Kadın sağlığı

Papillomların giderilmesinde profesyonel ve halk yöntemleri

Yüzünde papillomlar - oldukça hoş olmayan bir fenomen, ama ses telleri ve iç organlarda lokalizasyonu kadar korkunç değil. Cildin yüzeyinde oluşan, rahatsızlık veren, ağrılı ve başkaları tarafından kozmetik bir kusur olarak algılanan.

Çoğu zaman, tümörler yüze, özellikle göz kapağında lokalize olurlar. Burnu, alnı, yanakları, çeneyi etkiler.

Papillom tehlikesi

Papillomların giderilmesinde profesyonel ve halk yöntemleri

Ciltteki bir yapının ortaya çıkması bir kişiye ciddi rahatsızlık verebilir ve göz bölgesindeki lokalizasyon oftalmik hastalıkları tehdit eder. Örneğin, üst göz kapağının yenilmesiyle, göz kırpma refleksi, göz küresinin mukoza zarının nemlendirilmesinin yanı sıra, görme ile ilgili sorunları da beraberinde getirmesi zorlaşabilir.

Genellikle, bu alandaki büyüme ev halkı tarafından enfekte olduktan sonra meydana gelir - enfekte bir kişinin elini sıkmak veya tırabzan taşınırken ve gözü ovuşturduktan sonra tutmak yeterlidir.

Halk ilaçları karşısında ortaya çıkan papilloma nasıl kurtulur?

Yüzün cildi çok hassastır, bir reçete seçerken dikkate alınmalıdır. Örneğin, patates ve aloe nispeten zararsızdır. Yanıklara neden olmazlar, ancak her zaman iyi bir sonuç garanti edemezler, bu nedenle uzun bir süre kullanılmaları gerekir.

Çok dikkatli bir şekilde kırlangıçotu özü kullanın, ancak bir yanık şeklinde cilt hasarı meydana gelebileceği için, göz kapağı ile sürülmesi tavsiye edilmez. İpliklerin etkinliği ile ilgili yaygın görüşlere rağmen, kullanımları kesinlikle yasaktır, çünkü yüzdeki hassas ciltler için çok travmatiktir. Büyümenin kaldırılmasının mümkün olan en düşük riskin eşlik ettiği klinikler hakkında unutmayın.

Yüzdeki papillom görünümünün nedenleri

Kusurun gelişimini tetikleyen faktör, önemli bir rol oynar, çünkü ileri tedavi yöntemi ona bağlıdır. Büyümenin lokalize olduğu yerde de önemlidir: vücut, yüz ve yüzyılda.

En yaygın neden, virüsün doğrudan bir taşıyıcıdan başka bir kişiyi ifade etmesidir. Ayrıca, çok sık olan bakım kötü (eksikliği) arka plan üzerinde gelişir, örneğin, bir kişinin tırnaklarını çiğneme, devamlı kaşıma gibi bir huy yaşadı sokak geldikten sonra ellerini yıkamak değildir.

Ne yazık ki, insanlar çoğu zaman, doktorların, üreme bıçakları ile çıkmalarını kesmeye ilişkin talimatlarını göz ardı ediyorlar. Böylece virüs daha da yayılır ve kanın genel enfeksiyonu oluşabilir.

Bir çok durumda, hastalığın vücuda girmesine katkıda bulunan ikincil nedenler de vardır:

  • Metabolik bozukluklar;
  • Sinir hataları;
  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması (sıklıkla siğiller yaşlılarda, ergenlerde, hamilelik döneminde ve sağlıksız olarak görülür).

Neoplazm neye benziyor?

Önemli bir nokta papillomu belirleme kabiliyetidir. Genellikle ten rengi, beyaz veya neredeyse renksiz olabilir - genç tümörleri ilgilendirir. Eskileri çoğunlukla gri veya koyu kahverengidir. Bazen soyulabilirler ve dokunularak cildin seviyesinin üzerinde yer alan engebeli ve pürüzlüdürler. Basıldığında ağrı ortaya çıkabilir - bu tümörden farklıdır.

Yüzünde oluşmuşlarsa papillomlar nasıl çıkarılır?

Evde, yukarıda belirtildiği gibi, birçok farklı tarifleri kullanabilirsiniz. Fakat başlangıçta uyarıcıları dışarıdan çıkarmak gerekir. İltihaptan kurtulun, sıvı sabunla yıkamanıza yardımcı olacak, ayrıca tıraşı sınırlandırmalı ve vücudu sert yünlü bezler ve havlularla ovmayın.

Papillomların giderilmesinde profesyonel ve halk yöntemleri

Alkol içeren çözümler kullanmayın, bir fikir olsa da, günde iki kez ovursanız, papilloma geçecektir. Bu yaklaşım hatalıdır, çünkü cilt kuru ve enfeksiyonlara daha duyarlı hale gelir.

Aloe. Bitkinin taze yapraklarının gerekli miktarı ince bir şekilde kesilir, bir bandaj veya yama üzerine konulur ve etkilenen bölgeye sabitlenir. Bandaj bütün gece boyunca bırakılır, sabahları çıkarılır ve yenisiyle değiştirilir. Prosedür gerektiğinde tekrarlanır.

Vishnevski'nin merhemi. İnce şekilli ince neoplazmalar bu ajan tarafından çıkarılabilir. Petrol jeli ile karıştırılır ve cilt tarafından işlenir. Ardından yaklaşık 30 dakika bekleyin. Prosedür 4 saatte bir tekrarlanır.

