Soğuk algınlığı, patateslerin solunması ve ARVI'nın ilk belirtileri ile tedavi edilir. | pangudownloads.com
Kadın sağlığı

Soğuk algınlığı, patateslerin solunması ve ARVI’nın ilk belirtileri ile tedavi edilir.

Muhtemelen, çocukluktan gelen birçok insan soğuk bir annenin veya büyükannenin ilk görünüşünde onları patateslerin üzerinde nefes almaya zorladı. Bu prosedürle, soğuktan kurtulmayı başardım. Kuru öksürük derin bir şekilde büyüdüyse ve balgam gitmediyse, inhalasyon sadece bir kurtuluş haline geldi.

İlk bakışta, prosedürde karmaşık bir şey yoktur. Ama bu öyle değil, doğru şekilde yapılması çok önemlidir, aksi takdirde sağlığa zarar verebilirsin. O zaman patates ile inhalasyonun nasıl yapılacağı hakkında konuşalım.

Patateslerin solunması: tavsiye ve tavsiye

Alternatif tıp, patateslerin solunması ile öksürük veya burun akıntısı tedavisi sunar. Bir sebzenin buharını solumak, bir kişi hava yollarını iyice ısıtır, ki bu da vücuttaki iltihaplanma sürecini bastırmaya yardımcı olur.

Soğuk algınlığı, patateslerin solunması ve ARVI'nın ilk belirtileri ile tedavi edilir.

İşlemden hemen sonra, hastanın durumunda bir iyileşme görebilirsiniz: boğaz daha az terleme ve öksürük de azalmaktadır.

Vücut üzerinde böyle olumlu bir etki elde etmek için, patateslerin soğuk ve öksürük ile teneffüs edilmesi kurallarını bilmek çok önemlidir. Tüm tavsiyeleri doğru bir şekilde takip ederek, prosedürden harika bir sonuç almak mümkün olacaktır.

Öneriler aşağıdaki gibidir:

Soğuk algınlığı, patateslerin solunması ve ARVI'nın ilk belirtileri ile tedavi edilir.
 • Prosedürü uygulamak için aynı büyüklükteki sebzelere ihtiyaç duyulacak, eşit bir süre pişirilmeleri gerekmektedir. Ham veya haşlanmış kök ürününün tedavisinde uygun değildir. Solunum için orta veya küçük boyutlu patatesleri seçmek için idealdir, çok büyük meyveler uymaz;
 • Patateslerin soğuk ve öksürük ile teneffüs edilmesi battaniyenin altından yapılır, bu yüzden sizin “Ev” Soğuk hava akıntısı, ve ayrıca aşırı dikkatli, sıcak patates buharını solumak;
 • Prosedür için bir battaniye seçmek için sorumlu bir şekilde yaklaşılmalıdır. Alerjik reaksiyonlara eğilimli olan insanlar, yünden battaniyelerin kullanımını bırakmanız gerekir. Böyle bir durumda, sentetik bir battaniyenin kullanılması daha mantıklıdır. “Paketi” Pamuklu veya patiskadan yapılmış nevresim. Prosedürün iyi olması için, kalın ve sıcak bir pelerin alın;
 • Tüm manipülasyonlar yatakta en iyi şekilde harmanlanır, kendinize bir battaniye atılır. Patatesli bir konteynır kurmak önemlidir.

Teneffüs etmek için önceden hazırlanın: battaniye ile bir yatak yapın, kendinize bir mendil ile doldurun, kendinize uygun bir battaniyeye sahip bir tencereye hazır olun. Tedavi prosedüründen önce kızlar saçlarını bağlamalıdır.

Aşırı dikkatle, yüksek ve düşük tansiyonu olan kişiler için ve diğer dolaşım problemleri olan kişiler için inhalasyon yapmanız gerektiğini söylemelisiniz. Ek olarak, vücut sıcaklığının artmasıyla, hava yolunun ısınması yasaktır.

Düzgün nefes alıyoruz

Yani, prosedür için gerekli her şey hazırlanırsa, tedaviye başlayabilirsiniz.

Tedavinin başarılı olması ve olumlu etkisinin görülmesi için, birkaç kuralın ezberlenmesi gerekir:

Soğuk algınlığı, patateslerin solunması ve ARVI'nın ilk belirtileri ile tedavi edilir.
 • Derin nefes alamıyor, kısa ve hızlı inhalasyon yapıyorsunuz;
 • Buharda keskin hareketlerle nefes almayın;
 • Burun atılırsa, sıcak buharların solunması, her burun deliğine dönüşümlü olarak ihtiyaç duyar;
 • Bir kerede birden fazla rahatsızlığı varsa: Boğazda iktidar, burun tıkanır ve öksürük gözlenirse, aşağıdaki gibi ilerlemek gerekir. Burun 2-3 nefes üretin ve sonra ağızdan bir ekshalasyon yapın. Bundan sonra, tüm eylemleri tekrarlayın, ama tersine sırayla: ağızdan nefes alın ve bir burun ile nefes verin.

Patates ve soda ile inhalasyon uygularız

Bitkisel buharlar solunum yolunu mükemmel bir şekilde ısıtır, böylece bir balgam çekilmesini tetikler. Bu madde, akciğerlerde enfeksiyonun yayılmasını tetikleyebilen çok sayıda bakteri içerir. Bunu önlemek için, çeşitli uçucu yağların ilavesi ile prosedürün uygulanması tavsiye edilir: okaliptüs, karanfil, sandal ağacı, vb. Bir çeşit antibakteriyel katkı maddesi olacaktır.

Uçucu yağları sevmeyenler, patates ve soda ile solumayı tavsiye edebilir.

Bir ısınma yapmak için şunu yapın:

Soğuk algınlığı, patateslerin solunması ve ARVI'nın ilk belirtileri ile tedavi edilir.
 • Yaklaşık aynı boyutta ve yıkama 8-10 patates alın;
 • Suyu pişene kadar suda kaynatın, sıvıyı boşaltın ve sebzeleri büyük parçalara ayırın;
 • Bir tencereye 2 yemek kaşığı koyun. l. sodalı;
 • İki havlu al. Biri, kapları patatesle, yani yanmayacak şekilde, diğer baş ve omuzları;
 • Tavaya yaslanın, mesafeyi kendiniz seçin, böylece buharları rahatça soluyabilirsiniz. 5-7 dakika boyunca prosedürü gerçekleştirin.

Çok sık bebekler ile kadınlar ilgileniyor: “Hamilelik sırasında patates ile inhalasyon yapmak mümkün mü?”. Patateste ısınma yasağı yoktur. Ama unutmayın ki buharını solunduğunda sağlığınızı izleyin.

Kötü hissederseniz, baş dönmesi, mide bulantısı, halsizlik vb. Olacaktır, sonra tüm manipülasyonlar durdurulmalıdır. Ve genel olarak, hamilelik sırasında, tüm tıbbi eylemler sizi izleyen doktorla tartışılmalı ve amatör performansa katılmamalıdır. Hem siz hem de gelecekteki bebeğiniz için lamine edilebilir bir son olabilir.

Hepsi bu kadar! Artık bir patates buharını nasıl düzgün bir şekilde soluduğunuzu biliyorsunuz. İşlemi akıllıca yapın ve hastalanmayın. İyi şanslar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

81 − 78 =

Adblock
detector