Krása a zdravie

Fizrastvor v domácnosti – ako variť a ako sa uchádzať?

Fizrazvor sa používa na liečbu intoxikácie a dehydratácie, núdzovej resuscitácie, ako aj na postupy ako inhalácie, pleťové vody atď. Roztok je izotonický roztok široko používaný na lekárske účely na kultiváciu iných liekov, inhalácií a umývania. Môžete si ho pripraviť doma.

Fyziologický roztok: zloženie a spôsob prípravy

Toto činidlo je vodný roztok chloridu sodného (NaCl, 0,9%). V medicíne, presnejšie farmakológii, je pripravený z niekoľkých typov solí. V procese vytvárania pridaných solí čaká na úplné zrušenie predchádzajúcej. Aby sa zabránilo zrážaniu, používa sa oxid uhličitý. Poslednou zložkou kompozície je glukóza.

Pri príprave prípravku sa používa iba destilovaná voda. Okrem toho sa miešanie solí a tvorba prípravku uskutočňuje výlučne v sklenených obaloch, pretože počas výskumu sa odhalil negatívny vplyv kovu na tento prostriedok.

Kde môžem použiť riešenie

Fizrastvor v domácnosti - ako variť a ako sa uchádzať?

Tento nástroj sa široko používa na lekárske účely, napríklad ako detoxikácia - napomáha pri napredovaní stavu tela počas dehydratácie. Okrem toho sa používa na kultiváciu iných liekov. Nemôže sa použiť ako náhrada za krv, ale je nevyhnutná pri vykonávaní núdzovej resuscitácie. To znamená, že v extrémnych prípadoch efektívne nahrádza špeciálnu kvapalinu pre kontaktné šošovky. A tiež môže byť použitý na pleťové vody, pretože podporuje aktívne rozdelenie hnisavých hmôt a tiež má dezinfekčný účinok.

V ľudskom tele je chlorid sodný obsiahnutý v plazme a malé množstvo je prítomné v medzibunkovej tekutine. Táto látka je zodpovedná za tlak tekutiny a plazmy, ktoré obklopujú bunky.

Telo prijíma potrebné množstvo chloridu sodného spolu s jedlom. Jeho nedostatok vznikajú s nezdravým vracaním, hnačkou, ťažkými zápachovými léziami, hypofunkciou kôry nadobličiek a množstvom iných patologických stavov. Nedostatok tejto látky vedie k tomu, že krv sa stáva silnejšou, resp. Existuje riziko vzniku rôznych ochorení súvisiacich s hemopoetickým systémom a krvným obehom.

Dlhodobý nedostatok tejto látky vedie k svalovému spazmu, kŕčovým kontrakciám kostrových svalov, k poruche fungovania orgánov a systémov.

Riešenie používané na umývanie nosa doma

Často existuje potreba umývania nosnej dutiny, napríklad pri ochladzovaní počas ARVI, exacerbácie sezónnej rinitídy, kontaminácie sliznice v dôsledku prašnosti alebo kontaminácie pracovných podmienok plynom. Tento nástroj rýchlo a ľahko čisti sliznice od mikróbov, prachu, zmäkčuje suché kôry, uľahčuje dýchanie. Tento nástroj môžete použiť na umývanie nosa nielen na prechladnutie, ale aj na preventívne účely počas exacerbácie sezónnych ochorení.

Fizrastvor v domácnosti - ako variť a ako sa uchádzať?

Ak chcete umyť nos, príprava sa vykonáva takto: v 1 pohári vody (variť a vychladnúť) rozpustite 1 lyžičku. stolová soľ a pár kvapiek jódu. Pre deti sú pomery rôzne: ¼ alebo ½ lyžičky. soľ, kvapka jódu, podobne sa používa morská soľ, ale v tomto prípade 1 polievková lyžica. l. látka bude potrebovať 1 liter kvapaliny. Ak je sediment viditeľný po rozpustení, je potrebné lieky namáhať. Získaný produkt sa premyje nosovými priechodmi 2 alebo 3 krát denne počas 3-4 dní. Môžete tiež urobiť fyziologický roztok doma iným receptom: vezmite pohár vody 1/2 lyžičky. soľ a sóda na špičke noža.

Ak nie je možné pripraviť výrobok samostatne, môžete ho nahradiť bežnou minerálnou uhľovodíkovou vodou alebo zakúpiť v lekárni také lieky ako "Akvamaris" alebo "No-Salt".

