Ako môžete otestovať pľúca? | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Ako môžete otestovať pľúca?

Často sa naše ochorenia prejavujú výskytom už neprítomných symptómov. Čo treba urobiť ako prvé, ak sa pľúca začali "plavat"? Zvyčajne všetko začína fluorografiou a hlienom z pľúc.

Ako môžete okrem fluorografie skontrolovať pľúca?

Ako môžete otestovať pľúca?

V procese diagnostiky sa môže použiť CT scan - CT scan, ktorý ukáže rezanie pľúc. Obrázok sa ukazuje ako bezfarebný, ale skúsený lekár môže ľahko určiť prítomnosť patológie, napríklad onkológiu. Výsledok možno očakávať po pol hodine po ukončení procedúry. Postup CT je úplne bezpečný. V priebehu takého veľmi malého množstva rádioaktívnych lúčov, ktoré nemôžu žiadnym spôsobom ovplyvniť pacienta alebo personál. Odporúča sa, aby sa nejedol 4 hodiny pred testom.

Špirálový rez CT má tiež užitočné vlastnosti. Procedúra spočíva v presune špeciálneho zariadenia okolo tela pacienta. Táto jednotka skenuje vnútorné orgány a vytvára viac ako 100 snímok. V priebehu takejto diagnostiky možno detegovať aj tie najmenšie nádorové útvary. Tento postup trvá asi štvrtinu hodiny.

Lekár môže tiež potrebovať preskúmať vnútorný povrch pľúc. V tomto prípade je potrebná biopsia. Ten sa spravidla uskutočňuje pri lokálnej anestézii, ale môže sa použiť celková anestézia. Na zhromažďovanie materiálu sa používa pružná alebo tuhá rúrka. Ak chcete zistiť, či je potrebná biopsia, časť získaná po tomografii vám pomôže.

Pred biopsií niekoľko hodín by ste nemali jesť a piť vodu. Predtým sa človek dostal sedatívneho účinku, aby mohol relaxovať. Je tiež potrebné užívať liek, ktorý znižuje sekréciu slín.

Po úprave sedativa sa anestetikum postrieka (v prípade lokálnej anestézie). Potom sa do nosa alebo do úst vpichne bronchoskop. Počas postupu môžete súčasne sledovať orgány a fotografovať prípadné patologické príznaky.

Postup netrvá dlho. Potom, čo sa neodporúča jesť jedlo, aspoň kým nezmizne účinok anestetika. Niekoľko dní môže byť osoba znepokojená nepríjemnými pocitmi, ale prechádzajú samy.

Ako môžem otestovať pľúca doma?

Jednou z najčastejších chorôb je CHOCHP - chronická obštrukčná choroba pľúc. Táto patológia je kombináciou emfyzému a obštrukčnej bronchitídy v chronickej forme. Vznikajú kvôli fajčeniu a poškodeniu dýchacieho systému dráždivými látkami. CHOCHP spôsobuje schopnosť pľúc postupne inhalovať kyslík.

Keď sa v pľúcach vyvinie podobná patológia, príznaky sú pomalé a často ťažko rozpoznateľné. CHOPN je progresívna patológia, ktorú nemožno ponechať neliečená. Existuje niekoľko znakov, ktoré naznačujú, že je potrebné dýchací systém uviesť do poriadku.

Ako môžem testovať pľúca fajčiara?

Ako môžete otestovať pľúca?
  1. Musíte dýchať hlboko a nafukovať balónik jedným výdychom. Výsledná guľa je objem našich pľúc. V norme - 3,5 litra;
  2. Vyfukujte sviečky. Na to sa obvykle používajú sviečky na koláč. Ich počet by mal zodpovedať veku. Vyfukujte ich, ktoré potrebujete od jedného času zo vzdialenosti 70-80 cm;
  3. Držte dych. Za normálnych okolností môžete zadržať dych najmenej jednu minútu;
  4. Nafúknite guľôčku s objemom 10 litrov. Táto metóda je podobná skúške s balónikom. Úplný zdravý dych ženy - 2,5 litra. Preto žena, ktorej pľúca sú normálne, môže nabiť loptu 4 úplné hlboké dychy.

Ako skontrolovať hlasitosť a funkciu pľúc doma?

Prvým znakom patológie je dýchavičnosť. Mnohí nechávajú tento príznak bez pozornosti, všetko odpisuje, čo sa týka zmien súvisiacich s vekom. Problémom však je, že vývoj CHOCHP sa nedá úplne vyliečiť. Táto patológia môže byť spomalená. Ak človek nevenuje pozornosť dýchavičnosti, ktorá vzniká z bežnej chôdze, má menej a menej zdravé pľúcne tkanivo. Je veľmi dôležité udržiavať a udržiavať funkciu pľúc a zvyšovať úroveň jeho činnosti.

