Ako liečiť rôzne formy NNC? | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Ako liečiť rôzne formy NNC?

Skratka "UC" znamená ochorení, ako je napríklad ulcerózna kolitída - patológia tráviaceho traktu, ktorá je sprevádzaná závažnými symptómami: gastrointestinálne krvácanie, horúčka, strata hmotnosti, bolesti. Ak dôjde k predčasnému začatiu liečby alebo k jeho neprítomnosti, ochorenie sa stáva neprekonateľnou chronickou formou.

Najčastejšie komplikácie sú rakovina hrubého čreva a prasknutie črevných stien. NNC preberá chirurgickú liečbu v prípade život ohrozujúcich stavov, ale ako celok sa používajú liečivé prípravky a ľudové lieky.

Príčiny tejto choroby

Je stále nemožné presne stanoviť, čo viedlo k patológii, ale boli identifikované provokujúce faktory.

Posledne uvedené zahŕňajú:

Ako liečiť rôzne formy NNC?
 • Riziko rozvoja sa zvyšuje, ak je NJAK v blízkych príbuzných;
 • infekcie;
 • Porušenie imunitného systému;
 • Choroby tráviaceho traktu;
 • Emocionálna nestabilita, neuropsychologické charakteristiky.

Patológia ovplyvňuje konečník a postupne sa rozširuje na zdravé tkanivá. Sliznica a submukózna vrstva sú ovplyvnené, vredy sa tvoria na vnútornom povrchu orgánu.

Lekári hovoria, že nervový systém prispieva k progresii ochorenia, takže existujú rôzne príznaky pre NNC a liečba je zameraná na ich úľavu vrátane obnovenia psychologickej rovnováhy.

Etapy a formy nešpecifickej ulceratívnej kolitídy

Existujú tri štádiá patológie: akútne - príznaky a príznaky vzniknúť po prvýkrát; chronická; recidivujúca - exacerbácia po dočasnom zlepšení zdravia.

Podľa závažnosti prúdu je NJC klasifikovaný na ľahké, stredné a ťažké. S ľahkým prietokom pohody, hnačkou - nie viac ako 5 krát denne, môžu byť škvrny krvi. V ťažkých podmienkach má pacient horúčku, stoličku až 8-krát denne, v nej je zmes hlienu, krvi, hnisu. V druhom prípade sa liečba vykonáva iba v nemocnici.

NNC: liečba prírodnými ľudskými prostriedkami

Na zníženie závažnosti symptómov pomáha správne zvolený priebeh fytoterapie. Niekedy je táto metóda jedinou účinnou metódou, keď sú lieky bezmocné, a je príliš skoro na to, aby sa uchýlili k chirurgii.

Aké bylinky sa používajú v NUK

Ako liečiť rôzne formy NNC?

Najprv rastliny pripravujú infúzie. Mala by mať mierny, hojivý účinok na rany, zastaviť krvácanie, zahaliť hrubé a konečník.

Byliny používané na liečbu tejto choroby majú všetky tieto vlastnosti.

Infúzie z nich obnovujú rovnováhu medzi vodou a solom a vyrovnávajú stratu kvapaliny.

S NNC sa používajú tieto bylinky a rastlinné zložky:

Ako liečiť rôzne formy NNC?
 • Listy ríbezle, maliny a jahody priaznivo ovplyvňujú pečeň a pomáhajú bojovať proti chorobe;
 • Sušené čučoriedky čistia črevá a zúčastňujú sa boja proti rakovinovým bunkám;
 • Nettle odstraňuje zápal, zlepšuje proces zrážania krvi, čistí črevá z hnilobných látok;
 • Peppermint sa používa ako sedatívum, ale takéto drogy môžu odstrániť hnačku, zápal, kŕče a tiež majú antibakteriálne účinky;
 • Harmanček odstraňuje kŕč, má antimikrobiálny a antibakteriálny účinok;
 • Rastlina sa používa proti hnačke, má baktericídne vlastnosti, je schopná očistiť črevá od škodlivých mikroorganizmov;
 • Snyt eliminuje zápal, bolestivý syndróm, zápchu, má liečivé vlastnosti;
 • Cinquefoil sa používa proti hnačke a tiež má účinok na hojenie rán;
 • Kôra z granátového jablka odstraňuje zápal, pomáha bojovať proti mikróbom, zastavuje hnačku;
 • Pelyň vyčistí črevá, čo je veľmi dôležité pri liečbe NNC;
 • Čistota, podobne ako máta, má sedatívny účinok, bojuje proti škodlivým mikróbom, zastavuje zápaly, urýchľuje hojenie vredov;
 • Ľubovník bodkovaný má protizápalový účinok, eliminuje hnisavé nečistoty v stolici, zlepšuje motilitu čriev.

Uvedené rastliny sa môžu používať jednotlivo a spoločne. Pri príprave týchto rastlín sa rastliny odoberajú v rovnakých pomeroch. Pri odvaroch a infúziách niekedy pridáva glycerín.

Liečba chronickej formy s ľudskými prostriedkami

NNC môže byť sprevádzaná zápchou a hnačkou, takže pri výbere terapie je potrebné brať do úvahy tieto faktory.

