Exotický peeling rýb: pre a proti | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Exotický peeling rýb: pre a proti

Peeling s rybami Garra Rufa je módny a čoraz populárnejší postup. Je to ďalší dar Východu, ktorý ocenili kozmetičky, lekári a návštevníci kúpeľných salónov.

Purifikácia rybou sa používa aj na tvár a na ruky alebo nohy. Niektorí ľudia založili svoju myšlienku na túto myšlienku na svojich malých podnikoch. Zároveň však nie každý vie, ako a kedy má byť tento postup skutočne vykonaný, aké sú jeho skutočné prínosy a škodí a aké vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť po odlupovaní rýb.

Aká je podstata postupu?

Peeling nôh ryby, ihtiomassazh, rybie pedikúru, rybie peeling - všetky názvy rovnakým postupom, čím je mienené odstránenie stvrdnutej kože na nohách Garra rufa rýb.

Exotický peeling rýb: pre a proti

"Garra Rufa"V turečtine znamená"rybársky lekár". A skutočne, to mrštný, malé ryby nielen hryzenie mikroskopické čiastočky odumretej kože, ale aj izolované týmto enzýmom, ktorý podporuje omladenie a regeneráciu pokožky nôh.

A nielen nohy, spracovanie rýb sa vykonáva aj pre ruky, tvár - celé telo. Všetko je veľmi jednoduché. Klient príde do salónu, kde sa ryby poskytovať služby čistenie, skryté v bikinách, plavky alebo jednoducho vystavuje telo na spracovanie, a vtiahne ju alebo celé telo úplne do akvária s rybami.

Ihneď začnú pracovať a začínajú odstraňovať svojimi perami tie kožné častice, ktoré sa už stali keratinóznymi a narušili regeneráciu buniek. Olupovanie nohy, rúk, tváre týmto spôsobom je vhodné pre mužov i ženy.

Odkiaľ pochádza táto metóda?

Ryby na lekárske a kozmetické účely sa začali používať na Blízkom východe pred viac ako päťsto rokmi. Bolo to všimol, pretože okolo obrovských spermií veľryby sú neustále pretekajúce stáda malých rýb. Kŕmia sa hrubou kožou veľrýb, jednoducho ich kousúť z živého morského obra. Veľrybí spermie nič vôbec necíti, ryby na to sú len nástroj na očistenie. A ryby sú nasýtené a dokonale existujú v takejto symbióze s veľrybami.

Táto metóda bola použitá ako základ nového postupu, ktorý sa veľmi rýchlo stal tradíciou. Na východe sa predpokladá, že keď sa masíruje ryba, človek môže čo najviac uvoľniť, ponoriť sa do nirvány a dopriať si meditáciu. To okrem toho, že koža nohy sa stane bezchybne jemnou a hladkou.

Exotický peeling rýb: pre a proti

Vnútro ryby Garra Rufa sú Blízky východ - Turecko, Irán, Irak. Presnejšie, pobrežné vody týchto krajín. Ale v iných regiónoch Garra Rufa sa budú cítiť dobre, ak bude splnená jedna podmienka - udržiavať pre nich komfortnú teplotu vody, a to minimálne 32 stupňov Celzia. Ryby patria do čeľade kaprov, aj keď žijú v mori. A prvý popis tohto druhu sa nachádza v spisoch Johanna Haeckla v roku 1843. Vizuálne pripomínajú pijavice: majú dlhé telo, veľkú hlavu, s očami na každej strane a medzi nimi veľké okrúhle ústa.

Masáž nôh alebo rúk s rybami prináša dvojitý účinok: 

  • hrubá koža je odstránená;
  • zjemnenú a pružnejšiu obnovenú pleť.

Tento efekt je dosiahnutý tým, enzýmy obsiahnuté v slinách Garra rufa a masážne tkaniva, ktorá sa vykonáva za použitia dlhú antén umiestnených na oboch stranách rybie hlavy. Zákazníci po zákroku zaznamenali výrazný nárast elasticity kože, zlepšujú pleť, vyhladenie jemných liniek a vrások, hojenie rán a odrenín.

Ako sa vykonáva ichthyomassage?

Takže, čo očakáva klient, ktorý sa rozhodol objednať tento druh masáže a očistiť svoje nohy, ruky a možno celé telo?