Soğan ve sarımsak. Bu iki doğal dezenfektan, virüse karşı mücadelede en basit ve en etkili yöntemdir. Her iki ürün de temizlenir ve ince bir rende üzerine sürülür. 1 ampulde 3 diş sarımsak alın. Ancak bu tarif aşırı derecede hassas ciltler için uygun değildir. Oluşan yulaf ezmesi doğrudan papilloma uygulanır ve bir bandajla sabitlenir. 50 dakika kadar tutun ve manipülasyonu günde 5 defaya kadar tekrarlayın.

Salisilik asit. Pamuklu ped veya çubukla nemlendirilir ve büyümenin ortaya çıktığı yere sabitlenir. Bu bandaj bütün gece için ayrılabilir.

Kahverengi renkteki küçük büyümelerin yeşil elma suyuyla yayılmasına izin verilir. Günde birkaç kez işlenmeleri gerekiyor. Yaklaşık 10 gün sonra, onlardan hiçbir iz kalmayacak.

Suyu kırlangıçotu veya solucan da küçük döküntüleri yağlamak için uygundur. Her ne kadar bu bitkiler zehirli olduğu için çok dikkatli olmak gerekli olsa da. Taze meyve suyu kullanmak daha iyidir.

Deniz tuzu ve turp kökü suyu. 1 çay kaşığı karıştırmak gereklidir. ince tuz ve 2 çay kaşığı. suyu. Elde edilen karışım 5 dakika boyunca siğil içine sürülür ve daha sonra yarım saat daha bırakılır. Malzemeleri sadece soğuk suyla durulayın. Bu şekilde, cilt günde 2 defa tedavi edilir.

Hidrojen peroksit. Çare cilt altı ve eski siğiller kurtulmak için kullanılır. Tamponu% 30'luk bir çözelti içinde nemlendirmek ve yüze tutturmak gerekir. 1 ila 3 saat arasında tutun. Günde 2 kez tekrarlayın.

Patates. Yumru kabuğu ile birlikte ovulması gerekiyor. Püre siğil uygulanır ve tamamen kuruyana kadar tutulur. Bandaj periyodik olarak değiştirilmelidir. Patatesleri peroksitle karıştırırsanız, sadece yüzünde değil, vücudun diğer kısımlarında da sünnetli siğillerden kurtulabilirsiniz;

Aloe, pancar, yaban turpu ya da keçi yağı suyu. Bu maddeler göz altında veya burun altında bulunan neoplazmların cildin çok hassas olduğu tedavi için uygundur. Yukarıdaki vasıtalardan herhangi biri tampona uygulanır ve 20 dakika boyunca uygulanır. Prosedür günde 4 defaya kadar tekrarlanır. Bu fonlar çocukluk döneminin büyümesinden kurtulmaya yardımcı olacak;

Yüzde ağrılı sivri papillomlar ortaya çıktığında domuz yağı ve sarımsak yardımcı olacaktır. Hem normal hem de pişmiş yağları alabilirsiniz. Malzemeler karıştırılır ve siğillere uygulanır. Bütün gün böyle bir kompres yapın, ancak bandaj 5-7 saatte bir değiştirilir.

Halk yöntemleri ile tedaviye başlamadan önce, bir immünolog ile danışmak gerekir. Enfeksiyöz siğiller, eczacılık ürünlerinin yardımıyla çok daha etkili bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Örneğin, bir doktor, hastalığa neden olan mantarları ve bakterileri öldürdüğü için, kandidiyazı tedavi etmek için bir merhem reçete edebilir. Spreyler bir çözelti ile yağlanabilirFerizol"Ya da lipit merhemleri.

Profesyonel yöntemlerle yüzünde meydana gelen papillomların çıkarılması

Halk tariflerinden çok daha etkili olan siğilleri ortadan kaldırmanın yolları vardır, çünkü bunlar kesinlikle her türlü büyüme üzerinde hareket ederler. Örneğin, viral papilloma kolayca azot ve saç ile siğil ile yakılabilir - bir lazer. Bu prosedürler oldukça erişilebilir ve kalıcı bir sonuç verir. Sadece bir seans ve kozmetik bir kusur sonsuza dek unutulabilir.

Bununla birlikte, siğiller, deri süreçleri - bir çeşit kökler altında - rahibin, papilloma veya folik tedaviyi tıraş ettikten sonra, tekrarlarlar. Bu durumda, genellikle çok daha büyük bir sayıda görünürler. Ancak bir lazerin yardımıyla, içsel büyümeleri bile ortadan kaldırmak mümkündür, bu nedenle nüks olmaz.

Ancak lazer tedavisinden sonra, diğer lekeler kalabilir - büyük lekeler veya yara izleri. Kriyoterapi sadece küçük alanlarda kullanılabilir.

önleme

Papillomların giderilmesinde profesyonel ve halk yöntemleri

Vücudun veya yüzün papilloma tedavisinde yer alan bir dizi önleyici tedbir vardır. Tedaviden sonra şişme meydana gelebilir, ancak üçüncü günde yaklaşık olarak devam eder.

Ancak tekrarlanan tedaviden kaçınmak için şu önerileri uygulayın:

  • Sivilce, yara, küf ve papillomları tarak ve yırmayın;
  • Düzenli hijyen;
  • Virüsün birincil semptomlarını tanımlamak ve yayılmasını önlemek için periyodik olarak dermatoloğu ziyaret edin;
  • Doğru beslenme. Bazen, özellikle genç kızlar ve yetişkin kadınlar için yararlı olan vitaminleri içmek gereklidir.

Papillomlar oldukça ciddi bir kozmetik problemdir, kurtulmak çok zordur, ancak yeterli tedavi ve önleyici tedbirlere uyum etkili bir sonuç sağlar.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 3 =