomun kurtulmak her zaman mümkün değildir. İşitsel sinirin bozulması veya timpanik membranın yırtılması, ateroskleroz ve arteriyovenöz malformasyonla, nabız atışı artar ve kalıcı bir karakter alır.

Bu durumda, benzer bir sesin sürekli olarak eşlik etmesi ve - sinir sisteminin bozulmasını önlemek için - kulaklarda gürültü ile yaşamanın alışkanlığını geliştirmek için önceden ayarlanması gerekir. Psikoterapistler, yeni bir devlete alışmanın ilk aşamasında, sessizlik içinde kalmamalarını tavsiye ediyorlar.

Eğer doğal sesler kaydederseniz - sörf sesi, yaprakların hışırtısı, kuşların şarkıları - o zaman onlar sadece nabzı azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda sağlıklı bir rüyaya girmenize de yardımcı olacaktır. Kafanın içindeki gürültüden ve açık pencereden duyulan sokak seslerinden uzaklaşır.

Bu ipuçları, rahatsızlık ile başa çıkmaya yardımcı olacaktır ve nabız atan kişiler, enflamatuar sürecin bir belirtisi veya tedavi edilebilen bir hastalıktır. Altta yatan hastalığı ortadan kaldırdıktan sonra, rahatsızlık hemen ortadan kalkmaz - bu yeterli zaman alır. Arteriyel hipertansiyon ve osteokondroz ile, kulaklardaki nabız, kronik süreçlerin en ufak bir alevlenme ile ortaya çıkar.

Sağlığınız ve sağlığınız için güçlü!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

13 − 12 =