Krása a zdravie

Čo je skryté v kohútikovej vode?

Nájsť čistú vodu v meste je možné len na niekoľkých miestach: v supermarkete, v drogériách a doma, ak je nainštalovaný vhodný filter. Jednoduchá vodovodná voda dlho prestáva byť bezpečném nápojom, nehovoriac o tom, že to nikdy nebolo užitočné.

Oficiálne to nie je zakázané piť surové, ale lekári trvajú na tom, že voda z kohútika - zdroj rôznych, niekedy dosť vážnych a nebezpečných chorôb.

Čo tvoria mestské vody?

Zloženie vody získanej z kohútika je nápadné vo svojej odrode.

Hlavnými zložkami takejto kvapaliny sú:

Čo je skryté v kohútikovej vode?
  • Železo, ktoré zhoršuje chuť kvapaliny, negatívne ovplyvňuje zloženie krvi, prácu pečene a reprodukčnú schopnosť;
  • Mangán, ktorý spôsobuje anémiu a dysfunkciu v centrálnom nervovom systéme;
  • V pitnej vode existuje mnoho síranov a chloridov, inými slovami soli kyseliny chlorovodíkovej a kyseliny sírovej. Dlhodobá konzumácia takého výrobku je plná ťažkostí v práci v zažívacom trakte;
  • Zloženie mestskej vody naznačuje prítomnosť katiónov horčíka a vápnika, kvôli čomu získava značnú tuhosť. Výsledkom je, že v tele, a najmä v obličkách, žlč a močový mechúr zhromažďujú soľ a kamene;
  • Prítomnosť fluóru - ďalší dôvod, prečo piť vodu z kohútika, pretože táto látka zobrazuje vápnik z tela robí škvrnité smalt potláča imunitu vyvoláva abnormálne zmeny v prevádzke a štruktúry pečene a obličiek;
  • Nepríjemný zápach vody pod kuchynskou batériou je zabezpečený prítomnosťou sulfidovodíka. Môže tiež spôsobiť alergiu na pokožku;
  • Hliník, ktorého hromadenie môže spôsobiť anémiu, bolesti hlavy, kolitídu, dysfunkciu pečene, zvýšenú úroveň excitability a tak ďalej.
Čo je skryté v kohútikovej vode?

Na záver tohto pododseku je potrebné pripomenúť, že nepríjemná vôňa a tvrdosť pitnej vody nie je najhoršia vec. Faktom je, že v ňom sú hojné organické znečisťujúce látky, to znamená baktérie. Aj oni môžu spôsobiť rôzne ochorenia, ako je úplavica, tyfus, horúčka alebo poliomyelitída.

Zaujímavosťou je, že mestské vodovody sa po mnoho rokov dezinfikujú pomocou chlóru. Je to nepochybne ziskové z finančného hľadiska a baktérie sú zabité na mieste.

Ale chlór - je to veľmi lojálna látka, ochotne vstupuje do chemických reakcií s ostatnými prvkami periodickej tabuľky a vytvára s nimi pomerne škodlivé zlúčeniny.

Pri premýšľaní o tom, čo je kalorický obsah vody získanej z kohútika, môžeme povedať nasledovné: Táto tekutina, bez ohľadu na pôvod, nemá žiadne kalórie vôbec. Avšak jeho zloženie a špecifická hmotnosť jednotlivých látok sa môže významne meniť v dôsledku miesta, odkiaľ sa získala životodarná vlhkosť. Živým príkladom môže byť minerálna voda z prírodných zdrojov: jej kalorická hodnota je nulová, ale výhody sú jednoducho neoceniteľné.

Ďalšie dôležité parametre

Čo je skryté v kohútikovej vode?

Predpokladá sa, že varená voda z kuchynskej batérie je zbavená všetkých jej negatívnych vlastností a je úplne dezinfikovaná. V skutočnosti zostáva chlór, ktorý pod vplyvom vysokých teplôt začne reagovať s inými škodlivými látkami.

Navyše varená kvapalina si zachováva takmer všetky ťažké kovy a preto sa nemôže považovať za úplne neškodnú. Ukazuje sa, že voda z vodovodu by mala byť varená iba v jednom prípade - keď nie je možné alternatívne spôsoby dezinfekcie a čistenia vody.

Zmrazená voda v mrazničke alebo snehu sa považuje za čistý a užitočný nápoj. Existuje názor, že proces rozmrazovania a mrazenia by sa mal niekoľkokrát opakovať a až potom sa zmrazená vlhkosť stane úplne neškodnou. Môže sa použiť na varenie jedla alebo čaju. Konštantná spotreba takéhoto nápoja je plná nedostatku dôležitých stopových prvkov a látok. To všetko vyžaduje, aby človek zmrazil a vril vodu pre svoje vlastné potreby, aby sa minerálne doplnky a multivitamíny.

Napokon, malý objem, ktorý by mal byť teplota vody mesta z vodovodu. V skutočnosti je v tomto prípade potrebné upustiť od sanitárnych noriem a venovať väčšiu pozornosť súčasnej sezóne. Teplota bude závisieť od stupňa tepla nádrže, z ktorej sa uskutočňuje prívod vody, a od tepla zeme, v hĺbke ktorej prebieha všetka komunikácia.

Čo je skryté v kohútikovej vode?

Napríklad v zime môže byť toto číslo dokonca negatívne, aj keď sa zvyčajne pohybuje od +4 do +5 stupňov. V lete sa ohrieva na + 16 - + 20.

Vo všeobecnosti je mestská voda vhodná na pitie a existuje mnoho spôsobov. Okrem už popísaného mrazu a varu, kvapalina môže tvrdiť, šungit čistiť aktívnym uhlím alebo domáci počítač (stacionárne) filtra. Mimochodom, bude povedané, že podobný čistiaci účinok možno dosiahnuť použitím aktívneho uhlia, striebra a dokonca aj mangánu na dezinfekciu. Spoliehanie sa na fľaškovanú vlhkosť je tiež nesprávne, kvôli jej dlhodobému skladovaniu a preprave, strávi svoju užitočnosť.

A pamätajte si starodávnu múdrosť: sme to, čo pijeme a jedzme.

Pite čisté, čisté vody a vaše telo bude zdravé!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 5 = 5