Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať? | pangudownloads.com
Krása a zdravie

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Tento nástroj bol široko používaný po mnoho desaťročí na uvoľnenie rôznych nepríjemných stavov, pomáha eliminovať nepríjemné príznaky mnohých chorôb.

Indikácie paracetamolu

Teraz oblasť farmakológie produkuje veľa peňazí na svojom základe, napríklad "Efferalgan » a "Panadol".

Táto droga má dve cenné vlastnosti:

  • antipyretiká;
  • Anestetikum - odstraňuje zuby, bolesti hlavy, migrénu, bolesť so zraneniami a popáleninami.

Pomáha paracetamol náhle bolesti zubov?

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Liek môže byť ľahko skrátiť žiadne bolesti, či už je to rodič alebo dentálnej bolesti, migrény, atď. Veľkou výhodou paracetamolu je dobrá stráviteľnosť tela: .. Je vstupuje do krvného riečišťa cez gastrointestinálny trakt v krátkom časovom období, o proces trvá pol hodiny. Droga je nesteroidné, že je nehormonálny.

Treba poznamenať, že skorší paracetamol sa považoval za jednu ďalšiu vlastnosť - protizápalovú. Avšak výsledky nedávnych štúdií v tejto oblasti naznačujú, že jej protizápalový účinok je minimálny. To však vôbec neznamená, že tento prostriedok možno vykonať nekontrolovane alebo dlho.

Okrem toho by malo byť zrejmé, že paracetamol môže len zastaviť symptómy ochorenia, ale neovplyvňuje príčinu, ktorá vyvolala bolestivý syndróm alebo horúčku.

Paracetamol ako liek na bolesť zubov

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Medzinárodným názvom lieku je acetaminofén. Už niekoľko desaťročí sa používa nielen v SNŠ, ale aj v mnohých ďalších krajinách. "Dofalgan""Paratset""Tylenol""Akamol""Kalpol""Dolomol""Meksalen""Opradol""Volpan"Je to len malý zoznam liekov na báze paracetamolu.

Okrem toho je k dispozícii vo veľmi odlišných formách: bežné tablety, sirupy, elixíry, kapsuly, roztoky, ampulky na injekcie. Droga sa dá kúpiť bez lekárskeho predpisu takmer v každej lekárni. Vzhľadom na to, že sa uvoľňuje bez lekárskeho predpisu, ľudia sa domnievajú, že je to úplne bezpečné pre zdravie. To však vôbec nie je.

Ako užívať paracetamol na bolesť zubov

Všetky lieky, ktoré obsahujú túto látku, musíte po jedle piť, umývať čistou vodou. Nemôžete použiť kávu alebo iné kofeínové nápoje, pretože to bude mať negatívny vplyv na pečeň.

Ak osoba užíva liek nie na lekársky predpis, jednorazová dávka by nemala presiahnuť 1 g. Môžete ju piť až 4 krát denne, ak je bolestivá bolesť.

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Výrobok sa má deťom venovať osobitnú starostlivosť. Vo všeobecnosti sa v tomto prípade neodporúča podnikať samoliečba. Lepšie ihneď ukážte dieťaťu lekárovi alebo zavolajte sanitku.

V extrémnych prípadoch by liečba paracetamolom nemala trvať dlhšie ako 3 dni. Treba tiež poznamenať, že sa prísne neodporúča podávať paracetamol deťom do 3 rokov.

Navštíviť lekára, čo potrebujete, aby ich informoval o existujúcich chronických ochorení a pri iné lieky. Paracetamol je minimálne ovplyvnený inými prostriedkami, ale pre bezpečnosť je lepšie vylúčiť súčasné použitie s niektorými liekmi, ako sú barbituráty a nátriumvalproátu ( "Konvuleks""DEPAKINE").

Nežiaduce účinky, kontraindikácie

Často sa ľudia, ktorí užívajú túto látku alebo lieky na jej základe, sťažujú na problémy s pečeňou. Bohužiaľ, tento liek môže mať toxický účinok na tento orgán a vo zvlášť závažných prípadoch s použitím veľkých dávok dokonca vedie k smrteľnému výsledku. Veľmi často je to jeho nekontrolovaný príjem, ktorý spôsobuje akútne ochorenie pečene.

Ľudia, ktorí užívajú liek bez predpisovania lekára, by si mali pamätať na riziko vzniku komplikácií a starostlivo vybrať dávku, aby sa vylúčila pravdepodobnosť predávkovania. Ak má osoba patológiu pečene, napríklad hepatitídu alebo cirhózu, potom je jej príjem prísne zakázaný.