  1. Spočiatku sa klient nachádza v samostatnej kabíne, kde je akvárium s rybami. Klient uvoľní potrebnú časť tela z oblečenia a ponorí ho do teplej vody.
  2. V teplej vode sa drsná koža nohy stáva namočenou a zmäkčená. Garra Rufa ju ľahko nájde, nasáva na správnom mieste a začne ju mikroskopicky rozrezávať.
  3. Antény rýb sú v neustálom pohybe - masírujú pokožku, stimulujúc krvný obeh.
  4. Enzýmy, ktoré sú vydané spoločne so slinami z Garra rufa, nielen zjemniť a omladiť pokožku, ale aj na liečbu plesňových infekcií, liečiť rezy, pomliaždeniny, zlomeniny, odstránenie akné a odľahčiť stareckých škvŕn.
Exotický peeling rýb: pre a proti

Trvanie relácie sa nastavuje individuálne, závisí to od oblasti, ktorá sa má liečiť, od stavu kože nohy alebo rúk. Keď sa odstránia všetky keratinizované váhy, ryby samy odišli a presunú sa na iné miesto. Zvyčajne jeden postup trvá maximálne 20 minút.

Čo bude cítiť zákazník súčasne? Nič okrem príjemnej vody a relaxácie. Liečba nohy týmto spôsobom je úplne bezbolestná, pacient nemá pocit nepohodlia. Kusy rýb sa cítia ako mierne brnenie, skôr lechtanie. Aby ste nerušili malých lekárov a nerušili proces, mali by ste sedieť pokojne, bez ostrých pohybov s nohami alebo rukami.

Kontraindikácie a možné poškodenie

V Turecku je najväčšie kúpeľné stredisko, kde môžete získať masáž chodidiel s rybami. Takýto postup nie je prekvapujúci, môžete ho získať aj v otvorenom zdroji. Ale v mnohých európskych krajinách je tento spôsob starostlivosti o nohy, a ešte viac o tvár, zakázaný. Prečo, akú škodu môže urobiť?

Niektorí lekári sa domnievajú, že s takým ošetrením chodidiel, hygienické a hygienické predpisy sa úplne nedodržiavajú, ryby môžu nakaziť človeka chorobou, ktorou utrpel predchádzajúci klient. Majitelia kúpeľných salónov so službou rybieho peelingu však tvrdia, že to nie je možné. Voda je ožiarená ultrafialovým žiarením a prechádza cez špeciálne sofistikované filtre, dokonca aj najmenšia škoda je úplne vylúčená.

Ďalšou vecou je, že procedúra má svoje kontraindikácie:

  • erytroleúria podľa typu psoriázy;
  • červený systémový lupus erythematosus;
  • Malígny novotvar nohy alebo iných častí tela.

Existuje aj ďalší bod, ktorý vysvetľuje, prečo sú niektorí pacienti nešťastní s výsledkami takejto starostlivosti o nohy alebo ruky. Takže máme to: ak je nejaká novinka a stáva sa populárnou, je okamžite falošná. Peeling rýb nie je výnimkou.

Exotický peeling rýb: pre a proti

Číňania sa naučili pestovať ryby, veľmi podobné a navonok a vo svojom správaní sa Garra Rufa. Ale to nie sú vôbec lekári, ale skutoční predátori. Garra Rufa uhryzne zo svojich nohy len nadržaný epitel, žijúce bunky ich nezaujímajú. A čínska brada-brada ovplyvňuje zdravé, živé tkanivá. Samozrejme to spôsobuje bolesť, podráždenie kože na nohách a nespokojnosť zákazníkov. Mimochodom, ak hovoríme o pravdepodobnosti infekcie infekčnými chorobami, potom keď používate bradu na ošetrenie nohy, je to naozaj.

Preto sa rozhodol vyskúšať rybí peeling, mali by ste mať zodpovedný prístup k voľbe interiéru, pre-talk s veliteľa, ktorý bude dohliadať na postup nazerať do miestnosti, požiadať o certifikát, ktorý potvrdzuje pravosť rýb a uznesenie o rovnaké činnosti. Potom peeling s rybami bude úplne bezpečný a kvalitatívny, proces samotný a výsledok určite poteší vás. Avšak, niektoré kľučky naopak hľadajú interiér s čínskym hodnosti-rank, aby si hĺbkový peeling nohy, ignoruje nebezpečenstvo, ku ktorému ísť.

Garra Rufa alebo brada-brada - každý rozhodne. Ale stále stojí za to oceniť vaše zdravie na prvom mieste a vždy pamätajte, že ak je to problém, nikdy nebude možné dosiahnuť ideálnu krásu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

41 − 31 =