Krása a zdravie

Akupunktúrna neplodnosť: nekonvenčná, ale účinná metóda liečby

Akupunktúra - netradičná liečba neplodnosti. Akupunktúra (akupunktúra, akupunktúra, akupunktúra) sa v krajinách Ázie používa už niekoľko tisíc rokov. Táto metóda liečby sa rozšírila z Číny, kde bola široko uznávaná. Aplikujte ju na odstránenie mnohých patológií rôznych odborov medicíny a neplodnosť nie je výnimkou.

Akupunktúrna neplodnosť: nekonvenčná, ale účinná metóda liečby

Stojí za zmienku, že úradná medicína nemá vedecké potvrdenie účinnosti tejto metódy, ale jej najrozšírenejšie a uznávané uznanie naznačuje účinnosť. Hoci niektorí experti tvrdia, že takýto spôsob liečby má iba účinok placeba, to znamená, že existuje silu autoznačenia.

Ale napriek tomu sa akupunktúra používa na liečbu neplodnosti a mnohých ďalších patológií. Okrem toho WHO formálne schválila túto techniku ​​ako adjuvantnú terapiu.

Čo je to akupunktúra?

Technika je založená na skutočnosti, že ľudské telo je biologický objekt, obklopený meridiánmi (analógia môže byť urobená so zemegule). Kozmická energia neustále cirkuluje pozdĺž týchto poludníkov, ale v prípade zdravotných problémov je narušená a dokonca sa môže zastaviť aj v poškodených oblastiach (body hours).

Ak chcete vyriešiť takéto problémy, aplikujte metódu akupunktúry, ktorej efekt je zameraný na otvorenie spôsobov pre energiu, obnovenie rovnováhy Yang a Yin v ľudskom tele.

Na určenie odchýlky od normy normalizuje akupunktúrny impulz. Zvyčajne sa výrazne mení na mieste, kde dochádza k poruchám v energetickom toku "qi". Samozrejme, že veda popiera existenciu tejto energie, ale ako biologicky aktívne body a meridiány, to však nebráni tomu, aby sa akupunktúra aktívne šírila a čo je najdôležitejšie, prinášalo ovocie.

Liečba neplodnosti s tradičnou akupunktúrou

Táto technika je účinná v tom, že v dôsledku expozície tela sa prietok krvi v panvových orgánoch zvyšuje a stabilizuje sa aj hormonálne pozadie. Na druhej strane to umožňuje stimulovať semenníky u mužov a vaječníkov u žien.

To je najdôležitejší faktor pri eliminácii neplodnosti. Akupunktúra sa často používa ako doplnok k hlavnému priebehu liečby, ale sama o sebe prináša pozitívne výsledky.

Pomerne často sa uchýlil k akupunktúry v menštruačnom cykle, ako je napríklad dysmenorey, oligomenorhey, amenorea, ako aj pre elimináciu zápal reprodukčných orgánov. Okrem toho sa akupunktúra používa na boj proti stresu, ktorý hrá dôležitú úlohu pri liečbe neplodnosti.

Medzi hlavné príčiny neschopnosti počatia dieťaťa patrí zápal, žilová kongescia v malej panve, stres a zníženie celkovej kvality spermií.

Všetky tieto faktory pomáhajú eliminovať akupunktúru:

  • Zápal. Chronická patológia alebo napríklad bakteriálna prostatitída významne zhoršuje kvalitu spermií. Akupunktúra vám umožňuje zvýšiť lokálnu imunitu podráždením správnych bodov, zlepšiť výmenu kyslíka a prietok krvi;
  • Venózna kongescia v panvových orgánoch. Porušenie krvného zásobovania nastáva kvôli dlhodobému pobytu v sede (jazda, sedavá práca). Akupunktúra má dráždivý účinok, preto sa zlepšuje krvný obeh, odstránia sa svalové a cievne kŕče, obnovia sa metabolické poruchy;
  • Stres. Podobné situácie sa vyskytujú v každej ľudskej bytosti po celý život, okrem toho, role, ktorú hrá prepracovanie, zlá strava, nedostatok spánku, a tak ďalej. N. Ako výsledok, adrenalín, kortizol a LH sa vyrába vo veľkých množstvách. Akupunktúra obnovuje hormonálnu rovnováhu, pretože počas postupu je stimulovaná syntéza endorfínov;
  • Zhoršenie kvality spermií je spôsobené vyššie uvedenými dôvodmi.