Druhá, ktorá stojí za zmienku, je realizovaná v rôznych koncentráciách, takže sa dá použiť aj pre dojčatá.

Ako urobiť fyziologický roztok pre rozprašovač doma

Pri bronchopulmonárnych ochoreniach sú inhalačné procedúry neoddeliteľnou súčasťou liečby.

Spravované s rozprašovačom sú účinnejšie ako štandardné inhalácie nad nádržou na horúcu vodu.

Fizrastvor v domácnosti - ako variť a ako sa uchádzať?
 1. Ak sa zabráni potratu, použijú sa mukolytické látky. V podstate to je
  prípravky na báze ambroxolu. Fyziologický roztok na inhaláciu s rozprašovačom doma sa zmieša s roztokmi v pomere 1: 1;
 2. Pri zápale sa používajú fytopreparáty. Napríklad, "Rotokan" (1 ml na 40 ml fyziologického roztoku), tinktúra z eukalyptu alebo propolisu (1:20);
 3. Antibakteriálne a antimikrobiálne látky sa pripravujú nasledovne: injekčný roztok dioxínu 1% sa zriedi fyziologickým roztokom (1: 4); 1 ml alkoholovej chlorofylliptickej infúzie bude potrebovať 10 ml fyziologického roztoku a 100 ml tablety s obsahom furacilínu;
 4. V prípade akútnej nevyhnutnosti, napríklad s edémom laryngu alebo bronchospazmom, sa fyziologický roztok riedi epinefrínom v odporúčanej dávke.

Inhalácie pomáhajú s rinitídou, laryngitídou, tonzilitídou, bronchitídou, pneumóniou. S ich pomocou sa vykonáva profylaxia bronchiálnej astmy, ako aj úľava od začiatku útoku. Inhalácie pôsobia lokálne, to znamená, že na organizmus nie je systémový účinok. Pri inhaláciách je možné použiť rôzne činidlá a nie je potrebné ich používať pomocou rozprašovača.

Ako urobiť soľný roztok pre kontaktné šošovky doma

Často sa stáva, že v zhone si človek zabudne priniesť so sebou prostriedky na kontaktné šošovky. Bez nej jednoducho zomrú, ale nenechajte sa rozrušiť, pretože si môžete sami pripraviť vhodnú kvapalinu.

K tomu potrebujete iba kontajner alebo kontajner, ktorý ho nahradí, voda a soľ.

Fizrastvor v domácnosti - ako variť a ako sa uchádzať?
 1. Najprv musíte pripraviť kontajner. V opačnom prípade vyberte vhodnú nádobu, ktorá musí byť pred použitím dezinfikovaná: dôkladne opláchnite čistou vodou a potom varte počas štvrtej hodiny. Potom musíte vaňať vodu, najlepšie prefiltrovať a nechať ju vychladnúť. Nedávajte kontaktné šošovky do horúcej tekutiny;
 2. Fyziologický roztok pre kontaktné šošovky doma sa pripravuje nasledovne: pridajte soľ do vody v malých častiach a dôkladne premiešajte každú nádobu;
 3. Všetky položky, ktoré sa budú používať počas varenia, sa odporúčajú.
  pre-hygienicky nezávadné. Napríklad je potrebné variť nielen kapacitu šošoviek, ale aj lyžicu, ktorá sa zmieša so soľou;
 4. Keď je roztok číry, do neho sú umiestnené šošovky a tesne uzavreté;
 5. Ak sú šošovky tvrdé, môžete použiť bežnú studenú vodu, ale pre mäkkú takúto kvapalinu sa nezmestí (môžete zničiť výrobky);
 6. Po použití domácej kvapaliny na šošovky sa odporúča umiestniť ich na niekoľko hodín v látke špeciálne určenej pre ne. Ak to nie je možné, sú jednoducho oblečené, ale musíte sledovať oči: ak dôjde k podráždenosti alebo suchosti, šošovky sú odstránené;
 7. Urobiť takýto nástroj je pomerne jednoduchý, ale odporúča sa ho použiť iba v extrémnych prípadoch. Nepoužívajte ju na nadmernú citlivosť na oči, alergie, vyčerpanie, akútnu reakciu na zložky lieku.

Dá sa urobiť záver, že fyziologický roztok hrá dôležitú úlohu v ľudskom živote.

Prakticky k nemu neexistujú žiadne kontraindikácie, ale s opatrnosťou ho alebo ním menuje alebo nominuje na ľudí s problémami v práci s obličkami a kolísaním arteriálneho tlaku.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 9 = 17