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Tiež opatrnosť musí byť ľudia, ktorí trpia astmou. Tiež nemožno použiť paracetamol bez odporúčania lekára, pretože sa tým zvyšuje bronchospazmus u ľudí, ktorí sú citliví na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidné lieky.

Okrem toho vysoké dávky, používané počas dlhého obdobia, môžu mať negatívny vplyv na endokrinný systém a inhibujú funkciu štítnej žľazy.

Neexistuje žiadny dôkaz o vplyve látky na obličky, ale najprv je potrebné sa poradiť s odborníkom, pretože pri vyšších dávkach, niektorí ľudia rozvoju zlyhania obličiek. Riziková skupina zahŕňa ľudí, ktorí konzumujú alkohol.

Ľudia, ktorí majú závažné ochorenia pečene, obličiek, srdca a dýchacích ciest, musia byť opatrní pri používaní tohto lieku. V prípade predávkovania trpí najprv pečeň. V dôsledku toho sa môže vyvinúť nekróza orgánu, ktorá často končí smrteľným výsledkom.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať výberu bezpečnej dávky, avšak keď sa odoberajú relatívne malé množstvá látky, môžu sa vyskytnúť komplikácie a vedľajšie účinky.

Paracetamol v prípade bolesti zubov: je to možné počas tehotenstva?

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Dokonca aj vo fáze plánovania musíte absolvovať komplexnú skúšku. To je pravdepodobne známe všetkým ženám, ktoré chcú mať dieťa. Jeden z lekárov, ktorý potrebujete navštíviť, je zubár. Treba poznamenať, že počas tehotenstva sa mnohé ženy sťažujú na problémy so zubami.

To je spôsobené tým, že hormonálne zmeny sa vyskytujú v tele, rovnako ako dieťa, ktoré potrebuje veľa vitamínov a minerálov. V dôsledku toho začnú problémy so zubami a ďasnami. Príčinou môže byť aj toxóza.

Najbezpečnejším prostriedkom pre ženy v situácii s bolesťou zubov budú rôzne výplachy a pleťové vody vyrobené podľa ľudových receptov. Samozrejme, tieto prípady by samozrejme nemali byť prehnané, pretože aj na prvý pohľad môžu byť škodlivé bylinky. Okrem toho, pri dlhodobom používaní sa môže vyskytnúť nežiaduci dôsledok - alergická reakcia.

Pokiaľ ide o lieky proti bolesti, že gynekológovia zvyčajne predpisujú paracetamol je ako prostriedok pôsobí cielene - jediný zdroj bolesti, bez toho by to ovplyvnilo ostatné orgány a systémy. Ten môže prechádzať placentou, ale žiadne nežiaduce účinky na plod.

Mala by sa však užívať v najmenej účinných dávkach, pretože pri dlhodobej liečbe môže stále ovplyvniť vývoj dieťaťa. Okrem toho sa v prvom trimestri nesmú používať žiadne lieky. Faktom je, že práve v prvých troch mesiacoch tehotenstva sa vytvárajú základné systémy a orgány budúceho dieťaťa.

Akékoľvek lieky môžu mať v tomto bode negatívny účinok. Samozrejme, že z jednej tablety paracetamolu sa nič nedeje, ale ak ju často pijete, potom sa výrazne zvýši riziko negatívnych dôsledkov.

Je paracetamol účinný proti bolesti zubov? Kto je zakázaný používať?

Je tiež dôležité vziať do úvahy prítomnosť kontraindikácií - ochorenie poruchy tráviaceho traktu, pečene a obličiek, bronchiálnou astmou. Odporúča sa tiež konzultovať s lekárom na vymenovanie anestetika.

Počas tehotenstva nie je odstránenie a liečba zubov kontraindikované. Ak je to potrebné, lekár použije obmedzený rozsah anestetík. Preto sa žena musí v každom prípade poradiť s lekárom.

Ak sa to nedá okamžite vykonať, potom môžete užívať minimálne bezpečnú dávku lieku. Odporúča sa už v tehotenstve, aj keď sa nič obťažuje, aby sa zubár dostal na preventívne vyšetrenia.

Paracetamol výborne pomáha proti bolesti zubov a akýmkoľvek iným bolestivým syndrómom, ale stojí za to spomenúť, že ide o jednorazovú drogu.

Je lepšie ho brať len vtedy, keď je naliehavá potreba. Môžete ho použiť ako dočasné opatrenie pre teplo, bolesť. V budúcnosti potrebujete navštíviť lekára.

http://www.youtube.com/watch?v=pBYLb3OPons

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

27 + = 35