Akupunktúra: ako sa liečí neplodnosť

Akupunktúrna neplodnosť: nekonvenčná, ale účinná metóda liečby

Človek by mal predinštalovať dlhý kurz. Bude to trvať aspoň 2-3 mesiace, pretože táto možnosť sa nevzťahuje na vysokorýchlostné.

Je pomerne ťažké opísať proces podrobne, pretože každý jednotlivý prípad sa posudzuje individuálne, napríklad pozícia pacienta počas relácie a dĺžka ihiel sa líšia. Aj uhol, rýchlosť a hĺbka vkladania ihly sa môže líšiť.

Špecialista si vyberie vhodnú možnosť založenú na postave pacienta, jeho veku, určení požadovaných akupunktúrnych bodov. Okamžite stojí za zmienku, že výber lekára by sa mal riešiť veľmi starostlivo. Čím viac je skúsený, tým sú šance na skoré tehotenstvo.

Často sa s takýmto druhom porušení zaobchádza s kurzami trvajúcimi 10 dní. Potom nasleduje krátka prestávka. Režimy môžu začať alebo počas určitého času cyklu alebo v ktorýkoľvek deň. Závisí to od existujúcich problémov s reprodukčným systémom.

Pacienti sa často neodvážia uchýliť sa k takejto metóde. V zásade ide o ženy, ktoré sa bojí samotného procesu. Je to však úplne neohrozené, ako to vyzerá zvonka. Ihly, ktoré moderné lekári používajú, takmer bezbolestne prepichujú pokožku. Sú veľmi flexibilné a tenké.

Väčšina z nich má hrúbku 0,2-0,3 mm a dĺžku 1,5 až 16 cm. Okrem toho sú také nástroje vyrobené zo zliatiny striebra, zlata a mnohých iných kvalitných kovov.

Body s akupunktúrou sa môžu liečiť z neplodnosti aj pomocou kaučukov, elektrostimulácie a ručne:

  • Pri kauterizácii sa používajú špeciálne palivové cigary alebo kužele plnené pestrom. Táto metóda môže byť použitá rôznymi spôsobmi, od bežného otepľovania kože vo vzdialenosti a končiaceho aplikáciou opačného konca horiaceho kužeľa. Potom môžu zostať malé popáleniny;
  • Elektrostimulácia zahŕňa vystavenie tela rôznym prúdom. Môžu byť vedené cez ihly alebo priamo pomocou elektród aplikovaných na kožu;
  • Manuálna stimulácia je tlak, poklepaním s prstami na biologicky aktívne body.

Špecialista na akupunktúru si môže zvoliť ktorúkoľvek z týchto metód. Všetky z nich sú dobre známe, široko používané a existuje mnoho recenzií o každom z nich.

Akupunktúrna neplodnosť: kontraindikácie

Aj keď je táto metóda známa tým, že nemá žiadne vedľajšie účinky, stále stojí za to, aby sa niektorí ľudia zdržali. Napríklad tí, ktorí majú nádory rôznych etiológií, akútnych infekčných patológií, sú v horúčkovom stave. Nepoužívajte ani akupunktúru u pacientov s brucelózou, tuberkulózou počas obdobia exacerbácie.

Akupunktúrna neplodnosť: nekonvenčná, ale účinná metóda liečby

Organické ochorenia obličiek, srdca, dekompenzácia krvného obehu, dýchanie - kontraindikácie akupunktúry. Takáto liečba sa neodporúča u starších ľudí ani detí. Nemôžete sa zúčastniť relácií v stave intoxikácie alebo duševnej agitácie.

Ľudia s príliš nízkou telesnou hmotnosťou by sa tiež mali zdržať. Nepoužívajte akupunktúru na liečbu drogovo závislých. Je to kontraindikované pre tých, ktorí majú akútnu bolesť nepochopiteľného pôvodu.

Počas tehotenstva neštartujte liečbu ani pokračujte v liečbe, najmä v druhej polovici.

Hoci počas prvých 5 mesiacov môžete postupovať, ale nepoužívajte body v dolnej časti brucha, na nohách a na niekoľkých najcitlivejších miestach, ktoré sa nachádzajú v iných častiach tela. Zasadnutie sa nemôže uskutočniť hneď po ťažkej fyzickej námahe, beh, horúci kúpeľ.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 67 = 76