Krása a zdravie

“Opitosť je bitka!”: Strádame kamaráta, ktorý nepočíta s množstvom alkoholu

Premýšľali ste niekedy, ako stráviť opitého? Takže v spoločnosti ste si všimli, že jeden z hostí strany je jasne "vzal na hrudi"Nadbytočné. Jeho telesné pohyby pripomínajú sotva chodiť Učil dieťa, zameranie a čistota pohľadu je porovnateľná len s tým hmly Silent Hill, a pripomína dikcie človeka s poruchou osobnosti?

"Opitosť je bitka!": Strádame kamaráta, ktorý nepočíta s množstvom alkoholu

Teraz to zrejme nie je čas na dlhé notácie a moralizáciu o tom, kde vzal tretiu fľašu, prečo znížil stupeň a prečo odmietol občerstvenie. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je strpieť. Berte do úvahy - stav silnej alkoholovej intoxikácie nie je vôbec vtipný a nie je zábavný, ale veľmi "vinník"Dokonca to môže viesť k smrti.

Rozhodli sme sa vám poskytnúť odporúčania, ako rýchlo a efektívne konať v opísanej situácii. Existuje niekoľko základných spôsobov, ako stráviť priateľa v takom trápnom momente.

Možnosť nie je pre squeamish

Ak nie ste squeamish, najlepšou možnosťou je, ako strhnúť silne opitý človek - prirodzené očistenie. Ako ste mohli uhádnuť, naznačuje výzvu na zvracanie z "poškodený". Prineste svojho priateľa k najbližšiemu toaletu, choďte dole, požiadajte ho, aby znížil hlavu. Vložte dva prsty do krku a ľahko zatlačte na chrbát jazyka.

Opakujte niekoľkokrát, kým je človek chorý. Akonáhle všetky jedy odišli s neupraveným alkoholom, urobte slabé riešenie manganistanu draselného (1 čajová lyžička na 1,5 litra vody) a dajte kolegovi volejbal. Potom ho opäť vyprovokuje, aby zvracal. Urobte to niekoľkokrát, kým sa osoba cíti lepšie.

Analogicky ovplyvňuje konvenčnú stolovú soľ ľudského tela. Ak ste háklivý mierne, a jednoducho nechcú, aby špinavé vlastných rúk pri vracaní, alebo osoba, ktorá ste tak blízko, že si to môžete dovoliť, Vyčistite zažívacieho traktu nasledovne. Vložte do skla horúcu destilovanú alebo filtrovanú vodu.

Potom položte 4 lyžice. soľ (jódová, anglická, kamenná - na tom nezáleží). Dobre sa pretrepte. Aby kamarát napil všetko v jednej džbánke, a potom to isté urobte tromi pohármi obyčajnej teplej vriacej vody.

Hlavná vec - byť na mieste, kde môžete vyprázdniť žalúdok. Potom, čo sa uistite, že už nie je vracanie, dajte osobe niekoľko tabliet s aktívnym uhlím (v dávke 1 tableta na 7 kg telesnej hmotnosti).

Ak je intoxikácia nie je silná - pomôže amoniaku

Ako stráviť človeka s amoniakom? Za týmto účelom nakreslite pohár prečistenej prevarenej vody a do nej vložte 2-3 kvapky koncentrovaného amoniaku. Pridajte priateľovi nápoj tohto riešenia. Ak to sám nemôže urobiť - stlačte ústa a pokúste sa nalievať obsah pohára.

Ak človek nie je príliš opitý, ale správa sa docela prudko, keď ho prinášate do zmyslov, snažte sa ho protirečiť a nehádať sa s ním. Absolútne. Dokonca aj vtedy, keď si uvedomí úprimný nezmysel - dajte mu súhlas, nech ho budete potrebovať. Nie je potrebné protirečiť, argumentovať a prerušovať - ​​to môže spôsobiť agresiu od opitého, aj keď v bežnom živote je pokojný a pokojný človek. Roztrhajte ho vo všetkom, čo nesúhlasí s morálkou a nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Okamžite uviesť do povedomia opitého kamaráta, pokúste sa ostrým, rýchlym a intenzívnym utieraním uší. Spustenie krvi do hlavy spôsobí "prebudiť sa"Aj tá najviac opitá osoba, po ktorej môže byť vyčerpaný spôsobmi, ktoré už boli zvážené.

Ak je človek veľmi opitý

"Opitosť je bitka!": Strádame kamaráta, ktorý nepočíta s množstvom alkoholu

Ako stratená veľmi opitá osoba? Tu nie je možné jednoznačne poradiť nič. Pri ťažkej otravy alkoholom s charakteristickými znakmi a príznakmi je lepšie, aby ste sami nepodnikali žiadne kroky a zavolajte sanitku.

Môžete zmierniť stav otravy alkoholom podľa nasledujúcej schémy:

 • Rovnaká výplach žalúdka popísaný v prvej časti materiálu;
 • Pri udržiavaní jazyka je potrebné zozbierať nahromadený hlien z ústnej dutiny pacienta pomocou lekárskej hrušky;
 • Ak otrávená osoba neustále dýcha, musí mať dostatok nápoja. Je to predpoklad efektívnej pomoci!
 • Pri otravách alkoholom váš priateľ prudko rozširuje krvné cievy v tele, čo vedie k rýchlej strate tepla. Preto tým, že pomáhate, zabaliť priateľa v teplej deke.

Pokiaľ ide o horúčku, je naliehavé požiadať o pomoc v núdzi. Biela horúčka je akútna alkoholická psychóza, v ktorej pacient nemôže kontrolovať svoje vlastné činy, emócie a činy. Tento proces môže byť nebezpečný tak pre samotného pacienta, ako aj pre ostatných.

A ak včas neprijme žiadne opatrenia na detoxikáciu a hospitalizáciu, biela horúčka môže byť príčinou smrti opitého človeka. Pred príchodom "núdzový"Musíte osobu zbaviť možnosti pohybovať sa, inak môže ublížiť sebe a ostatným. Ak sa pacient neutiahne, dostane sa ihneď spací tabletky.

Expresné metódy

Stáva sa, že potrebujete naliehavú stratu človeka, a to aj na krátky čas. Ako postupovať v tomto prípade? Ako rýchlo stráviť striedmo opitú osobu?

Takéto metódy vám pomôžu:

"Opitosť je bitka!": Strádame kamaráta, ktorý nepočíta s množstvom alkoholu
 • Studená vaňa alebo sprcha;
 • Čistenie zubov so sýtenou vodou, opláchnutie;
 • Umývanie tváre opitého snehom;
 • Nalievanie veľmi studenej, takmer ľadovej vody (hlavná vec je, že mikroklíma v miestnosti alebo na ulici, kde ste, bola teplá!);
 • Intenzívna masáž sluchových škrupín alebo chodidiel (najmä medzi prstami);
 • Žuvanie sušených bobkových listov alebo čerstvej petržlenovej vňati;
 • Recepcia "kocovina"Znamená to Medochronal.

Samozrejme, musíme sa zaobchádzať s bezbožnými opitými nie každý deň. Ale ak sa táto situácia stala vo vašej spoločnosti, nestraďte sa! Koniec koncov, vy ste niekto, kto môže nielen poskytnúť človeku dobrú službu, ale aj zachrániť ho pred vážnymi komplikáciami. Opitý opitý nie je vždy záležitosť rozmaru. Niekedy môže táto akcia zachrániť život. Buďte zodpovední za priateľov a rodinu!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 16 = 25