Kulak arkasındaki adipozelerin nedenleri ve sonuçları | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Kulak arkasındaki adipozelerin nedenleri ve sonuçları

Aurikül çevresindeki deri bölümünün büyük bir kısmı yağ bezleri içerir, bunun sonucunda bu bölge özellikle adipoz oluşumuna yatkındır. Olası rahatsızlıklar arasında papillomlar, fibromlar, ateromlar ve lipomlar bulunur.

Kulak arkasındaki adipozelerin nedenleri ve sonuçları

Kulak bölgesinde oluşan yağ tümörleri yavaş büyür ve çoğu zaman malign değildir. Kulak loblarındaki zhirovikov'un aksine, sırt bölgesinde bulunan neoplazmların görünümü, yüz bölgesindeki benign tümörler arasında sadece% 0.2'dir. Kulağın arkasındaki ya da idrarın arkasındaki yardımcılar, bir kural olarak, cerrahi olarak çıkarılmayı gerektiren tedaviyi gerektirir.

Kulağınızda yağ varsa ve bu fenomenin karakteristik belirtilerini nasıl tanımanız gerekiyorsa ne yapmalısınız?

Kulakta bir wen oluşumu mekanizması

Kulağın arkasındaki yağ büyümesi sıklıkla bir ateromdur - içinde cildin bir kısmı, sebumdur. Bu olay, yüze, ense ve arka-arka bölgeye tabidir. Bildiğimiz gibi, cildimizde deri altı yağ üreten yağ bezleridir. Bu tabaka epidermisin kurumasını önler, cildi nemlendirir ve çevreyi olumsuz etkilerinden korur.

Yağ bezleri vücudumuzda düzensiz bir şekilde bulunur, vücudun alt kısmından kaçınır ve çoğunlukla baş, göğüs ve sırtta yoğunlaşır. En az miktarda yağ bezi, avuç içi ve ayaklardadır. Bezler, yağın özel kanallar yoluyla dışarı atılacak şekilde düzenlenir. Tıkanıklık durumunda, yağ yavaş yavaş karakteristik bir kavite oluşturarak birikebilir. Yani bir aterom var.

Kulağın arkasındaki Wen'in kulağının oluşma nedenleri

Aterom, bazı provoke faktörlerden önce gelir. Ayrıca, kişinin ateromu olan bir hasta aynı anda birkaç faktörü aynı anda gözlemleyebilir.

Yağlı neoplazmların oluşum nedenleri:

Kulak arkasındaki adipozelerin nedenleri ve sonuçları
 • yağ veya karbonhidrat metabolizmasında başarısızlık;
 • Cildin yağ içeriğinin artmasına genetik yatkınlık;
 • hormonal arka plan ve endokrin sistem hastalıklarının bozuklukları;
 • akne;
 • seboreik dermatit;
 • Sebasöz bezlerin bulaşıcı hastalıkları - genellikle piercing veya küpeler takarken enfeksiyon kaydedilir;
 • kulak arkası bölgesinin hipotermisi;
 • Hiperhidroz - artan terleme ile ilişkili bir hastalık;
 • diabetes mellitus;
 • perde arkası bölgesinde kafa travmaları ve doku hasarı
 • kalitesiz kişisel hijyen.

Nedeni faktörünün oluşturulması, adipositlerin tedavisinde önemli bir aşamadır.

Kulakta veya kulak arkasındaki ateromun belirtileri

Aterom, cildin yüzeyinin üzerinde, çapı 4.5 cm'ye kadar ulaşabilen yuvarlak bir oyuktur. Görünen zhirovichok çok küçük ise, hasta herhangi bir inflamatuar süreç fark etmez.

Tümör enfekte ise veya inflamatuar reaksiyonlar meydana gelirse, hasta aşağıdakileri gözlemleyebilir:

 • etkilenen bölgede ağrı;
 • cildin kızarıklığı;
 • yanma ve kaşıntı;
 • dalgalanma, boşluk oluşumunda sıvı varlığını gösteren bir semptomdur.

Ateromun duvarlarına ya da hasarlarına basmak, viskoz kütlenin iç kısmının cildin yüzeyinde kalmasına neden olur. Hoş olmayan bir kokusu ve beyaz rengi vardır. Ateromun, pürülan inflamasyon durumunda olması durumunda, bu sıvının yeşilimsi sarı bir rengi vardır.

Zhirovik kulağın arkasında neler olabilir, nasıl tedavi edilir?

Tedavi etmek için, pürülan aterom ve küçük bir zhirovichok, ancak bir enflamatuar reaksiyona sahip değildir.

Wen'den zamanında kurtulmazsa ne olur?

Kulak arkasındaki adipozelerin nedenleri ve sonuçları
 • inflamasyonun yokluğunda, neoplazm, bağ dokusunun yerini alarak, bu tür bir nodülün ömrünü uzatan, yavaş yavaş yoğunlaşır;
 • Bağ doku replasmanı ile pürülan iltihaplı süreçler müteakip iltihaplanma, kızarıklık ve ağrıya neden olur. Belli bir süre sonra, bu belirtiler kaybolur ve boşluk bir fibröz doku ile aşırı büyür. Çok nodül yaşam için vücutta kalacak;
 • Bir enflamatuar reaksiyon sırasında aterom duvarının yırtılması, karakteristik bir skarın daha sonra ciltte kalmasına neden olur;
 • Enfeksiyondan etkilenen küçük ateromların bile iç ve orta kulak için olumsuz sonuçları olabilir. Bu enfeksiyon derinleşme, yakın bölgelere ve organlara çarpma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, kulak memesi üzerinde bir wen tedavisinin yokluğunda, enfeksiyon, aurikülün ciddi deformasyonuna yol açabilir.

Yağlı neoplazmların tedavisi

Uygun ve zamanında tedavi ile lipoma veya aterom herhangi bir tehlike arz etmez. Kulakçık üzerinde, kulakların arkasında veya loblarda karakteristik formasyonunu tanıyarak, adipozu hemen tedavi etmek gerekir. Bu hastalıktan kurtulmak için seçenekler çok fazla değildir - çoğu zaman basit bir cerrahi işlemdir.

Doktorlar, deriyi lezyonda kesmek zorundadırlar, irin ve sebumu temizlerler. Daha modern yöntemler arasında, lazer veya radyo dalgası kaldırılması yaygındır.

Hastalığın önlenmesi, vücudun genel sağlığının korunmasını, cildin hijyenini ve metabolik süreçlerin normalleşmesini gözlemlemeyi içerir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 5 = 6