Aké je použitie ricínového oleja na riasy? | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Aké je použitie ricínového oleja na riasy?

Ricínový olej je vyrobený z veľmi jedovatých rastlín – ricínový olej obyčajný. Hlavnou účinnou látkou v nej je kyselina ricínolejová. Vlastnosti kyseliny vysvetľujú priaznivý účinok ricínového oleja. 

Na stlačenie 2 sa používajú metódy: lisovanie za studena a horúce. V odpadoch zostávajú všetky toxické zložky a užitočné tie prechádzajú do oleja. Ričinový olej na riasy sa získava pomocou lisovania za studena.

Čo je užitočné pre ricínový olej?

Rozsah užitočných vlastností tohto produktu je pomerne široký.

Jej činnosť je zameraná na riešenie nasledujúcich problémov:

Aké je použitie ricínového oleja na riasy?
 • Používa sa proti zápche a intoxikácii;
 • podporuje regeneráciu povrchu kože;
 • obnovuje lymfodrenáž;
 • má antibakteriálne, protizápalové a antivírusové vlastnosti;
 • zmäkčuje mozoly a bradavice.

V kozmetike sa tento produkt používa na dosiahnutie týchto cieľov:

 • na posilnenie a rast rias;
 • zlepšovanie kvality pokožky;
 • zníženie jemných vrások;
 • obnovenie štruktúry vlasov.

Kontraindikácie na použitie zahŕňajú: tehotenstvo a individuálnu neznášanlivosť. Ale aj počas tehotenstva sa môžete postarať o riasy s ricínovým olejom.

Použitie ricínového oleja bolo testované po mnoho generácií.

Posilňujú riasy s ricínovým olejom

Ako riediť mihalnice s ricínovým olejom?

Make-up predtým, než sa postup vyžaduje na umývanie. Prsty na oči, aby sa dotkli opäť nestojí za to, je lepšie použiť bavlnený tampón.

Nie celá ciliárna zóna je namazaná, ale iba uprostred rias a vrcholov očných viečok – dolná a horná časť. Na vnútornej strane oka sa liek neaplikuje – ak sa dostane na očné telo, môže spôsobiť zápal a pri pravidelnej liečbe aj konjunktivitída. Liečebný kurz – nie viac ako mesiac. Potom musíte urobiť prestávku po dobu 2 týždňov a môžete to zopakovať.

Najjednoduchší spôsob, ako posilniť riasy s ricínovým olejom, je aplikovať ju v čistej forme bez prísad. V tomto prípade sa činidlo pretreje pozdĺž línie rastu chĺpkov. Ak to nemôžete urobiť denne, stačí vykonať obnovu 3 krát za 10 dní. Výsledok bude vizuálne viditeľný po 2-3 týždňoch.

Ak chcete byť efektívnejšie zaobchádzaní, môžete vytvoriť špeciálne masky. Miešateľné: olej, vazelína, peruánsky balzam. Podiel: 8 g vazelíny a 5 g ricínového oleja a balzamu. Ak nevážeme nič, musíte merať 5 kvapiek oleja, rovnaké množstvo balzamu a trochu viac vazelíny. Použite problémovú oblasť dvakrát denne.

V prípade silného riedenia rias je potrebné alternatívne použiť olej v čistej forme so špeciálnymi maskami na urýchlenie rastu chĺpkov. Olejová zmes sa nanáša cez noc, masky od rána do 15 -20 minút.

Maskovacie recepty z ricínového oleja

Môžete použiť jednu z nasledujúcich masiek:

Aké je použitie ricínového oleja na riasy?
 • Ako základ sa používa ricínový olej. Je potrebné, aby viac ako ostatné komponenty – každý oddelene – dvakrát. Zvyšok oleja pre tento produkt: mandľové, levanduľové, pšeničné klíčky;
 • Kombinujte ricínový olej s aloe šťavou, pomery 3/1;
 • Zmes ricínového oleja s čerstvým broskyňovým džúsom – proporcie sú tiež 3/1.

Olejové zmesi sa umyjú teplou vodou, bez mydla a tlaku, s veľmi opatrným pohybom. Cilia potom musia hrebeň, aby sa nelepili.

Masážne účinky na očné viečka sú mimoriadne užitočné. Urýchľujú metabolické procesy v bunkách, prispievajú k regenerácii svalovej sliznice. Liečba rias s ricínovým olejom sa môže vykonávať pomocou masáže.

Je potrebné prijať špeciálny kefák na česanie chĺpkov tejto zóny – ak neexistuje, dôkladne očistite kefu starého kostra. Potom sa kefka navlhčí v oleji a jemne prechádza cez viečko pozdĺž ciliárnej línie pozdĺž rastu chĺpkov. Celý postup trvá 6 minút – 3 pre každé oko.

Nečistite kefu v ricínovom oleji – môžete zraniť oko nadbytočným olejom. Kvapky oleja na kefke stačia. Aplikácia ricínového oleja na riasy je potrebná pravidelne, až potom je možné vidieť výsledok. Postup je absolútne neškodný.

Domáca kozmetika z ricínového oleja

Starostlivosť s ricínovým olejom pomôže nielen získať bujné riasy, ale aj obnoviť štruktúru vlasov, zlepšiť stav kože.

Ak vypadnú vlasy, krehké, tenké, vyzerajú nepríjemne kvôli lupinám, potom pomôžu nasledujúce domáce lieky:

 • Castor zmiešaný s vodkou v rovnakom množstve, aplikovaný v noci. Jednoduché a lacné. Postačí nápravu dvakrát týždenne;
 • Veľmi účinná a účinná maska: 2 časti ricínového oleja – 1 rybí olej. Majte na hlave celú noc.

Tí, ktorí túto metódu používajú, sa odporúčajú, aby ju uplatňovali od soboty do nedele. Dokonca aj keď dôkladne umyte hlavu šampónom, vôňa zmizne až po 24 hodinách. Pre niektorých sa môže zdať vzdorné.

Osobitným prínosom ricínového oleja na riasy a vlasy je to, že nielen urýchľuje rast, ale aj obnovuje štruktúru.

Aké je použitie ricínového oleja na riasy?

Maska na vlasy: pol šálky jogurtu pridať 5 kvapiek ricínového oleja, votrite do pokožky hlavy a aplikujte po celej dĺžke vlasov. Vypláchnite výrobok za hodinu.

Prestať vädnúcej pleť pomôže zamaskovať nasledujúce zloženie: 1 zemiaková kaša, 1 lyžica mlieka a ricínový olej, vaječný žĺtok.

Pre pokožku akéhokoľvek druhu, vaječná maska ​​žĺtka, v ktorej sa pridá 10 kvapiek ricínového oleja.

Masky sa aplikujú v 2-3 vrstvách, držia sa asi 15 minút, opláchnite ich teplou vodou a po nich nenechávajte výživný krém. Ak je pokožka veľmi suchá, môžete použiť mäkký tonik.

Ak je pokožka suchá, je lepšie nepoužívať výrobok v čistej forme. Ako už bolo uvedené, má antibakteriálne a hojivé vlastnosti a to znamená, že vysušuje povrch pokožky. Pridávajú sa prísady do zmesi na zníženie tejto schopnosti.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 1

Adblock
detector