Môžete sa skontrolovať, napríklad urobiť niekoľko cvičení, vyliezť po schodoch. Je vhodné uskutočniť experimenty s rôznymi činnosťami a pozorovať, či došlo k dýchavičnosti. Zmeny je možné sledovať v priebehu času. Ak sa úplne nadechnete, potrebujete navštíviť lekára.

Ako môžem skontrolovať svoje prieduškové trubice a pľúca?

Časté kašeľ

Všetci ľudia pravidelne kašľajú. Avšak častý alebo chronický kašeľ je alarmujúci znak. Napríklad CHOPN vyvoláva zápal alveol a bronchiolov, v dôsledku čoho strácajú elasticitu. V budúcnosti sa ich steny zahustia, vytvorí sa hlien, dôjde k upchatiu lúmenov. Pri patológii sa môže objaviť kašeľ s oddelením spúta bez iných príznakov. Ak hlien stratil svoju transparentnosť, stav človeka sa zhorší.

Bolesti hlavy ráno u fajčiarov

Ako môžete otestovať pľúca?

Alarmujúcim znakom je pulzujúca bolesť hlavy, ktorá sa objaví hneď po prebudení a vystupovaní z postele. Je to spôsobené tým, že osoba počas dýchania nie je dýcha hlboko, v dôsledku toho kysličník uhličitý sa hromadí, navyše, krvné cievy v mozgu expandujú.

Často bolesť hlavy nie je spojená s patológiou respiračného systému a považuje sa za samostatný príznak. Aby sme sa ho zbavili, je potrebné odstrániť hlavný dôvod - nedostatok kyslíka.

Opuch členkov

Keď sú prieduchy ovplyvnené a neexistuje žiadna liečba, môže sa vyvinúť srdcové zlyhanie, pretože obehovému systému chýba kyslík. V dôsledku toho dochádza k zadržiavaniu tekutín v tele, ktoré sa primárne prejavuje edémom v oblasti chodidiel a členkov.

S progresiou pľúcnej patológie srdce s nedostatočnou silou vytláča krv, ktorá postihuje obličky a pečeň. Títo zasa začínajú vykonávať zlé čistiace funkcie z toxínov a zbavovať sa tekutín. Podobný edém sa pozoruje aj počas tehotenstva a počas letu.

Problémy so spánkom

V horizontálnej polohe je ťažšie pracovať, takže chorý človek môže položiť veľké vankúše pod hlavu, ležať na polovicu spať. Po sne na rovnom povrchu sa môže vyskytnúť závrat. Keď zdravie pľúc trpí, chorí ľudia nemôžu spať dosť hlboko, často sa zobudia kvôli kašľu. Ak sa človek pravidelne zobudí z týchto dôvodov, cíti sa unavený, slabý, bolesť hlavy ráno, potom najprv treba podozrievať patológiu dýchacieho systému.

Hrudník

Na určenie CHOCHP lekári používajú jeden z testov - inšpiráciu s rukami nad hlavou. V tejto situácii, v prítomnosti patológie, sa vyskytujú zmeny, ktoré sa nazývajú emfyzématózne (hlavne) hrudník.

Chronický zápal vedie k tomu, že pľúca narastajú, membrána je stlačená nadol. Hrudná stena sa zvyšuje, oslabuje medzikostálne, hrudné a krčné svaly. Neúmyselne chorí ľudia sa nakláňajú dopredu, keď sedia, opierajúc sa o kolená, aby kompenzovali nepohodlie. Táto pozícia umožňuje normalizovať polohu ramien a hrudníka.

Cyanóza pier, modrastý nádych nechtov

Ako môžete otestovať pľúca?

Pri nedostatku kyslíka v tkanivách získajú pery a nechty sivý alebo namodralý nádych. Často sa na dierach nechtov vyskytuje cyanóza.

Niekedy sa úplne všetka pokožka stáva šedivým alebo modrastým odtieňom, ktorý je viditeľný doma voľným okom.

Je to spôsobené tým, že krv s dostatočným nasýtenim kyslíkom je jasne červená. Keď dôjde k chybe, získa modravý odtieň, stmavne.

Kvalifikovaný odborník nevyhnutne určí hladinu kyslíka v krvi počas diagnostiky.

Pamätajte, že ak máte podozrenie na vážnu patológiu, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom. Špecialista po skúške a rozhovore určí potrebné testy.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 52 = 54