Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak? | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Sabah yüzünde şişlik – önlemek veya ortadan kaldırmak?

Yaşlandıkça, çoğunlukla, çoğunlukla ezici çoğunluğun çekiciliğimize eklemediği görünüşteki değişiklikleri gözlemliyoruz. Bunlar arasında yüzün şişlikleri vardır. Ve hemen bir gün önce alkol ile fırtınalı bir partiden sonra bir kaç kabarık uyanmak ... Ama bir kadının aynada her sabah düşünmek zaman bir kişinin boy yastık boyutuna karşılaştırılabilir zaman - endişeye neden yoktur.

İçmek için mi içmek için?

kabarık yüz görünümü büyük ölçüde bizim yaşam kalitesini düşürür: sabah patates kompres yaparak, durgunluk ile mücadele ve erken öğleden sonra daha verimli şeyler için zamanım yok neden özel iksirler ile cildi yağlamak gerekir.

Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak?

Tabii ki, yapmanız gereken ilk şey gıdalarınıza ve özellikle tüketilen sıvı miktarına dikkat etmektir. Sabah Eğer burun, patates biçimini alır, gözleri ve yüzünde pek fark edilebilir hale geldi, ama akşamları sen sıvının hemen her gün hızını içmek - bir sorun gibi, hayır.

Sadece diyetinizin düzeltilmesine dikkat etmeli ve geceleri içmeyi bırakmalısınız. Fakat eğer böyle bir bozukluk mantıksız görünüyorsa - bu, doktora gitmekten yana güçlü bir argümandır.

Başlamak için, şişmiş yüzün olası nesnel nedenleri için kalan seçeneklerin üzerine gidin. Belki de tuzlu bir balık yedin mi? Ya da annenin turşuları sadece bir kase ile sınırlamak için çok lezzetli oldu mu? Ve belki de, ziyaretinizin arifesinde, sıcak bir içecek şişesi olmadan sakinleşmek istemeyen sinirli kız arkadaşına baktı mı? Ya da sabahtan yatağa gittin, bir arkadaşla çay içtin mi?

Bu durumda, yüz dokularında durgunluk ile ilişkili hoş olmayan bir fenomen - bu kesinlikle doğal. Yaşlandıkça genç olmadığımızı ve bu nedenle, gürültülü şenliklerden sonra uyandırmayacağınız gerçeğine hazır olmalıyız. "Salatalık". Fakat eğer tüm şişmanlığınız daha derin nedenlere sahipse, tam olarak ne olabileceğini size söyleyeceğiz.

Yüz sabah neden yüzer?

Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak?

Yüzündeki kabarık fenomenlerin nedenlerinin hem yanlış diyette hem de günün rejiminde ve iç organların ciddi patolojilerinde olabileceğini anlamalısınız. Bu nedenle, uzun zamandır planlanmış bir tıbbi komisyona katılmadıysanız, şimdi denetleme terapistine şikayette bulunma ve aynı zamanda sesini duyurma zamanıdır.

Genetik olarak belirlenmiş olanlara örnek vermeyiz "Şişme" Gözlerin altında - bu, bir kural olarak, ortadan kaldırılmaz ve sadece yaş ile ilerler.

Ancak, yüzdeki ödem varlığında ciddi bir şaşkınlık yaşıyorsanız ve herhangi bir nesnel sebep ve bunların ortaya çıkma nedenlerini bulamıyorsanız, ilgili profil uzmanlarıyla iletişime geçtiğinizden emin olun. Ziyaret etmeniz gereken ilk doktorlar bir terapist, bir nefrolog ve bir kardiyolog. Sabah yüzünde şişlik nedenleri çeşitli faktörler olabileceğinden,

Sabahları neden şişlik görülür ve bu estetik kusurla ne yapılmalı? Tabii ki, ciddi bir iç problem asla bir semptomla sınırlı değildir. Bu nedenle, eğer ödemeniz iç organların patolojik çalışmasıyla ilişkili ise, hala bazı iç belirtiler fark etmelisiniz.

Bu bitişik semptomlara özellikle dikkat edilmelidir:

Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak?
 1. Nefes darlığı, özellikle en küçük fiziksel çabalarda ortaya çıkarsa. Bu durumda, her şey gerçekten çok ciddi olabilir, çünkü bu semptom kombinasyonu neredeyse her zaman kalp kası aktivitesinin ihlali anlamına gelir;
 2. Vücut ve yüzün siyanozları. Bu durumda, dolaşımın patolojileri ve bir bütün olarak kardiyovasküler sistem hakkında konuşuyoruz. Vasküler patolojilerin sağlık ve normal işleyiş açısından son derece tehlikeli olduğunu anlamalısınız. Bu nedenle, bir flebogogisti ve / veya bir vasküler cerrahı acilen ziyaret etmelisiniz;
 3. "Gözlerin altındaki torbalar." Eğer edemik fenomenler esas olarak alt göz kapağında yoğunlaşırsa ve gözlerin altında sürekli olarak yoğun görülürse "Silindirler", Muhtemelen probleminiz böbrek dokusunun işleyişi ile ilgilidir. Böbrekler, vücudunuza giren normal sıvı miktarının işlenmesinde, durgun fenomenlerin oluştuğu arka plana karşı koyamazlar. Bu durumda, tanı ölçütlerinin ve tedavinin seçiminde yardımcı olmak için en kısa zamanda nefroloğa başvurulması tavsiye edilir.

