Čo je to krvná choroba a je táto situácia nebezpečná? | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Čo je to krvná choroba a je táto situácia nebezpečná?

Po vykonaní analýzy krvi vo výsledkoch sa môže zistiť prítomnosť chile. Neznáma osoba môže okamžite predpokladať prítomnosť vážneho ochorenia systému hematopoézy. V skutočnosti nie je nič kritické pre toto meno skryté.

Čo je chileóza a ako nebezpečné je v analýze krvi?

Čo je to krvná choroba a je táto situácia nebezpečná?

Je potrebné poznamenať, že pod týmto pojmom neexistuje žiadne špecifické ochorenie skryté, ale zvýšenie hladiny triglyceridov, ktoré by zvyčajne chýbali úplne. Sérum Hilus možno zistiť u osoby akéhokoľvek veku, rozsahu a pohlavia.

Hilóza krvi je patologický stav, keď sa v zložení tejto biologickej tekutiny nachádza veľké množstvo tukových častíc, ktoré komplikujú diagnostický proces. Triglyceridy sú neutrálne tuky a krv, ktorá ich obsahuje, sa počas laboratórnej analýzy po odstredení stáva, ako zakysaná smotana - biela a veľmi hustá.

Čo sú triglyceridy?

Ako sme zistili, tieto látky sú neutrálne tuky - potenciálne zdroje energie, ktoré spolu s cholesterolom sú jednou z hlavných foriem ukladania tukov v tele.

Triglyceridy sú estery glycerolu, triatomického alkoholu a vyšších mastných kyselín. Vstupujú do ľudského tela spolu s jedlom. Počas ich štiepenia sa premenili na glycerol a mastné kyseliny, ktoré sú absorbované stenami tenkého čreva. Potom sú resyntézované a zahrnuté do zloženia chylomikrónov. V tomto formulári zadávajú tkanivá.

Príčiny vzniku krvnej zrazeniny

Stojí za zmienku, že hladina neutrálnych tukov môže kolísať aj počas dňa. Napríklad ich množstvo v krvnom sére sa po 15-30 minútach po jedle významne zvyšuje a klesá až po 10-12 hodinách. Z tohto dôvodu sa všetky testy vykonávajú striktne na prázdny žalúdok po celonočnom pôstu, takže lipidy obsiahnuté v potravinách sa nedostanú do krvi.

Hlavné príčiny porušenia:

Čo je to krvná choroba a je táto situácia nebezpečná?
 • Môže sa to vyskytnúť pri ochoreniach obličiek a pečene, napríklad pri zlyhaní obličiek, nefrotickom syndróme, cirhóze, vírusovej hepatitíde, alkoholizme;
 • Sérum Hilus sa môže vytvoriť na pozadí patológií spojených s metabolizmom, ako je hypotyreoidizmus, diabetes, obezita;
 • Veľmi často sa takýto záver urobí ako výsledok chyby pacienta - človek sa jednoducho nesprávne pripravuje na zber testov. Nemôžete jesť mastné jedlá, alkohol, jedz večera neskoro;
 • Veľmi zriedkavo sú príčiny spojené s dedičnými poruchami metabolizmu lipidov. V takom prípade môže koncentrácia triglyceridov prekročiť hranice normálu desiatkami časov;
 • Veľké množstvo nečistôt v lymfe krvi môže tiež spôsobiť hilózu. Takéto stavy sa vyskytujú, keď je narušená funkcia lymfatického systému.

Zvyčajne je vysoká koncentrácia triglyceridov sprevádzaná všeobecnými klinickými prejavmi, ktoré súvisia s obezitou, metabolickými poruchami, zvýšenými pečeňovými záťažami.

Sérum firmy Hilus vám nedovoľuje vykonať kvalitatívny krvný test a správne posúdiť stav tela. Okrem toho je často príznakom radu chorôb a všeobecných porúch vo fungovaní orgánov a systémov.

Choroby sprevádzané zrážaním krvi

Hilóza sa môže vyskytnúť na pozadí nasledujúcich ochorení:

 • hypertenzia;
 • ateroskleróza;
 • Angina pectoris;
 • Infarkt myokardu;
 • Trombóza ciev mozgu;
 • Artritída, polyartritída, dna;
 • Akútna a chronická pankreatitída;
 • Poruchy metabolizmu lipidov a systému zrážania krvi;
 • Downov syndróm, stres, neurotická anorexia, prerušovaná akútna porfýria, idiopatická hyperkalcémia, glykogenázy prvého, tretieho a štvrtého typu.

Aká je liečba tejto choroby?

Čo je to krvná choroba a je táto situácia nebezpečná?

Nie je potrebné panikať, ak je výsledok analýzy takýto záver. Odporúča sa znovu podať krv v súlade so všetkými pravidlami. Žalúdok musí byť úplne prázdny.

V predvečer dňa testovania by ste nemali užívať tuk a alkohol na udržanie čistoty krvi. Ak je záver potvrdený počas druhej skúšky, poraďte sa s lekárom.

Po prvé, aby sa znížila hladina triglyceridov, pacient by mal opraviť stravu - vylúčiť z menu múku, mastné, ostré a slané jedlá a pokrmy, alkoholické nápoje.

V niektorých prípadoch môže byť nevyhnutné viesť liečbu liekom. Terapia sa vyberá individuálne v každom prípade poruchy, aby sa zabránilo progresii patológie a vzniku komplikácií. Primeraná liečba je založená na príjme liekov, ktoré ovplyvnia príčiny, ktoré spôsobili zrážanie krvi. Veľmi často liečba zahŕňa obnovenie metabolizmu a normálne fungovanie pečene.

Čo je to krvná choroba a je táto situácia nebezpečná?

Pri skvapalňovaní krvi v neprítomnosti kontraindikácií je predpísaný bohatý nápoj, pozostávajúci z použitia minerálnej vody alebo zvyčajného pridaním citrónovej šťavy. Lymfačka je vyčistená z cudzích nečistôt pomocou špeciálnej tinktúry na kôpri a cesnaku. Dobre zrieďte krv čajov z plodov a malinových listov, ríbezle, infúzie brusníc a vetvičky. Používajú sa tiež na zabránenie tvorby chylózového séra.

Zníženie koncentrácie cholesterolu môže byť olivový a ľanový olej, jačmeň, ryžové otruby, aktívne uhlie a citrónový olej. Účinné skvapalnenie krvi pomáha hirudoterapii - liečbe pijavicami.

Avšak pred prijatím akýchkoľvek opatrení, a to aj na základe receptov tradičnej medicíny, musíte konzultovať so svojím lekárom. V opačnom prípade môžete teleso ďalej poškodiť.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

53 + = 55