Ako liečiť rôzne formy NNC?

V prípade, že pacient má hnačku, poplatky by mali zahŕňať zariadenia s upevňovacie vlastnosti, napríklad, prípravu infúzie rebríček, harmanček, žihľava, Hypericum, šípkou (5: 1: 1: 1: 1).

Vďaka tomu bude mať kolekcia silný antibakteriálny účinok, môže zastaviť hnačku, krvácať a eliminovať úpadok.

Po varení vo vodnom kúpeli (polievková lyžica na pohár vody), náprava trvá niekoľko hodín alebo celú noc. Vypite si to pred jedlom. Stojí za zmienku, že akýkoľvek nový prostriedok, ktorý sa predtým nepoužil, môže vyvolať alergickú reakciu, takže nemôžete trvať aj prirodzené bez konzultácie s lekárom.

Ak osoba trpí zápchu, potom musíte použiť poplatky, ktoré obsahujú bylinky s preháňacím účinkom. Napríklad vyrábajú infúzie z whisky, harmančeka, žihľavy, mäty, koreňa valeriánov a čučoriedok.

Liečba akútnych akútnych ľudových liekov

Osvedčený silný zelený čaj, o ktorom je známe, že má silný antimikrobiálny účinok.

Ako liečiť rôzne formy NNC?

Používa sa však iba čaj veľkého listu. Aj harmanček pomôže, z ktorého je pripravená najmenej silná infúzia (4 lyžice na pohár vody).

Zložky sa zmiešajú a zahrievajú vo vodnom kúpeli 30 minút, prefiltrujú sa. Po naplnení infúzie s heřmákom potrebujete 100 ml po jedle.

S exacerbáciou sprevádzanou hnačkou pomôže ľubovník bodkovaný, ale infúzia nie je silná. Pitie ľubovníka bodkovaného vyžaduje 3/3 pohára trikrát denne pred jedlom.

Liečba NNC v prípade relapsu

Liečba je spravidla založená na príjme bylinných infúzií, ktoré môžu zlepšiť krvný obeh a urýchliť hojenie vredov v črevnej sliznici. Odporúča sa používať infúziu na základe žihľavy, ľubovníka bodkovaného, ​​horského pepře, pretože zlepšuje koagulačnú schopnosť krvi. Uvedené rastliny je potrebné pridať k ďalším poplatkom.

Prokríza s olejom z rakytníka sa tiež ukázala ako účinná. Táto látka aktivuje proces regenerácie buniek, podporuje rýchle hojenie vredov. Pre tento postup potrebujete malú hrušku a 50 ml oleja. Zadajte klystír v noci, v polohe náchylnosti. Je užitočné vziať lieky do vnútra (1 lyžicu ráno na prázdny žalúdok).

Nyuk: je homeopatia možná?

Ako liečiť rôzne formy NNC?

Po prvé, musíte sa obrátiť na skúseného homeopatického lekára. Iba kvalifikovaný špecialista správne vyberie prostriedky. Berú do úvahy jednotlivé charakteristiky tela, závažnosť a stupeň ochorenia.

Na základe získaných výsledkov je vybraná liečba homeopatiou, ktorej priebeh začína zvyčajne fytoterapiou a je ďalej doplnený o akupunktúru a masáž.

Liečba NNC Bolotovom a Naumovom

Ľudia trpiaci touto chorobou pravdepodobne počuli o týchto vedcoch. Výsledky ich štúdií ukázali, že príčinou patológie je abnormálna činnosť svalového ventilu nazvaného pylori, ktorý oddeľuje žalúdok od dvanástnika.

Ak to funguje zle (nízka kontraktilita), potom sa dlho nezatvára, v dôsledku čoho sa zmieša mikroflóra žalúdka a čriev, čo vedie k patologickým stavom gastrointestinálneho traktu.

Ak chcete obnoviť právnu spôsobilosť, môžete použiť odporúčania pre spoločnosť Naumov:

 • Po pol hodine po jedle nasávať obyčajnú soľ;
 • Vstup do menu vyliečenej zo zeleniny v chronickej forme patológie;
 • Do stravy sa postupne zavádzajú tieto výrobky: mäso, ryby, huby, nakladaná zelenina, kefír, tvaroh;
 • Po hodine a pol po jedle piť infúziu pelyňa;
 • Použite kvas na srvátke s prídavkom celandínu (lyžica každé 2 hodiny).
Ako liečiť rôzne formy NNC?

Stojí za zmienku, že v liečbe takejto choroby je NJC niečo nové. Toto sa týka liekov. Je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti, vedci povedie novú generáciu nástrojov analógy infliximab - golimumabu a Adalimumab, zvláštna forma kortikosteroidy, ktoré sú bezpečnejšie a efektívnejšie.

Ak komplikuje napríklad perforáciu čreva, núdzové chirurgia intervencie.

Približne 10% prípadov NNC vedie k úmrtiu, preto by ste mali pravidelne navštevovať lekárov, robiť testy a vykonávať výskum, prísne dodržiavať pokyny odborníkov.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

1 + 4 =