Bazen yüzün şişmesi daha ilkel faktörlerin bir sonucudur:

Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak?
 • Mantıksız beslenme ve gıda ile vücuda giren besinlerin (vitaminler, mineraller, mikro ve makro-amino asitler ve diğer besin) eksikliği;
 • Aşırı miktarda bol içecek (günde 3 litreden fazla tüketilen sıvı);
 • Uyku ve uyku bozuklukları (uykusuzluk, parasomnia, vb) eksikliği;
 • Vitaminlerin vücuttaki eksikliği (özellikle B grubu vitaminler);
 • Yanlış yemek planı: aperatifler "Hareket halinde", Aşırı beslenme, kuru yem, çiğ beslenme, sıkı bir diyete bağlılık;
 • Vejetaryen yiyecek sistemi (bu durumda sözde) "Proteinsiz ödem");
 • Yatmadan hemen önce bol bol suppers.

Şişlik ile birlikte, yüzünüz kızarır ya da lekelenirse ve cilt kaşıntı yaparsa - bu ölümcül olabilecek alerjik bir reaksiyondur! Bu durumda, alerjologların ve immünologların, tahriş edici maddeyi hızlı ve hızlı bir şekilde tanıması ve bununla herhangi bir temasın dışında kalması önemlidir. Birçok alerji vakasının, rezil Quinck'un ödemi (anjioödem) ile bittiğini unutmayın. Ve alerjik reaksiyon ilaç almakla ilişkili ise, anafilaktik şok muhtemeldir.

Yüzün neden şiştiğini bulduk ve nedenleri analiz etmede ve bu dışsal bozukluğu ortadan kaldırmada yeterli önlemleri almanızı umuyoruz. Ama bundan nasıl kurtulacağız şimdi?

Yüzün ödemi ile etkin mücadele

Ya yüzüm sabah şiştiyse?

Zamana göre kanıtlanmış bazı popüler yemek tariflerinden yararlanacaksınız:

Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak?
 • Fitoterapötik infüzyonlar ve et suları (nane, melissa, kekik, ıhlamur) ile yıkama bu amaçlar için en iyisidir. Yüzün bir damar ağı (diğer adıyla telenjiyektazi ve rosacea) yoksa, sonuç sıvı buz yapmak ve her sabah yüzünü sildi olabilir;
 • Yeşil çay ile maske. Bunu yapmak için, serin bir peçete karşısında bir kompres uygulayın ve üstüne çay yaprakları yerleştirin;
 • şişme göz kapaklarının üzerine çoğunlukla düşerse, bunu deneyin: Bir rende üzerinde ham patates rendeleyin, tülbent içine koyun ve bir kompres olarak göz kapakları için de geçerlidir. Yüzüne 10-15 dakika ıslatın, sonra yıkaya gidin. Eğer aceleniz varsa, göz kapaklarınıza ince patates plakaları takın ve kendi işinizi yapın - kahvaltı yapın, sabah kahvesi iç, işe hazır olun. Ancak, meyve suyu vermek için patates yataklarını sürekli değiştirmek arzu edilir.

Şişmiş bir yüzden nasıl kurtulur, ama küresel anlamda?

 1. Sofra tuzu tüketimini normal yetişkinin sınırlarına kadar sınırlayın (örn. Doğal ürünlerdeki tuz içeriğini dikkate alarak 9-13 g);
 2. Tüketilen sıvı miktarını takip edin;
 3. Diyetinizi çeşitlendirmek gerçekten yararlı ve besleyici besinler;
 4. Multivitamin kompleksleri (tercihen bir doktor tarafından belirtildiği gibi);
 5. Günlük ve dinlenme zamanınızı normalleştirin;
 6. Çok tuzlu, keskin ve baharatlı yemeklerle taşınmayın;
 7. Doktoru karmaşık semptomlarla görme;
 8. Alkolü kategorik olarak reddedin veya tüketimini minimum düzeye indirin.
Sabah yüzünde şişlik - önlemek veya ortadan kaldırmak?

Yüzünüz şişmiş, kırmızı ve kaşıntılıysa, muhtemelen alerjiniz var demektir.

Hareketlerinizin kronolojisini (bir gece önce ne yediniz, yeni ilaçlar aldınız, hayvanlarla temas kurunuz, vb.) Ve alerjeni ortadan kaldırmaya çalışın!

Uyaranın tam kaynağını belirlemek için ilgili uzman uzmanları ziyaret ettiğinizden emin olun.

Günün zamanından bağımsız olarak sağlıklı ve güzel olun!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 2